Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Jeriko

Idézet: Kocos - 2009.11.08. 01:22:13
Idézet: Birka - 2009.11.07. 13:55:43
Én óriási baklövésnek érzem, hogy lesznek épületek, melyek csak léből építhetőek.


Az első felével egyetértek. Ha amanakonstit kivesszük a képletből, a top szövik a jelenleginél lényegesen nagyobb előnybe kerülnek. Tessék megnézni a Légiót, 1-2 hetnete 100K-val nő a kút. És nyilván nem azért, mert hú de fontos építeni valónk van, hanem mert szerencsét kell fejleszteni.

A manakontrukció kifejlesztése után ingyen használható. Ezért a legkisebb szövi is megengedheti magának, ezzel pedig elérhető, hogy a top szövetségek és a kis szövetségek tagjai között arányaiban kisebb legyen az építési kapacitás differencia, mint nélküle.


Kocos, ezt tényleg komolyan gondolod? Naqyon nem rétek egyet.
A kis és nagy szövetségek között az "építési kapacitás differencia" egyetlen egy dolog miatt nem száll el: hogy jelenleg a nagy szövetségekben nincs semmmi építenivaló, csak a HT (megjegyzem, hosszútávon ez arányaiban talán még nagyobb különbségeket fog szülni).

Nézd meg, egy nagyobb szövi (Elit, TGY, Azúr) hetente mennyit épít csak a HT-be (és nem azért, hogy mielőbb kész legyenek, csak a "fölös" manakonstrukciós, meg a szerencsenövelés miatti építési kapacitásukat vezetik le). Egy kis szövetség ennek a tizedét sem képes összehozni (csak tájékoztatásul: nekünk egy HT szint 1,2 milla körül van, ebből épül napi 2-4.

Egy nagy szövi manakonstrukciós kapacitása többszöröse egy kisebb szöviének (jómagam napi 200k körül építek).

Sajnos már rég túl vagyunk azon a ponton, ahol értelmesen korrigálni lehetett volna (biztos senki nem jelezte ezt a JV felé ). Ennek esett áldozatul az egész szövetségi építkezés (gyakorlatilag vége), a Hatalom tornya, és részben a háborús rendszer. A legegyszerűbb persze így hagyni az egészet, és akkor pár hónap múlva "beáll az egyensúly", mert mindenhol meglesz minden. De ha tovább akarunk lépni, új épületekkel, új lehetőségekkel, akkor nagyon komoly átgondolásokra van szükség a manakonstrukció terén.
Dátum: 2009.11.06. 13:39:01
Idézet: Butchman - 2009.11.06. 12:32:00
Elég régen elbújtak a srácok. Nem akarnak előjönni?


Rossz hírem van.

Beholderéknél vagy belepiszkáltak a háborús rendszerbe, vagy csak szimplán bugos (túlcsordul? - ha 4 byte-os egészként van tárolva akkor igen) a -1,2 milliós lélekkút - a lényeg az, hogy jelenleg a KH lélekkútja napi kb. 70k LE sebességgel regenerál, ami azt jelenti, hogy mostantól számítva nagyjából 17,5 nap múlva jönnek elő leghamarabb (akkor ér pozitívba a lélekkútjuk).
(Elvileg előbb is, mert ha a túlcsorduláson átbillen a dolog, akkor visszatér a normál regeneráció ütemére.)

A szabályok szerint 2 nap alatt kellene 500k-t töltődnie a lélekkútjuknak, azaz 5 nap után visszatérhetnének.
Dátum: 2009.11.06. 13:24:59
Tulajdonképpen az is bőven elegendő lenne, ha eleve úgy tervezték volna az idomítást, hogy ne 20*30 percre kelljen megnyomni a gombot, hanem 1*3 napra.
De valamiért Miklósnak az nagyon fontos, hogy minél hosszabb időre odaragassza a gép elé a játékosokat (talán a hirdetések miatt, bár én már kiszedtem mindet )
Dátum: 2009.11.06. 10:23:41
Hm. Olyan próbák is jönnek, ahol a próba szintje a szakértelem MAXIMÁLIS szintje felett van 20-al. Ezek biztos így lettek tervezve?
Dátum: 2009.11.05. 17:58:59
Idézet: Kocos - 2009.11.05. 17:19:43
Idézet: Jeriko - 2009.11.05. 10:11:51
Ha a torony hatása alatt állnék, naponta 10% vadászattal kapnék több LE-t, ami durván 8000 LE.


8000? Ezt durvan alulbecsulted.


Igen, túlbecsülni nem akartam, éppen azért, hogy rámutassak, még így is gyorsítja saját maga építését a torony.

Amúgy a vadászat nagyjából szint*10 LE szorozva sm bónusszal, szorozva kvíz bónusszal, szorozva méretbónusszal. Az sm bónusz 2,05 (fertőzés leküzdése után), kvíz bónusz 1,1, méretbónusz 1,21 (ezt higgyétek el, statisztikából jön ki, az apró-óriás eloszlást figyelembe véve).

Ez mindösszesen szint*27,3. prémiummal 50 vadászat van naponta, ebből 8% elfogás, marad 46 vadászat, ami 80. szinten éppen 100k körül van. Ennek 10%-át adja a HT, ami 10k. 70. szinten pedig 8800 LE
Dátum: 2009.11.05. 14:51:20
Idézet: kitmatko - 2009.11.05. 13:57:37
Az hogy a HT rendszere nem tökéletes azt én is látom, de az azért nem igaz, hogy mindig nálunk marad. Egy darabig biztosan. Szerintem az EH nem fektet túlságosan nagy energiát ebbe és ezért maradtak el HT szintben tőlünk. Ti, a TGY messziről indultatok, de még leginkább ti vagytok az esélyesek a következő birtoklásra, hacsak a Tyrant meg nem gondolja magát.

A számolgatásod viszont matematikailag lehet, hogy igaz, de nem életszerű. Kevés embernek van NAPI 20 ősköve csak arra, hogy átspecializáljon mágiára, aztán meg vissza az igazán fejleszteni kívánt tulajdonságra. Szerintem te is időszakosan nagyobb adagot fejlesztesz. Az sem igaz, hogy napi 5-9 szintet tolnánk. Nagyjából napi 3-4 szintet haladunk mínusz bomlás.

Érdekes viszont hogy a korábbi vádaskodók közül nem látok senkitől egy sort sem, hogy bocs, tényleg jót akartatok. Úgyhogy én maradok azon az állásponton, hogy vegye el a tornyot önerőből, aki akarja és lehet nyilvánosan megkövezni engem.

Megjegyzem a HT birtoklásnak van árnyoldala is. Amíg az Ösvénynél és a Tyrantnál volt, addig nem támadott sem Endyr, sem Próféta sem Mortimer és te sem, stb.


kitmatko: szerinted ez támadás? Egyáltalán nem annak szántam. És igen, egyetértek Kocossal, aki indította ezt a topicot. A problémám mindössze annyi, hogy elhangzott sok jó ötlet, aztán annyi - semmi reakció nem érkezett a játékvezetés oldaláról.

Amúgy az a napi 20 őskő elég butaság volt részedről, nyilván nem úgy megy a dolog, hogy minden nap ide-oda váltasz, hanem egyszer nekiállsz egy tulajdonságnak, növelsz rajta 30-at, aztán majd jön a másik. Nem is lehet minden nap 0,57 tulajdonságot növelni De ha 30 nap alatt növelsz rajta 17-et (akár egyetlen nap alatt, mert nem sok LE), akkor már ki is jön ez az átlag - ahogy írod, matematikailag meg teljesen korrekt.

Az 5-9 szint, amit írtam, az meg ha visszaolvasol, nem egy szövetségre vonatkozott, hanem 3-ra Ha ti 3-4 szintet építetek (-1 bontás), meg 2-4-et az Elit, meg 2-4-et mi is, az egész jól közelit az 5-9-hez, nem? Mindenesetre csak arra akartam rámutatni, hogy a torony magassága csak nőni fog, még jobban elrettentve a többi szövetséget attól, hogy építse.
Dátum: 2009.11.05. 13:42:13
Gratulálok annak, aki lepontozott egy tényszerű számolást.
Közzétehetné az indokait.
Dátum: 2009.11.05. 10:11:51
Csak egy kis számolgatás:

Alap mágiám 156-os, ultraspecializációval és gyűrűvel 13935 LE-ből tudom megnövelni eggyel.
Ha eggyel magasabb lenne a mágiám, akkor a max. VP-m szint*0,9-el, azaz 72-vel lenne magasabb.
Ez a 72 VP napi 660 LE-nyi plusz építést tesz lehetővé.

Ha a torony hatása alatt állnék, naponta 10% vadászattal kapnék több LE-t, ami durván 8000 LE.
Ha ebből a plusz LE-ből a mágiámat növelem, akkor naponta kb. 8000/13935 = 0,57-el tudom növelni a mágiámat.
Ezzel az építési kapacitásom naponta 660 * 0,57 = 376 -al növekszik.

Ha van a szövetségemben 20 hasonló tag, akkor 20*376 = 7520-al tudnánk többet építeni minden nap. Azaz többel, mint amennyi büntetést kapunk a HT után. Ergo a HT építése nemhogy nehezebbé nem válik, de könnyebb lesz.

És akkor még nem számoltam azzal, hogy szintet lépünk (növekszik a max. VP), egyre nagyobb mágiát adó cuccok kerülnek a játékba, és nem 20-an, hanem másfélszer annyian vagyunk stb.
Dátum: 2009.11.05. 09:52:52
Idézet: kitmatko - 2009.11.04. 21:28:27
A mostani ötletekről meg annyit, hogy egy játékost vagy azok egy csoportját csak azért büntetni, mert jól játszik az etikátlan és .....(ide csupa csúnya szó jutott eszembe).


Matko: itt nem arról van szó, hogy a bárkit büntetni kellene, hanem arról, hogy a HT úgy ahogy van rossz (hozzáteszem, nem csak a HT, hanem sok más is a játékban fejlődést tekintve, de erről majd később.

Jelen helyzetben ha senki nem építeni a HT-t, akkor az naponta egy szinttel csökenne. A top 5 szövetségnek együtt van 1350+ szintje, ez tehát közel 4 év alatt csökenne nullára. De a helyzet az, hogy minimum 3 szövetség van, akik csak HT-t tudnak építeni (Azúr, Elit, TGY), akik napi 5-9 szintet húznak fel, így a torony már csak emiatt is nőni fog, az soha nem lesz másé.
Azt már kifejtettem, hogy már egy szövetségen belül is a játékosok szintlépése illetve mágiafejlődése csak a manakontrukció terén nagyobb, mint amennyivel a torony büntetése nő (napi 5000 LE), tehát a tornyot a játék jelenlegi szabályai szerint egyre KÖNNYEBB megtartani (azonos szinten). Ha ehhez még azt is hozzászámolod, hogy a torony direkt LE-t ad vissza, ki fog jönni, hogy a torony bőven megtermel annyi LE-t, amiból lehet növelni annyi mágiát, hogy a manakonstrukciós kapacitás még egyszer meghaladja a torony büntetését. Ergo a torony továbbépítése is ahelyett hogy nehezülne, egyre könnyebbé válik az azt birtokló szövetség számára.

Ha ez volt a cél (hogy örökre egy szövetségé legyen a torony), akkor oké, elértük. Ha nem (és Miklós nem ezt mondta), akkor be kellene látni, hogy a jelenlegi szabályok úgy rosszak, ahogy vannak (cirka azóta mondom, mióta létezik HT), és változtatni rajta.
Dátum: 2009.11.04. 15:36:14
Idézet: balgos - 2009.11.04. 14:50:46
OFF Nem tudom miért kell lepontozni, én se kedvelem a stílusát, de igaza van. ON


Nagyon nincs igaza, elég csak végigolvasni ezt a fórumot. Nem véletlen, hogy a szövegelésével ellentétben ő sem építi a HT-t: ugyanis értelmetlen és esélytelen - és ezt ő is tudja.
Dátum: 2009.11.04. 13:11:15
Van esélye, hogy lesz valami a toronnyal, vagy örökre az Azúr Légió birtokában marad? Érdemes ötletelni?
Dátum: 2009.11.03. 14:46:18
Sajnos a könyvet megölte az internet - de ezt el kell fogadni.
Párom gyakran mondja, ha most lenne ez meg az a lexikon, akkor utána lehetne nézni... hát utána is lehet, méghozzá olyan részletességgel, amivel eddig soha. A kvízkérdések kapcsán gyakran belemerülök a wikipédiába, meg más oldalakba, annyira megfog. Olyan töméntelen információforrás az internet, amivel egy könyvtár sem tud versenyezni.

Másik oldalról pedig: az olvasáshoz idő, szabadidő kell. Amiből egyre kevesebb van, és a legtöbben azt is mással töltik (számítógép, tv, buli).

Hogy ez mennyire jó vagy nem jó, azon rengeteget lehet vitatkozni. A könyvkiadóknak egyértelműen nem jó.
Talán egy olyan szegmens van, ahol piacképesek tudnak maradni: ahol nem a leírt szöveg/kép információtartalma, hanem annak kivitele a fontos: díszes albumok, speciális kiadások. De ezek között is egyre több az igénytelen kivitel.
Dátum: 2009.11.03. 10:15:42
Meghívó ment: lanmaffia@gmail.com
Dátum: 2009.11.02. 16:31:24
Ha valaki szeretne rá meghívót (és vállaja, hogy az itt jelentkezőknek adja a meghívói felét), az írjon ide egy gmail-es címet.
Dátum: 2009.11.02. 15:25:35
Mikor van informatikus karácsony? Hát október 30-án...
OKT 30 = DEC 24
Dátum: 2009.11.02. 15:16:56
Ariel_ sok mindenben igazad van, sajnos megint csak oda lyukadunk ki, hogy felszínre kerülnek a harcrendszer visszásságai.

Most őszintén: ott vagyok alattad 8 szinttel, klaszsisokkal jobb a felszerelésed, a tulajdonságaid: nyilván 20-ból 20 alkalommal elversz és viszed a LE-t. Azért, mert neked nincs célpontod, miért rajtam kell ennek lecsapódnia? (Tudom, példálózhatnék saját magammal is, ott se sokkal jobb). És itt nem csak a Lélekszívásról van szó, mert minden harccal kapcsolatos dologgal ugyanez előjön: ahogy rámutattál nem a Lélekszívást (meg a bénítást) kellene megreformálni, hanem magát a harcrendszert.

Az alapvető probléma az, hogy a rendszerben szinte mindenhol pozitív visszacsatolás van, azaz ha valaki erősebb, tehát nagyobb eséllyel győz és szerez LE-t, az ettől még erősebb lesz, és még könnyebben szerez LE-t. És ez ugyanúgy igaz a Lélekszívásra, a KH-ra, a bénításra, az epikus elleni harcra meg szinte a játék minden aspektusára.
Viszont az ilyen rendszer előbb-utóbb "elszáll", felrobban (az összes robbanóanyag működése is ezen alapul).

Ezen egy módon lehet javítani, minél több negatív visszacsatolást beépíteni: azaz ne azok a dolgok mozdítsák előre a fejlődést, amelyekben nincs kihívás (ergo: sokkal alacsonyabb szintű karakterek elleni harc), hanem azok, amelyekben van - ott viszont a kudarc is. Az egész világ működése ilyen visszacsatolásokon alapul: aki nap-mint nap nekifut az egy méteres akadálynak, előbb-utóbb át fogja ugrani, de tovább fejlődni csak akkor tud, ha megemeli a lécet - bár eleinte kudarcok fogják érni.

Régebben ezzel kapcsolatos ötleteket mások is, én is írtam fórumra - sajnos semmilyen visszhangra nem talált. Legelőször talán ezen kellene változtatni.
Dátum: 2009.11.02. 12:41:33
A lefelé támadást egyszerűen MINDEN ösztönzi, illetve kevés dolog nem. Nekem rendszeresen túlcsordul a pp-m, mert nem ülök annyit a gép előtt. Ilyenkor egyszerűen lecsapom a leggyengébbeket, mert attól kockázat nélkül nő az állataim morálja, és talán még némi LE-t is szerzek (ha van KH és van olyan üthető tagja, amelyiket jó eséllyel l etudom ütni, akkor azokat előnyben részesítem, de nem mindig van KH, és ha van is, általában csak nálam jóval erősebbek üthetőek, a gyengébbek szinte mindig 15% alatt vannak). Ezzel még mindig jobban járok, mintha kifolyna a pp.

Ezúton is elnézést kérek azoktól, akik ezen viselkedésem áldozatai.

Sokkal jobban kellene ösztönözni, hogy a karakterek saját szintjükön támadjanak. Pl. lefelé ütve ne növekedjen állatok morálja, felfelé ütve meg akkor is, ha én kezdeményezem a harcot bár vesztem a csatát. És hasonlókat LE-szívásra, bénításra stb.
Dátum: 2009.10.30. 12:36:18
Idézet: Mortimer - 2009.10.30. 12:10:39
Nevetségesnek tartom, hogy Miklós tud a problémáról, de nem tesz ellene semmit, ehelyett rád hárítja a felelősséget.


A felelősség az oldalamat illetően kezdetektől fogva az enyém, nem Miklósé, szó nem volt hárításról.

Szerintem is lehetne sokkal jobb kvízolimpiát (sőt az egész kvízt) csinálni, de a játékvezető számára rengeteg tennivaló akad, amelyek között mérlegelnie kell.
Dátum: 2009.10.30. 11:45:58
Idézet: Jeva - 2009.10.30. 10:40:29
Még ha ezért engem agyon is vernek: Jerikó, akinek a következő szöveg van kiírva a karakterlapjára: A játék időigényes volta miatt abbahagytam az aktív játékot - vagy valami hasonló - , nyeri a kvízolimpiát űridővel úgy, hogy a nagyközönség nem használja az adatbázisát, de ő, szövetségi társai és barátai igen. Gondolom. Nehogy más kerüljön a medálok közelébe, az kizárt.


Szia!

Ha követed a kvízolimpiát, akkor tudod, hogy nyertek már jópáran ennél rövidebb idő alatt is. Most nem kaptam olyan kérdést, amit ne találtam volna meg nagyon hamar a google-ban - ez nagyon ritka.

Ami az adatbázist illeti: nem hiszem, hogy bárki számára tiltott volna a kérdések összegyűjtése. Csak van aki szán rá időt és energiát, van aki meg nem. Az enyémen kívül még két nagy, profi adatbázisról tudok - egyik sem nyilvános - és elég sok kicsiről (bár többnek a gazdája már abbahagyta a játékot).
Megjegyzem, az adatbázisom valószínű jobb, mint a többieké, mert elébe mentem az eseményeknek: töbszázezer(!) olyan kérdés is szerepel benne, amelyeket innen-onnan szereztem be (kvízkirály, rtl-es kvízjátékok, kvízklub stb.) És hát a legtöbb játékos ezekből "ollózza ki" a kérdéseket.

Az adatbázisom nyilvános, bárki használhatja. A késleltetés a mostani kvízolimpiára került be, és elvileg A JÁTÉKOSOK KIFEJEZETT KÉRÉSÉRE (legalábbis a VU játékvezetője erre hivatkozott.

Részemről nyitott vagyok bármi módosításra ezzel kapcsolatban: legyen az adatbázis megint elérhető olimpia alatt, mint eddig; legyen még nagyobb késleltetés, vagy zárjam be az egész oldalt stb.
Dátum: 2009.10.29. 12:15:42
Idézet: Ariel - 2009.10.15. 20:27:14
Az autóipar a beszállítókkal együtt több százezer embernek ad megélhetést pl Németországban. Nem véletlen, hogy meg akarják menteni. Ráadásul nem külföldi multik, hanem német cégek. Inkább példát kellene venni róla és nem engedni, hogy a nehéz helyzetben levő magyar cégek tönkre menjenek.
A multik mindig oda mennek, ahol olcsóbb a termelés. Ha a GE nagyobb támogatást kap otthon, akkor természetes, hogy hazamennek.



Megmondom őszintén, ezzel nagyon nem értek egyet.
Manapság a családok a bevételeik egyre nagyobb hányadát költik pl. autóra, illetve az ezzel kapcsolatos dolgokra. Nem ritkán 10-20-30%-át a jövedelemnek. Ebből a legnagyobb részt az autó ára (törlesztés) teszi ki.
Sajnos a média egyre inkább súlykolja belénk, hogy cseréld le az autót, cseréld le a TV-t, cseréld le a számítógépet stb.
Pedig egy mai modern autó simán használható 15 éves koráig, de némi odafigyeléssel akár tovább is.

Nyilván itt szembe kerülünk vásárlóként és munkaerőként: ha valamit évente cserélünk, abból ugye tízszer annyi kell, mint amit 10 évente cserélünk. Akkor most gyártsunk olyan izzókat/autókat stb., amelyek lehetőleg hetente kiégnek, hogy legyen mivel foglalkoznia X ezer embernek? Termelve közben a rengeteg hulladékot, felhasználva energiát, szennyezve a környezetet és igazából olyan kiadásokra kényszerítve az embereket, amelyek helyett számtalan értelmes és kevésbe stresszes dologra költhetnék a jövedelmüket.

Egyik kollégám története szerint a 80-as években a németeknél elkezdtek odafigyelni arra, milyen lakásokat építenek. Arra a következtetésre jutottak, egy család kb. 120 nm-en érzi jól magát, világos, nagy ablakos helységekkel. Elkezdtek hát ilyeneket építeni. Az embereknek annyira tetszett a dolog, hogy aki ilyen lakásba költözött, az nem akart utána még nagyobb lakásba költözni, mert jól érezte magát. Így egyre kevesebb lakás épült, és szép lassan elkezdett belerokkanni a dologba a német építőipar...

Iszonyat összegeket költünk manapság arra, hogy lecseréljünk valamit, hogy megteremtsük az ehhez szükséges energiát, hogy összegyűjtsük a feleslegessé vált szemetet, hogy megtisztítsuk azt a környezetet, amit mi tettünk tönkre. Sajnos az egész fogyasztói társadalom arra nevel bennünket, hogy álljunk be ebbe a sorba, hajszoljuk a pénzt, hogy legyen még jobb, még újabb, még szebb mint a szomszédé - "mert én megérdemlem".
Közben egyre stresszesebbek leszünk, egyre kevesebb időnk jut arra, amivel szívesen foglalkozunk, és egyre kevésbé foglalkozunk embertársainkkal.

Valahogy az az érzésem, nagyon nem jó irányba haladunk.