Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Jeriko

Dátum: 2009.11.17. 15:45:28
Az inspirátor über-durva lett, ezt nem szabadna játékba engedni.

10 szintel vagyok lemaradva a top1-től. ez nekem napi +5 csp-t jelent, ami kb. 10.000 LE - most, és naponta.
De azonnal felvinném a visszafogott fejlődést maximumra, és mivel Barrique-nak nincs (és jó eséllyel nem is lesz soha), egyre több csp-t fogok kapni bónuszba.

Remélem kiveszik, ha nem, Cyron fejlődése turbó fokozatba kapcsol a megvásárlása után
Dátum: 2009.11.16. 17:39:54
Részemről támogatom a kvízolimpia megváltoztatását.
Viszont az időcsökkentést nem, mert az inkább támogatja a keresők használatát, mint a tudást.
Dátum: 2009.11.16. 15:06:58
Idézet: Birka - 2009.11.16. 14:04:55

Egy portya szerver, ahol a masszív portya miatt érdemes ősköves cuccokat venni. Viszont a „pók” taktikák nem toronymagasan ütköznek ki.
Ezt csak úgy lehet megvalósítani szerintem, ha a portya nem ad se TP-t se LÉ-t a karakternek!


Ez nagyon érdekes ötlet. Javasolnék még valamit:
1) TP se legyen. A szintlépés történjen úgy, hogy aki X győzelmet szerez vele azonos, vagy magasabb szintű ellen, az automatikusan lépjen szintet (X lehet fix érték, pl. 100 vagy szintfüggő, pl. 50 + szint*10
2) Ezzel együtt kell hogy járjon az is, hogy nálad alacsonyabb szintűtől nem hozol LE-t (mert különben csak alacsonyabb szintre támadsz, szerzed a LE-t és sose lépsz szintet.

Ezzel a kettővel a karakterek erősségétől függően, szabályozottan rétegződnének a karakterek erősség szerint.

Viszont, két megjegyzés:
- Minél kisebb a fix, mindenki által könnyen megszerezhető LE aránya (vadászat) annál kevesebb sikerélményt szereznek azok, akik nincsenek a top-on stratégiailag. Ez pedig könnyen és gyorsan vezethet tömeges törlésekhez. A 2. pontnak ezért is van nagy szerepe.

- Számomra már rémségesen borzasztónak tűnik, hogy volt idő a VU-ban, amikor óránként lehetett portyázni, turbót pakolni. Eszement időigénye van a játéknak. Ilyen szempontból pedig a szerverek egymás konkurrenciái. Akármilyen jó is lesz a szerver, csatlakozom azokhoz akik nem indulnak rajta. A játék időigényével Miklós elég nagy öngólt rúgott sajnos.
Idézet: Byzon - 2009.11.16. 12:30:32
Idézet: winnie - 2009.11.16. 12:15:08

aki olyan szánalmas, hogy ilyenekkel foglalkozik, az megérdemli, hogy nyerjen. szerintem ennyire szánalmas ember nincs.


Nem szánalmas, csak optimalizál
Mellesleg Jeriko csinált pl ilyen adatbázist, szabadon hozzáférhető


Igen, ezért is írta winnie, hogy burkoltan beszólhasson nekem.
Idézet: Ariel - 2009.11.15. 12:50:52

Átalakulhatnának a Zarknodos manók mintájára. Mindenkinek a szintjéhez illő ellenfele lenne. Megmaradna, hogy csak bizonyos időközönként jelennek meg, továbbra is lőnék a citadellát, teljesíthetők lennének rajtuk a küldetések, háborúzni lehetne ellenük, stb. Ami változna, hogy nem óránként támadnának vissza, hanem 10-20% eséllyel rögtön azután, hogy a karakter megtámadta őket.


Pár megjegyzés:
- Jó lenne megőrizni, hogy portyában lehessen őket támadni, különben elveszne eredeti céljuk: legyen a top-on is portyaellenfél.
- A fix erősségű KH tagokkal az a gond, hogy egy X-ik szintű számára inkább szivatás (nem tudja leverni, inkább viszi a LE-t tőle), míg ugyanaz a KH tag egy X+10 szintű számára tápolás (mint LE forrás). Ezért célszerűnek tartom a KH-t dinamikusan generálni (ezt meg lehet oldani akár úgy is, hogy mindenki másnak lásson minden KH tagot, de az ő számára XY mindig ugyanaz legyen), és nem is kell letárolni. Azt kell csak nyilvántartani, az egyes KH tagok éppen hány % ÉP-ben vannak.
Dátum: 2009.11.16. 12:35:12
A Végzetúr első, másod és harmadsorban is üzleti vállalkozás, ahol kőkemény forintokról van szó, meg kiadásról, bevételről. Bármi történik is a játékban - tetszik vagy nem tetszik -, amögött is ez áll.
Nyilván az egyes fizetőeszközök megválasztása is ilyen szempontok alapján történik, ezen nem szabad csodálkozni.
Dátum: 2009.11.16. 10:40:33
.
Dátum: 2009.11.15. 15:38:24
Idézet: Mortimer - 2009.11.15. 11:32:08
Én csak azt furcsállom, hogy a változtatás legnagyobb vesztesei, Elit és TGY egyáltalán nem tiltakoznak. Jerikó pontosan tudja, hogy több százmilliós csomagot kaptak most a hátukra, és minden esélyük elveszett a HT birtoklására, mégis én Rambózok itt egyedül. (Elitből valaki figyeli egyáltalán a fórumon a változásokat?)


Jártattam már a számat eleget és úgy tűnik teljesen feleslegesen.
Még most sem értem, miért nem a torony bomlása lett felgyorsítva, az össze felmerült problémára jobb megoldást kínál:
- V3-ra nincs hatása
- 2-5. szövetségeket nem zárja ki
- új toronyépítőknek nem kell többszázmilliókat építeni

Szívesen megnézném a fenti szavazást kiegészítve minimum még két lehetőséggel:
- gyorsabban bomlik a torony (magasságtól és birtoklástól függően)
- tűnjön el a HT a játékból.

Sajnos a mostani szavazás arról szólt csupán, hogy a Miklós által kitalált verzió milyen szorzóval kerüljön be (0, 5 vagy 10).
Dátum: 2009.11.15. 15:32:42
Idézet: CaveMaN - 2009.11.14. 21:38:52
Ajánlás mint táp? Ezt nem gondoljátok komolyan....


Amikor indultam, Cyront írtam be ajánlónak. Ez neki 1% plusz mindenre, amit szerzek. Mivel LEnek csak a fele jön vadászatból (sajtolás, térkapu, küldetések, kalandok, portya a többi), 5 ajánlás felér egy hatalom tornyával. Annyira azért nem rossz.
És ezek után még van képe rendszeresen ütni engem
Dátum: 2009.11.13. 16:32:12
Aukciós központ, ahova felrakhatom megunt / régi epikus cuccaimat, és lehet rájuk dukátért licitálni, pont mint az aukción. A vételárnak bizonyos részét (20%) kapja meg az eladó. Ezzel rengeteg dukátot lehetne kivonni a játékból, nem inflálódnának ennyire a tárgyak.
Dátum: 2009.11.13. 16:27:10
Idézet: Birka - 2009.11.13. 13:56:02
Jerikó, legyen a dolog fokozatos.
Ha nem lassúl be drasztikusan a max torony szintje, akkor majd emel Miklós még a szorzón.


B irka...
persze hogy az emberek a nagy szorzót preferálták, miután egyértelműen látszott, hogy az eddigi rendszer rossz, a szavazáson meg semmilyen más alternatíva nem volt, mint a szorzó valamilyen mértékű növelése.
Pont ez a problémám. Hogy ennél sokkal jobb ötletek merültek már fel, és sehol nincsenek.
Dátum: 2009.11.13. 13:15:46
Idézet: Birka - 2009.11.13. 11:10:27
Te meg azt nem veszed figyelembe, hogy a 363-as tornyot nem kevés léből építették fel! Milyen jogon/alapon tennéd ezt semmissé?
Milyen alapon legyen a 47-es szövinek 82-essel megegyező tornya egyik napról a másikra?
Legyen meg a lehetősége, reális távlatban legyen a torony bitoklásának cserélődése... (Napi 1 bomlás 10x-es szorzóval 1,5 szintnyi építés hátrány most a 82-esnek a 47-essel szemben!)


Ne haragudj, nagyon nem vagy képben.

Nem csak az AL épített többszázmillióért tornyot. A Tyrant, a SÖ, az EH és a TGY is baromi sokat épített. Utóbbi kettő úgy épített már 100-120+ szintet, hogy semmi birtoklást nem kapnak érte, és ezután sem fognak. Az AL szerintem bőven megkapta a bónuszát a tornyáért, akik itt leginkább pórul járnak, azok ezek a szövetségek. (Azúr építése nem válik semmissé, kaptak érte eddig 40 nap birtoklást, és jó eséllyel kapnak még egyszer ennyit.)

De nem győztél meg, szerintem ez a módosítás minimálisat változtatott a helyzeten, de a véleményem az, a HT közel olyan elhibázott maradt, mint eddig volt.

Az pedig az egész építési rendszer megcsúfolása, hogy azoknak is a HT-t kell hónapok óta építeniük, akiknél ennek semmi értelme.
Dátum: 2009.11.13. 12:56:02
A legjobb az ÉP regeneráció gyorsítása lenne, mert az egyben arra is ösztönöz, hogy növeld az egészségedet.
Pl.l megiszol egy italt, és X időre gyorsabban regenerálsz. Esetleg naponta egy lehetőség, hogy max.ba gyógyulj (mint torta volt). Akit nagyon leütnek az is jobban járna, ha nem ÉP-t kapna vissza csata végén, hanem egy italt, ami hasonló mennyiségű ÉP-t ad vissza, de akkor, amikor a tulajdonosa akarja / gép előtt van.

Mindenképpen úgy kellene megoldani, ne plusz bónusz legyen a dolog, hanem az egészségtől függjön.

Még egy ötlet: sebgyógyítás hasson rád ugyanúgy, mint az állataidra.
Dátum: 2009.11.13. 09:27:16
Idézet: Birka - 2009.11.12. 20:46:12
Látom megy a félrevezetés, és az én szemétdombom effekt...

Amíg a 47-es banda +1,5 szintet tol a tornyon, addig a 82-es szinten tartja ugyan annyi léből...

Egy "szűz" szövi mindezt (5000+5000*363+0)/(1+2,54) azaz 0,52 misiért építené! (Míg a 82-es szinten tart, addig ők 11 szintet húzhatnak!

Jerikó, ha ez neked nem Hendikep, mely rövid távon küzdelmet hoz a top 4-5 szövi közt, akkor nemtom mi... És komoly esélyt ad a felzárkózó szöviknek...



Egy aprócska dolgot hagytál ki a számolgatásból:

- A 82-es szövinek a 363. szint eléréséhez 0 LE-t kell építenie.
- A 47-es bandának az eddig 65 misi helyett 135 misit
- A szűz szöviknek (mindnek!) meg minimum 100 misit, és azzal csak utolérték őket, nincs előnyük, amit már a bonusz elvesztése mellett kell megszerezniük. Úgyhogy a 130 misi ott is befigyel.

De biztos hemzsegnek az olyan szövetségek, akik 3 nap alatt kipengetik ezt az alsóhangon 130 misit...
Itt kellett volna komolyan változtatni, ami nem történt meg.
A másik óriási hiba, hogy ahelyett, hogy új épületek kerültek volna a játékba, új célokat adva (mert az AL nem jókedvében állt neki HT-t építeni, hanem mert nem volt semmi más - ha ez nem így történik, most 80 szint körüli lenne a torony), a HT építési költsége lett beszorozva.

Továbbra is az a véleményem, ez a módosítás nem a HT probléma megoldása, hanem max. újabb elodázása.
Dátum: 2009.11.13. 09:07:40
A kalandok is rettenetesen viszik az ÉP-t. Pedig a max. 22k felett van és manaregennel ezt naponta kétszer fel tudom tölteni, plusz 2 pihenés. És nem elég.
Dátum: 2009.11.12. 17:37:59
Pedig nem.

Számomra az ideális birtoklási idők valahogy így néztek volna ki:
20
21
25
19
22
19
23
...

Ezzel szemben eddig így alakult:

82
47
45
37
37
0
0
0
0
...

És ez lesz a jövő (egy év múlva):

157
47
45
37
37
3
2
4
1
3
2
...

Nem nevezném játékegyensúlynak. De ne legyen igazam.
Dátum: 2009.11.12. 17:28:36
Idézet: Miklós - 2009.11.12. 16:35:34
Ez nem teljesen így van, Jerikó. Ha a birtoklásból eredő építési költséget növeljük, akkor aki 82 napig birtokolja a HT-t, azt ez sokkal jobban sújtja, mint azt, aki 37 napja. Nézzünk egy példát. Van mondjuk 2 szövetség, az egyik 363-as toronnyal, és 82-es birtoklással, a másik 328-as toronnyal, és 37-es birtoklással. A régi képlet szerint az első szövinek 2.23Millió a következő szint felépítése, a másiknak 1.83M. Az első szövetség birtoklása több, mint kétszerese a másikénak, mégiss, az építési költsége mindössze 20%-kal több. Az 5x képletben viszont az első szövi költsége 3.87M lesz, míg a másodiké 2.57M, vagyis az első szövetség 50%-kal költségesebben épít, mint a második. 10x súlynál ez 70% lenne, tehát ha a 2. szövetség építési potenciálja 30%-kal kevesebb, mint az elsőé, akkor is be tudja hozni idővel a lemaradását.


Elméletben részben igazad van. Az eddigi "soha nem érik utol" mostantól "ha megfeszülsz, 3-4 hónap múlva talán utoléri"-re változott. Gyakorlatban azonban úgy néz ki, eddig egy komplett aurapajzzsal voltak lemaradva, most már ehhez hozzájön még két épület. És inkább ezeket fogják építeni.
A gond ezzel a módosítással az, hogy eddig lehetett abban reménykedni, hogy valami változik. Most már látni, hogy hónapokig így marad minden.
De majd olvassuk vissza ezt a bejegyzést pár hónap múlva, amikor még mindig az AL-nál lesz a torony
Dátum: 2009.11.12. 17:11:36
Idézet: Miklós - 2009.11.12. 16:44:31
Idézet: Jeriko - 2009.11.12. 15:51:26
1) 254% bónusz igazán remek, de ugye a gyakorlatban ez azt jelenti, hogy 332 millió helyett 332/(1 + 2,54) = 94 millió LE-ért tudják a tornyot felépíteni addig, ahogy most áll. Ez még egy top10-es szövetség számára is rettentően sok, nem hiszem, hogy akár egyetlen szövetség nekiállna csak ezért az épításnek.


Egy közepes szövetségnek mondjuk van 10 aktív tagja, akik naponta 80-100k-t építenek manakonstrukcióval, és még pár passzívabb, akik jóval kevesebbet. Ez a kút regenerációval együtt simán megvan napi 1millió LE. a 94 milliót tehát cirka 3 hónap alatt bele lehet tolni. Ez talán annyira nem lehetetlen ár.


Persze nem lehetetlen ár, legalább 5 szövetség már kifizette
Ez a 100 milliós ár kb. akkora, amiért meg lehet vásárolni a mesteri építészetet a 25-ös fallal és gyakorlótérrel. Az előbb említett 5 szövetségen kívül talán még egy szövetség van, aki ezt egyáltalán elkezdte. De egyzser add össze a legfontosabb szövetségi épületek költségét (tehát kimaradhat aurapajzs káoszpiramis és haonslók) és akkor látod, hogy ennyi LE-ért gyakorlatilag egy komplett szövetséget fel lehet húzni. Ez a 100 millió több, mint amennyit bármelyik szövetség épített a top10-et leszámítva. Egyetértek, ki lehet fizetni. Ugyanakkor biztos vagyok benne, nem fog nekiállni senki, amíg van egyéb építenivalója (és még hosszú hónapokig lesz).

Idézet: Miklós - 2009.11.12. 16:44:31
És attól azért nem kell tartani hogy most hirtelen 20 ilyen közepes szövi felhúzza a 363-as tornyot, inkább egyesével fog ez menni...


Én eggyel kisebb számra tippelek az elkövetkezendő 4-5 hónapra. Azalatt a 3-4 torony megint épül 100-150 szintet...

Amíg százmilliókkal dobálózunk, felesleges várni, hogy bármi is változzon.

Csináltam egy excel számítást. Eddig a Tyrant 67,5 millió építéssel volt lemaradva toronyban az AL-től. 5-ös büntetésnél ez 95,5 millióra, 10-esnél pedig 130 millióra nő ez. TGY-nél ugyanezek a számok 270 millióról 420 illetve 606 millió. és ez csak akkor, ha az AL nem épít tovább, hanem egy helyben áll - és tovább fog építeni, mert nincs mit építsenek.
A top5 között sikerült megszüntetni a versenyt (és az egyensúlyt). Új versenyző pedig csak akkor fog beszállni a ringbe, ha már felépített mindent - ami hónapokba telik.
Dátum: 2009.11.12. 16:24:26
Idézet: Birka - 2009.11.12. 16:10:44
Jerikó, baromira nincs igazad.

Konkrétan 50%-al drágábban épít 10x-es szorónál egy szintet az azúr, mint a tyrant...


És kb. ugyanennyivel többet is kell építeniük, mint eddig (mivel a büntetés őket is érinti). Az pont ott vagyunk, ahol voltunk, csak lassabban fog tovább nőni a torony.
Dátum: 2009.11.12. 16:03:34
Idézet: Sun13 - 2009.11.12. 15:24:22
Miklós: A baj a lélekszívás-KH viszonylatban az, hogy 0-ra lehet őket szívni viszonylag könnyen. Kap egy öregítő sugarat és szétverik a gyengébbeket. Amíg portyában csak a nála levő LE egy részét lehet elvinni, addig lélekszívással akár mindet, ezzel nem hagyva senki másnak, ráadásul az a motiváció sincs hogy magasabb szintűt támadjak a nagyobb nyeremény érdekében, mivel a gyengébbekbe még több sebzés is megy többet szívok.


Itt a pont!
Egy gyengébb KH-sba én is beleverek 4000 ÉP-t (csak közelharcban), akkor el tudom képzelni, a nálam 6-8 szinttel magsabbak mit csapnak bele. Ha van még mellé 80%-os LE szívás, akkor egyértelmű, hogy elszívják tőle az összes LE-t (csata végén kb. 10%-ot lehet elvinni, a többi megmarad).