Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Jeriko

Dátum: 2009.11.20. 13:42:28
Idézet: BaalCain - 2009.11.20. 10:54:59
Kérném a nagy bölcs szavazókat, ne alakítsák át 3-4 világ életét mert a teszt szerver élen járóinak nem jó a fennálló rend. Tudom rettegnek a vfet lefelejtő és rohamra induló hordáktól, nem kérdés be fog egy nap következni.


Nem hinném, hogy ennyire ostobák lennének.
Bár lehet, mégis lesz roham, de akkor nagy koppanás lesz a vége.
A VF ugyanis - akárcsak a pók taktika - NEM termel több LE-t. Mindkét taktika ereje abban rejlik, hogy kevesebb TP-t szerzel. De a veled együtt indulókhoz képest lényegesen gyengébbek mind a VF-esek, mind a pókok. Nephila pl. a játék eleje óta játszik, érdemes összehasonlítani a karakterét a top karikkal. Ha felmenne a top-ba, pofozózsák lenne belőle, akárcsak Beginner-ből és a többiekből.
De ezzel ők is tisztában vannak, hiszen jó játékosok - ezért nem is lesz roham. Talán Inspirátorral, de abból meg lesz talán 1 aki megszerzi, van is hozzá olyan karaktere és meg is meri próbálni.
Dátum: 2009.11.20. 11:19:41
Csak egy megjegyzés: Miután a reform elég durván módosította a szintek költségét, illő lett volna a meglevő (100-nál magasabb) tornyok magasságát az új rendszer szerint újraszámolni.
Dátum: 2009.11.20. 11:01:41
Idézet: Birka - 2009.11.20. 10:55:57
Jerikó, egyet mondj meg nekem, miért nem jó, ha a TP rendszert rakod helyre, miért jobb, ha megint a portyát nerfeled?


Sokkal jobb lenne a TP rendszert helyrerakni, ...
... DE totál esélytelennek látom. rengeteg problémát vet fel (TP módosító tárgyak, szakértlemek, TP vonatkozású küldetések). A játékosok részéről még 50%-ban sem lesz meg a támogatás, sőt igen sokan fogják ellenezni. A játékvezetés nem fog bevállalni egy ekkora munkát, főleg úgy hogy szembe megy a hard-core játékosokkal (mert ők azok akik igazán érzik a LE/TP szakikban rejlő lehetőséget, és igyekeznek is maximálisan kihasználni).
Dátum: 2009.11.20. 10:54:58
Egy elvetemült ötlet: a VF ne csak a vadászat TP-jére hasson, hanem a portyaLE-re is ugyanolyan mértékben. Aki tehát maxos VF-el megy, fele LE-t szerez portyában.

Aki azért fejleszt VF-et, mert gyenge, és mindenki elveri, az eddig se szerzett sok portyaLE-t. Így a VF a védelmező funkcióját betölti.

Aki viszont azért marad vissza, hogy élősködhessen a hozzá képest később indulókon, az kevésbé tudja ezt megtenni.

Na, pókok most ezerrel fognak lepontozni
Dátum: 2009.11.20. 10:49:09
Esetleg nem is a VF-et kellene piszkálni, hanem okát, hogy miért kell(ene) használni. Úgy gondolom, ha a játék ki lenne egyensúlyozva, okafogyottá válna a VF.

Pl. az elszívott LE jelenleg attól függ, hogy a támadó és a védekező szintje milyen arányban áll egymással (felfelé ütve több a LE szorzó, lefelé ütve kisebb). Itt a két fél szintjének arányát simán kicserélném a két fél TÖ és SZÖ arányával:

Elszívott LE = standard elszívott LE * támadóSZÖ/védőSZÖ * támadóTÖ / védőTÖ

Azonos erejű karaktereknél ez nem okozna változást, viszont az erősebb karakterek lényegesen kevesebb LE-t tudnának elszívni a gyengébbektől.

Módosítás:
Felcseréltem a számlálót és a nevezőt. Helyesen:

Elszívott LE = standard elszívott LE * védőSZÖ/támadóSZÖ * védőTÖ/támadóTÖ
Idézet: Miklós - 2009.11.16. 22:55:07
A KH kiterjesztéséről szívesen beszélek, de már elég sokszor leírtam, miért nem tartom ezt jó ötletnek: igazándiból ez semmi pluszt nem ad, csak talán valami kis szerepjátékos élményt


Hát, ha megnézem a top karik LE.diff-jét, némi ellentmondást látok e kijelentés és a tények között.
Dátum: 2009.11.19. 16:51:21
Idézet: Yuurei - 2009.11.19. 16:37:12
Bezzeg Béla: Bezzeg a kristályt nem butitjuk le, meg hasonlókat nehogy a Top Lé-től essen el...


Ha minimálisan vennéd a fáradtságot, hogy komolyan foglalkozz a problémákkal, tudnád, hogy már réges-régen szóltam amiatt (is), hogy a Kristály Horda nagyon nem jó úgy, ahogy van, mert borzasztó egyenlőtlen.
Lásd megfelelő fórum.
Dátum: 2009.11.19. 16:47:03
Idézet: Mormord - 2009.11.18. 20:09:58
Addig is, hogy ne unatkozzál te se, próbáld ki ezt a játékot (könnyen lehet, hogy már ismered, valamint mindenki másnak is szól):
A játéktábla egy hosszú, n mezőből álló csík, amin a mezők visszafelé vannak számozva n-től. Az utolsó mező száma 1. Ezen a táblán áll egy bábu az n-es mezőn. A két játékos felváltva lép, az a játékos pedig lép a bábuval. Ezt úgy teszi meg, hogy legalább egyet kell lépnie az 1-es irányába, legfeljebb a hátralévő mezők felét. Tehát 10-esről léphet a 9, 8, 7, 6, 5 mezőkre, 9-esről pedig a 8, 7, 6, 5 mezőkre. Az nyer, aki a bábut beviszi az 1-es mezőre. Nyilván a feladat megtalálni a nyerő stratégiát.
Ha ezt már ismerted, akkor ugyanezt érdemes három bábuval is játszani, ott az aktuális játékos eldöntheti, hogy melyikkel lép, és az nyer, aki az utolsó bábút rakja az 1-esre.


Mindig a következő 2^n-1-es mezőre kell lépni (tehát 16-ról 15-re, 8-15 közül 7-re, 4- között 3-ra.
Magyarázat: a táblát osszuk fel tartományokra kettő hatványai alapján:
2^n - től 2^(n+1)-1 -ig. Mivel maximum a hátralevő felét tudod megtenni, egyik tartományból maximum a következőbe lehet lépni. A nyerő stratégia az, hogy mindig a tartomány legnagyobb mezőjéba teszem a bábut, mert onnan az ellenfelem nem tud átlépni a következő tartományba, viszont legalább 1-et kell lépnie, onnan én viszont már igen.
Így én fogok mindig a következő tartományba lépni, és az utolsó tartomány az 1-es.

Több bábunál is ez a jó stratégia, mindegyiket ilyen mezőre teszem, és amikor ellenfelem ellép egyik ilyenről, akkor én visszalépek ugyanazzal a bábuval.

Mondok én is egy játékot, ami picit hasonló:

Van három sor bábunk: az elsőben 3, másodikban 5, harmadikban 7 (de lehet általánosítani X,Y,Z-re). Felváltva játszunk ellenfelemmel: egy kiválasztott sorból levehetünk tetszés szerinti számu bábut. Az győz, aki az utolsót elveszi. Mi a jó stratégia?

Illetve még egy, de ehhez kell papír ceruza:
Van egy 3*3-as pontrács 9 ponttal (egyenlő sor és oszloptávolsággal). Rakd rá a ceruzádat az egyik pontra, majd húzz egy maximum 4 egyenes szakaszból álló törtvonalat (folyamatos vonal!) úgy, hogy az áthaladjon mind a 9 ponton!
Dátum: 2009.11.19. 16:12:43
Idézet: S0laris - 2009.11.19. 15:07:43
nem hiszem hogy a VF miatt töröltek volna sokan.


Nem is úgy értettem, hogy kifejezetten a VF miatt töröltek sokan - a lepontozás miatt gondolom legtöbben erre gondoltak - hanem a kudarcok miatt. Szerintem rettenetes sokan nem ismerik fel, melyik szakértelmet érdemes fejleszteni, ahogy valaki másik topicban írta, felnyomják a szingurálist, mert más játékban attól fejlődsz, ha TP-t kapsz.
Aztán ha gyengébb vagy a környezetednél, akkor elkezdenek jönni a kudarcok, még lassabban fejlődsz, még több kudarc.
A gond az, hogy pont azok nem ismerik fel a VF-ben rejlő lehetőséget, akiknek leginkább szükségük lenne rá, és azok fejlesztik ki, akik jó stratégák, és látják benne a lehetőséget. Ezzel viszont tovább nyílik az olló...
Dátum: 2009.11.19. 14:57:09
Idézet: Kocos - 2009.11.19. 14:48:34
Azt latjuk, hogy 9 honapos tavlatban NEM rombolja a jatekelmenyt a VF (bar van akinek igen, de ezt nevezzuk torpe minoritasnak).


Kicsit korrigálnék: mi azt látjuk, ami a fórumon napvilágot lát. Valószínű Miklós sem készített komoly statisztikákat arról, mekkora a fluktuáció a játékban. A fórumon pedig töményen a hard-core játékosok vannak jelen, ha megnézed a hozzászólások 90%-a maximum 100 embertől származik. Az a "törpe minoritás" akinek nem hallani a hangját, a játékban a döntő többséget képvisel(het)i.

A játékba 15 embert hoztam (ajánlások alapján), ebből ma EGY játszik. Nem fogod tudni felmérni, hányan hagyták abba, és hogy ebben van-e, és ha igen mekkora szerepe a VF-nek. Mert ami az egyik játékosnak sikerélmény, a másiknak kudarc. Mi szinte csak az elsőt látjuk ebből.
Dátum: 2009.11.19. 14:50:57
Az a gond a visszafogott fejlődéssel, hogy ez is egy játékbeli tervezési hibára adott ad-hoc megoldás, ami sajnos a problémát nem oldotta meg, csak újabbakat szült (eredeti célja az lett volna, hogy a gyengébb karakterek vissza tudjanak maradni az erősektől, ezzel szemben az erősek maradtak vissza és így még hatékonyabban ütik a gyengébbeket).

Sajnos azóta annyi minden épült erre a szakértelemre (komplett játékstratégiák), hogy ha megbolygatjuk, lehet még nagyobb káosz történik. Nagyon kellene a változás, de a jelenlegi helyzetből nem látok olyan lehetőséget, hogy játékosok komoly tömegeit ne sértse keményen a dolog. Sokkal korábban kellett volna erről beszélni.

Két dolgot tartok elképzelhetőnek:
1) Az esetlegesen kidolgozott változásokat egy új világban bevezetni (itt gyakorlatilag kihagynám a VF-et, szingulárist és a szintbeli besorolást a karakterek tényleges ereje alapján határoznám meg).
2) V1-re is talán kidolgozható egy komplex szabályrendszer, amit a játékosok nagy része elfogad. Viszont ez óriási munka lenne (megvitatni is, hát még leprogramozni), így elsősorban az a kérdés, hogy a játékvezetés nyitott-e erre, illetve a játékosok mit szólnak hozzá. Utóbbi dolgot nehezíti, hogy a VF inkább a "hard-core" játékosok eszköze, akik a fórumot is sokkal intenzívebben használják a többieknél, ezért őket komolyabban érintene minden ilyesmi.

Ezek nélkül a VF-hez inkább nem, vagy csak nagyon finoman szabad nyúlni.
Dátum: 2009.11.19. 13:50:00
Nekem kezdetektől fogva nem volt szimpatikus, hogy a tényleges erősségedet a karakterre költött LE szabja meg, a besorolásod viszont a szint (TP) alapján történik.
Ez rengeteg problémát szült már a játékban:
- Visszafogott fejlődés (és ami hozzá tartozik)
- Pókok
- Ütőtáv harcban (gyengébbek folyamatos verése)

De közvetve ide lehet sorolni szinte mindent, ami probléma itt a fórumon felmerül.
A legjobb lenne kivenni a szakértelmet, megszüntetni a TP-t, a VF-et stb.
Persze ez olyan mértékű változás lenne, amit a játékvezetés nem vállana be, és valószínű a játékosok nagy részének sem tetszene (sokan nem is látnák át, hogy milyen változások történnének).

Azt viszont ellenzem, hogy kevesebb TP járjon vadászatra. Csak arra lenne jó, hogy ügyes játékosok még jobban kinyissák az ollót: Felviszik a szingulárist, hogy még kevesebb TP-t kapjanak vadászatra.

Inkább szűnjön meg, úgy ahogy van.
Dátum: 2009.11.18. 13:31:16
Idézet: Almási Viktor - 2009.11.18. 11:30:04
És mi lenne az ereje?
Az inspirátor csp-t ad, amiért jár LE meg TP.
Ez teljesen korrekt, semmi játékborító elem nincs benne.


Szerinted, ha nincs ereje, akkor miért akarja mégis mindenki ezt megvenni? Magyarázd meg kérlek, mert nem értem. Olyanok, akiknek aukciós bérlete van, ezáltal jó eséllyel a legtöbb dukátjuk a licitre, így azt vesznek meg, amit akarnak. Nyilván azért, mert ezt tartják a legerősebbnek, ahogy számomra is első ránézésre egyértelmű volt, hogy ez a tárgy nagyon durva.
De csak egy példát nézzünk: Ha ne vagyok tagja a top30-nak (amit a top30 tagjaként is minimális VF-el el tudok érni, de a játékosok 99,99%-ának semmit sem kell ehhez tennie), akkor kapok érte legalább 5 csp-t naponta. Ez az aukciósházban beváltva 2 dukát, duplája annak, amit egy relikvia termel (aranytojás tojó tyúk). És ez csak az egyik "opciója" ennek a tárgynak...
Dátum: 2009.11.18. 11:03:01
Idézet: Kundi - 2009.11.18. 09:32:18

Márpedi tudta mindenki hogy lesz, mert sima aukción nem volt és elöző talin volt, de ha nem is így lenne, Joker van, amivel lehet ezt kérni, mert már szerepelt tárgy. Jómagam V3-as bérletes arc vagyok és én is erre vártam.

És megint hangsúlyozom, hogy nem a tárgy erős, hanem a VF-erős, ami eddig is lehetőség volt, csak most lehet trükközni vele hogy lesz is meg nem is.


Némi ellentmondást látok ott, hogy "nem a tárgy erős" viszont "V3-as bérletes arc vagyok és én is erre vártam".

Vajon aki tutira meg tudja venni a legjobb tárgyat, az miért választja éppen ezt, ha ez egy "nem erős, csak közepes szintű" tárgy?
Dátum: 2009.11.18. 10:25:24
Idézet: Danka33 - 2009.11.14. 07:55:59
Ezt muszáj feltennem, annyira szép feladat.

Keresünk négy számhalmazt, melyek közül bármely kettőnek van végtelen sok közös eleme, viszont a négy halmaz közös metszete üres.

Tessék próbálkozni


Egy egyszerű megoldás:
Végigmegyünk a természetsen számokon 1-től (1,2,3,4,5 ...):
- Az 1-t belerakjuk mindegyikbe, kivéve az első halmazt
- A 2-t belerakjuk mindegyikbe, kivéve a második halmazt
- A 3-at belerakjuk mindegyikbe, kivéve a harmadik halmazt
- A 4-et belerakjuk mindegyikbe, kivéve a negyedik halmazt
- Az 5-öt belerakjuk mindegyikbe, kivéve megint az első halmazt
stb.

Kicsit matematikusabban leírva:
Első halmaz: minden szám, kivéve, amelyek 4-el osztva 0-t adnak maradékul (1,2,3,5,6,7,9,10,11,13...)
Második halmaz: minden szám, kivéve amelyek 4-el osztva 1-et adnak maradékul: 2,3,4,6,7,8,10,11,12,14...)
Harmadik halmaz: minden szám, kivéve amelyek 4-el osztva 2-t adnak maradékul.
Negyedik halmaz: minden szám, kivéve amelyek 4-el osztva 3-at adnak maradékul.
Dátum: 2009.11.18. 10:05:46
Idézet: Let. - 2009.11.18. 09:55:02
Nem látom be azonban, hogy egyetlen (illetve kettő, ha a választhatót is beszámítjuk) jutalom mennyiben borítaná fel a játékegyensúlyt. Hmmm?


Gondom nem lesz egyetlen, mert ezek szerint minden aukción várható egy.
A másik, hogy attól is függ a tárgy hatása, milyen környezetbe kerül. Ahol több százan játszanak, nyilván kevésbé észrevehető, mint ahol 10-en.
Dátum: 2009.11.18. 09:50:04
Kvízmedál, bajnoki legyen eladhatatlan - csak visszaélések miatt érdemes eladni (tudok róla, valaki azért adott el bajnokit, hogy ne kapjon mínuszokat és könnyebben nyerje a következőt).

Epikus is legyen eladhatatlan. Viszont lehessen visszatenni kincseskamrába ha valakinek nem kell (visszaélések miatt: csak akkor, ha van nálad legalább két másik, magasabb szintű), így az alacsonyabb szintű tagoknak jól fog jönni (természetesen ugyanúgy licittel).
Dátum: 2009.11.18. 09:46:17
Idézet: Mortimer - 2009.11.18. 08:46:47
Hatalmas előnyben van aki mind a négy világon jelen van. Először kitölti V4-en, aztán V3-mon, stb, és mivel a kérdések az adatbázis egy szűk köréből jönnek, így a problémás esetek (muszájból kikeresős) már emlékezetből megcsinálhatóak. Ez sem túl jó így.


Ez miért lenne megengedhetetlen előny? Akkor az is előny, aki tudja használni a google-t, vagy elolvasott egy könyvet? Vagy tiltva van valaki számára, hogy regisztráljon másik karaktert?
Nekem pl. ezért vannak minden világon karaktereim - nem is játszom velük, csak kvízelek, hogy legyen gyakorlatom.
Dátum: 2009.11.18. 09:19:11
Idézet: Cyron - 2009.11.18. 08:08:31
Sosem értettem a "dögöljön meg a szomszéd tehene" teóriát.
Miért jobb az nekem, ha a másiknak rosszabb lesz???
Valóban ezt a cuccot szeretném megszerezni, de ha sikerül, akkor sem akarom maxos VF-el tolni, épp csak annyival hogy kompenzáljam a többlet TP-t. Jó helyen érzem magamat ott ahol vagyok.
Na sebaj, ha most miattad kiveszi / legyengíti Miklós, legfeljebb abbahagyom a VÚ-t.


Idézet: Cyron - 2009.11.18. 08:36:19

Most itt a lehetőség rá, erre ki akarod vetetni mert az tápos.
Valóban az, ezért dolgoztam és szívtam 1 teljes éven át.
A relikviák lényege hogy táposak legyenek, erre lett kitalálva.
Te hogy éreznéd magad, ha egy nagyon hosszú távú stratégiádat a célegyenesben egyetlen tollvonással áthúznák?


Szia!
Látom sikerült alaposan felhúzni magad. Reméltem, hogy azért érzed, nem ez volt a célom, ahogy az sem, dögöljön meg a szomszéd tehene is.
Azért azt kcisit túlzásnak tartom, hogy erre a tárgyra készülsz 1 teljes éve, tekintve hogy egy napja derült ki, hogy egyáltalán szerepelni fog az aukción.

Szerintem aki figyeli az aukciót, annak számára teljesen egyértelmű, hogy a legerősebb tárgyat te fogod megvenni minden Beholder találkozón, hiszen birtokodban van az aukciós bérlet és az aranytojást tojó tyúk (lesz a licitre 1000+ dukátod). Bár a bérletet ott is elhibázottnak tartom (legerősebb aukciós tárgy), de elfogadom, megvetted, fizettél érte, használd.
Az ellen sincs semmi kifogásom, hogy te veszed meg a legerősebb tárgyat. Ha a szabályok ezt lehetővé teszik, nyugodtan tedd meg, megdolgoztál érte, kész (azért az az "irdatlan sok csp" kicsit erős, ha jól emlékszem 120 dukát körül jutottál hozzá, ami az átváltásokat tekintve 240 csp maximum).

Ez a tárgy azonban brutálisan el lett méretezve. Nem azért, mert meg akarod venni (nem tudtam róla, de mivel tisztában vagyok a fenti dolgokkal én is, valamint tudom, hogy jó stratéga vagy, biztos voltam benne, nem mész el a lehetőség mellett szótlanul), hanem mert a tárgy messze kitűnik a többi közül erősségben. Nagyjából annyira nincs egyensúlyban a többivel, mintha a találkozón valaki csokit kapna a belépője mellé, más meg többmillió LE-t.
Nem téged akarlak szivatni, Miklós figyelmét szeretném felhívni arra, hogy még azelőtt korrigáljon, mielőtt ez a tárgy játékba kerül. (Az, hogy már van ilyen játékban, még nagyobb hiba, bevallom, nem kísértem figyelemmel a nyári találkozó tárgyait.)

Ennyi és nem több. Sajnálom ha ez számodra személyeskedésnek tűnik, azt még jobban, hogy olyan dolog miatt fenyegetőzöl a játék abbahagyásával, hogy esetleg nem juthatsz hozzá egy játékegyensúly borító dolgohoz. Ha Galmuszk tudná megvenni, ugyanúgy szólnék, ahogy akkor is szóltam már, hogy nem jó a Hatalom Tornya, amikor még a mi szövetségünk birtokolta.
Dátum: 2009.11.17. 16:16:42
Attól, hogy valaki nem tudja kihasználni a tárgyban lévő potenciált, attól a tárgy még lehet durva.