Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Végzetúr találkozó 2009. nov. 28.
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr találkozó 2009. nov. 28.
121. hozzászólás - 2009.11.17. 19:10:23 (Válasz Mortimer #120 hozzászólására.)
Nem Ariel a topkari.
Pontszám: 5.08
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr találkozó 2009. nov. 28.
122. hozzászólás - 2009.11.17. 19:26:51
Elnézést a következőkért, különböző misztikus okokból ide be kell írnom a következőt:

Inspirátort akarok, mert az jó, és tápos és kell nekem!
Pontszám: 6.56
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr találkozó 2009. nov. 28.
123. hozzászólás - 2009.11.17. 19:56:12
Az mondjuk jo lenne, ha Miklos nyilatkozna arrol, h mi is szamit az epikus targynal a "szinted alapjan tudod hasznalni" konkretan mit is takar
Pontszám: 8.40
fórumozóD4vidFérfi
Végzetúr mester
1548 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr találkozó 2009. nov. 28.
124. hozzászólás - 2009.11.17. 22:44:02 (Válasz Endyr #123 hozzászólására.)
Én csak úgy tok gondolni erre, hogy pl van egy Lélekorzó ami 50 es szintű és ha Te 50 es vagy akk kérhetsz olyat.

Mert az elég hülyén nézne ki ha úgy lenne, mint ezidáig. Egy 6 os szintű karakter 50 es cuccal... Bár én jobban örülnék, ha bármilyen cuccos t lehetne venni tuti vmilyen 85 ös stuffra mennék rá.
Pontszám: 5.51
fórumozóCyron
Végzetúr tehetség
174 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr találkozó 2009. nov. 28.
125. hozzászólás - 2009.11.18. 08:08:31 (Válasz Jeriko #79 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2009.11.17. 15:45:28
Az inspirátor über-durva lett, ezt nem szabadna játékba engedni.

10 szintel vagyok lemaradva a top1-től. ez nekem napi +5 csp-t jelent, ami kb. 10.000 LE - most, és naponta.
De azonnal felvinném a visszafogott fejlődést maximumra, és mivel Barrique-nak nincs (és jó eséllyel nem is lesz soha), egyre több csp-t fogok kapni bónuszba.

Remélem kiveszik, ha nem, Cyron fejlődése turbó fokozatba kapcsol a megvásárlása után


Turbó fokozatról csak annyit, hogy már közel egy éve Galmuszk folyamatosan ratyira ver akár napi többször is.
Ezen már semmi nem változtathat... de tudom hogy Téged ez nem érdekel, mert a szövi társad.
Engem sem érdekel, hogy Barrique vagy Ariel TGy-seket ver halomra, mert Ők meg az én társaim.
Ellenben soha semmilyen fórumon nem fúrtam semmilyen dolgot csak azért, hogy ezzel Ti gyengébbek legyetek, vagy ne kapjatok régóta áhított tápot. Sosem értettem a "dögöljön meg a szomszéd tehene" teóriát.
Miért jobb az nekem, ha a másiknak rosszabb lesz???

Valóban ezt a cuccot szeretném megszerezni, de ha sikerül, akkor sem akarom maxos VF-el tolni, épp csak annyival hogy kompenzáljam a többlet TP-t. Jó helyen érzem magamat ott ahol vagyok.

Na sebaj, ha most miattad kiveszi / legyengíti Miklós, legfeljebb abbahagyom a VÚ-t.
Több is veszett már Mohácsnál...
A hozzászólást Cyron módosította 2009.11.18. 08:09:51-kor
Soul Reaver - Azúr Légió
Pontszám: 6.15
fórumozóCyron
Végzetúr tehetség
174 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr találkozó 2009. nov. 28.
126. hozzászólás - 2009.11.18. 08:36:19
Ja igen, hogy megértsd mi zavar engem ebben:

Irdatlan sok CSP-t költöttem el, hogy dukátot szerezzek, amiből dukáttermelő tárgyat vettem.
Ezeket a dukátokat máig halmoztam, hogy végre megvehessek egy olyan tápot, amiből ezt a sok CSP-t visszakapom egyszer (még így is jó pár hónap eltelik majd, mire plusszos leszek).

Most itt a lehetőség rá, erre ki akarod vetetni mert az tápos.
Valóban az, ezért dolgoztam és szívtam 1 teljes éven át.
A relikviák lényege hogy táposak legyenek, erre lett kitalálva.
Te hogy éreznéd magad, ha egy nagyon hosszú távú stratégiádat a célegyenesben egyetlen tollvonással áthúznák?
Soul Reaver - Azúr Légió
Pontszám: 6.35
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr találkozó 2009. nov. 28.
127. hozzászólás - 2009.11.18. 09:19:11 (Válasz Cyron #126 hozzászólására.)
Idézet: Cyron - 2009.11.18. 08:08:31
Sosem értettem a "dögöljön meg a szomszéd tehene" teóriát.
Miért jobb az nekem, ha a másiknak rosszabb lesz???
Valóban ezt a cuccot szeretném megszerezni, de ha sikerül, akkor sem akarom maxos VF-el tolni, épp csak annyival hogy kompenzáljam a többlet TP-t. Jó helyen érzem magamat ott ahol vagyok.
Na sebaj, ha most miattad kiveszi / legyengíti Miklós, legfeljebb abbahagyom a VÚ-t.


Idézet: Cyron - 2009.11.18. 08:36:19

Most itt a lehetőség rá, erre ki akarod vetetni mert az tápos.
Valóban az, ezért dolgoztam és szívtam 1 teljes éven át.
A relikviák lényege hogy táposak legyenek, erre lett kitalálva.
Te hogy éreznéd magad, ha egy nagyon hosszú távú stratégiádat a célegyenesben egyetlen tollvonással áthúznák?


Szia!
Látom sikerült alaposan felhúzni magad. Reméltem, hogy azért érzed, nem ez volt a célom, ahogy az sem, dögöljön meg a szomszéd tehene is.
Azért azt kcisit túlzásnak tartom, hogy erre a tárgyra készülsz 1 teljes éve, tekintve hogy egy napja derült ki, hogy egyáltalán szerepelni fog az aukción.

Szerintem aki figyeli az aukciót, annak számára teljesen egyértelmű, hogy a legerősebb tárgyat te fogod megvenni minden Beholder találkozón, hiszen birtokodban van az aukciós bérlet és az aranytojást tojó tyúk (lesz a licitre 1000+ dukátod). Bár a bérletet ott is elhibázottnak tartom (legerősebb aukciós tárgy), de elfogadom, megvetted, fizettél érte, használd.
Az ellen sincs semmi kifogásom, hogy te veszed meg a legerősebb tárgyat. Ha a szabályok ezt lehetővé teszik, nyugodtan tedd meg, megdolgoztál érte, kész (azért az az "irdatlan sok csp" kicsit erős, ha jól emlékszem 120 dukát körül jutottál hozzá, ami az átváltásokat tekintve 240 csp maximum).

Ez a tárgy azonban brutálisan el lett méretezve. Nem azért, mert meg akarod venni (nem tudtam róla, de mivel tisztában vagyok a fenti dolgokkal én is, valamint tudom, hogy jó stratéga vagy, biztos voltam benne, nem mész el a lehetőség mellett szótlanul), hanem mert a tárgy messze kitűnik a többi közül erősségben. Nagyjából annyira nincs egyensúlyban a többivel, mintha a találkozón valaki csokit kapna a belépője mellé, más meg többmillió LE-t.
Nem téged akarlak szivatni, Miklós figyelmét szeretném felhívni arra, hogy még azelőtt korrigáljon, mielőtt ez a tárgy játékba kerül. (Az, hogy már van ilyen játékban, még nagyobb hiba, bevallom, nem kísértem figyelemmel a nyári találkozó tárgyait.)

Ennyi és nem több. Sajnálom ha ez számodra személyeskedésnek tűnik, azt még jobban, hogy olyan dolog miatt fenyegetőzöl a játék abbahagyásával, hogy esetleg nem juthatsz hozzá egy játékegyensúly borító dolgohoz. Ha Galmuszk tudná megvenni, ugyanúgy szólnék, ahogy akkor is szóltam már, hogy nem jó a Hatalom Tornya, amikor még a mi szövetségünk birtokolta.
A hozzászólást Jeriko módosította 2009.11.18. 09:30:35-kor
Pontszám: 6.19
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr találkozó 2009. nov. 28.
128. hozzászólás - 2009.11.18. 09:29:19 (Válasz Jeriko #127 hozzászólására.)
Nem az inspirátor az egyensúlyborító, hanem a VF.
Azért tűnik számotokra mert nálatok elöl nincs VF probléma, ezzel a tárggyal ti is megérzitek egy picit.
Azért picit, mert nem fog sokkal nagyobb tápot adni neki mint pl. Kócosnak a 10 kvízmedál, Galmuszknak az immáron elvehetetlen LE növekedése, vagy néhány embernek az ajánlás, ami pl. ha jól tudom Cyront is nagyban hozzásegítette hogy ilyen erős tud lenni.
Ez is egy ilyen, tele van vele a játék, és mondom nem az inspirátor, az magában kb. kuka, hanem a VF.


*Még a felsoroltak mellé a HT-t is beszúrnám.
A hozzászólást Almási Viktor módosította 2009.11.18. 09:32:53-kor
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 3.26
népszerűKundiFérfi
Végzetúr tehetség
210 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr találkozó 2009. nov. 28.
129. hozzászólás - 2009.11.18. 09:32:18 (Válasz Jeriko #127 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2009.11.18. 09:19:11

Azért azt kcisit túlzásnak tartom, hogy erre a tárgyra készülsz 1 teljes éve, tekintve hogy egy napja derült ki, hogy egyáltalán szerepelni fog az aukción.

Márpedi tudta minenki hogy lesz, mert sima aukción nem volt és elöző talin volt, de ha nem is így lenne, Joker van, amivel lehet ezt kérni, mert már szerepelt tárgy. Jómagam V3-as bérletes arc vagyok és én is erre vártam.

És megint hangsúlyozom, hogy nem a tárgy erős, hanem a VF-erős, ami eddig is lehetőség volt, csak most lehet trükközni vele hogy lesz is meg nem is.
Pontszám: 8.09
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr találkozó 2009. nov. 28.
130. hozzászólás - 2009.11.18. 09:36:34 (Válasz McPaul #118 hozzászólására.)
Üdv McPaul!

A kristálygömbömbe tekintettem és a megpillantottam a jövendőt.
Történetünk helyszíne egy kis vidéki falu. Reggel 06.40. Pista fáradtan indul a faluvégi boltba, kenyeret és tejet szeretne venni. Végigbaktat a főutcán, köszön a tehénnek. Látja ahogy a 06.50-es busz elindul Dreadlordfalvába, az emberek visszabámulnak rá az ablakból. Öles léptekkel halad, odaér az ABC-hez. Benyit.
Köszön: -Szervusz Jóska! Kenyér van?
Jóska:
-Hányadik szintű is vagy Pistukám?-

Szóval egyrészről egyetértek.

Elviekben egyébként szerintem egy aukción nem számít az alkudozási képesség (Kereskedelem) - csak a Pénz beszél. Egyébként un. Zárt Aukció során csak "azok a vásárlók licitálhatnak, akik részvételét előzetesen engedélyezte az eladó".


Let
A hozzászólást Let. módosította 2009.11.18. 09:55:41-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 8.34
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr találkozó 2009. nov. 28.
131. hozzászólás - 2009.11.18. 09:53:01
Én a lélekkufárhoz is raknék be egy 10 őskőért vehető zseb-inspirátort, ami egy hétig inspirál. Sokkal egészségesebb játékkörnyezet alakulna ki, nem lenne egyedül fent a top, a másodvonalnak lenne lehetősége nem folyton a farok rossz végén játszani, persze ehhez már eltelt egy év a játékból, de az új világra be lehetne indulástól vezetni.
Sokkal kevesebb VF-es lenne a játékban, ha ez a lehetőség adott lenne mindenki számára.
A hozzászólást Almási Viktor módosította 2009.11.18. 09:54:36-kor
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 3.94
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr találkozó 2009. nov. 28.
132. hozzászólás - 2009.11.18. 09:54:38 (Válasz Almási Viktor #131 hozzászólására.)
Ezt Birka akarta már legalább fél évvel ezelőtt, TF mintára.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.71
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr találkozó 2009. nov. 28.
133. hozzászólás - 2009.11.18. 09:55:02 (Válasz Jeriko #127 hozzászólására.)
Üdv Jeriko!

Korrekt válasz. Ha jól értelek a rendszerben látsz hibát, nem azzal van problémád, hogy az adott karakteré lesz a tárgy.
Én is látom ezeket a problémákat és egyetértek veled, még akkor is, ha úgy gondolom a rendszer jogosan jutalmazza a kitartó és okos játékot. Nem látom be azonban, hogy egyetlen (illetve kettő, ha a választhatót is beszámítjuk) jutalom mennyiben borítaná fel a játékegyensúlyt. Hmmm?


Let
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 8.81
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr találkozó 2009. nov. 28.
134. hozzászólás - 2009.11.18. 10:05:46 (Válasz Let. #133 hozzászólására.)
Idézet: Let. - 2009.11.18. 09:55:02
Nem látom be azonban, hogy egyetlen (illetve kettő, ha a választhatót is beszámítjuk) jutalom mennyiben borítaná fel a játékegyensúlyt. Hmmm?


Gondom nem lesz egyetlen, mert ezek szerint minden aukción várható egy.
A másik, hogy attól is függ a tárgy hatása, milyen környezetbe kerül. Ahol több százan játszanak, nyilván kevésbé észrevehető, mint ahol 10-en.
Pontszám: 5.38
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr találkozó 2009. nov. 28.
135. hozzászólás - 2009.11.18. 10:20:11
Üdv Jeriko!

Vettem. A játék problémája pontosan az un. globális gondolkodás hiánya, sajnálatos módon azonban meglétének legnagyobb akadálya az, hogy az emberek legalább 95%-a lineáris gondolkodó. A tárgy szerintem elviekben közepes szintű, nem annyira régóta játszó játékosoknak készült, de a többi tárggyal kombinált fejlődést az alkotó nem kalkulálta be. Kiemelném: szerintem. Egyébként hangsúlyosan relatív és nem abszolút értelemben garantál fejlődést, ezért is van veled szemben -egyelőre- ennyi ellenvélemény.
Egyébként magamban Tihor Miklós urat "az emberi hang"-nak hívom, mert úgy látom valóban érdeklik őt a játékegyensúlyon kívül az emberek érzései is.
Véleményem szerint valóban megoldás lehetne egy zseb-inspirátor.


Let
A hozzászólást Let. módosította 2009.11.18. 10:28:45-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 8.28
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr találkozó 2009. nov. 28.
136. hozzászólás - 2009.11.18. 10:26:19 (Válasz Jeriko #134 hozzászólására.)
Jeriko az inspirátornak semmi előnyteremtő hatása nincs, az a VF, ami már mindenhol jelen van a játékban, pusztán TI eddig nem éreztétek.
Az inspirátor (főleg ha össznépi lenne) pusztán versenyhelyzetet teremt, ami jelenleg nagyon hiányzik a játékból.
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 3.26
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr találkozó 2009. nov. 28.
137. hozzászólás - 2009.11.18. 10:27:57 (Válasz Almási Viktor #136 hozzászólására.)
Szerintem senki nem tiltakozna egy össznépi inspirátor ellen. A top örülne, mert páran feljönnének hozzájuk, és nem csak ugyanaz a tucatnyi ember ütné egymást, a középréteg is vidámkodhatna, mert dönthet, hogy fel akar menni, vagy marad ott ahol van.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5.38
népszerűDarksolFérfi
Végzetúr mester
299 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr találkozó 2009. nov. 28.
138. hozzászólás - 2009.11.18. 10:32:28 (Válasz Cyron #126 hozzászólására.)
Idézet: Cyron - 2009.11.18. 08:36:19
Ja igen, hogy megértsd mi zavar engem ebben:

Irdatlan sok CSP-t költöttem el, hogy dukátot szerezzek, amiből dukáttermelő tárgyat vettem.
Most itt a lehetőség rá, erre ki akarod vetetni mert az tápos.
Valóban az, ezért dolgoztam és szívtam 1 teljes éven át.
A relikviák lényege hogy táposak legyenek, erre lett kitalálva.


Előre bocsátom, hogy teljes mértékig igazad van Cyron.
Mindössze annyit ajánlok a figyelmedbe, hogy ha idődből futja, nézd meg az Aranytallér lesírásakor kialakult vitát a fórumban, Grelnar barátom már akkor (hónapokkal ezelőtt) kísértetiesen hasonlóan, sőt, ugyanezen szavakkal érvelt a Tallér mellet. Ezután Miklósék szemrebbenés nélkül butították le a cuccot 100% bónuszról 20%-ra. (nagyrészt egyik szövetségi társad felvetésére)
Pontszám: 6.56
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr találkozó 2009. nov. 28.
139. hozzászólás - 2009.11.18. 11:03:01 (Válasz Kundi #129 hozzászólására.)
Idézet: Kundi - 2009.11.18. 09:32:18

Márpedi tudta mindenki hogy lesz, mert sima aukción nem volt és elöző talin volt, de ha nem is így lenne, Joker van, amivel lehet ezt kérni, mert már szerepelt tárgy. Jómagam V3-as bérletes arc vagyok és én is erre vártam.

És megint hangsúlyozom, hogy nem a tárgy erős, hanem a VF-erős, ami eddig is lehetőség volt, csak most lehet trükközni vele hogy lesz is meg nem is.


Némi ellentmondást látok ott, hogy "nem a tárgy erős" viszont "V3-as bérletes arc vagyok és én is erre vártam".

Vajon aki tutira meg tudja venni a legjobb tárgyat, az miért választja éppen ezt, ha ez egy "nem erős, csak közepes szintű" tárgy?
Pontszám: 8.78
fórumozóD4vidFérfi
Végzetúr mester
1548 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr találkozó 2009. nov. 28.
140. hozzászólás - 2009.11.18. 11:15:09
Mennyibe fog kerülni egy kavics a VÚ talin?
Pontszám: 5.51
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője