Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Jeriko

Dátum: 2009.12.19. 11:54:11
Itt a fórumon ugye lehet pontozni a hozzászólásokat, aminek az lenne az értelme, hogy a játékosok saját maguk "moderálják" a fórumot.
Sajnos az utóbbi időben egyre inkább megy az ész nélküli lepontozás, ahol nem a hozzászólás minőségét pontozza valaki, hanem azt, hogy az illető egyet ért-e vele vagy sem. Ezáltal a pontozás elveszti értelmét.

Lenne pár javaslatom a pontozás javítására:

1) Csak az pontozhasson, aki
a) Már X ideje regisztrált a fórumon (tehát frissen regisztrált tag még ne)
b) Írt legalább Y hozzászólást, így tisztában van azzal, milyen amikor őt pontozzák.

2) A pontozások legyenek nyilvánosak, tehát utólag bárki kérhesse le, ki milyen pontszámot adott egy-egy hozzászólásra (ha jól sejtem ezek tárolva vannak, tehát a dolog megoldható).

3) Egy hozzászólónál ne csak az ő hozzászólásaira adott pontszámok átlaga látszódjon, hanem mellette az általa adott pontszámok átlaga is (látható téve azokat, akik rendszeresen osztják az egyeseket).

Talán így mindenki komolyabban veszi majd a véleményalkotást és értékelést.
Dátum: 2009.12.19. 11:47:22
Idézet: Ricardo - 2009.12.19. 11:29:50
Idézet: Jeriko - 2009.12.19. 10:14:54


A kérdés itt az, hogy az elfogadható-e, hogy egy 80. szintű karakter kiveri a 80. szintű epikus cuccot, és azt odaadja a 15. szintű karinak "önzetlen segítség" (vagy bármi más) címszó alatt. Megcsinálható? Meg. A kérdés annyi, meg szabad-e engedni. Döntsétek el.


Ha jól tudom ez a szövetség lényege. A magasabb szintű tag máshogy nem tudja jelenleg segíteni alacsonyabb szintű tagjai fejleődését. Ha az epikus cuccok szabad elosztását is elvesszük, akkor mire lesz jó maga a szövetség?


Csak nagyon halványan értek egyet.
- Egyrészt, akárhogy is nézzük, ez erőforrás áramlás egyik karaktertől a másik felé (még akkor is, ha aki adja, nem feltétlenül veszíti el). A legtöbb epikus cuccnak LE-ben jól kifejezhető "ára" van, és ez akár több százezer LE is lehet (kíváncsi lennék, LE-ben mennyit adna egy-egy kari egy tulajdonságfejlesztő vagy lélekszívó cuccért).
- Ennek semmi köze a szövetségi léthez, hiszen BÁRMELY két karakter között megvalósulhat a dolog (nyilván hordát és szövetséget kell hozzá váltani, tehát ára van, de LEHETSÉGES).

De akkor szerinted a dolog elfogadható, oké. A LE-szívásos is?
Dátum: 2009.12.19. 10:47:45
Idézet: Ywgarrd - 2009.12.19. 10:28:23

Amit Te mondasz, az akkor volna helytálló, ha megkértem volna egy ismerősömet, aki V2-n játszik, de V1-en nem kilenc hónappal ezelőtt, hogy légyszi csinálj már egy karaktert, amivel körém építed a szövetséget, és majd gyilkolod az epikus lényeket, cserébe ugyanezt megteszem V2-n.
Nem arról van szó itt lesősorban, hogy kinek milyen ismerőse van, amíg ezt nem látjátok be, addig a vita meddő és értelmetlen marad.


Nem értettél meg valamit: egyáltalán nem példálózni akartam, semmi ilyesmi nem volt szándékomban. Feltettem egy egyszerű kérdés, arra várok választ.
Dátum: 2009.12.19. 10:14:54
Ywgarrd: szerintem Miklósban sem amiatt merült fel a szintkorlát, mert úgy gondolja, egy 15. szintűekből álló szövetség nehogymár leverhessen egy epikust. Szerintem mindannyiunk számára egyértelmű, hogy egy 15. szintű karakter egyedül vagy vele azonos szintű társaival együtt sosem fog 80. szintű epikus cuccot szerezni.

A kérdés itt az, hogy az elfogadható-e, hogy egy 80. szintű karakter kiveri a 80. szintű epikus cuccot, és azt odaadja a 15. szintű karinak "önzetlen segítség" (vagy bármi más) címszó alatt. Megcsinálható? Meg. A kérdés annyi, meg szabad-e engedni. Döntsétek el.

Még egy dolog: ha már arról beszélünk, hogy egyik kari önzetlenül segít a másiknak a a játékban (építéssel, epikus cuccal, akármivel) arról is kérnék egy állásfoglalást, hogy elfogadható-e, ha barátom segít nekem, indít egy karit, aki buzgón vadászik, csak hogy-hogynem az én karim mindig lecsapja amikor 15% fölé ér és elviszi a LE-jét. Kihangsúlyoznám: nem multizásról van szó, hanem arról, hogy a barátom (külön IP, külön valós személy) segít nekem, ő valamiért ezt élvezi a játékban, így jó neki (pont úgy, ahogy az építőkari az építésben leli örömét). A szabályok jelenleg ezt is tökéletesen megengedik.
Dátum: 2009.12.19. 09:47:53
Idézet: Kocos - 2009.12.17. 12:30:30
A LE szivas vedelmet hiba ide keverni, mert LE szivassal sem nyersz csatat. MIndketto LE szerzesre megy, az egyik arra, hogy elvedd a masiket, a masik arra, hogy megtartsd a sajatot. Persze a kabitassal sem nagyon lehet csatat nyerni.

A rezisztencia viszont pont, hogy megfordithatja a csata sorsat. Na szoval az egesz csoportositasodat nem talalom helytallonak.


Nem értek egyet.
A LE szívás nem csak győztes csatában működik. Engem pl. Cyron rendszeresen lever. Csata végén elvisz 0 LE-t (és X TP-t), csata közben én szívok tőle 2-400 LE-t). Nem érzem vesztesnek magam, főleg hogy még pp-mbe sem kerül a dolog, ő meg néha belefut a büntetőbe is Akkor most ki nyert?

A védelemnek van még egy óriási hátulütője, ami miatt a rezisztencia sem ér s...t sem, nemhogy megfordítja a csatát: a támadó határozza meg, mikor és MIVEL támad: ha azt látom, valakinek 10000-es rezisztenciája van, majd olyan varázslatot lövök beléje, aminek nem spec. képessége van, hanem baromi nagy sebzése. A spec. tárgyak helyett meg IQ/tau-ra öltözök. Ugyanígy, ha valakinek LE-szívás védelme magas, akkor nem LE szívással megyek hanem mással: sokkal nagyobb esélyem lesz győzni, mert rajta ott foglalják a slotot a részben használhatatlan képességű tárgyak.
Ez alól annyi a kivétel, ha pl. direkt kábítani akarsz, nem pedig győzni: akkor értelmesebb másik célpontot keresni.

update: minél többfajta spec. támadási forma van (kábítás, lélekszívás - és efelé halad a játék), annál nehezebbé válik a védekezés: ha hatékonyan akarsz védekezni, az egyikre kell öltözz, és azzal védtelenné válsz a többivel szemben.
Dátum: 2009.12.19. 09:32:10
Idézet: BaalCain - 2009.12.18. 23:36:11
Az Asciu Gamano - 51. szintű Tök gyémántos kari milyen jogon hord 80. szintű epik cuccot?
hajrá Jerikó, szabályozd le


Látom sikerült begőzölnöd, mint az elvakult bikának
Talán olvass vissza, miket írtam. Mivel úgysem fogd megtenni, elárulom neked, eddig minden hozzászólásom arról szólt, hogy egy felmerül korlátot próbáltam gyengíteni, illetve normális szintre hozni.
Mivel pedig nincs rá szabály, Asciu Gamano olyan tárgyat hord, amilyet akar. Egyébként érintett is vagyok a dologban: kis karimnak 15. szintre szeretném ha vámpírfókusza lenne - legjobb úton halad efelé.
Dátum: 2009.12.18. 17:46:46
Idézet: Prisma - 2009.12.18. 17:35:43
Ez az egész - ahogy többen is rámutattak - a topperek akciója, amivel szokás szerint olyanba akarnak beleszólni, ami nem érinti őket. Ha nem írná meg senki, hogy ez csak vihar egy biliben, hanem csak a szokásos néhány túlbuzgó topper szajkózná a magáét


Hát ahogy nézem, eddig épp a topperek nem nagyon szóltak hozzá, a topic indítónak meg 11. szintű karaktere van V1-en.
Dátum: 2009.12.18. 14:26:20
Idézet: winnie - 2009.12.18. 14:16:18
Idézet: Jeriko - 2009.12.18. 13:22:47
Az epikus tárgy szintje lassan meghaladja a karakterek szintjét, így az eredeti korlátot nem tartom jó ötletnek.


akarod mondani, hogy nem tartod jónak, mert rád is vonatkozna? ejnye. attól, hogy pár szövetség esetében meghaladja, még mindig kisebbségben vannak, ahol nem. tessék a köznép szemüvegével nézni a dolgokat.


???
Megint érdekes szemüveggel nézed a dolgokat. Természetesen egy szabálynak MINDENKIRE egyformán kell vonatkoznia: nem csak rám, hanem rád, és minden más játékosra is. Semmi bajom az olyan szabályokkal, ami mindenkire egyformán vonatkozik.
Jelen esetben azonban pl. az AL-ben vannak 80. szintű karakterek is 85. szintű epikus tárgyakkal. Ilyen esetben joggal lennének felháborodva, hogy nem tudják használni a megvásárolt cuccaikat, nem? Ezért nem tartom jó ötletnek.
Dátum: 2009.12.18. 14:19:02
Oké, csak erre nincs szakértelem. Ha meg ugyanaz lenne a kettő, az lenne a logikus, hogy nem külön megjegyzésként kerül a karakterlapra mint a kábítás, hanem a szakértelmet növelné, mint pl. idomítás, sebgyógyítás, tudatturbó, nem?
Dátum: 2009.12.18. 13:22:47
Az epikus tárgy szintje lassan meghaladja a karakterek szintjét, így az eredeti korlátot nem tartom jó ötletnek. Viszont azt, hogy egy karakter maximum saját szintje dupláját meg nem haladó tárgyat viselhessen, szerintem be lehetne tenni. Ez egyébként illeszkedik a térkapus cuccokhoz is: 30, szint alatt vannak, aminek fele 15.

Előbb-utóbb lesz olyan, hogy újonnan indult karakterre ráaggatnak egy 80-90. szintű epikus tárgyat. Azért el lehet képzelni, hogy pl. Begginer hogy nézne ki, ha 3. szinttől kezdve egy szürke lélekrabló vagy vámpírfókusz fityegne rajta. Ehhez képest amit Egon és Csuhi csináltak anno, csupán szerény próbálkozás.

A minimális kikiáltási árat meg nem abszolút értékben kellene meghatározni, hanem a szövetségi átlaghoz képest. Így egy tagú szövetségnél eleve nem lenne gond, de gyengébb tárgyak esetén se.
Dátum: 2009.12.18. 13:15:58
Tudja valaki, mi a különbség a "kritikus ütés" szakértelem, illetve a tárgyakból származó "kritikus sebzés" módosító között? (A Csata leírásában is kritikus sebzés szerepel). Ezek ugyanazt jelentik és összeadódnak, esetleg az egyik a kritikus esélyét növeli a másik a mértékét?
Ugyanez a kérdés fennáll varázslatra is.
Dátum: 2009.12.18. 09:44:15
Idézet: Kethios - 2009.12.18. 08:35:28

A kemény portyások szakértelmei között is van olyan, ami nincs magasra húzva. Egy dolog a lényeg, meg kell találni melyik az.


Nem arról volt szó, véletlenszerűen választott szakértelmek szerepelnek baráti portyában? Mert ha igen, nem sokra mész a felderítéssel.
Dátum: 2009.12.17. 12:43:55
Sok mindennel egyetértek, sok mindennel nem az eddig leírtak közül.
Többen írták, hogy boldog az ember, csak társas környezetben, szeretteivel lehet. Ezzel nem tudok 100%-ig egyetérteni. Az emberek zömére ez minden bizonnyal így van, de szerintem lehet az ember egyedül is boldog, legalábbis van pár példa: szerzetesek, remeték, illetve a nagy tudósok közül is nem egy a család helyett a munkájának áldozta az életét - bízom benne, hogy boldogok voltak.

Szerintem a boldogság alapfeltétele, hogy az embernek legyenek céljai, és azokat érje is el. Igaz, ez túl általános, de nagyon nehéz szűkíteni. Célnak mindenképpen olyan dolgokat tekintek, amit az adott ember saját vágya diktál, a körülményektől mentesen. Emellett a "cél"-nak mindenképpen ki kell emelkednie a hétköznapi rutinból, pont ahogy egy ünnepet is az tesz ünneppé, hogy kiemelkedik a hétköznapokból.
A boldogság nem csak ezen célok elérése, de az is, hogyan érjük el e célokat. Az oda vezető út, a kitartás a küzdelem és a végső siker mind-mind a boldogság része.

Sajnos nagyon sok olyan ember van, akinek a fenti értelemben nincsenek céljai, illetve mások célját "veszi át", és ha eléri, attól éppen ezért nem is lesz boldog. Tipikusan ilyen a lottónyertes: megveszi a villát, luxusautót, nyaralót - mert ezeket látja, mint a "jólét és boldogság biztosítékát". De nem a saját vágyai diktálja ezt, hanem a környezete, és nem létezik a célhoz vezető út sem, ahol a cél eléréséért tett volna valamit.

Ettől függetlenül a pénz szerintem boldoggá tud tenni, de csak ha okosan használod fel: de saját céljainkat kell megvalósítani belőle, nem pedig azt, amit a környezeted vagy a média diktál.
A reklámokon keresztül nap mint nap tömik agyunkba a "hamis" célok tömkelegét: szerezd meg ezt, vegyél azt, cserél nagyobbra, modernebbre, mert a siker záloga, ettől lesz jó életed, ettől leszel boldog. És ott áll az ideális nő / férfi, minden tökéletes - ki ne akarná ezt? De mi mást is várhatnánk egy reklámtól - az ilyen célok elérésének eszköze pedig mi más lenne, mint a pénz? "Elég beszedj egy tablettát és tökéletes alakod lesz, vagy csillogó hajad, megfiatalodsz és beteljesülnek álmaid..." csak ha mégis lennének is ilyen céljaink, két dolog is hiányzik: 1) A cél egyáltalán nem biztos, hogy reálisan elérhető. 2) Nem teszünk az elérése érdekében semmit.

update: elgépelések, hibák javítása
Dátum: 2009.12.17. 11:37:39
Idézet: Mortimer - 2009.12.17. 09:34:46
A bénításelhárítás és a lélekszívás védelem borzasztó magas elérhető értékeit alapul véve kizártnak tartom, hogy akár a fele is elérhető lenne.


Van egy óriási különbség a támadó és a védekező cuccok között: Attól, hogy van 100%rezisztenciád, 100%bénítás védelmed, 100% LE-szívás védelmed, mert ilyen cuccokat veszel fel, még nem fogod megnyerni a csatát (a tárgyhelyeidet viszont elpazarlod rájuk). Ezért nem fog senki ilyenbe öltözni.
Ha van egy +50% bénítás és egy +50% bénítás védelmet adó cucc, melyiket veszed fel? A +50% bénítást mindenki ellen tudod használni, legfeljebb nem jön be néha. A +50% bénítás védelmet tök feleslegesen veszed fel (olyan tárgy HELYETT, amelyek győzelmi esélyedet növelnék) azok ellen, akinek nincs bénítása.
Dátum: 2009.12.17. 11:33:03
Idézet: Birka - 2009.12.17. 09:33:08
És a kezünk a bilibe ér...
Mostani össz rezisztencia mennyi?


Kb. mint amennyi az össz LE-szívás volt 4-5 hónapja, amikor arról írtak hasonlókat.
Dátum: 2009.12.17. 11:31:01
Idézet: Birka - 2009.12.17. 11:25:32
Bocsi, ez a multizás, alap, hogy nincs ilyen, vagy tévedek???


Miért, az hol ütközik szabályokba, hogy játszok V1-en, haverom V2-n. Én indítok egy karaktert V2-n, ami "önfeláldozó" módon építi haverom szövetségét, ő meg indít V1-en, ami az enyémet.
Szerintem még az is belefér a jelenlegi szabályokba, hogy haverom V1-es karakterét valahogy mindig az én V1-es főkarakterem veri le (persze ha nem egy szövetségben vannak) elhozva tőle minél több LE-t, az én V2-es karakteremet meg haverom V2-es főkaraktere. Multizásnak nyoma sincs.

Ennyit a kiskapukról.
Dátum: 2009.12.17. 09:30:31
Idézet: Ariel - 2009.12.17. 09:00:24
Ez így van, ezért kell a rezisztencia. Ha van 80-as rezisztenciád, akkor már nem kapsz -200 védelmet és erőt, csak -40-et.


És mi lesz 100-as rezisztenciával?
Dátum: 2009.12.16. 14:44:54
Egyet nem értek.
Miért kell összehasonlítani a "harcost" meg a "varázslót"? Ennek a játéknak rengeteg szabálya van, de egyikben sem szerepel se harcos, se varázsló. Mindenki szabadon választhat, hogy melyik tulajdonságát, melyik szakértelmét fejleszti. Sajnos tény, vannak erősebb szakértelmek, meg olyanok is, amelyeknek nem sok értelme van. Ugyanígy vannak erősebb és gyengébb tulajdonságok. Egy valamiben azonosak: mindenki ugyanazon szabályok szerint fejlesztheti őket.
Aki IQ-t fejleszt erő helyett, az előnyben lesz azokon a szinteken, ahol erősebbek a varázslatok, aki támadást fejleszt, az meg ott, ahol a fegyverek. Mindenkire rá van bízva, melyiket fejleszti, de azért sírni, mert valaki jobban járt azzal, hogy X helyett Y tulajdonságát vagy szakértelmét fejlesztette, felesleges. Ennyi erővel bárki mondhatná, hogy neki 300-as az egészsége, mégis mindig veszít csatában.
Ugyanez igaz az állatokra is.
Ha valaki szerint erősebb a közelharc, hát fejlessze a közelharci tulajdonságait ahelyett, hogy szabályváltozást követel - és fordítva. Nem "harcost" vagy "varázslót" kell fejelszteni, hanem olyan karaktert, ami minél több kihívásnak meg tud felelni.
Dátum: 2009.12.16. 12:07:02
Idézet: Ywgarrd - 2009.12.16. 11:00:10
Támogatom ezeket az ötletet is. De ha a célotok az, hogy a pókoknak ne legyen magas szintű tárgya - mert úgy látom, hogy az elsődleges cél valójában ez, amiért konkrétan nem mondják ki egyesek (itt nem rád gondolok) - ezt a hatást nem érné el. Ellenben jó pár topszövetséget komolyan megszívatna a gyorsított regenerálódás.
Pont amiatt támogatom, hogy megnehezítené a kincsszerzést, de nem ellehetetlenítené.


Abszolút nem ez a cél.
Egyszer kiszámoltam, epikusig felépíteni egy szövetséget 1-2 millió LE. A mai manakonstrukciós időkben ez semmi. De erre sincs szükség: pillanatok alatt találni olyan kis szövetséget, akinek megvannak a szükséges épületei, és már csak 1-2 aktív tagja van. Semmiből nem áll megállapodni velük, hogy kiütsz 3-4 epikus cuccot, amiből fele az övék, fele a tied. Szintén semmiből nem áll oda beléptetni egy újonnan indított karaktert.
Ráadásul ha van egy olyan ismerősöd, aki már nem játszik aktívan, de az epikus ütésben /építésben segít, akkor mindez csak szervezés kérdés, semmi akadálya nincs.
Egy új karakter pedig akár csak egy +10 támadásos tárggyal borzasztó nagy segítséget kap, de említhetném rubin triászt, vagy egy sereg más cuccost. Behozhatatlan előny.


A TGY-ben nem egy alkalommal elgondolkodtunk már azon, alapítunk egy új szövetséget. Amennyi LE-t feleslegesen a HT-be toltunk (többszázmillió, most is csak azt tudjuk építeni), abból több szövetséget full-ra fel tudtunk volna építeni. Annak idején 3-4 nap alatt húztuk fel a mesteri építészetet és a 25-ös gyakteret, védőfalat, pedig annak több hónapja. Amilyen építési kapacitással rendelkezik egy nagyobb szövetség, pár hét alatt fel tudná húzni újra önmagát.
Ha megcsináljuk, elölről tudnák ütni epikusokat, minden tagunk kapna 3-4 új tárgyat. Összefogná nagyon a szövetséget megint a feladat. És toborozhatnánk újrakezdőket meg pókokat is, akik alapításkor be tudnának lépni az új szövetségbe.
Nem utolsó sorban a HT-ért se indulnánk rossz esélyekkel. Aztán ha már birtokoltuk 40-50 napig, kezdjük az egészet újra

Ezeken a dolgokon még azelőtt kellene változtatni, mielőtt valakik megcsinálják.
Dátum: 2009.12.16. 12:02:03
Idézet: Darah - 2009.12.16. 11:02:29
Jeriko, tetszik az összefoglalód, de a szöviátlag kincspontot brutálisan felnyomják azok, akik ütni tudják az epiket.
Főleg ha nem harácsolják be a kieső tárgyakat.
Egyszerűbb lenne a tárgy szintjével azonos mennyiségű minimumlicit.


Ez szerintem nagyon alacsony, semmit nem érnél el vele, csak azt, ne 1 pontért lehessen elvinni a cuccot.
Ha egy szöviben van egy karakter 200 kincsponttal, másik 3 pedig 20-al, akkor egyszerűen nem látom okát, miért ne a 200 kincspontos vigye el a tárgyat - legyen akár nagyon vacak.