Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Jeriko

Dátum: 2010.03.18. 08:42:43
Idézet: Vaczakka - 2010.03.18. 00:18:59
...
KH nem is a szerver terheltség miatt nem lett bővitve, hanem mert a játékosok leszavazták, nem akarták, hogy 15% alatt ütögesség őket.
...


Mennyi idő berakni egy kapcsolót, amit hetente max. egyszer lehet változtatni?

ON: Akarom támadni a KH-t (és ők is támadhatnak engem)
OFF: Nem akarom támadni a KH-t, ők se támadjanak engem

De Kocos megoldása is tökéletes. Sőt korábban írtam még logikusabbat is: http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,224.80#hsz368
Dátum: 2010.03.18. 08:39:03
Portyázáskor - ezt KH ellen tapasztalom -, amikor rákattintok a "támadás" gombra, 80% (nem ritkán 100%!) feletti eséllyel azt a választ kapom, hogy "Nincs értelme megtámadni a karaktert, mert 0 lélekenergiát szereznél tőle."
Ugyan a jelenség ritkábban, de előfordul v4-en is.

Megoldható lenne, hogy a portyalistában olyan karakterek szerepeljenek, akiket ténylegesen meg lehet támadni?
Dátum: 2010.03.17. 17:35:41
Ha egy kérdést elegen értékelnek, akkor a kérdés bekerül abba a kategóriába, amit a legtöbben javasoltak, és akik ezt jól találták el, a következő éjszakai rendszerfrissítéssel kapnak egy kis jutalom lélekenergiát


Tetszik a dolog, de van pár kérdés, ami nagyon nem egyértelmű. Pl. egy Kolombuszról szóló kérdés lehet történelem is, híres ember kategória is - szerintem mindkettő jó. Ha nem azt választom, amit a többség, akkor nem kapok semmit?

Illetve:
- Ha egy kérdés már kategorizálásra került, akkor már nem lehet kategorizálni és így LE sem jár érte?
- Mit jelen az "elegen értékelnek"? Ha értékelem, és utána 20 napig senki más (mert pl. ki sem osztja nekik a program), akkor nem fogok érte addig LE_t kapni?
Dátum: 2010.03.17. 17:31:12
Ha egy kérdést elegen értékelnek, akkor a kérdés bekerül abba a kategóriába, amit a legtöbben javasoltak, és akik ezt jól találták el, a következő éjszakai rendszerfrissítéssel kapnak egy kis jutalom lélekenergiát


Tetszik a dolog, de van pár kérdés, ami nagyon nem egyértelmű. Pl. egy Kolombuszról szóló kérdés lehet történelem is, híres ember kategória is - szerintem mindkettő jó. Ha nem azt választom, amit a többség, akkor nem kapok semmit?

Illetve:
- Ha egy kérdés már kategorizálásra került, akkor már nem lehet kategorizálni és így LE sem jár érte?
- Mit jelen az "elegen értékelnek"? Ha értékelem, és utána 20 napig senki más (mert pl. ki sem osztja nekik a program), akkor nem fogok érte addig LE_t kapni?
Dátum: 2010.03.17. 13:46:50
Idézet: Let. - 2010.03.17. 13:40:18
Szerintem azt nem vetted számításba, hogy ez a rendszer alkalmas arra, hogy a legtöbb dukáttal rendelkezőknek garantálja a nyereményt.


Bocsánat, MINDEN licit alapelve az, hogy azé a cucc, aki a legtöbbet fizet érte. Nem az általam említett rendszer alkalmas arra, hogy a legtöbb dukáttal rendelkezőnek garantálja a nyereményt, hanem az eddigi is, meg mindegyik, amit licitnek neveznek.
Az általam vázolt megoldás épphogy hátrányos a sok dukátosoknak, mert amikor 2000 dukátba kerül valami, akkor nem tudja eldönteni, hogy vegye-e meg 2000-ért, vagy várjon amíg 1300-ra csökken, és ezzel kockáztatja, hogy esetleg más elviszi. A régi rendszerben ha valaki fellicitálta 1300-ra, akkor simán elvitte 1301-ért semmit se kockáztatva.
Dátum: 2010.03.17. 13:33:04
Régebben már írtam aukció gyorsítására egy viszonylag érdekes (és nem is túl bonyolult) variációt, az úgynevezett holland aukciót:

- Mindenki kap lehetőséget N db aukciós beállításra (X tárgyat megveszem Y dukátért).
- Amikor egy tárgy bekerül az aukcióra, akkor mondjuk 10%-al magasabb áron kerül be, mint a legmagasabb rátett licit (és ahol a licitáló rendelkezik is a beállított dukátmennyiséggel)
- A tétel ára fokozatosan csökken (1 dukátonként), ennek sebességét tetszés szerint meg lehet szabni.
- Amikor az ár csökken, kiértékelésre kerülnek a tárgyra tett tétek: ha van olyan, ami eléri az aktuális árat, a tulaj rendelkezik is a megadott mennyiséggel, akkor övé a cucc (egyenlőség esetén aki korábban megtette a licitjét, az a nyertes). Amikor valaki már úgy licitál, hogy kint van a tárgy, akkor is ellenőrzésre kerül, hogy meg tudja-e venni azt, és ha igen, akkor az övé lesz.
- Az elkelt tételek és az árak mindenki számára megtekinthetőek

A ilyen licit előnyei:
- Lényegesen gyorsabb.
- Magasabbak az árak (több dukát hagyja el a rendszert), csökken az infláció.
- Akinek a legtöbb dukátja van, nem teheti meg, hogy csupán 1 dukáttal felüllicitálja az utána következőt - "biztosra megy" -, hiszen nem tudja, mekkora az utána következő legnagyobb dukátmennyiség.
- Nem kell online legyél a lejárat időpontjában, hiszen az nem fix: beállíthatod előre mire licitálsz és mennyiért. Akár éjjel is lejárhat egy aukció.
- Licitálhatsz egyszerre több tételre is, nem okoz gondot van-e elég dukátod vagy sem, nincs fedezetlen licit: akkor kell rendelkezésedre álljon a vételár, amikor fizetsz, nem amikor licitálsz.
Dátum: 2010.03.11. 16:15:26
Az is nagyon jó lenne, ha csak lehetne (nem kötelező jelleggel) osztályozni a kérdéseket, ahogy pl. a kalandokat is. Nyilván nem osztályoznák a legtöbben, viszont a technikailag helyes, ámde abszolút bugyuta kérdések ("Hogy hívják az öreg papot az Ördögűzőben?") talán kiesnének.
.
Egy tipp: aki nem tudja a vadászat pár perce alatt kiguglizni a választ, az állítsa le a vadászatot, és AKÁRMEDDIG keresgélhet a net-en. Csak idő kérdésem hogy 100%-os választ találj valamire.
Dátum: 2010.03.10. 17:19:46
Sokkal többért meg fogják venni, és még örülnek is neki
Amúgy értem mit akarsz mondani. Sajnos ezzel semmi nem lett megoldva, se az inflálódás, se az, hogy lényegesen többen jussanak tárgyhoz.
Dátum: 2010.03.10. 17:14:05
Lesz még +1 egészség, +1 IQ, +1 védekezés, +1 taumaturgia, +1 mágia is
Dátum: 2010.03.09. 08:18:49
Irányított vadászat legyen kb. szint/2+2. Tehát 70. szinten legalább 37-38. Ha alacsonyabb, nem fejti ki a hatását, nincs értelme, magasabbra húzni szintén nincs értelme. Ha szintet lépsz, megnöveled mindig kettővel és kész. 5% LE-t ad vadászatokra, szerintem megéri.
Nem kismértékű csúsztatás azt állítani, hogy a pókok a toptól maradtak le, mert nem vettek őskövet.
Dátum: 2010.02.19. 08:43:54
Mit szólt volna, ha valaki felszúrja magát rá
Dátum: 2010.02.17. 14:36:29
Először aktiváld a küldetést, majd keresd meg a legendában a szövegben ott, ahol rá lehet kattintani.
Dátum: 2010.02.15. 13:52:25
Ariel: pont ezt mondom én is - lásd a számokat.
Ettől függetlenül tény, hogy az IQ-tól jobban függ a varázslat, mint a szerencsétől - természetesen az a legjobb, ha mindkettő magas.
Dátum: 2010.02.14. 21:05:16
Miklós elmondása szerint van egy minimális és egy maximális találati esély, ami 20% - ezt befolyásolja +-10%-ban a szerencse. A maradék 80% viszont az IQ-nak illetve támadásnak/védekezésnek tudható be.
Erősen túlzónak tartom azt állítani, hogy a szerencse fontosabb, mint az IQ, illetve szerencse miatt nem talál valaki 6-ból 5-ször.

Ha egy karakternek sokkal magasabb a szerencséje a másikénál (annak viszont az IQ-ja), van 30% esélye, hogy kivédi annak varázslatát, és újabb 30%-a, hogy bejön az övé. Tehát 9% esélye, hogy lealázza a varázslatkörben. Ha fordítva, akkor 70% mindkettő, így 49%-a van arra, hogy az ő varázslata bejön, a másiké nem. A 49% több mint 5-ször akkora, mint a 9%. Kb. ilyen arányban függ a varázslat az IQ-tól és a szerencsétől.

Nem mellesleg a szerencse CSAK szélsőértékeknél fejti ki hatását: ha a két IQ különbsége 30-40-nél kisebb, a szerencsének NINCS hatása, pont úgy, ahogy írtam. Aki szerint mégis, szívesen olvasnám, hogy szerinte hol és miért.
Dátum: 2010.02.13. 16:44:54
Speciel a szerencsének nem sok köze van ahhoz, sikeres-e a varázslatod, vagy sem. Ez az IQ-n múlik - emiatt az IQ a legfontosabb tulajdonság. Minél magasabb az IQ_d, annál nagyobb az esélye, hogy sikeres lesz a varázslatod, és annál nagyobb az esélye, hogy kivéded ellenfeledét.
Dátum: 2010.02.12. 15:31:19
Az első H1N1 megbetegedések 2009 áprilisában történtek, Mexikóban. Májusban már az USA-ban is többezer beteget tartottak nyilván.
Az első oltásokat Magyarországon október elején adták be.
Dátum: 2010.02.05. 11:35:29
Nem teljesen értek egyet.
Most majdnem ugyanez a helyzet. Öltözhetek akárhogy, Galmuszk vagy Ariel klónját az életbe nem csapom le. Ők viszont az enyémmel olyanok, mint a tamagocsi.
A leverhető ellenfelek száma nem nagyon változik (egy klónozási periódus alatt relatíve keveset fejlődsz), csak most valakinek 20 van, valakinek meg 3.