Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 12345678910
Szerző
Topic neve: Aukció bővítése
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció bővítése
41. hozzászólás - 2010.03.17. 07:40:32
Node az allitas az volt, hogy a targyak ugyanazokhoz kerulnek, es itt egyreszt a toplista eleje, masreszt a kuldetes toplista eleje merult fel, Ha jol emlekszem Profetanak is csak egy cucca van. Cyronnak valoban sok van, de ha az osszefuggeseket keressuk, akkor en inkabb a berletet emlitenem, meg, mert az joval nagyobb szerepet jatszik, mint akar az ismetelheto kuldi, akar a toplista eleje.

En amugy gyujtok celzottan dukatra, csak CSP-t nem aldozok erte. AH-t is szeretnek, csak LE-t meginkabb.

Azt, hogy jokerem van kevesse ertem. Jokert licitaltam le, amibol van egy olyan konyvem, ami rajtam kivul V1-en meg ket embernek.

Osszessegeben tehat azt, hogy a tapos cuccok egy helyre mennek, ebben a formaban nem igazan erzem helytallonak, illetve ha megis, akkor az inkabb a berlet, amibol ha jol tudom V1-en mar 4 db van.
Pontszám: 6.63
kedvelt tagKabokaFérfi
Végzetúr tehetség
112 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció bővítése
42. hozzászólás - 2010.03.17. 10:24:34
Az oskoves licitalas egyaltalan nem fugg ossze a dukatokkal es a jelen problemaval, ezert nem ertek vele egyet. Raadasul tenyleg azoknak kedvezne akik igyis rengeteget koletnek a jatekra, a nagy tobbseg pedig csak figyelne, ahogy szepen elviszik eloluk a targyakat.
Mindenkeppen csokkenjen a licit hatarideje, emelkedjen targyak szama, ezalatt uj es hasznalhato targyak bekeruleset ertem. A regi targyak legyenek felulvizsgava es a szinte ertektelen targyak vagy keruljenek ki vagy adjanak erosebb tapot. A saman iszak mondjuk adhatna a kalandokban is hasznalhato legkisebb gyogyitalt, +5 legyen a minimum tulajdonsag plussz es lehetne meg +7 es +10 is.
Megertem en, hogy tobb melo leprogramozni az uj targyakat, de ez miert kifogas a JV reszerol? Ha latjak, hogy a jatekkal problema van, az AH es a dukatgyujtes lassan nevetsegesen hasznalhatatlan szintre sullyed, regota es sokan szot emeltek ezen problema megoldasara; akkor a jatek elvezhetosegenek fenntartasara es hosszabb tavon a jatekosok megtartasa erdekeben igenis megerne leprogramozni az uj targyakat.
Az is jo otlet, hogy valamifele alternativ felhasznalasi lehetoseget kapjanak a dukatok. Valami olyat, aminek tenyleg van ertelme es egy magas szintu, egy ultra tap AH targyra gyujto jatekos is megfontolja a dukat koltest. A +1 tul.-ot ado uj targyak nevetsegesek, a jatekosok atvagasa olyan ertelemben, hogy ilyen ertektelen targyra egyaltalan eselyt kaptak, hogy licitalhasanak. Marpedig megteszik, mert a targyak ottvannak es orulnek ha legalabb ezeket megszerezhetik.
A prolema megoldasa egeto es halaszthatatlan mostmar. Ha lecsokkenne a licit ido 3 napra es bekerulne X uj targy akkor nemlenne problema az, hogy tul sok tapos targy kerulne a jatekosokhoz.
Pontszám: 7.90
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció bővítése
43. hozzászólás - 2010.03.17. 10:58:58
Kócos: nem szeretném ha elvinnénk a topicot. Nem akartam személyeskedni, csak magadat hoztad fel példának (ami valljuk be top1-ként a legtöbb esetben eléggé távol áll az átlag mezei user esetétől, tekintve az egészen más taktikai arzenált és motivációkat) én erre reagáltam.
Csak 3 megjegyzésem lenne és ezzel zárnám is a kérdést engedelmeddel: a) Én azt írtam hogy a LEGJOBB tárgyak kerülnek ugyanazokhoz (értsd: egy szűk körhöz) és nem mindegyik. b) Erre pontosan a JOKER a legjobb példa, hiszen tudomásom szerint annak a legmagasabb az árfolyama. c) HA vennél CSP-ért dukátot Te is (ez kb +7-800 dukát) nem egy tárgyad lenne. Azaz egyéni döntésből kifolyólag nem tartozol a potenciális dukátmágnások közé, míg a többiek akiknek nincs sok dukátja, azért nem mert vagy nem járnak az ismételhetőknél, vagy nem tehetik ezt kellő hatékonysággal(nincs maxos kennel/térkapu/kábítós tárgy/stb), azaz ők lehetőségeik korlátai miatt nem tehetik ezt. Ez szerintem lényeges különbség, én erre akartam rávilágítani.

Hogy ON legyek:
már említették páran és a fejlesztési tervben is láttam pár javaslatot mivel lehetne a dukátok inflálódását elkerülni (a már említett tárgybővítés mellett).
- Fix licit (ez mondjuk minden héten más lenne és heti 1x)
- Tombola (nem tudom ez micsoda lesz, de simán lehetne dukátért venni szerintem)
- Zsákbamacska (random tétel minden körben)
- Gyakori (jelen esetben +1-es, de ez lehetne akár +2-3 is) tételek licitidejének 1, max 2 napra redukálása. Minden szakira és statra be lehetne dobni egy +-1es cuccot, naponta elég gyakran végigcirkulálna és tekintve a gyors cserélődést és hogy még Vérpistike is rájönne előbb utóbb, hogy ez annyira nem ér sokat, hamar beállna a reális ár, talán még a nagyobb dukáttal rendelkezők is be-bedobnának néha néhány dukátot valami kis pluszra ha éppen úgy jön ki a lépés (a kívánt cél ez is lenne, amellett hogy minél többeket sikerélményhez juttatunk).
A hozzászólást Aurri módosította 2010.03.17. 11:04:28-kor
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 8.91
népszerűFulijoe1Férfi
Végzetúr
62 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció bővítése
44. hozzászólás - 2010.03.17. 11:16:38 (Válasz Kaboka #42 hozzászólására.)
.
A hozzászólást Fulijoe1 módosította 2010.03.17. 11:16:56-kor
Kisember nagy TÖ-vel.
Pontszám: 8.88
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció bővítése
45. hozzászólás - 2010.03.17. 11:19:09
Üdv!

Idézet: Kaboka - 2010.03.17. 10:24:34
Az oskoves licitalas egyaltalan nem fugg ossze a dukatokkal es a jelen problemaval, ezert nem ertek vele egyet. Raadasul tenyleg azoknak kedvezne akik igyis rengeteget koletnek a jatekra, a nagy tobbseg pedig csak figyelne, ahogy szepen elviszik eloluk a targyakat.


Valóban két külön probléma. Éves szinten az a néhány tárgy nem bontja meg a játék egyensúlyát, sőt, egyelőre még azt sem tudjuk, milyen tárgyakról lenne szó. Másrészt, ha ezzel elő lehetne segíteni a többi AH tárgy leprogramozását (mint írtam pl. 6 őskő "belépővel", illetve a licit összegével), akkor mindenki jól járna. Abban biztos vagyok, hogy rengeteg licit lenne, igény van rá.

Idézet: Aurri - 2010.03.17. 10:58:58
- Fix licit (ez mondjuk minden héten más lenne és heti 1x)
- Tombola (nem tudom ez micsoda lesz, de simán lehetne dukátért venni szerintem)
- Zsákbamacska (random tétel minden körben)
- Gyakori (jelen esetben +1-es, de ez lehetne akár +2-3 is) tételek licitidejének 1, max 2 napra redukálása.


Ezekről már korábban is beszéltünk, valóban jó ötletek. Annak ellenére, hogy szerintem az AH-n csak az új tárgyak ÉS a licit gyorsítás együtt segíthet.
A Fix licit gyakorlatilag a lélekkufárhoz hasonló rendszer, voltaképp a dukátok elköltésének egy új módszere, ergo heti egy tárgy nagyon kevés. Szerintem olyan módon lenne érdemes megvalósítani, ami licitálástól függetlenül lehetőséget ad arra, hogy felhasználjuk a dukátokat.
A tombola dukátoktól független dolognak tűnt eddig is, nem tudom lenne-e értelme dukátokkal megvásárolni tombolajegyeket.
Ha jól emlékszem zsákbamacska már többször szóba került, eddig nem tudom miért nem valósult meg.
A kisebb tárgyak (+1 egyszeri hatás), tényleg nyugodtan mehetnek 1-2 naponta.


Az AH kapcsán többektől hallom, hogy pontosításra lenne szükség, néhány tárgy leírása megtévesztő, vagy nem elégséges.


Let
A hozzászólást Let. módosította 2010.03.17. 11:22:19-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 8.41
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció bővítése
46. hozzászólás - 2010.03.17. 11:33:20
Sziasztok!
Anno beszélgettem egyik szövetségi társammal erről a témáról, de tényleg csak "beszélgetés" címén a következő ötletek merültek fel:
-Aranydukát átváltásának lehetősége kincspontra?
-Aranydukátért vásárolható gyógyítalok és varázsitalok?
-Védelem itala 5 portyapont helyett X aranydukát?
-Kémgömb azonnali használata dukátért? (hiszen ha térkaput 1 csp-ért lehet aktiválni ismét, akkor kémgömböt miért nem?)
-Az ősköves relikviák ne LGY+őskőbe kerüljenek hanem LGY+dukátba...
-Állatoknál pihenés megszakítása dukátért?

Tudom ez egy merőben új "felvetés", de sokrétű felhasználást eredményezne a dukátoknak....
Mellette persze lehetne gyűjteni az aukciós tételekre is, de akinek nincs esélye elhozni aukciós tárgyat, az legalább értelmesen fel tudná használni.... (mert bocsássatok meg, de nem nevezném értelmes felhasználásnak azt hogy a V3-on jelenleg a védelem kisebb köve 201 dukátot ér... )
A hozzászólást Dozer módosította 2010.03.17. 11:41:58-kor
V3-Alíz
Pontszám: 8.75
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció bővítése
47. hozzászólás - 2010.03.17. 12:09:17 (Válasz Dozer #46 hozzászólására.)
Ezekre mind van más erőforrás. Ha már van AH, és vannak dukátok, akkor ne gyógyitalt vegyek már belőle. Pont annyi értelme van, mint a +1 tul-nak.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 7.45
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció bővítése
48. hozzászólás - 2010.03.17. 12:42:00 (Válasz Offsboy #47 hozzászólására.)
Tudod ez olyan dolog, hogy ki mit szeretne, illetve remél érte...
Mondjuk ha lehetőség lenne pl: 10 dukátért venni mondjuk 5, vagy akár 10 db fekete kehely méretű gyógyitalt tartalmazó csomagot, szerintem sokaknak megérné...
Hiszen ha belegondolsz van olyan aukciós tétel ami x db (most nem emlékszem pontosan) italt ad, s emlékszem volt amikor az is bőven 200 dukát fölött kelt el....

Továbbá aki 200 dukátot szán egy +1 tulajdonságot adó tárgyra, mert más lehetősége nincs, szerintem ő szívesen átváltaná mondjuk kincspontra azt a 200 dukátot, s esélyesebb lenne egy jobb epikus tárgyra....

Vagy nincs igazam?
V3-Alíz
Pontszám: 6.33
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció bővítése
49. hozzászólás - 2010.03.17. 13:00:09 (Válasz Let. #45 hozzászólására.)
Igény lehet, hogy van az ősköves licitre, de nem etikus. Pénzért kényelmi szolgáltatás okés, pénzért táp nem okés. Talán emlékszel a beszélgetésünkre anno a HKK-s relikviák kapcsán. Különbséget tenni fizető és fizető felhasználó között brutálisan rossz üzleti húzás. Így is eléggé durva különbségek vannak a fizető és fizető felhasználók között a specializációváltás miatt. Emlékszem a HKKs relikviák bejövetelénél a 20-as szintjeidet tapostad, most nem tudom milyen szinten vagy, de minél magasabb a tulösszeged, annál jobban fogod látni, mekkora táp az ősköves specváltás, ha dinamikusan akarod fejleszteni a karakteredet.

Továbbra is az a véleményem, hogy nagymértékben növelni kellene a játékba befolyó dukátmennyiséget, a licitidőt csökkenteni kell 2-3 napra, a felhasználónak buknia kell a feltett dukátmennyiséget, akkor is, ha nem nyeri a licitet. A több irányból befolyó dukát semlegesíti a tyúkból és a bérletből adódó horribilis előnyt. Ahhoz, hogy az AH rendesen működjön, a dukátot fel kell emelni az LE mellé második legfontosabb nyersanyagnak, és ki kell találni több felhasználási módot a felhasználására. A licitidő csökkentése és a tételek számának növelése nem lesz elég az infláció megfogására.

Érzésem szerint jelenleg a Beho nem tudja megoldani a dukátfelhasználás alternatíváit, ehhez fejleszteni kell, márpedig az ütemterv szűk keresztmetszetet ad a "vadhajtásokra". Mindenképpen szükség lenne olyan összerakható tárgyakra amit több darabból rakható össze, minden hozzáadott darab erősít a tárgyon. Lehet ilyen tárgy már meglévő cucc, pl egy stat nélküli páncél, amit hozzáadott elemekkel lehetne erősíteni. Itt lehetne őskővel is beszólni, hogy bizonyos tárgyak limitált számban dupla hatásfokot adnak egy elemnek amit a cuccra rakunk. Az ilyen elemek akár 10-es tételben is bekerülhetnének AH-ba. Persze vigyázni kell az arányokra, hogy ne legyen túl erős az új tárgy, mert akkor a rendes ősköves felszerelést sokan nem vennék meg. Másik alternativa lehet a szövivárosokon belül egy kovács, ahol erősíteni lehetne a felszerelésen (a józan ész határain belül, szinthez kötött extra statokkal), természetesen dukátért, egyre drágábban.

A fejlesztéseknek természetesen a kapacitás és a szerverterhelés szab határt.

(Remélem pár RPGs arc komoly nyálcsorgatás közepette olvasta ezen sorokat )

(Szerk: az RPG alatt nem a szovjet vállról indítható rakétára gondoltam )
A hozzászólást S0laris módosította 2010.03.17. 13:24:44-kor
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 8.22
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció bővítése
50. hozzászólás - 2010.03.17. 13:29:10 (Válasz Dozer #48 hozzászólására.)
Igen, abban igazad van, hogy annál, hogy bent pang a dukát minden jobb. Csak ha már megoldani akarjuk a problémát, akkor csináljuk rendesen, szerintem végszükség esetére kellenek az ilyen alternatívák, bár nem fair, hogy egyes szűk réteg válogat a relikek közül, 90% meg néz bambán. Ezen nem segít az, ha gyógyitalt tudok venni a dukátjaimból
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 7.45
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció bővítése
51. hozzászólás - 2010.03.17. 13:33:04
Régebben már írtam aukció gyorsítására egy viszonylag érdekes (és nem is túl bonyolult) variációt, az úgynevezett holland aukciót:

- Mindenki kap lehetőséget N db aukciós beállításra (X tárgyat megveszem Y dukátért).
- Amikor egy tárgy bekerül az aukcióra, akkor mondjuk 10%-al magasabb áron kerül be, mint a legmagasabb rátett licit (és ahol a licitáló rendelkezik is a beállított dukátmennyiséggel)
- A tétel ára fokozatosan csökken (1 dukátonként), ennek sebességét tetszés szerint meg lehet szabni.
- Amikor az ár csökken, kiértékelésre kerülnek a tárgyra tett tétek: ha van olyan, ami eléri az aktuális árat, a tulaj rendelkezik is a megadott mennyiséggel, akkor övé a cucc (egyenlőség esetén aki korábban megtette a licitjét, az a nyertes). Amikor valaki már úgy licitál, hogy kint van a tárgy, akkor is ellenőrzésre kerül, hogy meg tudja-e venni azt, és ha igen, akkor az övé lesz.
- Az elkelt tételek és az árak mindenki számára megtekinthetőek

A ilyen licit előnyei:
- Lényegesen gyorsabb.
- Magasabbak az árak (több dukát hagyja el a rendszert), csökken az infláció.
- Akinek a legtöbb dukátja van, nem teheti meg, hogy csupán 1 dukáttal felüllicitálja az utána következőt - "biztosra megy" -, hiszen nem tudja, mekkora az utána következő legnagyobb dukátmennyiség.
- Nem kell online legyél a lejárat időpontjában, hiszen az nem fix: beállíthatod előre mire licitálsz és mennyiért. Akár éjjel is lejárhat egy aukció.
- Licitálhatsz egyszerre több tételre is, nem okoz gondot van-e elég dukátod vagy sem, nincs fedezetlen licit: akkor kell rendelkezésedre álljon a vételár, amikor fizetsz, nem amikor licitálsz.
Pontszám: 4.69
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció bővítése
52. hozzászólás - 2010.03.17. 13:40:18 (Válasz Jeriko #51 hozzászólására.)
Üdv!

Szerintem azt nem vetted számításba, hogy ez a rendszer alkalmas arra, hogy a legtöbb dukáttal rendelkezőknek garantálja a nyereményt.
Eddig is a legtöbb dukáttal rendelkezők vitték el a tárgyakat, a te rendszeredben is ez történne.
Annyi változna, és ebben igazad van, hogy több dukátért kelnének el a tárgyak. Ami alapvetően nem lenne rossz, ha nem lennének ilyen nagy eltérések a birtokolt dukátok számában, a dukáttermelő képességben. Nem az a lényeg, ha eladnak egy képet és van 3 ember, aki akár 1 millió dollárt is megadna érte (miközben a többi licitáló átlagban a negyedével sem rendelkezik), hogy visszafelé megy-e a licit. Szerintem aki el akarja vinni, úgyis elviszi. Gyorsan kiderülne kinek milyen tartalékai vannak, de ez nem megoldás.
Több tárgy és gyorsabb licit, alternatív dukáthasználati lehetőségek az.


Let

Kieg: Az aukció gyorsítása önmagában annyit érne, hogy több karakternél lesznek meg adott tárgyak. Nem hiszem, hogy cél, hogy mindegyik nagyobb mennyiségű dukáttal rendelkező karakternek aukciós bérlete, szkarabeusza, stb. legyen.
A hozzászólást Let. módosította 2010.03.17. 13:47:15-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 8.52
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció bővítése
53. hozzászólás - 2010.03.17. 13:46:50 (Válasz Let. #52 hozzászólására.)
Idézet: Let. - 2010.03.17. 13:40:18
Szerintem azt nem vetted számításba, hogy ez a rendszer alkalmas arra, hogy a legtöbb dukáttal rendelkezőknek garantálja a nyereményt.


Bocsánat, MINDEN licit alapelve az, hogy azé a cucc, aki a legtöbbet fizet érte. Nem az általam említett rendszer alkalmas arra, hogy a legtöbb dukáttal rendelkezőnek garantálja a nyereményt, hanem az eddigi is, meg mindegyik, amit licitnek neveznek.
Az általam vázolt megoldás épphogy hátrányos a sok dukátosoknak, mert amikor 2000 dukátba kerül valami, akkor nem tudja eldönteni, hogy vegye-e meg 2000-ért, vagy várjon amíg 1300-ra csökken, és ezzel kockáztatja, hogy esetleg más elviszi. A régi rendszerben ha valaki fellicitálta 1300-ra, akkor simán elvitte 1301-ért semmit se kockáztatva.
Pontszám: 4.74
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció bővítése
54. hozzászólás - 2010.03.17. 13:49:22 (Válasz Jeriko #53 hozzászólására.)
Tiszteletem Jeriko!

Ha ugyanazok a hibák megjelenhetnek benne, mint az eddigiben is, nem tartom megoldásnak (én a garancia szót emelném ki abból amit tőlem idéztél). Rendben van, hogy a legtöbbet licitáló viszi a tárgyat, ez az aukció lényege. Pont ezért értelmetlen változtatni valamin, ami nem érint lényegi problémát.
Én úgy látom, hogy egyetlen előnye, hogy több dukátot adnának ki azok, akik eddig "biztosra mentek". Tehát a problémákat nem orvosolja.
De majd mások eldöntik, így van-e.


Let

Edit: kieg
A hozzászólást Let. módosította 2010.03.17. 13:52:28-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 7.95
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció bővítése
55. hozzászólás - 2010.03.17. 14:45:53 (Válasz Aurri #43 hozzászólására.)
A Zsakbamacskat kifejezetten rossz otletnek tartom.
Az emberek egy resze fel fogja srofolni az arat, abban remenykedve, hogy kap majd valami nagyon jo cuccot, aztan 800 dukatert kap +3 egeszseget. No az nem gyengen demoralizalo.
Tombola sokkal jobb otlet, azzal a kitatallal, hogy egy ember csak X(1?) szelvenyt vehet, mert nem igenyel komoly befektetest, igy nem faj, ha nem jon be.

Nem emlitetted, de en bevezetnek par allandoan kaphato tetelt is, fix aron. Leginkabb az egyszeri, karakterbe nem beepulo hatasokat mernem ide sorolni.
Pontszám: 6.63
népszerűRazorFérfi
Végzetúr mester
573 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció bővítése
56. hozzászólás - 2010.03.17. 15:27:51
Na most lehet sokan köpködni fognak de szerintem semmi baj az aukcióval.
A baj a játékosokkal van.
Ez AUKCIÓ! Nem vásárlás a lélekkufárnál. Nincs semmire sem biztosíték. Ez a lényege. Nincs olyan hogy összeszedtem 1500 dukátot akkor ide nekem a bérletet. Mert most pont ez a baj.
Van több száz játékos sok dukáttal és mind ugyanazt az 5-6 relikviát akarja. De ez relikvia a lényege hogy ritka legyen.
Csak mint a való életben egy valódi aukció. Hiába vagy multimilliomos bemész egy aukcióra ahol van még 99 multimilliomos és mind a 100-an ugyanazt a Van Gogh festményt akarjátok.
Mégis csak 1 (a leggazdagabb) fogja elvinni és a többinek megmarad a pénze (esetünkben dukátja). Mégse sírnak hogy itt ez a sok pénz mit csináljak vele. Licitálj másra ami kevesebbe kerül.

Az egyetlen különbség a VU és a valódi aukció között az, hogy a pénzt elköltheted másra is ha nem találsz olyan tárgyat ami érdekelne. Épp ezért a dukát aukción kívüli felhasználása jó ötlet. Erre kéne valamit kitalálni.

Másik dolog. Miért baj, hogy vkinek 1-1.5 évet kell gyűjtenie egy relikviára? Pont az a lényege hogy RITKA, ha megszerzed mégis akkor meg örülj mint majom a farkának!!! Ne akarjon már mindenki 3 havonta kiszedni egy relikviát...

A harmadik dolog pedig az új +1 tul tárgyak.
Nagyon relatív mi drága és mi nem. Pl ha azt a dukátmennyiséget csak csp-váltással és ismételhetőkkel szedte össze vki (ami INGYEN VAN) akkor igenis megéri akármennyi az ára mert INGYEN VAN!

Egyéb ötlet:
Be lehetne vezetni a vak licitet. Ha nem tudni mennyin áll és biztosra akar menni vki akkor berakja az összeset. Így talán kevesebb dukát lenne a játékban.
V1 -Razor - ZiB
Pontszám: 7.46
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció bővítése
57. hozzászólás - 2010.03.17. 15:44:57 (Válasz Razor #56 hozzászólására.)
Idézet: Razor - 2010.03.17. 15:27:51

A harmadik dolog pedig az új +1 tul tárgyak.
Nagyon relatív mi drága és mi nem. Pl ha azt a dukátmennyiséget csak csp-váltással és ismételhetőkkel szedte össze vki (ami INGYEN VAN) akkor igenis megéri akármennyi az ára mert INGYEN VAN!


ekkora hulyeseget reg olvastam
most 300 korul mennek el a +1 tulajdonsagos cuccok. ha CSAK csp-valtassal veszel dukatot, akkor az 150*5=750 csp-be kerul. na ha ezt a sok csp-t elvadaszod, szted hanyszor +1 tulajdonsag jon ki belole??? meghogy ingyen van, lol
Pontszám: 6.74
népszerűKundiFérfi
Végzetúr tehetség
210 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció bővítése
58. hozzászólás - 2010.03.17. 15:50:03 (Válasz Endyr #57 hozzászólására.)
Mivel nem kaptál hozzá TP-t ezért ingyen van. Teljesen egyértlelmű. Mint a kútkisütés. Ingyen LE.

És most ne menjen el ebbe az irányba a vita. Van aki igy gondolja van aki nem.

Szerintem amit el lehet adni annak van létjogosultsága, tehát a +1 es tárgyaknak is, mint látható.
Pontszám: 4.35
népszerűMiltropaxFérfi
Végzetúr
53 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció bővítése
59. hozzászólás - 2010.03.17. 15:50:03
És milyen lenne az, ha több aukciós ház létezne a VÚ-n belül. Ez egyiknél például 0-ról indulna a licit, a másiknál pedig mondjuk 800-ról stb. Természetesen a itt megszerezhető tárgyak is olyanok lennének, ami a házra jellemző lenne. Tehát az alacsonyabb licitálási limittel rendelkező házban relatíve gyengébb dolgokra lehetne licitálni. Mostanában eléggé megugrott az a dukátmennyiség, amellyel meg lehet szerezni egy-egy "jobb" tárgyat. És azt is látni kell, hogy aki mostanában kezd a V1-en játszani és mondjuk új játékos (tehát nem egy régi öreg róka reinkarnációja ), a mostani helyzetben eléggé bajosan fog valaha is aukciós tárgyhoz jutni.
Ja és még valami a több aukciós házhoz érvként: A való életben is úgy van, hogyha valami iránt megnő a kereslet, feltétlenül meg kell teremteni a kínálatot is hozzá, ellenkező esetben felborul a piaci egyensúly.
Pontszám: 7.40
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció bővítése
60. hozzászólás - 2010.03.17. 15:50:56 (Válasz Endyr #57 hozzászólására.)
Részben, de igaza van valahol Razornak Endyr. Mindazok, akik nem szinthuszárok, nem szinguval nyomják, azok számára a csp, amíg nincs levadászva, nem képvisel értéket, ezt nem tudjátok ott fenn belátni. Ha nekem túlcsorog mondjuk 50 csp-m, az olyan mintha 1 nappal később kezdtem volna a játékot. Tekintve, hogy maxos vf-el céljaim között van számon tartva a minél jobban visszamaradni, így ezt sehol sem érzem hátránynak.
Ugyanakkor Razor példája is azért sarkított, lévén bmilyen rossz LE-Tp aránnyal ez többet ér mint a +1 tulajdonság, bár azért a közelébe nincs Endyr gondolatmenetének
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 8.70
Oldal: 12345678910
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!