Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Jeriko

Dátum: 2010.03.31. 15:26:43
Idézet: Eardog - 2010.03.31. 15:12:26
én a vastagbőrt prefereálom, nem tudom miért jobb egy magas sebgyógyítás mint egy magas vastag bőr? Sebgyógyítással még utána macaera az állatot gyógyítgatni, de vastag bőrrel azért jól lehet haladni, nekem v1-en 60as asszem, és nem vészes...persze kisebb epik ellen:)


Van egy elég nagy előnye: vastagbőrt csatában használod, amikor érdemes a kritikusokat turbózni, a gyógyítást meg akármikor - értelemszerűen amikor tudod turbózni. Emellett azonos szintű gyógyítás sokkal több ÉP-t ad vissza, mint amennyit vastag bőr véd (persze nem 10-es szakikról beszélek: 50+50-es gyógyítás 800 ÉP körül gyógyít).
Dátum: 2010.03.31. 12:50:32
Idézet: Solina - 2010.03.31. 10:41:19
Apropo.. Remelem, iden nem lesz szado-mazo event a lany kariknak, mint tavaly husvetkor.. Mert akkor egy rozsdas hajsutovas nem rendeltetesszeru hasznalataval tanitom a noi nem tiszteletere Miklost....


Ezek után remélem lesz
Dátum: 2010.03.31. 12:29:35
Gondolod az új epik varázslatok ehhez képest gyengülnek majd?
Dátum: 2010.03.31. 09:48:15
Ha még lesz v4, vagy versenyszerver, lenne pár javaslatom:

1) szövetségbe való belépéskor nullázódjon a karakternél levő csp, és LE (ki-be ugráló bérépítőket mellőzendő). Minimális hátrány, lehet rá készülni.

2) Szövetségi szinten jutalmat csak az kapjon, aki már legalább egy hete az adott szövetség tagja (ne utolsó pillanatban lépjen be valaki a jutalomért, dolgozzon is meg érte).

Tudom, a szabályoknak nem mond ellent, hogy ki-be ugráljanak az építők, és 40-en vagy 50-en építsenek egy szövetséget, de valahogy talán mégis ellentmond a versenyszellemnek.
Dátum: 2010.03.29. 12:55:43
Még adblock-ból érdemes letiltani a *.jpg képeket, akkor az igazi (gif képeket ne, ott van ami fontos, pl. checkbox ikon, tul növelő ikon stb.)
Dátum: 2010.03.29. 11:41:45
Firefox, Stylish kiegészítő, tedd be új stílusnak:

@namespace url(http://www.w3.org/1999/xhtml);

@-moz-document domain("vegzetur.hu") {

* { background:#fff!important; color:#000!important; }
a { color: #007!important; text-decoration: none; }
a:hover { color: #5bf!important; }
li.uj a, .specializacio, .turbo, .counter_akt { color: #f70!important; }
.lathatatlan td { background: #aaa!important; font-weight:bold; }
a.gomblink2 span, a.gomblink span, .gomblink_hordja span { border: 2px solid black; background: #eee!important; }
div.hr { border: 2px solid black; height: 0px !important; }
div.h3_out h3 { border: 1px solid #ccc; text-transform: uppercase; }

td[style="color: yellow;"] {color: yellow !important; }
td[style="color: rgb(0, 255, 255);"] {color: #0FF !important; }
td[style="color: rgb(0, 204, 0);"] {color: #0a0 !important; }
td[style="color: red;"] {color: red !important; }
td[style="color: rgb(153, 153, 153);"] {color: #999 !important; }

.felszereles_kep, .fk_kep { width: 20px!important; height: auto !important; }

div #harmonet, #harmonet_linksor, #header, #bottom {display: none !important;}
.banner {display: none !important; }
div #infobox { font-size: 11px!important; }
tr[class="topicrow"][style] { background: #f00!important; font-weight:bold }
}
Dátum: 2010.03.26. 18:10:40
Egy kis érdekesség: v1 világon 42. szinten ott van Prisma, mint az egyik legjobb pók (LE.diff toplistán 12.) Gyakorlott játékos, régóta játszik, TÖ-je 1300. SZÖ-je 1000.
A póklétet gondolom maximálisan igyekszik kihasználni.
A prisma utáni átlag karaktereknek 700 körüli TÖ-je és 500 körüli SZÖ-je van.

A mostani v4-en pók nem nagyon van, hiszen az egész szerver mentalitásának (minél gyorsabb fejlődés, epikus ütés) ellentmond. Ezzel együtt 42. szint környékén 1000 feletti TÖ-ket és 800 feletti SZÖ-ket találunk szép számmal. Azt hiszem nem túlzás azt mondani, hogy egy verseny szerveren a karakterek SOKKAL erősebbek, mint normál szerveren. Abba is érdemes belegondolni, v4 még nem megy 2 hónapja, és kb. április 1-én véget ér. Két hónap alatt a legerősebb szövik annyi epikust csapnak le, amennyit a másfél éve menő v1-en 20 szövinek sem sikerült összesen, a HT-t pedig olyan magasra építik, amit v1-en 8 szövetség tudott felhúzni (mindegyikben 90. szin környéki tagok is vannak).

Megjegyzés: a v4 sebessége kb. 2,5-szöröse erőforrások tekintetében a normál szerverének.
Dátum: 2010.03.26. 10:59:17
Idézet: BaalCain - 2010.03.24. 21:34:59
Miklós nem akarjátok a szenvedő népet kárpótlásul pár tortával jutalmazni?
Minden nap amikor nem ok valami egy torta


Úgy elhíznánk, de úgy ...
Dátum: 2010.03.25. 12:48:38
Már ugye az is érdekes, hogy verseny világon VF-el halott vagy, a többi világon meg VF nélkül vagy az.

Szóval átviheted a karidat egy olyan világba, ahol 2-3-szor annyi ideje játszó pókok és VF-esek várják.
Másik lehetőség, hogy beraknak minden világra 10-20 Begginert...

Agyalni kellene még ezen egy csöppet szerintem.
Dátum: 2010.03.25. 12:34:04
Ugye már ott nagy gond van, hogy egy világról 3 különböző időpontban indult másik világra lehet átvinni a karit. Egy 90. szintű kari teljesen más v1-en, mint v3-on.
Másik eset:

2006 április: vettünk egy házat párommal kettőnk nevére.
2006 október: kiszabták az illetéket (több, mint egymillió forint)
2006 október: benyújtunk az illetékre részletfizetési kérelmet
2007 január: érkezik adatlap, töltsük, milyen vagyontárgyaink vannak
2007 január: visszaküldjük az adatlapot. Én hülye, beleírom, van egy 10 éves Suzukim, ami ért akkor kb. 700e forintot
2007 nyara: többszöri telefon az adóhatósághoz: mindig megnyugtat, minden rendben van, dolgoznak rajta.
2007 október: megjön a válasz, nincs részletfizetés, adjuk el a Suzukit, abból be tudjuk fizetni (megemlíteném, végig külön kezelték a párom és az én részemet. Az én részemet a nevemen levő kocsi árából valóban ki lehetett volna fizetni, páromét meg már valószínű emiatt automatikusan utasították el).
2007 október: családi kölcsönök, befizetjük az illetéket. Azt hisszük, vége a dolognak.
2008 szeptember: felszólító levelet kapunk, hogy mivel az illetéket egy év késéssel fizettük be (kiszabás 2006 október, befizetés 2007 október) ezért fizessünk késedelmi kamatot, ami összesen kb. 150e forint
2008 szeptember: fellebbezés beküld: bocsi, törvény írja elő a közhivataloknak a 30 napon belüli ügyintézést, nem miattunk húzódott az ügy egy évig, sőt telefonon arra biztattak várjuk meg a döntést, akkor kell csak az első részletet befizetni
2009 július: megkapom a választ, igazam van, a késedelmi kamatot az én részemről törölték. Páromnak viszont nem érkezik válasz.
2009 július: telefon apeh-hez: mi van a másik felével? Megnyugtat: dolgoznak rajta, az is el lesz engedve.
2009 ősze: többször telefon apeh-be: mi van? Válasz dolgoznak rajta és finom célzás, hogy üljünk meg nyugodtan a seggünkön.
2010 március: válasz még mindig nincs. Ünnepeljük házvásárlásunk 4. évfordulóját.
Apósomat 2008 novemberében elütötte egy autó. Át akart menni egy teljesen egyenes, hosszan belátható úttesten. Sötét volt, az autók lámpái jól látszottak már messziről, lakott terület, 40km/h-s sebességkorlát. Kb. 300 méterre volt egy jelzőlámpa, megvárta, amíg az piros lesz, és onnan nem jönnek kocsik, akkor elindult. Átment a balról jövő sávon, majd amikor már a másikba ért, akkor egy jobbról jövő kocsi elütötte. Biztos ő is figyelmetlen volt (bár nem annak ismerem), de elég hihetetlennek tűnik, hogy az autós se látta őt. Ő váltig állítja, körülnézett, nem jött semmi, az autó lámpáját az utolsó pillanatban vette észre, és hogy valószínű az autó akkor indult az út mellől kilőve. Az tény, hogy beteg a lába, sántítva jár, tehát nem ő ugrott a kocsi elé - főleg hogy előtte a szembejövő sávon is keresztülbicegett.

Eltört a lába, a bőrdzsekije elszakadt, szemüvege összetört. Az autónak betört a szélvédője ahogy nekicsapódott.

Kijött a rendőrség, felmértek mindent. Két alkalommal be kellett mennie rendőrségre, felvették a tanuvallomását. Később volt helyszíni szemle is, újra játszották az eseményeket, mit lehetett látni, mennyivel mehetett az autós stb. Ezekről is készültek fényképek, jegyzőkönyvek. Apósom semmilyen kártérítésre nem tartott igényt (azt se tudom, lenne-e ilyesmire joga), az autó vezetője többször felhívta, hogy fizesse ki a szélvédőt, sőt felszólítást is kapott az ügyvédjétől.

Tavaly nyáron bíróságra került az ügy, ahova őt tanuként idézték be. Állítólag a rendőrségnek a 8 napon túl gyógyuló sérülésért automatikusan feljelentést kell tennie, és szerintük az autós volt a hibás, mert nem üthet el egy gyalogost csupán azért mert az át akar menni az úton. Apósom elment (ezét fel kellett utaznia Pestre, mert helyileg oda tartozott az ügy, a kocsi vezetője nem (40 percet vártak rá). A bíró felvette megint a tanuvallomását, mondta, többször nem fogja beidézni, ez számára egyértelmű.
Aztán most januárban megint idézést kapott. A tárgyalás reggelén 40 fokos láz, elment orvoshoz. Tudni kell még róla, műtötték a szívét, cukorbeteg, magas vérnyomás - szóval komolyan kell venni egy influenzát. Kért orvosi igazolást, amit két nap múlva el is postázott a bíróságra, hogy nem tudott megjelenni, mivel fekvőbeteg.

A tárgyalás kezdési időpontja után 5 perccel felhívták a bíróságról, hogy képzeli, hogy nem jelent meg. 5 nap múlva (miután már az orvosi igazolásnak be kellett érkeznie) kapott egy végzést, hogy 50000 Ft-ra bírságolják amiért nem jelent meg. Ez ellen fellebbezett, de válasz nem érkezett rá azóta

Holnap lesz a következő tárgyalás.

Azért elég érdekes, hogy sokszorosan annyit költött már az igazságszolgáltatás erre az esetre, mint amekkora anyagi kár keletkezett (lábtörés, törött szélvédő). Az eset óta másfél év telt el, és még nincs vége. Csodálkozunk, hogy a bíróságok leterheltek.
Dátum: 2010.03.25. 10:00:34
Lenne egy javaslatom:
Feleslegesnek tartom a kategorizálást összekötni a vadászattal - teljesen függetlenek egymástól. Vadászatnál csak elbonyolítja a helyzetet, ugye itt már a "Kész" gomb helyén is ment a módosítás, vadászatnál időre is megy a dolog, az ember igyekszik minél gyorsabban kiválasztani a kategóriát. Ráadásul korlátozva is van a dolog: csak annyi kérdést kategorizálhatsz, amennyi csp-d van.

Amit javasolnék: A kvíz menün belül külön "kategorizálás" almenü létrehozása. Aki ide belép, az kap egy még kategorizálatlan kérdést (válaszaival együtt, a helyes választ nem kell megjelölni - ugye attól nem függ a kategória). Besorolja, jön a következő kérdés. Addig csinálja, amíg van kedve hozzá. A jutalom mehet ugyanúgy mint eddig.

Sokkal gyorsabban be lenne kategorizálva az összes kérdés, akik szeretnék ezt csinálni (gondolom talán nagyobb az affinitásuk is hozzá), azok nagyobb teret nyernének.

Akár még olyasmit is lehetne csinálni, hogy ha egy kérdésre már jött X válasz, Akkor csak azokat a kategóriákat megjeleníteni, amelyek eddig megjelölésre kerültek. Mennyivel egyszerűbb lenne!

Valahogy sokkal logikusabb lenne az egész, és szerintem a játékosok is szívesebben csinálnák.
_____________________________

Akár még olyanokat is el tudok képzelni, hogy aki rendre rossz kategoriákat jelöl meg, azt kizárom a kategorizálásból, Vagy több lépcsős kategorizálást csinálok (először besorolom, hogy irodalom, földrajz, matek vagy akármi, utána bontom tovább akárhány lépcsőben stb.
Dátum: 2010.03.25. 09:50:01
Idézet: Kocos - 2010.03.25. 09:21:18
Idézet: Wuher - 2010.03.19. 13:36:26
Van egy rettenetesen idegesítő bug ami nem engedi a KH-t (és ahogy nézem rendes karaktert sem) támadni amivel jó lenne kezdeni már valamit. Hiába van minden célpont 100%-on (háború miatt) sokszor nem leeht ütni mert azt írja ki, hogy 0 LE-t szereznél tőle.


Bug is, meg nem is. Ez a 0%-ra esett ellenfelnel jelentkezo standard szoveg. Eddig is volt. De most bizonyos esetekben a portyaablak rosszul latja a %-ot, vagy legalabbis nem ugyanugy, ahogy a tamadas gomb. Ez ezon is eszreveheto, amikor 80%-os ellenfelet utsz, de csak 40% jutalom jar erte.


Azt nem értem, ezt miért nem lehet kijavítani egy hét alatt? Egyszerűen csak a kiírásnál kellene ugyanazt a számot berakni, amivel csatában is számol. Nem hiszem el, hogy ez ennyire bonyolult (tippre teszteléssek együtt fél óra max.)
Dátum: 2010.03.24. 12:42:35
Egy nagyon egyszerű módon át lehetne hidalni ezt a kérdést: skinelhetővé kellene tenni a VU-t. Közel sem akkora meló, mint a design teljes átszabása volt, nem is értem, miért nem lett azzal egybekötve.
Akkor egyrészt mindenki tetszés szerint variálhatna (megjegyzem, erre most is van mód, csak kell hozzá némi tudás), másrészt akár letölthető lenne a saját gépre pl. a képhalmaz, emiatt sokkal gyorsabb is lenne az egész.
Dátum: 2010.03.22. 07:04:46
Idézet: Yaksee - 2010.03.21. 18:08:25
Szerintem meg abban az időpontban, amikor javították a HT-t, akkor nem volt több, mint 3 világ. Tehát hülyeség lett volna azt írni, hogy az első 4 világban javították.


Dátumod nézted? 2009.11.13. Az első v4 2009.07. hóban indult. Pont azért lett kihangsúlyozva, hogy az első 3 világon változott meg, hogy egyértelmű legyen, v4 nem tartozik ide.
Szerintem teljesen mindegy, milyen szabályok vonatkoznak v4-re (ide tartozik a HT is), csak vonatkozzanak mindenkire és menet közben ne változzanak.
Dátum: 2010.03.21. 20:02:22
Idézet: dorong - 2010.03.21. 19:08:04
Jeriko, lehet, hogy ez amiatt van, amit Miklós írt, nevezetesen "kellő mennyiségű értékelés" esetén dobnak meg LE-vel - és ez még nem következett be

mivel 2 napja megy a buli (vagy már 3?, nemtom, úgy összefolynak a napok), elképzelhető, hogy az összes válaszod közül csak egyetlenegy kapott annyi értékelést, hogy az már "kellő mennyiségű"


Igen, ha megnézed, én is ennyivel számoltam. Szerintem a 20 LE egyrészt kevés, másrészt a vadászatom 1%-ánál is kevesebb, ergo nem igaz az 1,5-2%. Harmadrészt azokkal a kérdésekkel is dolgozok, amikért nem kapok semmit - és minél több kategória lesz, annál nagyobb az esélye, hogy a játékosok más-más kategóriába sorolnak egy kérdést.

Szerintem NAGYON nem éri meg, ezért nem csinálom. Ennyi.
Természetesen akinek tetszik, az csinálja nyugodtan, senkit nem akarok lebeszélni.
Dátum: 2010.03.21. 18:25:28
Idézet: Craslorg - 2010.03.21. 07:47:29
Szerinted a 1.5 - 2%, amit írtak, mint jutalom, mit jelent? Igen, pontosan 1.5 - 2%-ot, ne várj egetrengetőduplázott LE mennyiséget.


"20 lélekenergiát kaptál, jutalmul a kérdések kategóriabesorolásáért."
Szerintem az nagyon messze van a vadászataim 1,5-2%-ától (97. szint). Ha minden kérdésem után megkapnám, a napi 1000 Le lenne - hát ennyiért kihagyom a kategorizálást.

Ráadásul a kategóriák szét vannak aprózva, átláthatatlan a rendszer. A "Mikor született Petőfi Sándor" kérdést valaki a híres emberekhez rakja, valaki a törtélemhez, valaki az Irodalom/költők-höz, valaki a "Mikor történt"-hez. Ha nem találod el, mit választott a többség, a munkád jutalma a nagy semmi.
Dátum: 2010.03.21. 17:44:03
Idézet: Nagycapa - 2010.03.20. 10:16:08
hol volt ez leírva??? Érvényesüljön, mert visszakérem az összes pénzt amit befizettem. Ez brokenné teszi az egészet.


Hírek topic, Miklóstól:
Re: Végzetúr friss hírek
142. hozzászólás - 2009.11.13. 14:57:12
A hatalom tornyának építési képlete az első 3 világon megváltozott.


Szerintem az "első 3 világ"-ba a v4 nem tartozik bele.
Dátum: 2010.03.19. 17:17:14
Erről max. 50 személynek van tapasztalata, a többiek meg azt írják, amit vagy hallottak, vagy amelyik irányba befolyásolni akarják a szavazást.
Egyébként táp, de én sem tudom megmondani, hogy pontosan hány embernek. Szívni pedig szerintem nem szív vele senki, bár ennek oka inkább az, hogy akit érint, azok tapasztalt játékosok, és megtanultak együtt élni vele.

mod: elgépelés