Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Jeriko

Dátum: 2008.10.17. 12:26:44
Idézet: Cyron - 2008.10.17. 12:14:55
Mi nem a kicsi, gyámoltalan szövetségeket verjük ripityommá, mint ahogy azt a Kubla tette...


Tényleg nem veritek ripityommá, hiszen egyre messzebb kerültök a győzelemtől: 90/110
Dátum: 2008.10.17. 12:23:00
Idézet: Syck - 2008.10.17. 11:19:22
... Ismetelten kerem a buszke Kubla Kansagot, razza le magarol a hamis gyemantok kabito, villasnyelvu suttogasat. Egy olyan becstelen tervet szolgalnak hatalmas szivukkel, mely vilagunk gyilkosa.
Harcoljatok a jovoert a regmult lancai nelkul! Tisztitsatok meg a Gyemantot! ...
V.


Azt teszik:
ELIT HORDA : Kubla Kánság - 86 : 66
Bármi is lesz, azt szeretném, hogy legyen választási lehetőség. Tehát ne egy fix szabály legyen, hanem tudjak választani, hogy X vagy Y verziót szeretném (lehet több is).
Dátum: 2008.10.17. 07:46:05
Hogy szerepljenek konkrétumok is (tegnap esti adatok):

Kubla Klánság : Azúr Légió - 74:94
Kubla Klánság : ELIT HORDA 56 : 62

Ahogy nézem a Kubla Klánság sikeresen állja a sarat az Azúr Légió és az Elit Horda együttes támadásai ellen. Kezdetben a támadóknak 50-50 győzelem hiányzott a háború megnyeréséhez, most 54 illetve 50 hiányzik. Azaz egy lépéssel sem kerültek közelebb a győzelemhez.

Syck, ha vannak frissebb adataid, büszkén tedd fel őket, hadd lássuk hogy sugárzik az Elit Horda dicsősége
Dátum: 2008.10.16. 16:49:59
Idézet: Syck - 2008.10.16. 14:12:57
nem hiaba dezinformaltuk a kemeiteket. Lelekmester es a hozza hasonlo alacsony rangu gyemantnovendekek nem hiaba susognak a fuletekbe hamis informaciokat.

Most amikor megkaptatok amit akartatok, kinos lett, hirtelen rajotettek, hogy elarultatok a Kubla Klansagot, elarultatok a gyemantokat? Hany szovetsegest fogtok meg elarulni?


Egy üzenetváltásom egyik "dezinformált" kémmel: "Infoim szerint holnap háború indul ellenetek és a Kubla Kánság ellen..."
Válaszom: "Úgy hallottam, a háború ...(ellenünk)... elmarad"
S lám, egy-két órával később az Elit Horda Békeajánlatot kötött velünk. Mintha nem működne annyira a dezinformációtok

De itt egy másik üzenet, máról. Ékes bizonyíték, hogyan "árultuk el" a Kubla Klánságot:

"Nem tudom ki Nálatok a vezér, de javaslom beszéljétek meg a jelenlegi kényes diplomáciai viszonyokat.
Látom a Kublások szövetségesre találtak bennetek, amit jópáran boldogan és lelkesen teljesítenek is.
Pusztán egy apróságra szeretném felhívni a figyelmeteket:
Lehet hogy Ti békében álltok az Elit Hordával... de mi szövetségben (esetleg egy apró pillantást ha vetnétek a szöv. oldalukra).
Javaslom ne erőltessétek ezt a fajta erőfitogtatást, ne adj isten hadüzenet.
Most még nincs harag ha időben visszavonultok."

De végül is gondolj amit akarsz, mert ahogy nézem, elsősorban magadat tudod legjobban félrevezetni. Javaslom, olvasd gyakrabban a szövetségetek fórumát. Igen, azt ahol a múltkor a tulajdonságainkat elemezgettétek.

És még valami: illene különbséget tenni a "szövetség" és a "béke" jelentése között.
Idézet: Shiako - 2008.10.16. 09:06:17
Esetleg a láthatatlanná válik a hadüzenet érvénybe lépése előtt az egész társaság? :think:

Egyik alacsonyabb szintű tag maradhatna látható úgy, hogy az erősebbek segítő kezet nyújtanak neki
Dátum: 2008.10.16. 13:32:14
Idézet: Syck - 2008.10.16. 06:44:10
Bekeert konyorgtettek, megkaptatok.
Most masoknak konyorgtok, hogy segitsenek haboruzni.
Elore toljatok a Diamonds are forevert es mas, szamotokra felaldozhato gyemant szovetsegeket.
A "nemes harcosok" elmeseltek vajon ujdonsult rabszolga-szovetsegeseiknek, hogy par hete meg arrol almodoztak, hogy az ELIT HORDAval kozosen igazzak le a vilagot?


Lehet hogy kicsit félreértem a dolgot, de a "Bekeert konyorgtettek" és az "arrol almodoztak, hogy az ELIT HORDAval kozosen igazzak le a vilagot", az ugyanazt jelenti ugye? A többi kijelentésednek is ekkora súlya van?
Idézet: Mortimer - 2008.10.15. 13:50:59
Ja tényleg. Akkor egyértelműen azt a taktikát kell követni, hogy 2-3 szövetség egyszerre rohan le egy másikat, és akkor az biztosan veszít, mivel képtelen lesz elégszer nyerni.


Nem feltétlenül. Ha le is rohanják, közel sem biztos, hogy nyerik mindegyik csatát, sőt. A védekező fél pedig utána kipécézi azt, amelyik támadó a legrosszabb arányt hozta, és arra visszacsap - valószínű az a leggyengébb, és azt le tudja győzni.
Vagy esetleg rögtön kapitulál a legerősebbel szemben, így nyer egy hét békét, és akkor lehet, a maradék ellen már könnyen fel tudja venni a harcot.
Dátum: 2008.10.15. 15:05:35
Idézet: Mortimer - 2008.10.15. 13:48:34
nem, szavazásoknál én mást tapasztaltam (vagy félrenéztem...), de ha jól láttam a szavazás maga is változik, ha átadod a szavazatod. Tehát csak azt figyeli a rendszer, hogy ki hogy szavazott, és hogy adott pillanatban hány szavazata van, ezeket adogatja össze. (tehát ha átadod a szavazatod, akkor az aktuális szavazásnál csökken eggyel a már leadott szavazat.)


Na ezt kipróbálom, mert régen nem így volt, igaz, írtam a Beholdernek is, hogy ez nem túl szerencsés, meg kellene változtatni.
Dátum: 2008.10.15. 13:14:48
Idézet: BaalCain - 2008.10.15. 10:26:01
Megvan az állás Kapituláció gomb alatt, ok.


Azért ez nem túl szerencsés ehhez a kapituláció gombot nyomogatni
Át lehetne nevezni "jelenlegi háborúk"-ra. Akár még külön fülre is ki lehetne tenni. Pl. a "tag kirúgása", "kilépés" külön fülön van, pedig nem sokat nyomogatja az ember.
- Lehetne egy fülön a ki/be lépéssel kapcsolatos dolgok (én akarok kilépni, más akar belépni, ki akarunk valakit rúgni stb.)
- Egy fülön békekötés, béke felbontás, hadüzenet, jelenlegi háborúk állása, kapituláció

- A szavazásoknál jó lenne, ha lehetne módosítani a szavazatot, tehát vissza tudom vonni, át másik opcióra szavazni. Már csak azért is, mert a jelenlegi verzió komoly visszaélésre ad lehetőséget: ha valaki átadja nekem a szavazatát, és szavazok, az 3 pont. Utána visszavonja, én átadom neki az enyémet, szintén 3 pont, azaz összesen 6 a 4 helyett. Ha 3 ember összefog, 12 ponttal tudnak részt venni a szavazásban 6 helyett. 4-es összefogásnál már 20 pont 8 helyett (azaz jelenlegi szövetségi méreteknél mindent meg tudnak szavazni) stb.
Idézet: Mortimer - 2008.10.15. 13:02:01
de, sztm is gondok lesznek ezzel, főleg ha ráadásul a szövetség tagjai előtte tartalékolnak egy napot, mert akkor a 3-4 legerősebb tag pár óra alatt lezavarja azt az 50 támadást.


Ugye, mint Miklós írta, a háború legalább 3 napig tart, tehát sokra nem mennek vele, ha pár óra alatt megvan 50 támadás.
3 nap alatt a másik félnek azért lesz alkalma visszavágni.
Sziasztok!

Szerintem azok a játékosok, akik már feltettek X db helyes kérdést, vagy a játékvezetőtő manuálisan engedélyezi (pl. fórumos hozzászólásaik révén), kapjanak egy "Kvízellenőr" státuszt. Amikor egy kvízellenőr vadászni megy, akkor először ellenőrzésre váró kérdéseket kapjon (ha másik ellenőr ellenőrizte már a kérdést, lássa annak indoklását is, ha van). Ha a kérdést rossznak jelöli (indoklással), akkor kapjon helyette újat, tehát ne ettől függjön a vadászata (akár még kaphat +5-10 LE-t is kérdésenként munkája jutalmaként). Egy kérdés akkor kerüljön éles adatbázisba, ha legalább 3 kvízellenőr jóváhagyta (vagy háromszor annyian jóváhagyták, mint elutasították).

Az a kvízellenőr, aki több olyan kérdést átenged (mondjuk 10%), ami végül rossznak lesz minősítve a többiek által, veszítse el kvízellenőr státuszát (és így a + LE-s jutalmakat).

Ezt nem nehéz leprogramozni és szerintem megfelelő minőségű szűrést fog eredményezni.

Akár azt is meg lehetne tenni, hogy a Kvízellenőr belejavítson a kérdésbe (pl. helyesírási hibák miatt). Ez esetben a többiek már az új kérdésről szavaznak, de látják az eredetit is.

Árpi
Dátum: 2008.10.15. 07:06:18
Újabb gyöngyszem:

mi az rtl legújabb műsora?

monika show?
film sorozat?
herkules?
celebre?
Dátum: 2008.10.15. 07:02:40
Mennyi egy CD tárkapacitása? Helyes válasz állítólag 700MB.
Tény, ma szinte csak ilyeneket lehet kapni, a CD szabvány szerint azonban a kapacitás 650MB, ami szintén szerepel a helyes válaszok között.
Dátum: 2008.10.14. 16:08:56
Idézet: BaalCain - 2008.10.14. 15:55:17
A játékleírásban az szerepel, h 8 óra múlva lép életbe a hadüzenet. Erre a miénk 12 óra múlva kattant, jól megszívatva minket. A 8 órát eleve jobbnak tartom, de ha 12 legyen 12. viszont akkor úgy szerepeljen a leírásokban is.


Ezt írtam én is, de szerintem a 12 óra sokkal korrektebb.
Gondold el: este 11-kor hadüzenetet küldesz, reggel 7-kor már támadtok. Ha a másik szövi tagjai nem jelentkeznek be elég gyakran, simán előfordulhat, hogy a háború úgy ér véget, hogy azt sem tudják, elkezdődött.
8 órát azért alszik egy átlagember, 12-t már kevésbé.
Dátum: 2008.10.14. 16:04:34
Idézet: Miklós - 2008.10.14. 15:44:26
Hali,
A csata eredményhirdetéséhez minimum 3 nap ÉS legalább 50 csata szükséges. Valamint, bármennyi háborúban állhat egy szövetség egyszerre, de ebből maximum 5 lehet, amit ő kezdeményezett.


Na, így már korrekt, én ezeket hiányoltam, pl. az 50-es limitet. De így teljesen jó, nyilván nem működök a katakombás trükk sem.

Azért felmerült még pár kérdés: egy erős szövi megtámad egy gyengét. Szereznek mondjuk 10 győzelmet, aztán szintet lépnek a tagok ésmár nem tudják támadni a gyengébb szövetséget, ahol a tagok nem sietnek a szintlépéssel, mert nem akarják, hogy lealázzák őket. Így aztán telik múlik az idő, csaták nincsenek. A kis szövi nem nyomja meg a kapitulációt, mert nekik nagyon kényelmes a helyzet és nem akarnak LE-t veszíteni. A nagy szintén nem akar veszíteni, ráadásul mivel erősebbek, ők tényleg komoly mennyiséget veszítenének, ők sem kapitulálnak. Viszont az 5 kezdeményezési lehetőségükből egy le van foglalva...

Ide valami limit kellene, hogy X idő után (1 hónap?) a háború mindenképp véget ér (esetleg akkor is, ha a csataarány 1000:999-hez - harc a végtelenségig), vagy békekötéssel le lehessen zárni döntetlennel.

Még valami: mi van azokkal a szövetségekkel, akik nem lépnek háborúba, de beavatkoznak a harcba? Pl. megkérem X szövetséget, ugyan üssék már kicsit az ellenfelemet anélkül, hogy hadüzenetet küldenének. Ők meg 0 LE-vel mennek, és ütik őket. Nem veszítenek semmit, nem tudnak háborút veszíteni, csak ÉP-t, amit visszaregenerálnak, én viszont hatalmas előnyben leszek, hiszen az ellenfélnek fogy a varázspontja, ÉP-je stb. Nyilván sokkal könnyebben győzök és legközelebb cserébe mi fogunk a másik szövetségnek segíteni - ugyanúgy hadüzenet nélkül.
Gyakorlatilag anélkül tudok gyengíteni egy harcban álló felet, hogy a saját vagy a szövetség lélekenergiáját kockáztatnám.
Dátum: 2008.10.14. 13:55:25
Még egy dolog: ha a szövetségek a lélekkút méretével hasonlíthatóak össze, mint "erősség":
- A győztes a vesztes lélekkútjából fog LE-t kapni. Tehát a vesztes a lélekkút méretéhez képest gyengül, a győztes erősödik. Legközelebb még könnyebben győznek, annál is inkább, mert a vesztes szövetség tagjainak pótolni kell az elvesző LE-t, így kevesebb marad a karakter fejlődésére, a győzteseknél pont fordítva. Remélhetőleg nem lehet majd megcsinálni azt, hogy egy erős szövetség relatíve alacsony méretű lélekkúttal lemarad, és sorra nyeri a háborúkat, kétszer-háromszor akkora lélekkúttal rendelkező szövetségek ellen.
Dátum: 2008.10.14. 13:50:07
Kíváncsi vagyok, működik-e ez a taktika:
- Hadat üzenünk egyszerre 20 szövetségnek, akár erősebbeknek is, de legyen legalább 1 gyengébb tagjuk.
- Amikor a hadüzenet érvénybe lép (szerintem a leírással ellentétben nem 8 óra, hanem 12, de ez jobb is), rögtön támadnak tőlünk az erős tagok, kiválasztva a többi szövetség egy-egy olyan tagját, akit könnyen le tudnak győzni. Szerzünk mondjuk mindenhol 1 győzelmet.
- Ezután a szövetség összes tagja elbújik a katakombákba 3 napra. Csp-k gyűlnek, PP-k gyűlnek, utólag ledolgozható.
- Három nap elteltével mindenhol megvan a kétszeres győzelmi arány, söpörjük be az LE-t, építjük az épületeket.


A másik: erős szövetség, leggyengébb tagja mondjuk 8. szintű. Hadat üzen 100 kisebb szövetségnek, ahol a legerősebb tagok 6. szintűek. Mindenhova beütnek egy csatát, nyernek. Mivel már van védőfaluk 2-3-as, semmi más tennivalójuk nincs, csak kivárni a 3 napot. 6. szintről 8-ra illetve még feljebb, semmi esély. lehet, kisebb szövetségtől kevesebbet lehet zsákmányolni, de ez 100-szor annyi lesz.


Van egy olyan érzésem, hogy kisebb szövetségeknek még annyi esélyük sem lesz, mint egy 6. szintű karakternek egy 8. szintű ellen (többen vannak, több és magasabb szintű szövetségi épület, erősebb karakterek - hatványozott erőfölény). Ugyanaz mint a portya, csak nem karakterek, hanem szövetségek között, portyapont nélkül. És akár 5 fős szövetséget is megtámadhat egy 17 tagú, ha a leggyengébb tagja még be tud támadni a másik legerősebb tagjához.

Szerintetek ezek működnének?
Idézet: Syck - 2008.10.13. 12:03:35
Idézet: Jeriko - 2008.10.13. 07:14:22
Ha nálam erősebbet támadok, akkor ez az LE legyen sokkal több, ha nálam gyengébbet, akkor pedig sokkal kevesebbet. Máris nem érné meg sokkal gyengébbeket ütni, nem panaszkodnának, hogy a mostani rendszer mennyire rossz (nekem is sok 0 LE-s portyám van). Lehetne mondjuk valami olyasmi, hogy velem azonos szintűtől szint*10 LE-t rabolok, felfelé 30% bónusz szintenként, lefelé -30%. És mehet a LE negatívba is (de ha már negatív, ne legyen támadható).


Arpi, ezzel az a gond, h a karakterlapotok alapjan mar most masfelszer erosebbek vagytok mint a legtobb (nem gyemant), 3 szinttel magasabb karakter. A karakter szintje nem tul sokat szamit ebben a jatekban. Ha karakter es karakter kozott akarunk kulonbseget tenni, akkor sokkal jobb megoldas lenne, a tulajdonsagosszeg kulonbseg alapjan korlatozni. Ez az ertek realisabb kepet ad a karakter erossegerol, meg akkor is, ha magasabb szinten erosebb targyak vehetoek (de a valoban eros targyak tulajdonsagot adnak).


Abban igazad van, hogy a karakter erősségét nem a szintnek kellene megszabni, ezt már régebben is felvetettem a portyapont fórumban, bár akkor erősen ellene érveltél
Ami meg a karlapot illeti, nem tudom kire gondolsz, hogy "másfélszer erősebb", de pl. esetemben szerintem egyáltalán nincs így. Másrészt pedig, a karlapon a gyémánt horda bónusza szerepel, a többi hordáé pedig nem (plusz támadás, plusz sebzés stb). Tehát ez csak akkor adna reális képet, ha a többi hordánál is hozzászámolnánk a hordabónuszt (ahogy ezt eddig jópárszor kértem Miklóstól itt a fórumon is - ezáltal válnak objektíven összehasonlíthatóvá a hordák).
(Remélem, meg is tette, és csak azért nem szól hozzá, mert mindent kiegyensúlyozottnak talált, a pontos képleteket viszont nincs szándékában nyilvánosságra hozni.)
Dátum: 2008.10.13. 12:14:32
Idézet: Mortimer - 2008.10.13. 12:04:21
"de ha nincs neki, akkor is lehessen elvinni tőle valamennyit. Ha nálam erősebbet támadok, akkor ez az LE legyen sokkal több, ha nálam gyengébbet, akkor pedig sokkal kevesebbet"

Naigen, csak kifelejted, hogy vannak a játékban építőrabszolgák is, ilyenformán az akár több szinttel magasabb nem jelenti azt, hogy erősebb is. Mindenki ezeket ütné egyből (én is), hiszen stabilan sok LE jön belőle, valószínűleg sebződés nélkül (alacsony tulajdonságösszeg, fegyver meg csak egy buzogány - lásd toplistát építési sorrend szerint rendezve).


Megmondom őszintén, nem tartom esszenciális problémának, ha az építő (és egyéb) rabszolgák nehezebb helyzetbe kerülnének. Egyébként sokkal nehezebb helyzetbe nem is kerülnének a javaslatom miatt, hiszen ha nincs LE-jük, akkor csak egyszer támadhatóak, utána mínuszba menne náluk az LE, amivel kiesnének a támadhatóság köréből. Ha pedig a 0 LE-seket sem lehetne támadni, egyáltalán nem kerülnének rosszabb helyzetbe.