Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: A kvíz értékelésének rendszeréről
fórumozówachutuFérfi
Végzetúr tanonc
14 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
141. hozzászólás - 2008.10.12. 09:34:53
Üdv!

Lenne egy építő jellegű javaslatom:
A Kvíznél lehetne egy külön gomb, pipa, etc. ami arra szolgálna hogy a számodra ötletesnek/érdekesnek tartott kérdéseket megjelölhetnéd, és az a kérdésíró aki X ilyet összegyűjt az külön jutatásokat kapna: lélekenergia, őskő, egyedi cucc, akármit. Így talán jobban lehetne sarkalni az embereket hogy ne olyan módfelett szórakoztató kérdéseket rakjanak fel mint amilyeneket, gondolok itt a vért izzadós "Mi volt naruto öregapjának kollégiumi szobatársának leánykori neve?", meg a különösen kihívásokkal teli "Mennyi 1*1?" és társai. Végül is az lenne a cél hogy élvezd a játékot:)
Pontszám: 5
fórumozóConcolorNő
Végzetúr
64 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
142. hozzászólás - 2008.10.12. 11:15:47
Már megint egy hibás kérdés!
A 2001. Oscar legjobb film
Lehetőségek
Tigris és Sárkány, Egy csodálatos elme, Gyűrűk ura: Gyűrű szövetsége, és még egy, de már arra nem emlékszem, de nem a tényleg helyes válasz, az biztos.Ugyanis a helyes válasz nem volt benne- ami a GLADIÁTOR!!!!!!!!!!!!!!
Aki nem tudja, vagy nem tud a Google-on utánanézni, az könyörgöm ne írjon már hülyeséget!!!!!!!
Kérdezzen akkor olyan primitívet, hogy melyik szín nincs a magyar zászlóban, v. 2+2 az mennyi.
A másik hülye kérdés, amit én naívan jónak jellemeztem, mert azt hittem, hogy huncutul ott a válasz a kérdésben:
Valami hálózati kapcsolat, v. kátrya, v. ilyesmi volt a kérdés zárójelben NIC. A válasz meg MAC volt. Na most ha én nem vagyok csak alapszinten értelmes egy számítógéphez, akkor ezt nekem honnan a füttyből kellene tudnom?
Kérdezzek én meg olyan badarságot, hogy egy kémiaprofesszor is vakargatná a füle tövét.
Ja és megkérdezném: honnan tudom, hogy jött-e válasz a hozzászólásomra, mert vissza se tudom keresni, nemhogy a választ elolvasni... Ezek szerint én maximálisan primitív lennék? Akkor főleg nem értem a számítógépes kérdést...
Pontszám: 3
népszerűSeligenFérfi
Végzetúr mester
379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
143. hozzászólás - 2008.10.12. 11:17:02 (Válasz Sir Ny #123 hozzászólására.)
Bizony vannak akik a nullát nem sorolják a természetes számok közé.
A nullával osztás is kételyeket kelt az emberekben.
Ráadásul ez nem egy matekpélda, hanem logikai kib***ósdi azaz ha az én szubjektív logikámat követed akkor kitalálod a helyes választ.
Kérem őrizzék meg hidegvérüket. Ne tegyenek hirtelen mozdulatot. Én most lassan elhagyom a helyiséget.

V1: Seligen - Hullaúr
V2: Seligen - Egy apró Zöld Manó, nagy, álmos szemekkel
V4/III: Cadaver - Csak simán torony
V4/IV: Tatanka (IM Jackass) - WDP-Homokvár
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
144. hozzászólás - 2008.10.12. 15:40:44 (Válasz Concolor #142 hozzászólására.)
Idézet: Concolor - 2008.10.12. 11:15:47
Már megint egy hibás kérdés!
A 2001. Oscar legjobb film
Lehetőségek
Tigris és Sárkány, Egy csodálatos elme, Gyűrűk ura: Gyűrű szövetsége, és még egy, de már arra nem emlékszem, de nem a tényleg helyes válasz, az biztos.Ugyanis a helyes válasz nem volt benne- ami a GLADIÁTOR!!!!!!!!!!!!!!
Aki nem tudja, vagy nem tud a Google-on utánanézni, az könyörgöm ne írjon már hülyeséget!!!!!!!
Kérdezzen akkor olyan primitívet, hogy melyik szín nincs a magyar zászlóban, v. 2+2 az mennyi.
A másik hülye kérdés, amit én naívan jónak jellemeztem, mert azt hittem, hogy huncutul ott a válasz a kérdésben:
Valami hálózati kapcsolat, v. kátrya, v. ilyesmi volt a kérdés zárójelben NIC. A válasz meg MAC volt. Na most ha én nem vagyok csak alapszinten értelmes egy számítógéphez, akkor ezt nekem honnan a füttyből kellene tudnom?
Kérdezzek én meg olyan badarságot, hogy egy kémiaprofesszor is vakargatná a füle tövét.
Ja és megkérdezném: honnan tudom, hogy jött-e válasz a hozzászólásomra, mert vissza se tudom keresni, nemhogy a választ elolvasni... Ezek szerint én maximálisan primitív lennék? Akkor főleg nem értem a számítógépes kérdést...


Javaslom, nézz utána. A Gladiátor 2000-ben kapta meg az Oscart. 2001-ben a válaszok között is megtalálhat "Egy csodálatos elm" nyert. Azt vedd figyelembe, hogy az adott évi nyerteseknek a következő év februárjában (vagy március?) adják át a díjat.
A hozzászólást Craslorg módosította 2008.10.12. 15:41:42-kor
Pontszám: 7.50
irritálóPelusFérfi
Végzetúr tanonc
19 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
145. hozzászólás - 2008.10.12. 16:33:57
Kaptam egy kérdést. Hány köztársasági elnök volt a rendszerváltás óta? Sajnos pontosan nem emlékszem rá, abban sem vagyok biztos, hogy hazánkra érti-e? A válaszok:
1
2
3 (helyesként megjelölve)
4

Pechemre jónak értékeltem, de mi lesz a következő közt. elnök választása után? És tényleg jó a 3? Nem 4?
Pontszám: 6.50
népszerűAlienkillerFérfi
Végzetúr tehetség
219 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
146. hozzászólás - 2008.10.12. 17:23:40
"A 2007-es K1 nyolcas döntőjébe melyik harcos szerepelt az Asterix.at.the.Olympic.Games cimű filmben?"

Na ez akkor most rossz kérdést kapott.

Ok: magyarok vagyunk írjuk már ki akkor a magyar címet,elvégre adták idehaza . S ha már mindenképp angolul akkor ne egy warez oldalról lopjuk le a címet. A helyes írás is rossz a végén. Inkább törlést kellet volna nyomni. Amúgy jobb lenne ha a kérdés megválaszolása után lehetne értékelni mert ma is belefutottam néhány hibásan megjelölt kérdésbe.
Pontszám: 5
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
147. hozzászólás - 2008.10.12. 18:05:28 (Válasz Seligen #143 hozzászólására.)
Idézet: Seligen - 2008.10.12. 11:17:02
Bizony vannak akik a nullát nem sorolják a természetes számok közé.
A nullával osztás is kételyeket kelt az emberekben.
Ráadásul ez nem egy matekpélda, hanem logikai kib***ósdi azaz ha az én szubjektív logikámat követed akkor kitalálod a helyes választ.
az emberek több mint a fele meg tudja oldani, attól hogy te nem, az nem azt jelenti hogy nehéz.
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 7.50
fórumozóSturmFérfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
148. hozzászólás - 2008.10.12. 18:31:53
Hali!

Ma kaptam két hibás kérdést.
Egyik: Hány őskövet tudsz venni 300Ft-os SMSért?
Jó válasznak megjelölve 20,közben 9 jár érte.
Másik: Mikor találták fel a penicilint?
Jó válasznak megjelölve 1940,tudomásom szerint 1928ban találta fel Alexander Flaming.
1940ben már tömeggyártásban volt a 2 világháborúban.
Remélem ti is utánanéztek
Pontszám: 5
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
149. hozzászólás - 2008.10.12. 18:34:51 (Válasz Sturm #148 hozzászólására.)
Idézet: Sturm - 2008.10.12. 18:31:53
Hali!

Ma kaptam két hibás kérdést.
Egyik: Hány őskövet tudsz venni 300Ft-os SMSért?
Jó válasznak megjelölve 20,közben 9 jár érte.
Másik: Mikor találták fel a penicilint?
Jó válasznak megjelölve 1940,tudomásom szerint 1928ban találta fel Alexander Flaming.
1940ben már tömeggyártásban volt a 2 világháborúban.
Remélem ti is utánanéztek
mért nem lehet utána megjelölni, miután láttuk a helyes választ?
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 7.50
közellenségSamuraiFérfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
150. hozzászólás - 2008.10.12. 19:17:34
Kedves,fejlesztők,léci nézzétek át ti is a kvízkérdéseket,mert egy-két ember nagyon viccesnek érzi magát,és mivel a leszavazás,a kérdés adástól von el,ezért nem szűrik ki a játékosok!Előre is köszi!
Pontszám: 3
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
151. hozzászólás - 2008.10.12. 19:35:28
Az nem fog menni... Tudod mennyi kérdés fut be egy nap?

De az "Azonnal törölni" értékeléseket tényleg átnézhetnétek egyesével...
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 3
fórumozóBhaalFérfi
Végzetúr tanonc
26 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
152. hozzászólás - 2008.10.13. 15:40:36
Elnézést, de miért?

"

Melyik ország zászlaja nem tartalmaz csillagot?

Vietnám
Törökország
Irán
Chile

A kérdés "Azonnal töröljétek" értékelést kapott!

"
V1 : IQ Betyárok, bhl_
V3 : Illuminati: Rubra Manifestatio, bhaal
Pontszám: 5
népszerűEdem
Végzetúr tanonc
16 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
153. hozzászólás - 2008.10.13. 17:25:09
Hány tagja volt a Beatlesnek... azért kíváncsi lennék, hogy erre a kérdésre hányan tudják a valóban jó választ.

Nem, nem négy.

Pete Best (kirúgták)
George Harrison
John Lennon
Paul McCartney
Ringo Starr
Stuart Sutcliff (meghalt)

Hat....
Pontszám: 5
utáltGallowFérfi
Végzetúr tanonc
19 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
154. hozzászólás - 2008.10.14. 15:22:40
Mit NEM látsz az "Eddigi kérdéseid értékelései:" után?

Hogy hány kérdésem van, ami jó értékelést kapott.
Hogy hány kérdésem van, ami rossz értékelést kapott.
Hogy hány kérdésem van, amit töröltek.
Hogy hány kérdésem van, ami tetszett a beholder csapatnak.


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Ja, csak az tudhatja a választ, aki végzeturazik. Hogy is gondolhattam ezt...
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
155. hozzászólás - 2008.10.14. 16:03:45 (Válasz Gallow #154 hozzászólására.)
és például még: Beholder nagy betű -> ergo rossz kérdés helyesírás miatt....
A hozzászólást cirip módosította 2008.10.14. 16:06:06-kor
Pontszám: 5
utáltGallowFérfi
Végzetúr tanonc
19 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
156. hozzászólás - 2008.10.14. 19:53:51
Én már kaptam olyan kérdést, hogy mi Magyarország államformája. Ebben a kérdésben legalább öt helyesírási hiba volt. A válaszokról már nem is beszélve. (pl.: kirájság)
Pontszám: 5
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
157. hozzászólás - 2008.10.15. 10:49:57
Sziasztok!

Szerintem azok a játékosok, akik már feltettek X db helyes kérdést, vagy a játékvezetőtő manuálisan engedélyezi (pl. fórumos hozzászólásaik révén), kapjanak egy "Kvízellenőr" státuszt. Amikor egy kvízellenőr vadászni megy, akkor először ellenőrzésre váró kérdéseket kapjon (ha másik ellenőr ellenőrizte már a kérdést, lássa annak indoklását is, ha van). Ha a kérdést rossznak jelöli (indoklással), akkor kapjon helyette újat, tehát ne ettől függjön a vadászata (akár még kaphat +5-10 LE-t is kérdésenként munkája jutalmaként). Egy kérdés akkor kerüljön éles adatbázisba, ha legalább 3 kvízellenőr jóváhagyta (vagy háromszor annyian jóváhagyták, mint elutasították).

Az a kvízellenőr, aki több olyan kérdést átenged (mondjuk 10%), ami végül rossznak lesz minősítve a többiek által, veszítse el kvízellenőr státuszát (és így a + LE-s jutalmakat).

Ezt nem nehéz leprogramozni és szerintem megfelelő minőségű szűrést fog eredményezni.

Akár azt is meg lehetne tenni, hogy a Kvízellenőr belejavítson a kérdésbe (pl. helyesírási hibák miatt). Ez esetben a többiek már az új kérdésről szavaznak, de látják az eredetit is.

Árpi
A hozzászólást Jeriko módosította 2008.10.15. 10:51:14-kor
Pontszám: 5
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
158. hozzászólás - 2008.10.15. 11:15:46
Szervusztok!

Jeriko: Nem feltétlenül rossz az ötlet, két ponton szállnék vele vitába.

Az egyik, hogy ne függjön a helyes kérdések számától a kvízellenőri státusz, mert az úgy idővel átláthatatlanná válik. Ellenőrizni egy kérdést pedig nem elegendő úgy, hogy a google.com-on megnézed, aztán jó, vagy sem, tehát játék közben csak akkor mehet a "gyorsértékelés", ha az adott témakörrel valaki teljesen tisztában van. Ha nem, akkor az ötperces netes kergetőzés kevés lehet a kérdés elbírálásához, ne adj' Isten nyomtatott szakkönyv is szükséges lehet.

Ahhoz, hogy a megfelelő gyorsaság biztosítható legyen, kellene forrást is adni, az meg megbonyolítja az ellenőrzést, ha felmerül a gyanú, hogy pontatlan forrásra futott valaki teljesen jóhiszeműen.

A másik, hogy igazából Hatsepsutnak kellene döntenie erről a posztról, mert neki segít, vagy árt az, akit felkér. Tehát nem lehet semmiképpen túl sok kvízellenőr, mert tulajdonképpen egy napi kapcsolatot feltételez vele, s amugy is tele lehet a hócipője a panaszokkal, amiket most őt bombázzák. Emellé idegek is kellenek hozzá, mert mindent kapni fognak a kvízellenőrök, ami nem pozitív. Ők is, és családjuk is erkölcsi fertővel lesz gyanúsítgatva nap mint nap, ezt le kell tudni kezelniük, különben gyorsan ki fognak borulni.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5
kedvelt tagWuherFérfi
Végzetúr mester
327 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
159. hozzászólás - 2008.10.15. 12:22:41
Ha valakit régebben letiltottak a kvízek értékeléséről,mikor fogja visszakapni a lehetőséget újra?
Pontszám: 5
utáltGallowFérfi
Végzetúr tanonc
19 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
160. hozzászólás - 2008.10.17. 05:45:17
Ez engem is érdekelne. Egyébként jó lenne egy olyan újítás a kvízek értékelésében, hogy a játékosnak csak az után kelljen értékelnie a kérdést, miután már válaszolt rá. Tehát nem egyszerre. Én már legalább két kérdést jónak értékeltem, mert tetszett, és bejelöltem a helyes választ. Elküldtem, errefel kiderült, hogy mást jelölt meg a kvíz beküldője helyes válasznak. Ha ezt tudom, akkor Rossz, hibás kérdés-t jelöltem volna be.

Ilyen volt például: Mennyi tíznél kisebb prímszám van? Erre biztos, hogy a helyes válasz a négy (2;3;5;7), de végül kiderült, hogy az öt volt a "helyes válasz". (Feltételezem beleszámolta az egyet is, ami NEM prímszám, mivel nem pontosan két osztója van.)

Így sok hibás kérdés átcsúszhat a hálón, mert későn tudjuk meg róla, hogy elrontották.
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője