Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Jeriko

Dátum: 2008.11.10. 17:44:04
Ariel: aki nem tanulja meg, az szép lassan lemarad pár szintet és nem lesz támadható. Ez is bőven elég.

Otoaak: kezdetben a többi horda bónusza jobban kijön, hiszen minden karakter azonos tulajdonságokkal indul. 2. szinten pl. a smaragdok verhetetlenek a varázslat miatt, de rubin támadásbónusza se jön rosszul.

Egyébként a toplisták elejét nem szabad figyelembe venni, mert azok korántsem átlag játékosok. Az, hogy rubin, zafír vagy gyémánt van elől, sokkal inkább múlik a játékos személyén, mint hordabónuszon.
Dátum: 2008.11.10. 16:09:58
Izé... energialövedék.
... a francba, lebuktam!
Dátum: 2008.11.10. 16:07:48
Idézet: Mortimer - 2008.11.10. 13:19:31
Izé, most akkor min is vitatkozunk?

Amiről a topic is szól: melyik a legjobb horda.
Szerintem a sorrend ez:
- rubin
- zafír
- smaragd
- gyémánt
Dátum: 2008.11.10. 13:07:46
Igen ezeket kihagytam, ahogy mást is:

Én most 14. szintű vagyok, ott a szintlépés 1870 TP, és vadászatonként 11 TP-t kapok (azért ezt írom példának, mert ezeket az adatokat tudom legkönnebben beszerezni). Tehát 1870/11=170 darab vadászatból tudok meglépni egy szintet.
Mivel ez a mennyiség folyamatosan nő (a szintlépéshez szükséges vadászatok száma), és korlátozva van az is, mennyi csp-t tartalékolhatsz fel (maximum 400-at prémiummal, 250-et egyébként), nem tudsz akármennyi szintet lépni. Ha feltételezzük azt, hogy Aranyalmánál rengeteg csp van (maximum 400 lehet), és a 14. szint 170 csp, akkor nagyjából az jön ki, hogy AranyAlma legjobb esetben is a 17. szint aljára tud eljutni, HA fullra van tartalékolva a csp-je és mindet elkölti. Mivel Sharpa már tegnapelőtt 18. szintre lépett, nyugodtan kijelenthetjük, hogy legalább 200 csp (és bő egy szint) lemaradása van Aranyalmának Sharpához képest, amit SOHA nem fog tudni behozni.

Nem említek neveket, de több nagyon erős gyémántról tudok, akik TÖBBSZÁZ csp-t "dobtak ki" (értsd: engedték túlcsordulni 400 felett), azért, hogy alacsonyabb szintűek maradjanak. Természetesen ezt nyilván átgondolták, így látták jónak, senki nem kényszerítette őket erre. DE, volt OKA! Mégpedig az, hogy magas szinten nem lehet számottevő LE-t szerezni rendszeresen. Nem véletlen, hogy AranyAlma, aki heteken keresztül vezette az LE-diff. toplistát, most az 5. helyen áll (folyamatosan esik vissza azért, mert fellépett 14. szintre), és pl. egy 9. szintű ZAFÍR hordás is megelőzi, pedig neki nincs bónusza a szerzett LE-re, sőt egyéb hordabónuszt kap AranyAlmával szemben.
Dátum: 2008.11.10. 12:08:44
Mint gyémánt mondhatom, hogy szerintem a gyémánt az egyik leggyengébb horda. Ha nem portyázol, gyakorlatilag alig kapsz bónuszt, a gyémántok 98%-a lényegesen gyengébb a vele egyszintű más hordák tagjainál.

Nagyjából úgy érdemes nézni, a többi horda tagjai tulajdonságbónuszokat kapnak, pl. a rubin 5-öt az erejére és 5-öt a támadására, a smaragd 10-et a taumaturgiájára, kb. 5-10-et az IQ-jára - ezt automatikusan megkapja minden hordatag, de a karakterlapon nem látszik. (A tulajdonségok között érdemes különbséget tenni, mert a támadás és erő pl. nagyon fontos tulajdonságok, míg pl. az egészségnek és mágiának lényegesen kisebb szerepe van. Emiatt 5 erő sokkal többet ér mint 5 egészség, pedig mindkettőt ugyanúgy kell fejleszteni.)

A gyémánt horda különbözik a többi hordától. A többi hordában a plusz tulajdonságokat automatikusan megkapod, a gyémánt hordában viszont csak akkor, ha portyázol. Egyszerűen belátható, hogy egy olyan gyémánt hordás végzetúr, aki nem portyázik, nem kap LE-t, így bónusza sincs rá - olyan, mintha nem is lenne hordában. Ha ugyanez a végzetúr más hordában lenne, akkor megkapná a bónuszát. Ugyanígy az a gyémánt, aki kétszer annyi LE-t szerez portyázásai során, mint valamelyik társa, nyílván kétszer annyi bónuszt is kap, míg a többi hordában a bónusz minden tagra egyformán érvényes.
Ezért az a gyémánt, amelyik nem portyázik NAGYON sokat, már régen rosszul járt, jobban járt volna másik hordával, javaslom 15. szinten váltson is.

Én jelenleg a 10-15. legerősebb lehetek a gyémánt hordában. Nagyjából úgy számolom, hogy másik hordában - jelen pillanatban - nagyjából ugyanilyen erős lennék. A nálam erősebb 10-15 gyémánt erősebb, mint más hordák tagjai, a többi sokezer pedig gyengébb.
(Az a lélekenergia mennyiség, amit a gyémánt hordának köszönhetek, kb. 18000 LE. Ennyi LE-ből nagyjából pont tudnám növelni az erőmet és a támadásomat 5-5-el.) Viszont ha a jövőben nem szerzek portyázással hasonló mennyiségű lélekenergiát mint eddig (és nem szerzek, mert már van szakértelem az LE védelmére, az emberek megtanulják, hogy ne legyen náluk sok LE, mert akkor nem viszik el stb.), akkor le fogok maradni attól a szinttől, amit hozzám hasonló erősségű rubin el tud érni.

Van még egy fontos dolog: hogy sikeresen és sokat tudj portyázni, le kell maradj a többiekhez képest, azaz nem szabad sietned a szintlépéssel (mert ha szintet lépsz, akkor egyre erősebbeket kell támadj portyázás során). Alacsonyabb szinten viszont a vadászat közel sem ad annyi LE-t, mint magasabb szinteken - tehát amit szerzel LE-t, annak egy része először ezt a veszteséget kell hogy kompenzálja.

Mire is gondolok?

Azt hiszem AranyAlma a legerősebb gyémánt karakterek egyike, így vele és Sardullah Sharpával fogok példálózni. Sharpa jelenleg 18. szintű, AranyAlma 14. szintű. Nagyjából (ez egy jó becslés) egy szinten szint*10 LE-t tudsz szerezni egy vadászattal, tehát 10. szinten átlagosan 100-at, 14. szinten átlag 140-et, 18. szinten 180-at. Mivel Sharpa 18. szinten vadászik, Aranyalma viszont csak 14. szinten, Sharpa minden vadászatával átlag 40 LE előnybe kerül Aranyalmához képest. Mivel naponta kb. 40-szer tud elmenni vadászni (prémium bónusszal számolok), ez az előny naponta 40*40, azaz kb. 1600 lélekenergia. Ha Aranyalma minden nap portyázással ennyit szerez, akkor tud csak ugyanolyan erős maradni, mint Sharpa - ha többet szere, erősebb lesz, ha kevesebbet, gyengébb. Ez az 1600, hatalmas menniység, hetente több, mint 11000 LE. Ennyit nagyon-nagyon kevés karakter tud összeszedni, még a top50 se képes rá.

Úgyhogy gyémánt hordát csak annak érdemes választania, aki úgy érzi, tud annyit foglalkozni a játékkal, és van annyira jó stratéga, hogy ott legyen a több ezer végzetúr közül a legjobb 50-ben.
Ennyi irigykedést!

Nekem meg azzal van bajom, hogy játék eleje játszom optimalizálok, 17. vagy LE diff ranglistán, és van olyan ZAFÍR hordás, aki kétszer anny iLE-t szed össze, miközben nekem gyémánt bónuszom van. Ráadásul ő még kap más bónuszt is, és 5 szinttel alacsonyabb szintű nálam. Akkor mégis hogy van ez? Vagy mindenki csal?

De elárulom a nagy trükköt: egy csomó minden másként működik a játékban, mint ahogy a játék készítői tervezték. MOST 8-9. szint környékén ISZONYATOS mennyiségű LE-t lehet szerezni. 12. szinttől felfelé meg annyira keveset, hogy bennem komolyan felmerült a hordaváltás gondolata, mert gyakorlatilag az a helyzet, hogy hetek óta nincs hordabónuszom (és szerintem ez idővel még rosszabb lesz).
Dátum: 2008.11.07. 12:18:12
"Vakító fényt akkor éri meg használni, ha magas az IQ-d, magas a szerencséd és magas a támadásod."
Ha meg ki akarod védeni, elég ha magas az IQ-d, ráadásul az még jól is jön egy sebző varázslatnál.
Az energiatüske sokkal jobb varázslat nála.
Dátum: 2008.11.07. 11:08:13
Idézet: Kocos - 2008.11.07. 08:36:55
De azert ne alltasd magad, hogy ez egy valos egyszemelyes szovetseg. Peldaul nem o epitette fel az epuleteit. 90%-ra teszem, hogy meg fog szunni. En vizionaltam egy olyan kepet ha visszaolvasol, amikor 10 jatekos csinal ilyen szovit, es kifejezetten abbol a celbol, hogy egy szovetseget (mind1 melyiket) ilyen modon szivasson. Az mar kozelitene az ellehetetleniteshez.

Ezt nyilvan te is tudod, hogy nem igaz, hiszen az Elitnek nem celja semmilyen elrettentes, vagy bamilyen elonyos feltetelek kikuzdese. Ok csak LE-t akarnak szerezni. Az minden jateknak velejaroja, hogy a nagyhal megeszi a kishalat. Nem tudom emlekszel-e PVJ e-mail alairasara a temaban. Az is termeszetes, hogy a kishal vedekezik es tuskeket noveszt. De azert a ketto ettol meg nem ugyanaz.


Értelek én, de nm értek veled egyet.
Az idézet levelek azt bizonyítják, hogy az Elit-nek igenis célja az elrettentés, és szerintem az is nyilvánvaló, hogy az előnyös feltételek kiküzdése is.
De hagyjuk a konkrétumokat. A szabályok jelenleg lehetővé teszik, hogy egy nagy szövetségbe egy gyengébb tag belépve (épületbónuszokkal támogatva) gyakorlatilag ugyanúgy egyszemélyes háborút vívjon egy komplett kisebb szövetség ellen, mint Mordraneth. Azt megengedhetőnek tartod? Vagy pusztítás citadellája: semmi előnyt nem ad, csak szivat egy másik szövetséget. Benne van a játékban, csak idő kérdése hogy alkalmazzák. Az szerinted megengedhető? Pedig még erőfeszítést kell tenni azért, hogy felépüljön, nem is keveset.
A játékban rengeteg eszköz van, amivel lehet szivatni egy szövetséget, vagy egy másik karaktert. Sőt, a játékban vannak direkt eszközök erre (lásd Pusztítás citadellája). Hogyan döntöd el, hogy egy karakter vajon azért támad egy másikra, hogy szivassa, vagy azért, mert valamilyen (esetleg telejsen nyakatekert módon, és talán még rosszak is az elképzelései) előnyt remél a támadásából?
Dátum: 2008.11.06. 22:55:32
Idézet: Kocos - 2008.11.06. 19:58:20
Nem tudlak most hova tenni. Szted elfogadato lenne, ha valakinek a jatekanak egyetlen celja az lenne, hogy egy masik jatekos jatekat ellehetetlenitse? Barmi aron? Nem erdekelve az, hogy kozben o is sziv? Jo elore tudvan, hogy ez ostobasag?
Szeretnem hangsulyoni, hogy most nem ez tortenik, tortent, de egy ilyen megmozdulast sztem igenis meg kell akadalyoni, vagy legalabbis neheziteni, mert egy jatekban a masik jatekanak tonkretetele nem jo cel. (Neheziteni ertsd: nem tudja a szivatast korlatlan mertekben folytatni.)


Az hogy egy másik játékos játékát ellehetetlenitse valaki, természetesen elfogadhatatlan.
Amit azonban Mordraneth csinál, az számomra teljes mértékben elfogadható, ahogy az egyszemélyes szövetség is. Senkinek nem lehetetleníti el a játékát, nem az a célja, hogy bárkit is szivasson, hanem hogy elejét vegye további támadásoknak, tehát igenis van értelme az ő szempontjából.
Amit Mordraneth csinál az Elittel, az ugyanaz, amit az Elit csinál Rúvel ökleivel vagy az Igazak szövetségével (érdemes összehasonlítani ezen szövetségek tagjainak szintjét az Elit Horda tagjainak szintjével). Amennyiben az egyik elfogadható, úgy szerintem a másik is az.
Igenis jónak tartom, hogy van olyan lehetőség, amivel egy kisebb szövetség "vissza tud ütni".

Ami pedig a dolog "zsarolás" természetét illeti, álljon itt két levél:

"minden engem ert, ********* altal elkovett tamadasert cserebe ket, gyengebb szovetsegi tagot fogok megtamadni. Ha ez egy ido utan valamiert lehetetlenne valik, akkor a szovetsegeseitek kozul fogok valasztani."

"UTOLSÓ FIGYELMEZTETÉS!!!!
A következő támadásodtól kezdve naponta HÁROMSZOR foglak betámadni, ha nem szálsz le a szövi társaimról!!!!!
Tartsd távol magad az ***********!!!"


Ugy gondolom, Mordraneth jelenleg nem Az Elit Hordát szivatja, hanem a Kubla Kánságot védi.
Dátum: 2008.11.06. 14:26:13
Eléggé parttalan lett ez a vita. Nem mindegy miért csinálja, mit lát benne, mi a célja és hogy eléri-e? Ha ő abban a hitben van, hogy ez valamiért jó, akkor csináljon egyszemélyes szövit, ahogy nyugodtan legyen olyan karakter aki csak épít, csak portyázik, csak-csak-csak. Miért fáj ez bárkinek?

Ha meg a játék azt igazolja, hogy ostobaság csak építeni, csak portyázni, egyszemélyes háborút vívni, akkor az okosabbja levonja a tanulságot, a butábbja meg folytatja, vagy fordítva: lehet hogy mások nézik: "Micsoda zseniális ötlet!" és átveszik a módszert. ÉS?

Könyörgöm próbáljuk kicsit elfogadni a másikat. Egyik embernek a piros a kedvenc színe a másiknak a kék. Ha kettőnek jobban tetszik a kék, akkor a piros már hülye?
Dátum: 2008.11.06. 14:18:24
Idézet: Batu - 2008.11.05. 18:07:58
Kicsit szerintem tévedésben vagy. A játékban semmilyen változtatás nem valósult meg csak azért, mert sokan lobbiztak érte, de Miklós nem akarta volna.


Javaslom olvasd át még egyszer a portyapontos topic-ot. Idézek Miklóstól: "Én személy szerint nem tartom jó ötletnek a portyapontot"
Ez nekem is tetszik, mert egyébként ennek a szakértelemnek nincs sok értelme (bár gondolom lesz rá küldetés
Dátum: 2008.11.05. 12:16:28
Szerintem ez a "gerilla-szövetség" egyáltalán nem probléma. Nincsenek szövetségi épületei, nincs gyakorlótere, védőfala, a csp-it fel kell áldoznia. Ha ez ellen egy erős szövetség nem tud tenni (nem csak az Elit-re gondolok, de ott van a bajnoki viadal legmagasabb kategóriájának győztese, X darab szövetségi épület támogatásával - szóval szerintem csak akarat kérdése lenne, igaz, az nem táp), akkor meg is érdemli, hogy elveszítsen egy ilyen háborút.
Végre legalább van egy ki szövinek is minimális esélye, hogy borsot törjön egy nagyobb orra alá - ezt nagyon hiányoltam eddig is.

Érdemes visszaolvasni a korábbi szövetségi háborús fórumokat, "nagy" szövetségek tagjai hogyan érveltek amellett, hogy a kisebb szövetségek tagjai el tudnak bújni: 15% alá kerülés, láthatatlanság, katakomba. Akkor ne mondja most senki, hogy az egyszemélyes szövi támadása ellen nincs védekezés.

A szövetségváltás pedig elég sok LE hátránnyal jár, az ilyen tag le fog maradni, tehát hosszú távon nem kell attól félni, hogy ide-oda ugrálással nem tartja be a "tűzszünetet". A tűzszünet egyébként egyértelműen a háborúhoz kötődik: ha nem vagyok háborúban másik szövetséggel, akkor a végtelenségig tudom ütni a tagjait, nincs béke. A tűzszünet arra való, hogy ne lehessen újra megtámadni túl gyakran ugyanazt a szövetséget, nem pedig arra, hogy a tagokat védje támadás ellen.
Dátum: 2008.11.05. 11:53:39
Idézet: Sir Ny - 2008.10.30. 18:20:25
alapvető műveltség mi? hehh.
aki tanult a suliban szavazhat, aki nem tanult meg egy büdös görény, és fosszák meg a magát érintő döntés jogától...


Biztos sokkal jobb ha "XY-ra szavazok, mert a múltkor azt mondta a Pista, ha ő rá szavazunk akkor jobb lesz nekünk is. Bár a Jenő meg ingyen osztogatta a zsíroskenyeret, ha máshová tesszük az X-et."

Idén tavasszal volt népszavazás. Ha megnézed a végeredményt, 0,8% volt az érvénytelen szavazatok száma. Azaz 1000 emberből 8-nak problémát okozott egy X berajzolása. Láttam a szavazás előtt egy riportot: 10 emberből 5 nem tudta felsorolni a kérdéseket, viszont hogy mit "kell" behúzni, azt igen.
_____________________________

Még valami, ami rettenetesen bosszant: Hogy a parlamentben a frakció ELŐÍRJA a tagjainak, mire hogyan kell szavazni, és ha nem úgy szavaz, akkor bünteti.
Kérdem akkor: miért nevezzük az ilyeneket képviselőnek? Nem az lenne a feladatuk, hogy engem, meg a többit, aki megválasztotta, annak az érdekeit képviselje? Ha a mi érdekeink azt kívánják, igenis menjen szembe a pártjával, ne előírás szerint szavazzon.
Dátum: 2008.11.05. 07:27:37
Gondolom a problémát ez okozza:

http://www.vegzetur.hu/index.php?m=szovetseg&szovi=986

Szerintem ha valaki ekkora áldozatot vállal, az tehesse meg - ezt a szabályok is engedik. Egyetlen karakterről van szó, ráadásul nem ő üzent háborút, hanem neki üzentek (régebbi szövetségének) - kicsit furcsa, hogy most e mögé a békeszerződés mögé akar elbújni az egykori támadó.

Két módodsítást tennék (sőt többet):
- Háború után a békekötés csak a támadóra vonatkozzon, tehát a megtámadott visszatámadhasson azonnal, ha akar (az előny úgyis mindi a támadónál van).
- szövetségi szinten a békekötés ne lehessen felbontható 1 hétig. Új háború indítása (ugyanazon féltől ne legyen lehetséges 1 hónapig - ezzel szerintem keményen vissza lehet élni. A karakterek persze támadhatják egymást, de háborút indítani ne lehessen.)
- Amit már egyszer javasoltam: csökkenteni kellene az egyszerre indítható háborúk számát 2-re vagy akár 1-re. Jelen formájában a háború nem más, mint a kisebb szövetségek kizsákmányolása. Egyik szövetség sem mérlegeli, hogy erősebb szövetségekkel szálljon harcba, inkább hadat üzen 5 kicsinek és bombázza őket levelekkel, hogy miné lelőbb kapituláljanak hogy mehessenek a következő kis szövetségre. Jópár olyan "háborút" lehet látni a világesemányek között, ahol a háború indulása után 2 percen belül kapitulál a kisebb szövetség - pedig hosszú távon ezzel csak erősítik a kizsákmányolást.
Dátum: 2008.11.03. 18:13:32
Idézet: Mazlee - 2008.11.03. 14:37:07
én meg elsőre csak kérdeztem hogy lesz-e


... és így születtek meg az első álhírek ...
Esetleg a katakomba (aminek jelenlegi verziójában alig van értelme) működhetne úgy is, hogy közben tudsz vadászni, viszont a szövetség tagjainak maximum fele bújhat el bele. Vagy ahányadik szintű, annyi tag bújhat el benne (persze aki bent van, nem tud portyázni.)
Dátum: 2008.10.31. 16:51:21
Gondolom a gyémántok is elköltik a szerzett LE-t, abból a többiekhez képest plusz szakértelmeket, tulajdonságokat vesznek - ez az ő bónuszuk. Amíg gyémántok, addig ugyanúgy használják ezeket a szakértelmeket, mint a többiek.
A gyémánt és a rubin horda akkor lenne tökéletes egyensúlyban, ha a gyémánt a hordabónuszként kapott LE-t a támadására és az erejére pakolva folyamatosan pont ugyanolyan erős lenne, mint egy rubin. (A gyakorlatban azért nincs így, mert a rubin automatikusan kapja a bónuszt, a gyémánt viszont attól függően, mennyit portyázik.)
Szó mi szó, ha a gyémánt átmegy rubinba, el kell veszítse a "beléje épült" hordabónuszát (fenti példánál maradva a támadást és erőt, de mivel ezt nem lehet precízen levonni, szerintem az LE-je menjen le nagy mínuszba), és úgy kapja meg a másik hordabónuszt.
Dátum: 2008.10.31. 07:27:04
Idézet: tramenes - 2008.10.30. 10:25:52
Idézet: Tomcsesz - 2008.10.30. 10:23:50
a gyémánt a legjobb

De majd 15. szinttől már az olyan rubin aki addig gyémánt volt


Miután a többi hordába tartozók, ha hordát váltanak, elveszítik addigi bónuszaikat, itt nagyon észnél kell lenni. Egy gyémánt ha hordát vált, veszítsen annyi LE-t, amennyit a gyémánt bónusszal szerzett (ez az adatokból precízen számolható) - és így mehessen akár mínuszba is az LE-je.
Ez alapkövetelmény, hogy így működjön.
Dátum: 2008.10.30. 20:20:17
Idézet: Thegedis - 2008.10.30. 17:22:31
Lenne pár kérdésem az energiakristályosító épülettel kapcsolatban:
Az épület őskőből, vagy kiégett őskőből építhető... Ez eddig rendben, de ennek az épületnek az építése is növeli a lélekkutat, illetve az építő szerencséjét? Ha igen, akkor milyen mértékben (1 őskő, ill. kiégett őskő hány LE-nek felel meg)?


Az energiakristályosító első szintje 100 kiégett őskő. Egy 20 tagú szövetség minden tagjának 5 szintet kell lépnie, hogy visszajöjjön a befektetett 100 kő. Második szinten 200 kővel fizetsz, itt már 10 szintet kell lépni. Ha megvan a maximális 35 tag, akkor csak 6-ot. Az első 5 szint összesen 1500 kő, 35 taggal ez fejenként 43 kő (20 taggal 75). Szintenként 5-öt kap vissza egy tag, 9 szintlépéssel (20 tagnál 15 szintlépéssel) hozza vissza azt, amit belefektettek. És ez kiégett őskő lesz, amit még valahogy őskőre is kellene váltani...

Érdemes végiggondolni, hogy megéri-e építeni.