Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Mortimer

Dátum: 2009.04.19. 16:42:35
Szimplán presztízscsata, gyakorlati jelentősége nincs.
Dátum: 2009.04.19. 12:57:16
Kb. 30-35. szinttől felfelé gond nélkül mozoghat szinte bárki bármelyik szövetségbe. Az építés mennyisége egyáltalán nem korlátozza a szövetségváltást.
Dátum: 2009.04.19. 12:53:22
Negatív az alacsonyabb szintűre nem kell, de a magasabb szintűre tényleg elgondolkodtató. Főleg a húsvéti akció volt ebből a szempontból érdekes: ugyan csak 140-160 LE-t adott egy végzetúrnő, de azt stabilan, ezért mindenki olyan szinten rájukcuppant, hogy két nap alatt iszonyatos mennyiségű verést kaptak.

Azaz ha egy magasabb szintűért akár csak MINIMÁLIS mennyiségű LE járna, azonnal megnőne az ázsiójuk. Ezzel azt érnénk el, hogy mivel valószínűleg többet sebeznek, mint az 5 szinttel kisebbek, az ütögető emberke életpontja jobban csökkenne, erősebb korlátozó tényező lenne, több TP-t kapna (tehát szintjén belül gyengülne), és levenné a terhet az alacsonyabb szintűekről.
Dátum: 2009.04.19. 12:48:59
Mivel a szövetségváltás szabad, és egy (idióta) küldetésen kivül semmi nem korlátozza, azonnal kialakulnának minden hordában olyan szövetségek, amik piacként működnek. 1-2 üres hely minden szövetségben van, oda belép az emberke, megveszi átviszi a sajátjába, stb. Néhány hordaváltó - aki egyébként is váltana - simán elvállja, hogy hordák között is szállít cuccot, főleg ha ezzel ő is jól jár.

Azaz ha szövetségen belül engedélyezed a cuccok átadását, akkor - körülményes módszerrel, de - gyakorlatilag az egész játékon belül szabaddá teszed a csereberét.
Dátum: 2009.04.19. 12:08:33
Már csak az érdekelne, hogy ez a vita miért a háború csarnokáról szóló topicban folyik.

Mindenesetre megnyugtató, hogy az épülettel ezek szerint nincs baja senkinek, más a probléma, ami már rakat más topicban is előjött. Szerintem Miklósék maximálisan nyitottak a megoldásra, lásd védelem itala bevezetése és az automatikus sebgyógyítás.

A támadhatósági szint csökkentésével egyébént talán nem is az a legfőbb baj, hogy egyeseknek nem lesz portyacélpontjuk (kit érdekel, maradjanak vissza vagy bontsák fel a békeszerződésüket), hanem jóval inkább előforduló gond lenne 20-30. szint táján a gyenge karakterekkel, akik egyszerűen tényleg nem tudnának kit ütni, hiszen a szintjük alatt 1-2-vel lévők is megverik őket. Nekik most az egyetlen sikerélményük a 3-4 szintet lefelé ütögetés, és ők több százan lehetnek a kéttucat 50 felettihez képest.
Dátum: 2009.04.19. 11:56:30
Sehol.

http://www.vegzetur.hu/index.php?m=jatekleiras&sub=multizas
Dátum: 2009.04.19. 08:35:52
Én úgy tudom, hogy a magasabb szintű plusz támadást kap (minimálisat), ami a nagyobb tapasztalatát jelképezi. Cserébe az alacsonyabb szintű állatának elnyelése nő meg.

De egyértelműen nem ezek az aprócska módosítók a lényegesek, szóval szerintem felesleges ebbe kapaszkodni.
Dátum: 2009.04.18. 23:44:10
Várj a negatív csapásra, az ingyen van, és jobb is.

Én az állatos cuccon akadtam ki: titán agyarak 25 őskő, ebből kéne 4... Ideje lenne már levinni az állatcuccok árát. Szerintem Miklósék az elején maguk se gondoltak bele, hogy mekkorát kaszálnak a hordázás szakértelmen. Anélkül viszont már nem marad versenyben a karakter.
Dátum: 2009.04.18. 18:53:58
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,76.340#hsz348

Utána persze összejött, de érdekes.
Dátum: 2009.04.18. 18:26:15
Uncsi. Nekem egy nap alatt megvolt. Két szövetségi társamnak szintén. Egyszerűen rá kell készülni - védekezés megnövelése, 35-36-os legjobb cuccok megvétele, buzogányba is védőkő.
Dátum: 2009.04.18. 17:39:46
Furcsállom, hogy ekkora vihart kavart ez az épület. De ha beleolvas az ember, egyértelműen nem az épületről van szó, hanem arról, hogy megszüntetett valamit, a békét. Mutatok nektek egy alternatívát, az én szemszögemből:

http://kepfeltoltes.hu/090418/0418mortimer_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A kép értelmezéséhez fontos tudni, hogy én a top ALJÁN vagyok, 50. szinten nekem a legalacsonyabb a tulajdonságösszegem. Mindezek mellé 27 pontnyi (!) hátrányom van támadásban/védelemben a kisebb gyakorlótér/védőfal miatt, és 8-as IQ hátrányban a nekrofunból a toptrió tagjaihoz képest. Ha pihenést nyomnék be, egyből jön Barika vagy Cyron.

De mint a képből is látható, mindezek ellenére simán lehet játszani. Senki nem vitt kamrába, én viszont beraktam az épp aktuális hatalom tornyás szövetség néhány emberét. Ezek után tök nyugodtan végigepikusoztam a mai napot egy 75. szintű torzszülött ellen, csatavesztés nélkül (fontos tudni, hogy a varázslata 900 felett sebez!). Egy vereség csúszott be, számomra nem teljesen érthetően. Egyébként a többi napom is általában ilyen nyugis.
Dátum: 2009.04.18. 17:21:06
Mindez hányadik szinten?

VÁRJATOK, lépjetek szinteket, mindenkinél legyen valamilyen elnyelést adó gyűrű, könnycsepp, erősebb védelmet adó páncél/pajzs, magasabb taumaturgia, segítő kéz. Nem véletlenül van ez a küldetés a császár után, amit 35-ön lehet teljesíteni.
Dátum: 2009.04.18. 12:24:46
Azért ehhez hozzá kell tenni, hogy ha például összegyűjtesz 100ezret, átrakod a turbót az ultraspecre, majd elköltöd a LE-t, de mondjuk 12 ezernél kevesebb marad, akkor nagy probléma, mert ezzel már semmit nem lehet kezdeni - elköltéshez túl kevés, megmaradáshoz túl sok. (30-35% életpont felett már tuti agyonütik az embert, akkor meg legalább ne vigyen semmit.) Éppen ezért lehetőleg mindenki kiszámolja előre, hogy minimális mennyiség maradjon nála a végén, azaz nem tárol senki semmit.
Dátum: 2009.04.18. 08:57:11
fent vannak, a térkapusoknál.
Dátum: 2009.04.18. 08:55:13
Azonnal lerombolná mindenki, értelmetlen.
Dátum: 2009.04.18. 08:17:50
38-on 456-os lény teljesen normális, tekintve hogy 50-en jött nekem 500-as.
Dátum: 2009.04.18. 07:50:40
Azzal, hogy a portyacélpontjaitok jelentős részét saját elhatározásotokból kiütitek, teljesen hiteltelenné teszi az afeletti problémázásotokat, hogy nincs portyacélpont. Ez nem a játék hibája, hanem a ti egyéni döntésetek.
Dátum: 2009.04.17. 20:47:28
nem.
Dátum: 2009.04.17. 17:33:44
vagy csak elvitte a cica.
Dátum: 2009.04.17. 17:05:59
Melyik két tengert választja el a Boszporusz szoros?

Az Égei-tengert és a Kaszpi-tengert
A Földközi-tengert és az Adriai-tengert
Az Égei-tengert és a Fekete-tengert
A Földközi-tengert és a Fekete-tengert

Egyik sem. Fekete-tenger - Márvány-tenger variáció lenne a helyes, ha lenne ilyen.