Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - cirip

Dátum: 2008.11.13. 12:09:44
Gondolom, rosszul tudja, és a Nagy Alma becenévvel keveri
Dátum: 2008.11.13. 11:56:33
tőlem lehet akár 109 is, a wikiről néztem ki, ott 108
Dátum: 2008.11.13. 11:53:37
Katalizátor:

első szint: 5000
második: 20000
harmadik szint: 55000
Dátum: 2008.11.13. 11:41:53
Na jó, de legyen inklább a magyar: Sir Kán
Dátum: 2008.11.13. 11:41:07
Hogyan halt meg gróf Zrínyi Miklós horvát bán?
végelgyengülésben
egy megsebzett vaddisznó ölte meg
lelötték egy csatában
vízbe fulladt
lelőtték
valamint még kellene egy évszám a neve mögé, mert két gróf Zrínyi Miklós horvát bán is volt, igaz csak egy halt meg itt felsorolt módon.

Ki lett az idei formula 1-es vilngbajnok?
David Coulthard
Nick Heifeld
Lewis Hamilton
Felipe Massa
hatvanezredszerre, de ha marad: idei helyett 2008-as, világbajnok

Hányszoros francia válogatott Zinedine Zidane?
110
99
100
108
Nem értek hozzá, de ha itt ekkora nagy számok szerepelnek, akkor nem lehet hogy ez a közeljövőben változni fog?

A pokerben melyik ér a legkevesebbet ezek közül?
poker
straight
full house
flush
póker, és szín (flush), sor (straight) miért nem lehet magyarul, ha van magyar megfelelője? Vagy a magyar nincs használatban?
Dátum: 2008.11.13. 11:09:22
és Melyik
Dátum: 2008.11.13. 10:37:17
Idézet: Lanmandragoran - 2008.11.13. 10:30:48
Nőstényfarkas: Amennyiben Róma a helyes válasz, egész jó kérdés, bár jobban hangzana így: "Melyik város legendájában szerepel nőstényfarkas?"

Költő: Az első magyar nyelven író költőként valóban Balassi maradt fenn, Janus Pannonius még latinul alkotott ~100 évvel korábban.

Losh Ness: Amellett hogy nem önálló ország, Skóciában Loch Ness-i szörny van.
yep, egyetértek, Loch Nesst nem is vettem észre.
költő: végülis nem írta hogy magyarul író költő
Róma: igen, Róma a helyes válasz, és a te megfogalmazásoddal sokkal jobban egyet tudok érteni.
Dátum: 2008.11.13. 10:19:46
Ki szerepel az 5000Ft-os bankjegyen?
5000 Ft-os


Melyik várost nevezték a nőstény farkas városának?
Kolozsvárt
Berlint
Rómát
Párizst
ez megint egy olyan kérdés, amire nem találtam igazolást, de mivel csak egyik városhoz tudtam kötni nőstényfarkast, nem is keresgéltem sokat

Melyikük nem Árpád fejedelem utódja?
Könyves Kálmán
IV. Károly
Álmos fejedelem
Vak Béla
Na ezen gondolkoztam egy csomót, mert ugye Álmos fejedelem előbb volt, nem utóbb, IV. Károly pedig nem utód a szó eredeti értelmében. És hát hogy most csak figyelmetlen volt a kérdés feltevője, vagy csak egy kis buktatót helyezett el a kérdésben. Na, az utóbbi volt.

Ki volt az első magyar költő?
Ady Endre
Janus Pannonius
Balassi Bálint
Nem ismert a neve
Ez a kérdés sem bolond biztos, mert az "első magyar költő"-re való keresés ezt a mondatot hozza első találatként: "A könyv Balassi Bálint, az első magyar költő életrajzát mondja el, monografikus részletességgel." Csak hát persze az ember nem hisz el mindent, de kisebbeket megtéveszthet.

Mit jelent magyarul a "Blue"?
Piros
Kék
Lila
Zöld
ez gondolom törlés áldozata lesz

Melyik ország területén található a Losh Ness-i szörnynek "otthont"adó tó?
Norvégi
Írország
Anglia
Skócia
csak annyi gondom van hogy Skócia nem ország

Minek a meghatározása ez:színpadra szánt,dialógusokra épülő mű?
szóközök

Mit nevez a népnyelv hullócsillagnak?
kvazár
szupernova
kisbolygó
meteor
Ez viszont egy szép lezárása volt a sorozatnak, örültem neki.
Dátum: 2008.11.12. 22:47:20
Köszi, megvilágosodtam
Hát, mindenesetre remélem kap néhány kíváncsi végzeturat látogatóba addig is
Dátum: 2008.11.12. 21:52:00
hát én csak tippeltem rá, de legalább jól.. (azt néztem hogy kb milyen nagyságrendű számnak kellene jönnie)
de a szabályra nem jöttem rá
Mindenesetre legalább attól nem kell tartanotok, hogy valóban rátok küldik az egész gyémánt hordát, a szövetségeseik számát tekintve, ami valahol érthető.
Dátum: 2008.11.12. 21:11:56
Idézet: Mormord - 2008.11.12. 21:08:02
Hányas szinten kapod meg a szakértelem képességet?

5
2
7
8

Lehet, hogy én emlékszem rosszul... A megoldás a szerkesztő szerint 5. A szakértelmet meg nem nevezném képességnek, de ettől nyugodtan tekintsünk el.
tényleg nem 5.
"4. szinttől karaktered szakértelmeket is fejleszhet."

hopp, most nézem, itt kimaradt egy "t"
Az ilyesmit is javítod, Hatsepsut?

Mi határozza meg a kerékpárral elérhető sebesség nagyságát?

a fogaskerekek nem számítanak csak a terep amin haladunk
az első fogaskeréken levő fogak száma
a első és a hátsó fogaskerék átmérőjének különbsége
a fogaskerekek nem számítanak csak a kerékpározó tömege

A megoldás a hármas, bár szerintem inkább az, hogy milyen gyorsan tekered a pedált. Az meg a magánvéleményem, hogy nem a különbsége, hanem az aránya számít. Nem néztem most gyorsan utána, de ezt mondatja velem a vizuális képzelőerőm.
és még egy rakat dolog számít, pl: a kerékpár és a kerékpározó súlya, a terep, a kerék vastagsága.
Dátum: 2008.11.12. 21:04:50
A nézzük hülyének a többieket kategóriába:
Melyik évben kezdődött a Végzetúr nevű játék?
2008
2000
2020
K.e. 100



Mit okoz a Koch-bakérium?
Tuberkolózist
Ekcémát
Vérbajt
Sárga lázat

baktérium
és a betegségeket kis betűvel kellene
Dátum: 2008.11.12. 20:58:40
jaj, már értem, ez a játék régóta megy ugye?
Dátum: 2008.11.12. 19:58:55
Leginkább amiatt írtam, mert utálom amikor teljesen hülyének néznek, és bolond mód felhúztam magam ezen a hozzászóláson

Amúgy még találtam egy ilyet (bizonyságul a XV. századbeli tündöklésre, mint második bizánc...):

A törökök először 1423-ban érték el a város falait, végigpusztítva a félszigetet és számos foglyot ejtve.
...
1460 után a város török tartomány (vilajet) központja lett, amelyhez 118 település tartozott....
Dátum: 2008.11.12. 19:31:31
semmi gond, hacsak Hatsepsut nem törli ki lendületből
Dátum: 2008.11.12. 19:20:32
légyszíves add meg a linket ahol szerepel az a kifejezés hogy második Bizánc

Idézet: Vulfynn - 2008.11.12. 18:40:04
Google többet segít ha szintén a városneveket egyenként, és melléjük a 'második bizánc' kulcsszót írjuk.

A keresett kifejezés (misztra "második bizánc") egyetlen dokumentumban sem található meg.
úgye amit te írtál az keres Misztrára, Bizáncra és a második szóra (ennyit a gugli használatról)

Második lehetőségként javaslom Wikit, egyenként van idő rákeresni mindegyik városra, 1-1 perc alatt megláthatóak a városok, mivel linkeltek, mégha nem is tartozik hozzájük írás. A Misztra beírása után megjelent két infolink, s a Peloponézoszban írja (csak indításként, maga a M.B. nincs ott): "A bizánciak a félsziget déli részét tudták megtartani és ezeket a területeket a Spárta közelében lévő megerődített városból, Müsztraszból kormányozták."

Mind Misztra mind Müsztrasz megíratlan szócikk, az összes infó:
"Misztra (ókori város Spárta közelében)"

Oké, feltételezzük hogy végigolvasom a szöveget, ami baromira nem valószínű (hiszen rég nem a konkrét városról olvasok, és még négy másik után kell nyomozni + ugye a wikiben is volt másik találat), és azt mondom jó, legyen Müsztrasz is Misztra (egy szócikkben nem illik két különféle elnevezést használni, anélkül hogy utalnának egymásra (wiki megbizhatósága )) akkor a köv infó:
"A bizánciak a félsziget déli részét tudták megtartani és ezeket a területeket a Spárta közelében lévő megerődített városból, Müsztraszból kormányozták."

Ebből neked hol következik a második Bizánc elnevezés?

De van más is, most nem idézek mindent.

Például mi?

Ugyebár magyarban görögböl ü az magyarban gyakran i, történelem és geometria óra, 5-ik osztály (igaz, azelőtt 6-7 osztály volt, de a kölykök már elég durva dolgokat tanulnak ötödikben matekból). Ebből jön: vagy Tesszalonika, vagy Misztra.

Aha, és ez mennyiben is segít minket?

És a 15.század bizony nem a Szovjetunió.

Most hogy mondod....

plusz egy kis infó a keresésekről: ha egy keresésre kapok 5 találatot, ezek után még további keresőszavakat írok hozzá, azzal bizony kevesebb eredményem lesz, ezt hívják szűkítésnek.
Dátum: 2008.11.12. 17:40:37
ha már megvan, be kell idomitanod, ehhez szükséges az idomítás szakértelem.
Ha a beidomításon túl van, még ra kell kattintani hogy menjen veled harcolni.
Ha túl alacsony a morálja (25% alatt azt hiszem) akkor nem megy veled, mert morcos
Dátum: 2008.11.12. 17:09:16
Például mert eddig még senki nem írta be ide.