Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Buildermann

Kivancsiva tettetek, ezert leteszteltem. Adja vadaszatra a +1 %-ot.
Idézet: Fsanyi82 - 2015.04.18. 20:07:07
de elérhető

Ennél kisebb előnyért is van aki vagyonokat áldoz

vagy csak nézzük a v4es dics medált , na jó nem mostanában mert már nemigen van verseny , de régen azért elég vastagon meg kellett fizetni az árát annak is



Ez nem egeszen igy van. Nagyon regen premium boven eleg volt akar epito, akar epikvero voltal. Az elso 5 versenyszerveren biztosan. Persze akadt olyan, aki akkor is tobbet aldozott. Valakinek a bemutatkozasaban olyat is lattam, hogy osko nelkul szerzett tobb dicsoseg medalt is.
Hogy erdemben is hozzaszoljak a hivatkozott hsz-hez, ha valaki ennyi penzt raaldoz csak arra, hogy +1-5-ot kapjon mindenre, az meg is erdemli a "behozhatatlan" elonyt amit kap. Nem beszelve arrol, hogy a csp sem az egbol hullik, ami szinten rengeteg ido.
Usz-re irtam, es Istvan lecserelte.
186. szinten a piros (magia) 1 => 2 a varazslatelnyelest 1-gyel toldotta meg 429-es alap magia mellett.
Tovabbi tapasztalatok...
A narancs kennelezeskori talalasi eselye koszono viszonyban sincs nalam eddig a szakertelem leirasa szerinti ertekekkel. 48 % eselynel 8/1 alkalommal talaltam, volt benne dupla kennelezes is, ami elvileg 96 % esellyel kellett volna dobja, de bejott a 4 %. Viszont jo hir, hogy sajtolaskor is eshet. Itt 8/3 a mutato.
Infok...

Sarga: "A vadaszat soran eselyt kapsz, hogy asztralis kincset talalj. A kincskeresesben minden csatlos reszt vesz, nemcsak az aktiv - tehat a kincs kepessegek osszege szamit.
Tapasztalat: 80 csp-nyi xeno csata 3-as szinttel 0 kincs.

Voros: "Ha aktiv a csatlos, az intelligenciat noveli, de csak akkor, amikor rad varazsolnak. Az ellenfel varazslata sikerenek eselye nem csokkenhet igy 30 % ala. Ha a csatlos passziv, a magia kepessege a varazslatelnyelesedet noveli."
Tapasztalat: passzivkent a karakterlapon nem szamolja a bonuszt.

Narancs: "Ha aktiv a csatlos, az ellenfel allatanak talalati eselyet csokkenti, de maximum annyival, amennyi annak a lepett szintje. Ha passza a csatlos, a vedelem az elnyelesedet noveli."
Tapasztalat: a voros utan nem hasznaltam el feleslegesen.

Robbanas 185. tapasztalati szinten 1-es osszrobbanassal: 1974, a toltodeset nem figyeltem. Csak portyaablakbol hasznalhato, igy a 2. szintut mar nem tudtam megnezni mennyi sebez...
A feher pontos leirasa: "Az altalad inditott portyaban, a 2. kor utan a csatlosaid asztralis robbanassal sujtjak ellenfeledet. A sebzes az osszes csatlosod robbanasanak osszegetol, es az ellenfel ugyanilyan erteketl fugg. ELofeltetele 20-as harag, es hogy portya oldalon bejelolted a robbanas hasznalatat."
A fenti szebzes 100-as harag kisutesekor tortent.

1 osko (gyorsitas is, es minden egyeb elkoltott osko bele szamit) = 1 kek kronit.
Biztosan van, az majd nem olvassa el az informaciokat. Viszont azt igazan kibokhetnetek vegre, hogy SzB alatt mukodik-e a dolog. Ez egyegyszeru igen/nem kerdes, nem kelle sokat filozni rajta
Dátum: 2015.03.30. 12:28:28
Jol latom, hogy most 1 het szunet kovetkezik?
"A szövetségi bajnokság véget ért, de jövőhét kedd délben kezdődik a következő!"
Erre most miert volt szukseg? Illetve mi a feneert nem lehet elore szolni valamirol, ha valtozas lesz benne? Mi a francnak az 1 het szunet? Raadasul utolag visszaallitva..
Dátum: 2015.03.30. 12:24:58
Az 1. forduloban nem igy volt, a screenshotok nem ezt mutatjak. De ez lenyegtelen, kovetkezonek remelem visszavagunk majd. Egyebkent gratulalok az akkori sikeretekhez, jo kuzdelem volt. Bizom benne, sok hasonlo lesz meg..
Dátum: 2015.03.26. 11:06:27
Kulon kell kerni, es kulon figyelmeztet, hogy ez egyszeri lehetoseg. Felhivja tovabba a figyelmet arra is, hogy az atvetel utan regisztralt, masvilagi karakterek nem fogjak megkapni.
Dátum: 2015.03.19. 11:02:21
Idézet: Gotcha - 2015.03.18. 18:32:22
hogy az ADAMOS szövetség NEM alkuszik senkivel!


Hagyjad mar a marhasagod!:D Gondolom teljesen a veletlen muve az, amikor benneteket senki sem tamad, a 4. szovit meg az osszes mindharom (benneteket is bele ertve). Nincs ezzel gond, mert a jatek lehetoseget kinal ra. Csak legalabb ne tartanal hegyi beszedet...
Dátum: 2015.02.26. 01:11:43
Azert pokkent megvolt a pereventorixpikusz nelkuli idoszaknak is a varazsa, pedig anno igen kemenyen tomtek Ywgarrdot TP-vel (a 16 szintbol osszessegeben legalabb az utolso 2,5 szintnyi TP abbol szarmazott). Ugyanis a tomo karakterek nagy resze a leveretest -es tomest- kovetoen elment vadaszni szepen. Meg szamolni sem kellett szinte az idealis tamadas idopontjahoz. Tobbnyire boven 1000 LE/TP feletti rablasokat eredmenyezett.

A Rosten altal feszegetett problema letezeset szerintem senki sem kerdojelezi meg.
(Itt azert megallok egy gondolat erejeig, mert regebben pok letemre ha vvalaki normalis hangvitelu levelet irt, akkor azt nem tamadtam tobbet. De olyan is surun elofordult, hogy tobb idot toltottem tanacsot ado levelek megirasaval, mint celpontkeresessel. Tulzas nelkul allithatom, legalabb 50 (de szerintem siman 100 felett is van ez a szam) jatekost lattam el hasznos vedekezesi es karakterfejlesztesi tanacsokkal, es karakterenkent nem egy olyan levelet irtam, ahol uj uzenetben kellett befejezni az eredeti levelet, mert a veget lecsapta a rendszer az uzenet hossza miatt...)
A problema azzal van, hogy Rosten azt allitja, hogy a kennel+katakomba kombo, es az ingyen husegbonusz+szerencsekerek (stb.) az, ami ilyen csunyan eltorzitja a kepet. Holott ez egy klasszikus ertelemben vett pok karakter felepitesenek igen elenyeszo reszet kepezi. Amitol az ilyen karakterek erosek, az a hatalmas LE/TP-beli kulonbseg amit elernek a jatekstilusukkal. Vagy vegyuk a penzert veheto tapokat. Azokhoz merten a fenti kombinacio porszem a sivatagban. Ha nem csak a sajat helyzetet es kornyezetet venne alapul, akkor lehet jobban meglatna mindezt.

Ha mar felmerult Rosten neve, megtisztelem/lek azzal, hogy direkt hozza(d) is szolok. Tobbszor emlited, hogy mindenki csak kritizal, nem latja az altalad felvazolt problemat, es nem az erdemi reszre reagal. Ha figyelemmel kovetted a hsz-eidre erkezo reakciokat/visszaolvasol latod, hogy tenyekkel, ervekkel szembesitettelek nem egy alkalommal. Ezekre nem reagaltal/elfelejtettel reagalni, pedig adatokkal alatamasztva voltak leirva a fentebb hivatkozott aranyok. Gondolom ezt masok is eszrevettek, lehet az ilyesmik is kozrejatszanak a szemelyeskedo/gunyolodo hangvitelu reakciokban, amiket olykor a hsz-edire kapsz.
Dátum: 2015.02.25. 00:00:18
Remelem nem az en hsz-em az utolso csepp abban a bizonyos poharban, hisz abszolut nem ez volt a szandekom, amikor irtam. Alapvetoen minden olyan kezdemenyezessel egyet ertek es tamogatok, amely a jatek jobba tetelerol szol. Nem a temarol akartam elterelni a figyelmet, bar szerintem amiket irtam eleg szorrosan kapcsolodik a rovathoz. Leven a foruomot rendszertelen idokben olvasom, es akkor reagalok amikor idom az engedi, elofordul hogy nem is az adott topicban hangzik el az, amire valaszolok.

Csatlakozvan az elottem szolokhoz en is csak biztatni tudlak, ne add fel ilyen"konnyen" amiert eddig kialltal! Meg ha nem is ert mindenki egyet mindenben veled, a folyamat, a parbeszed mar elindult, ami eredmeny. Olyan eredmeny, amibol lehet epitkezni es tovabbi fejlemenyeket elerni. Szoval fel a fejjel, hajra!
Dátum: 2015.02.24. 11:40:01
Olvastam par erdekes dolgot forumon, ezekre reagalok most, mert szo nelkul nem lehet elmenni mellettuk. Miklos irta valahol, hogy a penzt lehet kompenzalni esszel, ami reszben igaz is. De nezzuk a V6-ot peldanak, mit lehet ott venni jelenleg kavicsert. Mire a vegere erek, szerintem nyilvanvalova valik, hogy nem lehet ugyes jatekkal kompenzalni az alabbiakat. De lehet keves vagyok ehhez, es masok siman megoldjak, szoval segitsetek..
Jelenleg lehet venni naponta 60 koert 60 terkapu pontot 21 napon keresztul, ami 1260 osszesen. Ez 50. szinten kb. 2,5M LE, ami jelenleg a toplistan eleg jo helyhez segitene onmagaban is a karakert ha LE-diffet nezunk. Ezen tul kb. 400-420 terkapu kincs hullik, ami nagyjabol 600 dukatot jelent. Ez az elony a legtaposabb aukcios tetelekhez segiti a karaktert, ami szinten tovabbi elonyt jelent.
Nezzuk tovabb, mi van meg a lelekkufarnal. 60 csatloskristaly 30 koert, osszesen 1260darab kristaly, ami ha egy csatlosra van koltve +18 tulajdonsagot jelent mindenre, permanensen. Ket csatlosnal meg tobbet..

Mindezert cserebe csak tejelni kell, es kattintani parat, ami nem nagy cucc. Csatloskristaly evente harom alkalommal lehet venni ilyen nagy mertekben, ami eves szinten +54 tulajdonsagot jelent mindenre. Hogy lehet ezt ugyes jatekkal kompenzalni? Varom az otleteket.
De barmelyik masik vilagon is lehetetlen kihivas ezzel versenyezni szerintem.

Ariel irta, hogy a premium fegyverek is mekkora tapot adnak a nem premmel szemben. Ez igaz, de az altala irt kulonbsegek 5,5 ev alatt nonek ekkorara fokozatosan. Nezzuk meg milyen elony jar az 1. es 6. stb. szintu fegyverekkel. A szinten penzert vasarolhato csatloskristaly evente termel +54-et mindenre. Harom ev mulva a premium fegyver ad majd 18-cal tobbet mindenre es +10% sebzest egy nem premium fegyverhez kepest, szemben a harom evvel kesobbi csatloskristaly jelentette +208-cal szemben. Ahogy telik az ido, a helyzet egyre jobban el fog szelsosegesedni.
...es akkor meg nem is lett megemlitve, milyen anomaliakat okoz ez alacsony szinten. Minel kisebb a szint, annal nagyobbat ertelemszeruen.

Mindezek ellenere bizonyara Miklosnak van igaza, es az esjatek jobban dominal, mint a penz. Szerintem nagyon nem, de ez lenyegtelen. Osszessegeben annyit tudok irni, hogy a penzert vasarolhato tapok es az ezek biztositotta elonyok nagyon tulzo merteket oltottek. Soha sem szabadott volna ennyire elszabadulni a helyzetnek. Reszletesebben nem vezetem le, de belathato idon belul ez a jatekosallomany jelenleginel is meredekebb utemu csokkenesehez vezet garantaltan. Aki ezt nem latja, az vak.

Igen sokat tudnek meg a tobbi felmerult (SZB, V6...) is irni, de idom nem engedi, igy ettol egyelore megkimellek benneteket. Remelem ertheto mire szerettem volna ravilagitani.
Dátum: 2015.02.16. 21:59:49
Nem latok V1-re, ezert csak tipp, de szerintem az kavarhatott be, hogy a masodlagos pontok figyelembevetelekor a rendszer az osszes masodlagos pontszam alapjan dontott az aktualis fordulo masodlagos pontszama helyett, ezert a harmadlagos pontszamot (gyozelemszam) mar nem is vette figyelembe.
Barmi is az ok, egyertelmuen bug.

*Hacsak bejelentes nelkul nem valtozott a rendszer tamadasszam/aktiv tagok szamara, mert akkor ez is kozrejatszhatott.
Dátum: 2015.02.09. 19:38:36
Azt lehet tudni, hogy lesznek-e -es ha igen, mikor- feladatok az 50. szint elerese utan? Illetve a feladatok mibenleterol barmi info? Talalkozon volt rola szo, de semmi konkretum nem hangzott el.
Azert kerdezem, mert jovo heten eleri az 50. szintet a karakterem, es lehet vannak olyanok, akik ennel hamarabb meglesznek az 50. szinttel. Szoval nem artana tudni.
Dátum: 2015.01.29. 22:01:33
Megkerestem az altalad hivatkozott karaktert Rosten. Nem egy nagy durranas. Ha mar rajta annyira kiakadsz, akkor kesobb meg nagyon csunya meglepetesek fognak erni, amikor mar ezt a lepteket figyelembe veve nem csak b kategorias karakterekkel fogsz talalkozni.
Ajanlom figyelmedbe mondjuk Deep Shadow-t. Pedig tudtommal egy percet nem kenneleztetett katakombaban bujkalva, es nem szerencsekereken hizott karakterrol van szo. De meg csak csucsszuper pajzsot sem tudott szerezni 1. szinten!
Dátum: 2015.01.29. 21:51:00
Hidd el Rosten, hogy ez nem a katakomba+szerencsekerek kombinacio miatt van. Nem akkora ubertap az, mint amekkoranak beallitod. Ami a kulonbseget okozza 3 ev alatt az az, hogy evente 2* 7-10(?) napon keresztul tud venni naponta 20 csatloskristalyt, vagy hogy 20K-s befizetes melle kap 150 templomkristalyt/200 csatloskristalyt. Szerencsekerekbol mennyit szed ki egy ev alatt ezekbol, 20-at? Meg kataba sem kell mennie, ha nincs aki lenyomja, mert oskoert megveszi a preventorixpikuszt, aztan magasrol les**rja ha valaki tamadja. Meg az uj pajzs sem tesz hozza sokat a harci eselyekhez, nehany % talalti eselyt modosit, az sem a vilag vege.

A befizetes melle jaro es oskoert veheto tapok amik a kulonbseget jelentik. Az uj pajzs, a szerencsekerek+kennel+katakomba kombo az 5 %-at sem teszik ki a fentieknek. Nyugodtan szamolj utana, ugyis eleg sokat hivatkozol a matekra a hsz-eidben.
Dátum: 2015.01.29. 11:37:05
Az a baj ezzel a V6-os SzB-vel kapcsolatban, hogy a szerver indulasa ota ott virit a karakterlap mellett az ikonja egyertelmu, vilagos leirassal, hogy mik az indulasanak a felteteleli. Ehhez kepest nem indul el, ilyen-olyan indokokkal. Ezek az infok pedig csak elrejtve, forumos hsz-ekben erhetok el. A hirek kozt, a jatekleirasban, a 6. vilag szabalyai kozott sehol semmi. Azt, hogy a jatekosok szamara netalan jo helyen lathatova teve a 6. vilagon belul legyen feltuntetve meg sem emlitem. Arrol nem is beszelve, hogy eleg sok agyalas folyt a vilag indulasa elott, meg otlet szinten sem merult fel emlitolegesen sehol sem, hogy a tobbi vilagtol eltero lesz a mukodese V6-on.
Ezek utan ne jojjon senki sem olyannal, hogy "mibol gondoljatok, hogy ez jar nektek?" es hasonlokkal. Mi nem vilagos a tenyeken?
Dátum: 2015.01.24. 11:24:02
Pont szerverkoltozeskor jart le az egyik tetel (regel 09:05), aminek a helyere jott volna a tudas konyve. Tudas konyve azota sem volt az aukcios hazban, egyszeruen kimaradt. Gondolom ez okozhatott valami hibat, mert azota van csak 5 tetel.:/