Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Buildermann

Idézet: Bpetya75 - 2015.12.04. 23:58:21
Nem tudom, kik lobbiztak a témában a V5 top50-ből, de erős a gyanúm, hogy eggyel feljebb Buildermann is túl nagy falat lenne nekik, még ha jóval verhetőbbnek is tűnik nálad.


Azert -ahogy irtad is- en sokkal-sokkal konnyebben verheto vagyok mint Kiaphet (bar o is befoghato hosszutavon). Csak toletek van minimum 2-3 karakter akik legalabb 50-50 esellyel indulnanak. Egyebkent a szilankos megoldasnal szerintem joval egyszerubb volna, ha mindenki szamara elerhetove lenne teve, hogy eggyel magasabb kategoriaban nevez (kiveve termeszetesen azokat akik alapbol a legfelsoben vannak).
A robbantasrol. Az alap -hirtelen jott- koncepcio az volt, hogy vedekezesben is lehessen hasznalni, de a harag italahoz hasonlo modon. Ami ezen kivul felvetodott meg, hogy af kepeben lehessen novelni/csokkenteni 1-1 %-kal az alap 10 %-os max EP-aranyu sebzest -de ez mar a vedekezesre valo hasznalattol teljesen fuggetlenul. A harag italahoz hasonlatos koncepciot Miklos csipobol elutasitotta, a tervezett mukodese szerintem mindenkinek sotet folt sajnos.
Egyebkent vedekezni most is pofonegyszeru ellene. Fejleszteni kell a robbantas af-et es kalandokat teljesiteni. Egyik sem nagy ordongosseg.
Dátum: 2015.12.02. 12:13:58
A következő tárgyak(at) találtad: Fehér kristályital, Sorsjegy, A vadászat itala, 1 energiatégla, szubplazma
Dátum: 2015.12.01. 21:56:36
Eszembe jutott par dolog, amiket gyorsan ide is vesek (meg ha hulyesegek is) mielott meg elfelejtem mint ahogy szoktam rendszerint.
1 osi aranypenzert az alabbiak kozul valaszthatsz:
- az osszes csatlosod mindegyik kepessege megno eggyel
- 24 oran keresztul tamadhatsz lefele is 30 pp-s beallitas mellett (x idokozonkent hasznalhato csak)
- 24 oran keresztul lathatatlan vadaszatert es sajtolasert oszto nelkuli LE-t es TP-t kapsz
- 24 oran keresztul minden gyozelmed duplan szamit szovetsegi bajnokin a mezok %szamitasakor
- 24 oran keresztul minden elkoltott csp-d es pp-d duplan szamit a toplistas helyezeseknel es minimalis jutalom eleresenek szamitasakor esemenyeknel (xeno, stb)
- 24 oran keresztul minden cselekves (kaland teljesites, terkapu, vadaszat, kihivas, portya, stb) duplan szamit bolygo ura esemenynel a szamlaloban (csak hogy Lannak se kelljen 20 orat gep elott ulni egyhuzamban:D )
- 24 oran keresztul nem tudnak toled semmilyen modon LE-t rabolni es elszivni bejovo portyaban
Dátum: 2015.12.01. 13:26:23
Ariel otlete teljesen jo es mukodokepes szerintem, nagyon tetszik a koncepcio. Ettol fuggetlenul meg bekerulhetnek egyeb bevalthatosagi lehetosegek is, melyek az egyennek nyujtanak valamit. Otletem erre nincs, de mint lehetoseget ezt se zarjuk ki, hatha valaki fejeben megszuletik egy jo kis teoria.
Nagyon elvezetes volt a talalkozo, kulonosen hogy az eddigi szokasommal ellentetben mar nyitasra ott voltam. Igy sokkal tobb lehetoseg adodott a tobbi jatekossal valo ismerkedesre es beszelgetesre. Bar utobbibol igazan jo lett volna ha meg tobbre nyilik lehetosegem. Azt hiszem innentol kezdve nyitasra fogok jarni mindig.

Ami meg megemlitesre kerult forumon, es eddig itt nem volt rola szo az a robbantas veglegesitese es a hozza kapcsolhato uj kepessegek lehetosege. Olyan otlet merult fel, hogy a tamado-vedekezo robbantasok osszehasonlitasanal az elso x szintkulonbsegek ne 1-1-ben szamitsanak, hanem csak minden 3. peldaul, a masodik x szintkulonbsegeknel minden 2. stb.
Emlitolegesen felmerult meg, hogy sok-sok uj AF kepeben lehessen a 10 %-os sebzeshatart modositani 1 %-onkent felfele es lefele, illetve hogy szinten AF kepeben vedekezokent lehessen robbantani az ellenfelre bejovo tamadas eseten -es ez ellen hasonlokepp vedekezni. Itt semmi konkretum nem hangzott el, ez igencsak gyerekcipoben jaro otlet meg. Kerdes van-e ra igeny es van-e ertelme barmifele hasonlo kezdemenyezesre.

Szoba jottek meg uj, kuponbol fejlesztheto relikviak. Miklosek nyitottak az otletekre, esszeru javaslatokat szivesen latnak usz-en. Bar jobb volna ezeket itt kulso forumon megvitatni elsore. Az en elkepzelesem ezzel kapcsolatban az, hogy rengeteg ujat be lehetne (es kellene is) tenni. Olyan mertekben, hogy a kuponmilliomosoknak is legyen dontesi lehetosege, ne az legyen hogy minden igazan hasznos es tapos dologra azonnal fussa. (Ez mar csak azert is idoszeru volna, mert tavaly dec. 22-en igeretet kaptunk az idei bovitesre, ami sajnos egyelore csuszott idoben.)

Ez ebben a formaban nem hangzott el, de most az alkalmat megragadva szeretnem javasolni az inspirator mukodesenek ujragondolasat. Az elso vilagokon (1-3.) jokora, sehogy mashogy nem elerheto boostot lehet csp-re es minden jarulekos bonuszara szerezni ez altal, aminek a kompenzalasara a top karaktereknek semmifele lehetoseguk nincs. Talan nem artana itt egy minimumot bevezetni, hogy szintkulonbsegtol es toplistas helyezestol fuggetlenul x (legyen mondjuk 20) csp-t mindenkepp termeljen a cucc.

Volt nemi kommunikacio a mytokronitok atvalthatosagaval kapcsolatban is. Itt olyan otletem volt, hogy legyenek parba allitva szinek szerint, hogy x:y aranyban atvalthatok legyenek, pl feher-szurke, narancs-piros, sarga-zold duokba szedve, relikviak segitsegevel. Miklosek ezzel kapcsolatban is varjak a realis es mukodokepes javaslatokat.

Mas nem jut eszembe. A legfontosabb es legoromtelibb szamomra az volt, amilyen mertekben Miklosek nyitottak voltak az otletekre. (Sot, kifejezetten batoritottak minket.) Ugy gondolom, innentol kezdve rajtunk all mit tudunk hozzatenni a fejlesztesekhez. Szoval hajra!:)
Dátum: 2015.12.01. 12:45:39
115 ladikobol:
5 Lélekgyémánt csomagocska,
15 kiégett őskő,
3 hűségszilánk
13 szubplazma
2 Relikviaforgács
8 aranydukát
8 Kisebb portyázás itala
15 energiatégla
12 sisakszilánk
8 Fehér kristályital
4 Energiakoncentrátum
7 mytokronit csomag
6 Csatlóskristály
Platina
4 A vadászat itala
3 templomkristály
arany Univerzum ládikó

arany ladikobol:
1 Végzet medál
Dátum: 2015.11.26. 15:18:08
Idézet: Miklós - 2015.11.26. 14:41:20


Szó sincs arról, hogy itt bármi kukázva lenne. Egyszerűen csak azt szerentém, ha ez a szorzó nem szállna el a végtelenbe. Ha úgy érzitek, a jelenlegi korlátozás túl drasztikus, nyitott vagyok a javaslatokra, ahogy fent írtam.

Ez az egész egy tervezési hiba volt a részemről, hogy nem korlátoztuk eredetileg ezt a bónuszt, úgy, mint minden mást, és ezt nagyon sajnálom. De még mindig jobb lenne ezt utólag korrigálni, mint így hagyni, és várni, hogy pár játékos TÖ-je elszálljon a végtelenbe, és ők ezért unják be, más meg azért, mert soha a közelükbe se érhetnek.




Hosszu tavon nezve az alapkoncepciod eredmenyet: sokkal-sokkal dragabban ugyan, de a kulonbseg csak tovabb fog noni azok kozott, akik hasznalnak gradulatumot es akik nem. Ido kerdese, es ugyanugy sokkal tobb pp-je lesz elobbieknek es ugyanugy tobb LE-t fog kapni a portyara, mint az utobbi csoport. Ha figyelembe vesszuk azt is, hogy a max olcsobbitas 80-rol 95 %-ra emelkedik, akkor nem hogy csokkenni fog a kulonbseg a ket csoport kozott, hanem meg gyorsabb utemben egyre novekedni. A jelenlegi otlettel rovid tavon csokkenni fog a kulonbsegnovekedes uteme egy ideig, hogy utana az eddiginel is nagyobb merteket oltson.
Az orvosolando problema szempontjabol sem megfelelo a kivitelezes, mert ahelyett hogy megoldana csak fokozodni fog hosszabb tavon.

Ami az idezett resz 2. bekezdeset illeti, az meg mar regen megtortent. De valamiert megis jatszik meg Ariel, Offsboy es Kiaphet is, pedig ok aztan abszolut erinthetetlenek a kornyezetukben. De hogy kinek mi a celja a jatekban, es hogyan lehetne a kulonbozo jatekosokat megtartani, az mar ennel joval osszetettebb es bovebb tema. (Azt tudom, hogy nekem es Lannak pl. igen nagy oromot okozott az uj piramis a bu-n, maga a felfedezes orome.)
Dátum: 2015.11.26. 14:30:19
Az en ertelmezesemben az tortent, hogy az oskoves-nem oskoves jatek kozotti erokulonbseg cimen legombolasra kerul egy ujabb szep nagy osszeg a fizetos jatekosokrol. Lehet ezt csurni-csavarni barhogy, de tobb ev mukodes utani nerfeles eseten az indok nevetsegesen hat. Plane, hogy evekkel ezelott szajkoztuk mar, hogy ez mekkora tap. Mi tartott evekig a nyilvanvalo realizalasan, hogy az esszenciak ekkora tapot jelentenek? Tenyleg 3 ev kellett hozza, hogy leessen?
Gondolom ugyanez lesz majd a csatlosok sorsa is 2-3 ev mulva (bar pl. Ariel mar legalabb 1 eve mondja, hogy nem jo ez igy). Miutan az emberek egy auto arat rakoltik a csatlosokra jon a nagy ebredes, hogy mekkora tap ez valojaban, es nerfelve lesz. Feltetelezhetoen olyan modon, hogy 2 ujabb kocsi ara ramenjen az uj feltetelek utani fejlesztesekre.
Az indok mar csak azert is felhaborito (legalabbis szamomra), mert az elmult evekben az osszes fejlesztes kivetel nelkul arrol szolt, hogy tudsz oskovel meg nagyobb elonyt vasarolni a karakterednek.

Hogy valami epito jellegut is hozza tegyek, egy javaslat:
50 megaesszencia felaldozasaval kitolodna az elerheto olcsobbitas 2 %-kal. A szamokat hasrautes alapjan irtam. Igy kevesbe ereznek az emberek lehangolonak, lehuzasnak. -Szerintem.
Dátum: 2015.11.15. 11:32:52
2 Energiakoncentrátum, szubplazma, 1 sisakszilánk, mytokronit csomag
Dátum: 2015.11.14. 12:55:57
120 ladikobol:
4 Kisebb térkapu stimulátor
12 mytokronit csomag
8 aranydukát
20 szubplazma
1 Isteni ital
10 Lélekgyémánt csomagocska
4 hűségszilánk
5 Kisebb portyázás itala
14 energiatégla
1 A vadászat itala
2 Energiakoncentrátum
4 sisakszilánk
4 Fehér kristályital
3 arany Univerzum ládikó
14 kiégett őskő
1 Csatlóskristály
4 Platina
5 A vadászat itala
3 templomkristály
1 AF pont

3 arany ladikobol:
Végzet medál
aranyszelence
ősi aranypénz
En az eddig elhangzottaknal komolyabb dolgokra gondoltam, bevallom oszinten. Most nem reszletezem (telefonrol nem szeretnek a potyogessel szerencsetlenkedni) de nem veletlen feltetelezem, hogy hosszu lenne a fejlesztesi ideje. Roviden. Eleg sok egyeb fejlesztes is kapcsolodna hozza, mint uj epuletek, af-ek, szakertelmek es egyeb kepessegek tomkelege. Meg csak az idozitessel sem kellene torodni, mert azt a bajnoki viadalhoz hasonlo nevezeskori karaktermentessel ki lehet kuszobolni.
Dátum: 2015.10.19. 00:26:08
A következő tárgyak(at) találtad: mytokronit csomag, Energiakoncentrátum, Relikviaforgács, hűségszilánk, Kisebb térkapu stimulátor
Dátum: 2015.10.18. 14:49:58
Ha jol emlekszem, kis borpajzsot kell venni es utana felvenni. Nem lehet, hogy veletlen sima borpajzsot vettel kis borpajzs helyett?
Dátum: 2015.10.18. 00:46:56
A következő tárgyak(at) találtad: 2 Energiakoncentrátum, 1 sisakszilánk, 1 kiégett őskő, A vadászat itala
Dátum: 2015.10.17. 00:12:40
Energiategla, feher kristalyital, szubplazma, vadaszat itala, kisebb portyaital
Komoly ez a szkarabeusz a pajzsban dolog. Ha mar tobbnyire az antiPvP iranyaba haladunk, akkor abba az iranyba kellene elindulni, ami a jatekosok osszefogasan alapszik (csak hogy ne vesszen ki teljesen a `kozos elmeny`). Gondolok itt robbszemelyes kalandokra, tobbszemelyes harcra, akar esemenyre is, stb.
Gyonyoruen ossze lehetne kotni pl. a xeno eventtel. Egy igazi vilagesemeny jot tenne a jatek verkeringesenek.

Az en kivansaglistam:
1. bugfixek, kattintacsokkentes
2. problemas fejlesztesek rendbetetele
3. diverzitas a targyaknal (+magas szintu cuccok)
4. uj kuponos relikek, uj epuletek, uj AF-ek
5. jatekosok kozotti interakciot celzo fejlesztesek

Biztos eltartanana ezek leprogramozasa vagy 2 evig, de garantaltam tobb lenne a jatekos, a fizeto jatekos es a tobbet fizeto jatekos is.
Dátum: 2015.10.16. 23:20:53
A fizikalis es magikus gyengites szakik is sokat tudnak segiteni, celszeru oket 30-30 %-os hatasfokura fejleszteni.
Dátum: 2015.10.16. 00:11:26
A következő tárgyak(at) találtad: szubplazma, 1 aranydukát, 2 energiatégla, Energiakoncentrátum
Dátum: 2015.10.15. 00:15:37
A következő tárgyak(at) találtad: 2 Csatlóskristály, templomkristály, 1 energiatégla, mytokronit csomag