Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: XV. Végzetúr Találkozó 2015.11.28. Szombat
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XV. Végzetúr Találkozó 2015.11.28. Szombat
101. hozzászólás - 2015.10.16. 16:59:11 (Válasz Durten #98 hozzászólására.)
Nem az a kérdés, hogy mennyit lehet vele szakítani. A kutya sem fog portyázni, ha mindenkinek ilyen pajzsa lesz.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.85
népszerűDurtenFérfi
Végzetúr
75 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XV. Végzetúr Találkozó 2015.11.28. Szombat
102. hozzászólás - 2015.10.16. 17:35:34 (Válasz Ariel #101 hozzászólására.)
A kristàly(akinek elèrhető, bàr aki a pajzsot elèri a kristàlyt is) meg az SZB mellett amùgy is elèg szèpen redukálodott a portyatàmadàsok a TOP-ban, a kufárok csatàja event kivételével nem is nagyon kér event ilyesmit, én speciel örülök a pajzsnak speciel pont ezért vettem meg, esélyem nincs odafenn, az öltözködés mellett ez egy minimális kompenzációnak érzem, ha ezt visszavonják vagy csökkentik mint anno az LE-szívást a pajzsokban jogosnak èrezhetem a kidobott őskö visszakérését(ami esélytelen )

Megértem a te oldalad is abszolút elfogadható, de egyszer hadd örüljön az is aki gyengébb..
Pontszám: 6.76
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XV. Végzetúr Találkozó 2015.11.28. Szombat
103. hozzászólás - 2015.10.16. 21:23:29 (Válasz Durten #102 hozzászólására.)
Én eddig sem nagyon portyáztam, nincs kit ütni, szóval nekem kb. mindegy, hogy van-e szkarabeusz a pajzsban, vagy sem. Viszont a pvp-nek egyértelműen rossz. Enélkül is jobban megérte szb-re költeni a csp-t, de így még a maradék kedvet is elveszi a portyától ez a képesség. Ezek a meggondolatlan lépések később olyan problémákat szülnek, amit aztán jóval macerásabb helyrerakni.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.56
közkedveltBuildermannFérfi
Végzetúr mester
355 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XV. Végzetúr Találkozó 2015.11.28. Szombat
104. hozzászólás - 2015.10.16. 23:33:39
Komoly ez a szkarabeusz a pajzsban dolog. Ha mar tobbnyire az antiPvP iranyaba haladunk, akkor abba az iranyba kellene elindulni, ami a jatekosok osszefogasan alapszik (csak hogy ne vesszen ki teljesen a `kozos elmeny`). Gondolok itt robbszemelyes kalandokra, tobbszemelyes harcra, akar esemenyre is, stb.
Gyonyoruen ossze lehetne kotni pl. a xeno eventtel. Egy igazi vilagesemeny jot tenne a jatek verkeringesenek.

Az en kivansaglistam:
1. bugfixek, kattintacsokkentes
2. problemas fejlesztesek rendbetetele
3. diverzitas a targyaknal (+magas szintu cuccok)
4. uj kuponos relikek, uj epuletek, uj AF-ek
5. jatekosok kozotti interakciot celzo fejlesztesek

Biztos eltartanana ezek leprogramozasa vagy 2 evig, de garantaltam tobb lenne a jatekos, a fizeto jatekos es a tobbet fizeto jatekos is.
Pontszám: 9.79
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XV. Végzetúr Találkozó 2015.11.28. Szombat
105. hozzászólás - 2015.10.17. 08:19:02 (Válasz Buildermann #104 hozzászólására.)
Idézet: Buildermann - 2015.10.16. 23:33:39
Ha mar tobbnyire az antiPvP iranyaba haladunk, akkor abba az iranyba kellene elindulni, ami a jatekosok osszefogasan alapszik (csak hogy ne vesszen ki teljesen a `kozos elmeny`). Gondolok itt robbszemelyes kalandokra, tobbszemelyes harcra, akar esemenyre is, stb.

A legtetszetősebb javaslat amit hónapok óta láttam!
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 9.21
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XV. Végzetúr Találkozó 2015.11.28. Szombat
106. hozzászólás - 2015.10.17. 22:31:48 (Válasz Offsboy #105 hozzászólására.)
PvP nélkül az ilyen játékok kihalnak.

Szép elgondolás, hogy olyan fejlesztések jöjjenek, ami a játékosok összefogásán alapszik, de nagyon nehéz olyasmit kitalálni, ami meg is mozgatja a játékosokat, és hosszútávon is összefogásra ösztönöz. Sokkal nehezebb, mint PvP elemeket behozni a játékba.

Még egy egyszerű epikus ölés is komoly problémákat jelent a szövetségek nagy részében, pedig ehhez minimális csapatmunka szükséges. A szövetségi bajnokival sem foglalkozik a szövetségek 90%-a.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.13
kedvencBjork123Férfi
Végzetúr tehetség
190 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XV. Végzetúr Találkozó 2015.11.28. Szombat
107. hozzászólás - 2015.10.17. 23:02:53 (Válasz Ariel #106 hozzászólására.)
Pedig bizony a szövetségen belüli eventek vagy az egész szövetséget megmozdító világeventek fejlesztése lenne előremutató. A jelenlegi események arra erősítenek rá, hogy a játékosok csak saját magukkal (a karakterükkel) legyenek elfoglalva. A közös munkának, sikernek egészen más íze van. A csapatmunkához köthető siker díjazása pedig egyéni lenne. A csapattag részvételének intenzitásával, a feladatból kivett résszel lenne mérhető, azaz aki többet tesz a sikerért, az nagyobb, komolyabb díjat zsebel be.
Pontszám: 8.61
népszerűAmnaelFérfi
Végzetúr mester
326 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XV. Végzetúr Találkozó 2015.11.28. Szombat
108. hozzászólás - 2015.10.17. 23:46:10 (Válasz Ariel #106 hozzászólására.)
Igaz de ehhez az is kell hogy ne legyenek zsugoriak isteneink mert egyesek beledöglenek és szinte semmit nem érnek el mások meg első nap teljesítik a kvótát.
Mondok példát is hozzá.
MÁSODIK hordák harcánál ellőttem az összes lelhető pp-t amit csak találtam sőt többször mínuszba is mentem és így sem lett meg az a mennyiségű trófea amennyi kellett volna egy másik játékos meg 3-4 nap beköpte hogy ő már kivette amit kiszemelt! Igaz megvette a csomagot de én is.

Na akkor azt gondoltam hogy most takarodjon mindenki ahová gondolom na ez azóta sem változott.
Tegyék az esélyeket mindenki számára egyenlővé akkor talán jó páran aktívabbak lesznek, ha legalább az ilyen apróságokat megcsinálnák. Mert marha poénos így nem?
A rend a hülyéknek való a zseni átlát a káoszon is!
Pontszám: 8.24
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XV. Végzetúr Találkozó 2015.11.28. Szombat
109. hozzászólás - 2015.10.18. 08:25:34 (Válasz Ariel #106 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2015.10.17. 22:31:48
Még egy egyszerű epikus ölés is komoly problémákat jelent a szövetségek nagy részében, pedig ehhez minimális csapatmunka szükséges.

Ezért nem szövetségen belül kell keresni az ilyen interakciót, hanem "leülök egy asztalhoz" típusú játékelem kellene. Amint megvan a feladattípushoz szükséges játékos (3, 4...10? 20?!), mehet is a buli. "Egyedül" azt kell megoldani, hogy szinttől függetlenül mindenkinek élvezetes és megérős legyen az esemény.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 9.21
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XV. Végzetúr Találkozó 2015.11.28. Szombat
110. hozzászólás - 2015.10.18. 08:48:05
TF többszemélyes kalandjait nem lehetne átültetni?
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 7.41
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XV. Végzetúr Találkozó 2015.11.28. Szombat
111. hozzászólás - 2015.10.18. 22:24:37 (Válasz Offsboy #109 hozzászólására.)
Idézet: Offsboy - 2015.10.18. 08:25:34
"leülök egy asztalhoz" típusú játékelem kellene. Amint megvan a feladattípushoz szükséges játékos (3, 4...10? 20?!), mehet is a buli. "

Vannak játékok, ahol ez nagyon jól működik, de ez a játék szerintem nem az. Ezek a csoportos játékok, vagy feladatok általában 20-30 percesek, akár még hosszabbak is, ennél rövidebb közös játéknak nincs értelme, hiszen akkor a várakozási idő hosszabb lenne, mint maga a játék.

A szövetségek epikus ölési problémái nagyon jól rávilágítanak arra, hogy 5-10-20 ember sem talál heti egy közös órát, amikor leütnék az epikust. Vagy azért, mert nem kommunikálnak, vagy azért, mert nem is játszanak napi 1 órát.

A "leülök egy asztalhoz" típusú játéknak is az a vonzó része, hogy az emberek megvitatják a stratégiát, közösen játszanak, kommunikálnak egymással. A VU-ba implementált chat és a fórum is jó példája annak, hogy a játékosok mennyit kommunikálnak egymással...

Egy ilyen játékelem a VU-ban vagy nagyon hamar befulladna, vagy "kötelezővé" válna, és újabb helyettesítéseket szülne. De hogy több interakció hosszútávon nem lenne a játékosok között, az biztos.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.08
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XV. Végzetúr Találkozó 2015.11.28. Szombat
112. hozzászólás - 2015.10.19. 07:20:14 (Válasz Ariel #111 hozzászólására.)
Nem értek egyet, az epikus ütést nem mosnám össze ezzel, hiszen ott 20-30 emberből kell párat találni aki aktív egy időben, míg ennél a teljes világról.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 8.02
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XV. Végzetúr Találkozó 2015.11.28. Szombat
113. hozzászólás - 2015.10.19. 22:23:39 (Válasz Offsboy #112 hozzászólására.)
Az epikusnál sem 20-30 emberből kell párat találni, akik egyidőben aktívak, hanem 20-30 emberből párnak kell akarnia egyidőben aktívnak lenni. És hát ez sem megy.
A szövibajnokságot sem veszi komolyan a játékosok zöme, pedig ott még csak az egyidejű aktivitás sem követelmény.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.13
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XV. Végzetúr Találkozó 2015.11.28. Szombat
114. hozzászólás - 2015.10.20. 07:35:31 (Válasz Ariel #113 hozzászólására.)
Ezt értem, de a fentiek bármelyikéből miért következik, hogy egyidőben x100 játékosból ne lenne pár aki akana egy csapatjátékot igénylő eseményt lenyomni? A szövetségek elenyésző hányada csillog régi fényében, tele van mindenhol zombikarakterekkel, az szb-n pedig csak nyűg nézni hova mennyit ütök. Nulla plusz élmény, 6 hetente minimális eséllyel a jutalomra. Ha ilyen élvezeti értékű akármilyen jellegű új dolog kerülne be, persze annak sem lenne nagyobb keletje, de ezért kell érdekes játékelemet betenni.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 8.69
kedvencSyaboFérfi
Végzetúr mester
793 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XV. Végzetúr Találkozó 2015.11.28. Szombat
115. hozzászólás - 2015.10.20. 08:26:08
Itt a fórumon szinte mindig ugyanazokat az embereket látom aktívnak, tehát számomra a megoldás pofonegyszerű.

A játékon belül kéne egy olyan platform, ahol Szinttől-Hordától-Szövetségtől függetlenül tudnánk együtt játszani, ha akarnánk.

Hogy ezt hogyan és milyen formában, arra sajnos nincs ötletem, de ha valóban aktív játékosokat akartok együtt játszatatni, akkor a fenti három feltételnek teljesülni kell....egyszerre....
Ne hidd, hogy jobb lesz, csak más lesz....
Pontszám: 8.24
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XV. Végzetúr Találkozó 2015.11.28. Szombat
116. hozzászólás - 2015.10.20. 08:56:53
Nekem lenne egy ötletem Nevezzük közös Epikus ütésnek.

Lenne egy gomb a végzetúr felületén, mondjuk ilyen címszóval: Univerzum epikusa
Minden héten vasárnap (vagy bármelyik nap, csak fontos hogy aránylag ritkán) megjelenne ott egy szörny amit csak 2-3 óráig lehetne támadni s ha ez idő alatt nem győzik le, akkor eltűnik s csak 1 hét múlva válna ismét elérhetővé. (nyilván újra MAX ÉP-vel)

Az epikus csatára a bajnokihoz hasonlóan nevezni kellene s csak aki benevezett az támadhat, ILLETVE csak az a karakter KAP támadásokat az epikustól a kristály hordás támadások mintájára. Tehát aki benevez az támad és védekezik is! A lény erőssége mivel ugye különböző szintű karakterek támadnák a Xeno event mintájára lenne kikalkulálva, de mindenképp kissé erősebb...
Amikor elpusztul a lény (ha az adott idő alatt ugye sikerül leverni) dobna jutalomként egy rakás cuccot, ami lehet a hűségszilánkon keresztül egészen a platináig minden. (Úgyis van a játékban annyi cucc hogy bőven lehet válogatni)

Itt egy lista pl:
-Templomkristály
-Husegszilank
-Platina
-Relikviaforgács
-Asztrálszilánk
-Mindenéle mytokronit
-Dukátteremto varazstekercs
-Lelekgyemant csomagocska
-Sorsjegy
....... meg még ezernyi dolog

Minden résztvevő kapna egy pontszámot (tokent) ami az OKOZOTT SEBZÉS/Tapasztalati szint érték lenne s ebből az összegből válogathatna kedvere magának, hogy épp mire van szüksége. Természetesen minden jutalomnak lenne egy token ára. Illetve lehetne egy új medál is a karakterlapon, ami megmutatna hogy az adott karakter mennyi "Univerzum epikust" végzett ki. Ez a medál mondjuk adhatna darabonként +1% Epikus/Entitás sebzést a tulajdonosnak.

Ez EGY, ismétlem EGY közösségi megmozdulásnak jó lenne, de csakis akkor ha megvan az a lehetőség is, hogy a csata kudarccal zárul ha nincs elég jelentkező! Én nagyon hiányolok egy ilyen dolgot a játékból... Erre lehetne készülni horda vagy akár világ szinten is... Mitöbb, ha hétről hétre variálódna az epikus "megjelenése" na az "izgi" lenne. (Mondjuk érdemes a hétvége folyamán variálni, mégiscsak suli meg munka is van a világon nemde? )
V3-Alíz
Pontszám: 9.20
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XV. Végzetúr Találkozó 2015.11.28. Szombat
117. hozzászólás - 2015.10.20. 09:04:12 (Válasz Dozer #116 hozzászólására.)
Tetszetős. Elsőre a varia része nem jött be, de utánagondolva arra jutottam, hogy az is jó ötlet, hogy minél többeknek legyen esélye részt venni ilyen eseményekben.
Pontszám: 8.19
kedvencKwisatzFérfi
Végzetúr mester
610 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XV. Végzetúr Találkozó 2015.11.28. Szombat
118. hozzászólás - 2015.10.20. 15:33:54 (Válasz Ariel #106 hozzászólására.)
Lehetne töbszemélyes PVP csata, akár 5v5 szövetségek között stb, a lényeg, hogy az ember kedvet kapjon újra a PVP-hez. Nem feltétlenül LE nyerészekdés lenne a lényeg. Vagy lehetne alternatív portya, amivel fix LE mellett (mint SZB) mondjuk portyatokenekek gyűjtenénk, amit be lehetne váltani olyasmikre, mint a mini eventek jutalmai.
Ötlet szerintem lenne bőven.
Pontszám: 8.15
kedvencKwisatzFérfi
Végzetúr mester
610 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XV. Végzetúr Találkozó 2015.11.28. Szombat
119. hozzászólás - 2015.10.20. 15:34:48 (Válasz Dozer #116 hozzászólására.)
Ilyesmi is eszembe jutott, kösz, hogy leírtad
Pontszám: 8.15
közkedveltBuildermannFérfi
Végzetúr mester
355 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XV. Végzetúr Találkozó 2015.11.28. Szombat
120. hozzászólás - 2015.10.20. 16:10:30
En az eddig elhangzottaknal komolyabb dolgokra gondoltam, bevallom oszinten. Most nem reszletezem (telefonrol nem szeretnek a potyogessel szerencsetlenkedni) de nem veletlen feltetelezem, hogy hosszu lenne a fejlesztesi ideje. Roviden. Eleg sok egyeb fejlesztes is kapcsolodna hozza, mint uj epuletek, af-ek, szakertelmek es egyeb kepessegek tomkelege. Meg csak az idozitessel sem kellene torodni, mert azt a bajnoki viadalhoz hasonlo nevezeskori karaktermentessel ki lehet kuszobolni.
Pontszám: 9.14
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője