Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - tramenes

Dátum: 2008.09.28. 16:52:08
Úgy látom ez egy népszerű kérdés

Naszóval sokadszorra: a nyakörv meg a bronzagyar állatokra való felszerelési tárgy; el kell fognod és be kell idomítanod egy állatot ahhoz hogy effektíve használhasd ezeket.

A boltos egyébként visszaveszi ugyanannyiért ha nem kell.
Dátum: 2008.09.28. 16:16:39
Oda se neki legfeljebb több látogatót kap a Beho honlap és drágábban tudják eladni a reklámhelyet + esetleg páran kedvet kapnak a TF-hez/HKK-hoz is; ki tudja milyen megfontolások játszhattak szerepet az ilyen termékkapcsolós kérdésekben....
Dátum: 2008.09.28. 16:08:52
Akkor hagyd abba, ne erőltesd.
Dátum: 2008.09.28. 13:26:34
Hát ez is én volnék.

Tény hogy választható volt egy olyan válasz is, hogy "Nincs különbség; csak a dzsungel anglicizmus, az esőerdő pedig a szó magyar megfelelője."

A jungle/dzsungel és a rainforest/esőerdő két külön erdőtípus elnevezése és a különbség az aljnövényzet sűrűségében van, lásd pl.

http://www.wisegeek.com/what-is-the-difference-between-the-jungle-and-the- rainforest.htm
http://www.ladatco.com/rf-abt.htm#Is%20there%20a%20difference%20between%20a% 20jungle%20and%20a%20rainforest

Szóval egyrészt az esőerdő semmiképpen nem a dzsungel magyar megfelelője, másrészt az Amazonas-medence erdői közt van esőerdő és dzsungel is; csak a dzsungelek legtöbbje "mesterséges"; nem magától született hanem úgy, hogy miután az erdőirtás utáni, szántóföldnek befogott terület néhány év múlva kimerült és a művelői elköltöztek, a természet elkezdte visszahódítani a parlagon maradt földet. Viszont mivel a magas fákat kivágták és azok felnövekvéséhez sok tíz év szükséges, a lombkoronaszint most már nem fogta el a fényt az aljnövényzettől (mint az esőerdőkben). Ennélfogva a talajközeli növények gyorsan fejlődtek és olyan sűrűségű "dzsungelt" alkottak ami elfojtotta a nagy fényigényű fiatal hajtásokat, melyek később fává cseperedhettek volna (fák sokkal lassabban nőnek).

Az Amazonas-medence ezért jelenleg úgy néz ki hogy a belső területek; a "mag" jórészt még esőerdő, míg a külső gyűrű és a folyó menti területek az egykor kiirtott esőerdők helyére nőtt dzsungelek.

Az általam helyesnek megjelölt válasz pedig így hangzott: "Az esőerdőre magas fák és ritkás aljnövényzet, a dzsungelre dús, buja aljnövényzet jellemző."
Dátum: 2008.09.27. 21:09:56
Akkor kérem az adminokat hogy javítsák úgy a kérdést hogy az asszonánc helyébe egy tetszőleges másik rímfajtát írnak; köszönöm.
Dátum: 2008.09.27. 20:52:08
Én követtem el azt a kérdést és bevallom sikerült elbizonytalanítanod egy kicsit. De miután utánanéztem több forrásban is megerősítik hogy a rím bizony alliteráció. Pl.

http://enciklopedia.fazekas.hu/retorika/Alliteracio.htm
http://cryzis.vmg.sulinet.hu/~makai/nyelvtan/erettsegi_fogalomtar.html
http://interneteskorrepetalas.blog.hu/2008/06/

még ott is amire hivatkozol, az alliteráció címszó alatt van idézve:
http://hu.wikipedia.org/wiki/R%C3%ADm
Dátum: 2008.09.27. 18:29:01
Ja belefutottam én is; pedig a 8 a jó válasz és szerepelt is. Bár ha a király feldöntése (a játék feladása) is lépésnek számít akkor mégsem...
Dátum: 2008.09.27. 18:06:53
Meg lehet azért oldani úgy hogy ha legalább 2 tag online akkor az egyik ideiglenesen átadja a szavazatát a másiknak az építkezés erejéig és utána visszavonja.

Az ilyen szavazatátadást követelő szövik pedig addig életképesek amíg az alapító tagok többen vannak mint az újak. Ugyanis ha az 1szavazatosok priviben összebeszélnek és EGYSZERRE vonják vissza az átadott szavazataikat akkor az alapítóknak nem lesz meg a szükséges többségük ahhoz hogy ákármelyik renitenst is kiszavazzák. Vagyis ha biztosra akarnak menni akkor kell lennie egy "beépített" embernek aki valójában alapító, de a szavazatát átadta és mindenképpen együtt szavaz az alapítókkal; így a puccs megakadályozható és a renitensek eltávolíthatóak.

Totális egyeduralom esetén dettó uez a rendszer; ott is csak egy külső támogatóval lehet biztosra menni.
Dátum: 2008.09.27. 17:39:33
Ennek nem volt köze ahhoz h prémmel v. anélkül játszik-e az ellenfél. A válasz neve random.

Egy d8-as kocka dobása lehet több a d10esénél, hiába kevesebb rá az esély.
Dátum: 2008.09.27. 13:26:19
Nem tudom feltenni a kvízkérdésemet! Beírom, kitöltök minden mezőt de amikor elküldeném kitörli az első választ és azt a hibaüzit adja hogy tölts ki minden mezőt. Trágár szavakat nem használtam. Mit tudnék tenni?
Dátum: 2008.09.27. 08:36:51
Ez egy szivatós küldi. Üzenj valakinek (legjobb gyémántnak ha te nem vagy az) hogy szeretnél adni neki 200 LE-t (hogy neki is legyen legalább annyi mert nem tud rabolni többet mint amennyi épp nála van), egyeztessetek időpontot és hordától függően ~800-1000 Le-vel menj neki max.90%on. Így jó eséllyel csak egyszer fogysz veszíteni 200valahányat és nem többször 100valahányat. Cserébe meg te is segítesz majd neki megoldani ezt a küldetést...
Dátum: 2008.09.27. 08:24:28
Az árak a gyémántoknak úgy jelennek meg hogy a kedvezmény már bele van számolva.
Dátum: 2008.09.26. 20:27:57
Valami olyasmit hallottam h magas pozitív értékeléshez kötik...
Dátum: 2008.09.26. 20:02:20
Eltűnik és nem kapsz érte semmit.
Dátum: 2008.09.26. 17:26:44
Ha legközelebb csatát vesztessz nézd meg h mennyi LEből mennyit raboltak el. Ez ugye 2 szám; a kisebbet oszd el a nagyobbal és szorozd meg 100al; az eredmény a LE vesztési arány lesz %ban kifejezve. Ezt még legalább 3-4X el kell játszani mert nem biztos h az ellenfélnek volt elég saját LE-je a max. zsákmányhoz, tehát a végén majd a legnagyobb %ot vagy százalékokat kell figyelembe venni. Ha gyémánt vagy, illetve gyémánt rabolt tőled akkor természetesen bele kell számolni a hordabónuszát de egyszerűbb eleve olyan csatákat nézni amiben egyik fél sem gyémánt.


A rablási arány ismeretében ki tudod számolni hogy mennyi LEvel kell veszítened ahhoz hogy legalább 200at raboljanak tőled; persze sajnos még mindig lutri az egész mert a másiknak is elég LEvel kell rendelkeznie ahhoz hogy ennyit el is vihessen tőled. A legjobb ha lezsírozod valakivel hogy kölcsönösségi alapon segítsetek megoldani egymásnak a küldit egy max. 90%os oda-vissza támadással; tudom csúnya dolog de egyébként azt kockáztatod hogy sokat vesztessz a semmiért.



Kiszámolnám én is csak sajna lusta vok
Dátum: 2008.09.26. 11:06:29
Tudja valaki hogy mennyi TPvel lehet 3.ról 4.szintre lépni? plíz help
Dátum: 2008.09.26. 10:03:20
Hát; én pl. már több gyógyitalt is vettem hogy bírjam a csatákat és nekem is mindig a random alsó felében volt a gyógyult ép; talán 103 volt a max. amit egy hajtásra adott. Szerintem gyógyitalt jelenleg csak magas VÉDdel és/vagy a zafírok sebzéscsökkentő képessége mellett, jól megválasztott portyacélpontok esetén érdemes venni mert úgy van esély arra hogy egy adaggal 3-4 csatát is ki lehessen bírni és abból az ára valószínűleg bejön, + ha szerencsés vagy több is.
Dátum: 2008.09.25. 22:35:55
Azért adnak irreálisan sokat ócsóér' hogy megvedd; ez nyilvánvaló. Nekik ez (már) csak bittologatás.

Az ősköves cuccok által biztosított bónuszok, ha összevetjük a mostani tulajdonságösszegekkel és a csaták már-már irreálisan magas randomjával jelenleg (3. szintig) lóxart sem érnek. Egy szál buzogánnyal bőrpáncélban lazán el lehet verni mindenkit. Ráadásul ha magas tulajdonságösszeged és pozitív nyert LE különbséged van a kutya se fog támadni -a 3 nap alatt 4-5 támadást kaptam idáig és mindet őskőcuccostól; szóval ők is pontosan tudják hogy az nem biztosíték semmire. Ha magasabb szinten nem száll el a normál és az ősköves tárgyak közti különbség akkor szerintem minden rendben van ezzel.

Máshol viszont van vagy lehet probléma: éppen azért mert az őskőből nagy mennyiség is viszonylag olcsón szerezhető a rendszer elég gyors anyagcseréjű. Nem a heti 6 őskővel a prémiumért hanem azzal hogy a dolog direkt arra van kihegyezve (no offense ez üzleti logika) hogy minél több embernek minél hamarabb durranjon el az agya attól hogy a random rendszeresen ráhozza a szopószériát és kezdjen el veszteninemtudásában nyakra-főre őskőért minden szemetet összevásárolni (amit ráadásul pár szint múlva már le is cserélhet mert beérik tulajdonságban a normál eszközök; a játék elején még gyorsak a szintlépések).

Szóval csak önfegyelemmel; a véletlen sorozatoknál abban az egy dologban lehet bízni hogy hosszú távon a folyamat balanszos és nem szabad általános következtetéseket levonni abból hogy éppen melyik végén vagy.
Dátum: 2008.09.25. 22:13:30
Megerősítem; nálam is volt ilyen nem 1X.
Dátum: 2008.09.25. 14:43:13
Van ellene mentődobás és ilyenkor a kidobott sebzés csökken (talán a felére de nem biztos), ez történhetett nálad is.