Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Angithia

Oldal: 1234
Dátum: 2009.06.13. 12:31:31
Egy első szintű játékos nem tudhatja a választ, kivéve ha bemagolta a http://vegzetur.wikidot.com egészét.
Egyébként ajánlom figyelmedbe a fentebbi honlap kvízkérdésekre vonatkozó részét, ha azt elolvasod, nagyobb eséllyel tudsz jónak ítélt kérdést feltenni.
Gibbon, melyik világon játszol?

És egyébként meglepő amit az általános angoltudásról írtál. Egyik barátom anyukája németet tanít egy általános iskolában, és hirtelen kíváncsi lettem, hogyha mindenhol angolt tanítanak, akkor ő mit csinál 6 órán keresztül, ül a tanáriban és malmozik? Mert mifelénk általánosban csak egy nyelvet oktatnak, ami választható. Olyan ismerősöm is van aki egyáltalán nem tanult angolt, vagy mert idősebb, vagy mert nem érdekelte az a nyelv, szóval nem tud mindenki angolul. Helyesen magyarul se mindig, még a nyelvészek is hibáznak.

Mondhatod nyugodtan, hogy törlésre ítélsz egy kérdést, mert az nem tetszik. Csak előtte valamelyik admintól szerezz rá jogot.

Még egy megjegyzés: néhány rosszul megítélt kérdés, rossz válasz miatt még valaki nem lesz hülye.
Dátum: 2009.06.13. 12:04:49
Szerintem ha rövidebb ideig indultok vadászni sokszor, kevesebb rossz kérdést kaptok. Eddig egy-kettőt találtam, ma elmentem egy 20-asra, és íme az eredmény:

Ki halt meg az NCIS 2. évadjának a utólsó részeében?
Zöldfülü
Kate
Gibs
Tony

Utolsó, részében, Zöldfülű, Gibbs, és amúgy sem volt benne a magyar híradókban, szóval he?

Mikor van Gábor névnap?
augusztus 20.
január 18.
május 9.
március 24.

Több Gábor ismerősöm van, mint kellene, és mégsem tudom naptár nélkül.

Hány kérdést és hány perc áll rendelkezésre a kvízolimpián?
60 és 20 perc
20 és 1 óra 40 perc
100 és 5 perc
50 és 15 perc

Egyrészt hiányos a kérdés, másrészt változhat.

Hogyan lehet a Végzetúrban őskövet szerezni?
portyán
szintlépéskor
pénzzel kell fizetni érte
vadászaton

Olyan nem volt, hogy valamilyen pókeren lehetett nyerni? Vagy csak álmodtam?

Melyik együttes lemeze a Trombitás Frédi és a rettenetes emberek?
Piramis
Omega
LGT
Illés

Nem érzem magam elég idősnek vagy érdeklődőnek, hogy ezt tudjam. Bár biztos remek album.
Dátum: 2009.06.12. 21:07:25
Idézet: Mucika - 2009.06.12. 20:49:00


A szelén (Se) 4 elektronpályáján lévő elektronjainak száma 2-8-18-6. Mennyi a rendszáma?

34
2
68
18

ez valami vicc???


Ő, elvetemült vagyok amiért szerintem ez nem spec? Sose voltam egy kéminátor, de ez még humán beállítottsággal is megmaradt.
Aham. Bár lehet nem a legmegfelelőbb kifejezéssel éltem, de politikai témájú kérdések nem idevalóak, hiába tudják az emberek a választ.
Aktuálpolitikai kérdések nem igazán szoktak szerepelni.
Dátum: 2009.06.12. 19:25:55
Úgy érzem, ehhez én alulképzett vagyok:

Hanyas szintűek kapnak mentort?
20.-tól
5.-tól
1-3.
10.-tól
Dátum: 2009.06.12. 13:51:30
Idézet: Darrick - 2009.06.12. 13:23:31

Milyen szinek vannak jamaica zászlójában?
sárga,zöld,fekete
zöld,sárga,piros
zöld,fekete,piros
zöld,kék,piros

Helyesírási hiba


Jaj, erről eszembe jutott, hogy a legelső feltett kvízkérdésem így szólt: "Melyik szín nem szerepel Jamaica zászlóján? - piros/zöld/fekete/sárga", és visszadobták az indoklással, miszerint csak speciális érdeklődésű kör tudhatja a választ.
Dátum: 2009.06.11. 21:46:34
Idézet: Zééé - 2009.06.11. 20:56:16


Mekkora volt az eddigi legnagyobb hópehely átmérője?
38 cm
2cm
0,8mm
1m

Szintén törlés! Ez megint egy teljesen érdektelen információ. Rekordok egyértelműen a speciális érdeklődésbe tartoznak.



Én örültem volna egy ilyen kérdésnek. Na nem mintha tudnám a választ. Ízlések és pofonok.
Ez valószínűleg régebbi, irodalmilag nem túl művelt játékos által engedélyezett kérdés. Nekem egyébként úgy tűnik, hogy most már van.
Dátum: 2009.06.11. 17:31:50
Ott kezdettől fogva meghatározott személyek értékelik a kérdéseket szigorú szabályok alapján és szerintem nem volt olyan, hogy a többi játékos megítélésére bízták egy kérdés helyességét. Itt meg volt.
Dátum: 2009.06.11. 14:23:37
Idézet: girion - 2009.06.11. 11:35:53
Mi az? 2 szárnya van és kerozinnal hajtják?

Melyik autó márka, NEM a leggazdagabbak márkája?
Mercedes
Lamborghini
Suzuki
BMW


Hát ez nagyon jó. Nem nagyon értek az autókhoz, de szerintem a Suzuki Motor Corporation fejesei nem biztos, hogy anyagi gondokkal küzdenének, mégis övék a Suzuki.
Nos, elnézést, én tényleg csak Ice Tea-ként olvastam itallapokon. (Józanon még! )
Én is megnéztem mielőtt írtam volna és Ice Tea volt mindenhol. Jézusom, nem ugyanazt az internetet használjuk?
Idézet: Jesus - 2009.06.11. 09:47:15
Sziasztok!

Megtudjátok mondani, hogy ebben a kérdésben hol van helyesírási hiba?

Melyik az az ital amelyik nincs a Long Island Iced Tea-ben?

cola
vodka
rum
jeges tea

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.


Továbbra is Long Island Ice Tea.
Dátum: 2009.06.11. 09:52:57
Idézet: Jesus - 2009.06.11. 09:37:15
Meg tudja valaki nekem mondani, hogy hol van ebben helyesírási hiba???

Melyik az az ital amelyik nincs a Long Island Iced Tea-ben?

cola
vodka
rum
jeges tea

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak


Eddig még csak Long Island Ice Tea néven találkoztam vele.
Dátum: 2009.06.11. 09:50:39
Idézet: ArkAngyal75 - 2009.06.10. 21:30:38
Mi az a 'Creedence Clearwater Revival'?
Egy szekrény márka
Egy zenekar
Egy film
Ilyen nevű dolog nincsen

Na tényleg, mi az anyám ideges úristene ez? És mi az, hogy nincs ilyen? Akkor minek kérdezel? Rászoktak a barmok erre a nincs dologra. Szerintem akkor már egyszerűbb ilyen kérdést feltenni:
Mi a rák?
Állat
Nincs ilyen
Semmi
Mi van?

Szerintem ez is átmenne...


És ha nem is létezne, az tök szubjektív. Teszem azt, a CCR nem egy zenekar lenne, meg még film sem, de szekrénymárka sem, és tényleg nem létezne, akkor egy pillanatba kerül átnevezni Morzsa-kutyát Creedence Clearwater Revival-kutyára. Bár az eb rosszul járna, de kiderülne, mekkora hülyeség a nem létezést helyes válasznak megtenni. Aki nem tud kitalálni a megoldáson kívül három közelálló lehetőséget, annak nem kell kvízkérdést feltennie.
Dátum: 2009.06.11. 09:43:37
Idézet: girion - 2009.06.10. 21:12:41

A Valentin napos kérdéssel kapcsolatban pedig csak annyit mondanék hogy ha párkapcsolatban vagy próbáld meg egyszer elfelejteni hogy mikor van Valentin nap... tanulságos.


Párkapcsolatban vagyok, és nagyon szorgalmasan igyekszem elfelejteni, mikor van.
Dátum: 2009.06.10. 20:47:53
Idézet: Valkyre - 2009.06.10. 20:27:39


Légzésében akadályozott beteg légcsövébe csövet vezetnek ez a ......
transzfúzió
infúzió
inhalálás
intubálás

Nem is tudtam, hogy itt orvosképzés folyik

Ha kérdésként lenne megfogalmazva, talán lenne helye, mert ez egy ismerhető kifejezés.

Idézet: Valkyre - 2009.06.10. 20:27:39

Melyik állam csatlakozott legkésőbb az Európai Unióhoz?
Ausztria
Svédország
Magyarország
Románia

Mikor? Mert ha bővítik az Uniót, akkor aktualitását veszti a kérdés.


Ki kellene egészíteni az "alábbiak közül" kifejezéssel, és esetleg menne. Bár érdektelen szerintem, szép dolog, ha valaki ismeri az EU országainak csatlakozási sorrendjét, de nem általános dolog. Szerintem.
Dátum: 2009.06.10. 20:08:02
Idézet: Misika - 2009.06.10. 19:47:27
hány éves kortól vehetsz cigaretátt a boltban?
15?
16?
18?
nincs korhoz kötve?


sok? Helyesírás, és változhatna szeritnem.


Meg be lehetne szúrni egy "törvény szerint" kifejezést. Mert elméletileg elmélet és gyakorlat között nincs különbség, de gyakorlatilag...
Oldal: 1234