Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 123
Szerző
Topic neve: Nyílt levél Miklósnak a V5 inspirációs bónuszról.
kedvencKwisatzFérfi
Végzetúr mester
610 hozzászólás
Profil megtekintése
Nyílt levél Miklósnak a V5 inspirációs bónuszról.
1. hozzászólás - 2018.01.15. 09:41:27
Kedves Miklós!

Mai napon reggel döbbenten vettem észre, hogy zároltátok a karakterem a netikett megsértése miatt.
Leírom a problémát, ami miatt ez történt, mert ez jóval komolyabb, mint egy napi zárolás.
V5-ön Aelis Triccianus nevű karakterrel van a probléma, nem velem. Köztudott, hogy új karakterek kapnak V5-ön inspirációs bónuszt, ennek állításod szerint le kellene állnia, amint a karakter eléri a TOP1 szintet.
EZ NEM TÖRTÉNT MEG nála sem (korábbanb ugyanez volt Thomas Buildermann nevű karakterrel, csak ő törölt)
Tehát az ominózus karakter vígan tovább tápolt az illegális bónusszal és már 12 szinttel elhúzott a szint TOP2 karakterhez képest, nem beszélve a töménytelen erőforrásról, amit kapott (ez a lényeg, nem a plusz szintje).
A Netikettet pontosan ő sértette meg három dologgal:
1. Nem szólt a játékvezetésnek, hogy elérte a TOP1-et szintben és még mindig kapja az inspirációs bónuszt, tehát visszaélt vele.
2. A zaklatás kategóriáját abban kimerítette, hogy csak miattam váltogat napi szinten hordát, hogy támadhasson (tehát ha én átmegyek abba a hordába, ahol ő van, akkor következő nap vált, én is váltok, ő megint vált és így tovább), ez visszaellenőrizhető. Ezzel nálam frusztrációt okoz és szánalmas a másik játékos részéről.
3. Az állataimat folyamatosan ájulás közeli állapotba üti (csak azért nem halnak meg, mert magas szintűek és folyamatosan gyógyítom őket), direkt jó magasra felhúzta a másodlagos támadás szakértelmét, ami csak arra jó, hogy szívassa a többi játékost.
Az meg külön aljas és sértő, hogy addig nem támadott sosem, amíg én voltam az erősebb, csak miután az illegálisan szerzett erőforrásokból erősebbre "hízta" magát.
Azt még hozzáteszem, hogy én nem támadtam őt korábban, amíg gyengébb volt nálam, szóval "revans"-ról sem lehet szó.
Kérlek, Miklós, hogy foglalkozz ezzel inspirációs bónusszal érdemben a V5-ön és még ma oldd fel a karakterem zárolását.
Évek óta prémium +VIP tagsággal rendelkezem, valamint minden egyes akciókor befizetek erre a játékra, ha nektek nincs szükség fizetős játékosra, azt is megértem.
Fentiek miatt addig bojkottálom a játékot, amíg vissza nem kapom a karakterem és nem rendezed érdemben a problémát az inspirációs szorzóval.
Üdvözlettel:
János,
karakter: Yrkalla V5
Pontszám: 9.12
népszerűTeomo95Férfi
Végzetúr
67 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nyílt levél Miklósnak a V5 inspirációs bónuszról.
2. hozzászólás - 2018.01.15. 11:25:43
Na most én is zárolva leszek, sajnos Aelis Triccianussal kezdenetek kell valamit mert utolérni nem lesz egyszerű amikor a szintünkön volt nem volt erős karakter !
Most meg folyamatosan rontja a karakterek játék élményét mert mindenkit megver ráadásul az állatokat is agyon veri !
Ráadásul elégsokk karaktert érint nehogy lázadás legyen belőle !
V5 Teomo
V5
Pontszám: 8
kedvencA7935Férfi
Végzetúr mester
269 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nyílt levél Miklósnak a V5 inspirációs bónuszról.
3. hozzászólás - 2018.01.15. 11:38:15
Nem tudom kit miért zároltak, de felebtébb érdekes hogy Aelis Triccianus még mindig nincs.
Szerintem most vagy zárolni kellett volna őt is, vagy amíg nem tisztázódnak a dolgok senkit nem kellett volna.

Az hogy Aelis Triccianus nem szólt a hibáról nem szép, de az hogy ezzel még vissza is él több mint gerinctelenség.
V1-Chrisz
V2-Grotah
V3-Félx
Pontszám: 7.82
közkedveltMrbutterflyFérfi
Végzetúr tanonc
31 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nyílt levél Miklósnak a V5 inspirációs bónuszról.
4. hozzászólás - 2018.01.15. 12:05:16 (Válasz Teomo95 #2 hozzászólására.)
Szerintem fogjunk össze és simogassuk meg a következő találkozón, mert Yrka és Teo által vázolt tünetegyüttes súlyos szociális problémára utal és ezt kompenzálandó sodródik "kényszerpályán" a barátunk.

- Bár egy pillanatra felmerült bennem, hogy az én "simim" egy kiadós apai tockos is lehetne, - természetesen nevelő célzattal.

- Elvetettem, mert Triccinek csak ártanék és a személyiség-problémái sem oldódnának meg.
Nem tudom, hogy lehetne ezt humánusan orvosolni?
A "mentális" problémákat manapság egyéni és társadalmi szinten is kihívás kezelni.
Amit fel tudnék ajánlani mégis, hogy grátisz három alkalommal jöhet hozzám Tricci terápiára.


V5 Butty
Pontszám: 6.97
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nyílt levél Miklósnak a V5 inspirációs bónuszról.
5. hozzászólás - 2018.01.15. 12:40:25
Idézet: Offsboy - 2015.11.29. 10:12:39

Amikről szó volt fórumon:
- V5 inspiráció elszállt, ha valaki utolérte a topot, akkor is él még az inspiráció


Előszôr itt volt szó a problémáról, illetve ekkora már szemet is szúrt annyira hogy szóvá tegyék. Buildermann el is ismerte a talin, hogy igen, megy tovább az insp bónusz, igen, hiba, igen, jelezte. Azóta minden fórumon feljött, és minden alkalommal "felírta" Miklós.
Az utolsó alkalommal talán az volt, ha jól emlékszem hogy ha top10be ér a karakter, automatikusan kikapcsol. Ez is biztosan fel van írva, úgyhogy nem tudom mit problémáztok.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 8.80
kedvelt tagGreen DevilFérfi
Végzetúr tanonc
45 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nyílt levél Miklósnak a V5 inspirációs bónuszról.
6. hozzászólás - 2018.01.15. 13:13:10
v6 és v5 világokon már régóta nincs inspirációja a top1 karaktereknek, a problémát közel 1 éve megoldották:

Hírek -> Végzetúr friss hírek
Baraty
Re: Végzetúr friss hírek
409. hozzászólás - 2017.02.02. 13:04:49

Változás V5-ön és V6-on: a legmagasabb szintű karakternek mostantól nem működik az inspirációja
Green Devil
V6
Pontszám: 6.25
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nyílt levél Miklósnak a V5 inspirációs bónuszról.
7. hozzászólás - 2018.01.15. 13:13:30
Azzal együtt, hogy megértem, és elfogadom a problémátokat, azért némelyik megjegyzésen jókat mosolyogtam...: "amíg nem volt erősebb nálam, nem támadott...", "...ha hordát váltok, hogy ne tudjon támadni, akkor ő is vált " , "...leveri az állataimat..."

Az a helyzet, hogy a játékosok nagyobb részének, ez napi rutin.Vannak erősebb karakterek, akik támadják őket, kómába pofozzák az állataikat...lehet hogy néhányan ehhez nem voltak hozzászokva, de ez bizony így működik.

Ki az, aki egyszercsak észreveszi, hogy az övé a legerősebb karakter, és nem kezdi el élvezni a dolgot, hanem jóságos remeteként, békésen vadászgat inkább?

Természetesen, az, hogy hogyan lett az, már egy másik történet, azzal a részével teljesen egyetértek.
Báró Samedi
Pontszám: 8.21
népszerűTeomo95Férfi
Végzetúr
67 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nyílt levél Miklósnak a V5 inspirációs bónuszról.
8. hozzászólás - 2018.01.15. 14:15:10
Jó, elhiszem hogy megszűnt inspirációja ,de mondhatnám hogy én az első bajnoki medálomért menyit küzdöttem (Kia árnyékában ). Ő meg klónok ellen szerezte szerintem majd nem mindet ! Én voltam már sokszor ilyen helyzetben hogy meg vertek , de azt is láttam hogy lehetnék jobb , most meg csak azt látom hogy alap tu ban kb 300 van neki több nem csinált több küldetést tőlem csak szintben elhúzót Jó hogy kinyílik a ember zsebében a bicska és 3óra pár perckor már kamrába visz és szabadulni sem tudok nincs rá semmilyen módom , én megdolgoztam érte hogy annak idején 40 szinten útólsó voltam most meg az elsők között vagyok őnekik meg csak a szinteket kellet lépni , mert a nagyobb lé minél magasabb szinten van . A földön nincs igazság de hogy egy ember elrontsa a többi játékát és még azt büntetik aki mer szólni érte , és kérdem játékvezetés mit tesztek ez ellen .
V5
Pontszám: 8.45
kedvencA7935Férfi
Végzetúr mester
269 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nyílt levél Miklósnak a V5 inspirációs bónuszról.
9. hozzászólás - 2018.01.15. 14:54:37 (Válasz Teomo95 #8 hozzászólására.)
Na most nem leszek népszrű.

Akkor most van inspirációja vagy nincs?

Ha nincs és minden hibakihasználás nélkül ment el 12 szintet csak azzal hogy aktív ebben szerintem semmi kivetnivaló nincs.
Hajnali 3-kor bekamráz és nem tudsz szabadulni. Akkor mi van?
Az állatok leveretésére ott van a sebgyógy+felcser kombó. Sokáig én is azt hittem hogy felesleges a felcser de v2-n Traktor megtanította hogy nem az. Azóta örülök ha támad mert több 10k-et gyógyít az állataimon.
A hordaváltásokat meg nem értem, abból csak is az jön ki jól akinek több kavicsa van.
Az hogy addig nem ütött benneteket amíg erősebbek voltatoknála szerintem érthető, hisz nem sok ember megy szembe a gyorsvonattal.
V1-Chrisz
V2-Grotah
V3-Félx
Pontszám: 7.83
kedvencKwisatzFérfi
Végzetúr mester
610 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nyílt levél Miklósnak a V5 inspirációs bónuszról.
10. hozzászólás - 2018.01.15. 15:37:19
A felsorol példák csak tünetek, a betegség maga az inspirációs szorzó.
Érdekes módon az érintett játékos személyesen nem mondta, a nyári találkozón, hogy még akkor is 1.2-es volt a szorzója.
De tegyük fel, hogy tényleg megszűnt. Van viszont TOP szint lassítás, akkor hogy lehet 11 szinttel magasabb, mint a szint TOP2 karakter és a többiek? Gondolkozzatok már!
1. karakter szint 256
2. karakter szint 245
3. karakter szint 244
4. karakter szint 244
5. karakter szint 243
stb.
Mindenki együtt halad, csak ő helikopter, igen, hihető. Persze sokat fizet a játékért, érthető, hogy neki többet megengednek, de mások is fizetnek a játékért.
Még egyszer, nem azon van a hangsúly, hogy támad, meg lesebzi az állatokat, megoldom, az érdekel, hogy miért nem állt le a bónusza, amikor szint TOP1 lett!
Pontszám: 8.15
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nyílt levél Miklósnak a V5 inspirációs bónuszról.
11. hozzászólás - 2018.01.15. 15:40:22 (Válasz A7935 #9 hozzászólására.)
Na ja. Ha nincs inspirâció, akkor plâne nem értem én se a sírâst. Ha lenne, akkor is megkérdőjelezhető a játékos felelőssége (jelezte-e, tudtak-e róla, stb), de az anus-ozás, retard-ozás még úgy is alap, hogy zárolás 1-2 napra.
Egyébként nagyon komoly 5-10 éve jâtszó, rutinos játékosoktól hallgatni a sírást, hogy elviszik kamrába, bantják az állatokat, meg hogy megtámadjâk őket! Nemár!

* szerk
Amúgy akik a v5 top1 ellen kampányolnak most, de tényleg, mit vártok?
Miklós törölje el a kamrá, az állatsebzést; vagy csak gyengébb karakter támadhasson titeket? Az itteni panaszok közül melyiknek van realittása szerintetek? Kiaphet kiesett a rendszerbőly eddig talikon azt kellett hallgatni hogy szegény v5ös karik nem tudnak bajnokit nyerni, mert Kiaphet mindet megnyeri, most itt az új v5 közellenség?
A hozzászólást Offsboy módosította 2018.01.15. 15:43:35-kor
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 9.10
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nyílt levél Miklósnak a V5 inspirációs bónuszról.
12. hozzászólás - 2018.01.15. 15:47:32 (Válasz Kwisatz #10 hozzászólására.)
Idézet: Kwisatz - 2018.01.15. 15:37:19

Még egyszer, nem azon van a hangsúly, hogy támad, meg lesebzi az állatokat, megoldom, az érdekel, hogy miért nem állt le a bónusza, amikor szint TOP1 lett!
Olyan azért nem nagyon szokott lenni, hogy kiírják hírbe, hogy valami megszűnik mostantól, aztán x hónapra, évre rá mégis ott van. Ha biztosra tudod, hogy van szorzója, az persze más, de ha csak kavarod a dolgokat, mert szerinted máshogy nem lehet magas szintű, na az gáz.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 8.80
népszerűTeomo95Férfi
Végzetúr
67 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nyílt levél Miklósnak a V5 inspirációs bónuszról.
13. hozzászólás - 2018.01.15. 16:02:37
Na idefigyelj ne véd már annyira , ha tényleg megszűnt akkor élvez ki mert jön még kutyára kamion !
Gondold magad a helyzetbe , feléd ültetnének egy nem igazán jó játékost és azt csinálna veled amit akar , nincs annyi erőfórásód hogy utol érd .
És ez a gond nem az hogy legyőz .
A hozzászólást Teomo95 módosította 2018.01.15. 16:06:20-kor
V5
Pontszám: 7.42
kedvencKwisatzFérfi
Végzetúr mester
610 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nyílt levél Miklósnak a V5 inspirációs bónuszról.
14. hozzászólás - 2018.01.15. 16:16:10 (Válasz Offsboy #11 hozzászólására.)
Offs,
Kiaphet az én személyes "akadályom" volt a bajnokin, ami miatt "sírtam" anno, ha így nevezzük ez tény. De Kia megdolgozott érte, hogy ilyen karaktere lett és ez csak a bajnoki viadalra vonatkozott, nem érintette az egész játékot (és volt, amikor legyőztem ).
Ebben az esetben, amint láthatod, nem személyes ügyről van szó, bár én vettem a fáradtságot, hogy kitegyem, de kb. mindenki látja ott a TOP-ban, hogy bűzlik a dolog, ahogy mondani szokták.
Persze nekem nincs logom, meg írásos bizonyítékom, de a vak is láthatja, hogy itt valami nem stimmel. Esetleg sokat segítene, ha az érintett venné a fáradtságot és őszintén leírná, hogy meddig kapta az inspirációs bónuszt.
Pontszám: 8.15
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nyílt levél Miklósnak a V5 inspirációs bónuszról.
15. hozzászólás - 2018.01.15. 16:53:36
Elköltött AF
Teomo - te vezeted a v5-öt! 15688
Yrkalla 14758
Aelius 12817

Ha ennyi elköltött AF-ből nen jártok előrébb a tul bónuszzal, akkor az a ti saratok, ha meg igen, és mégis erősebb, akkor szintén a ti saratok. Alap, hogy 93-95%-ig csak szakit és szerencsét szabad növelni, aztán jöhet a tul. Kaphat valaki akármennyi erőforrást, ha 80-90% között költi el, míg te ugyanazt a tul pontot negyedannyi LE-ért fogod fejleszteni majd. Persze ez hosszútávú stratégia és áldozathozás kérdése.

*Szerk
Ott van még a sarkos fejlesztés is, mint opció. Bajnokin ~50%ban cummantok egy karitól, akinek 4000el kisebb a TÖ-je. Mert áldozatot hoz a fejlesztesztéséért. Szerintetek hány levelet írtam emiatt akárkinek is?
A hozzászólást Offsboy módosította 2018.01.15. 16:58:00-kor
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 7.14
kedvencKwisatzFérfi
Végzetúr mester
610 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nyílt levél Miklósnak a V5 inspirációs bónuszról.
16. hozzászólás - 2018.01.15. 17:29:37 (Válasz Offsboy #15 hozzászólására.)
Az AF-be azért nem mennék bele, mert mi, régi játékosok tengernyi AFP-t elköltöttünk (3600 APF, ha jól emlékszem így fejből)a +1%-os TU fejlesztésre, a RÉGI verzióra, ami jó drága volt (nem jut eszembe a neve és nem tudok belépni megnézni ), utána hozták be a specializáció AFP-t, az pedig nagyságrendekkel jobban megérte fejleszteni, meg az olcsóbb is. Tehát az üstökös karakter nem pazarolt el több ezer AFP-t, hanem szépen feltolta a 95%-ost.
Pontszám: 8.16
kedvencKwisatzFérfi
Végzetúr mester
610 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nyílt levél Miklósnak a V5 inspirációs bónuszról.
17. hozzászólás - 2018.01.15. 18:10:24
Offsboy, koszi az elobbi AF-s hozzaszolasod, hirtelen mindent megertettem. Szoval adott 3 kerdes, meddig ment neki az inspiracios szorzo, hogyan huzott el szintben, hogyan lett hirtelen olyan eros?
Ime a megfejtes:
1. Tegyuk fel, hogy leallt a szorzoja, fogadjuk el.
2. Tegyuk fel, hogy megtartott minden italt, eroforrast a 250+ szint alatt, abbol elvileg lehet +12 szintet osszehozni.
3. A megoldas kulcsa az, hogy neki nem kellett a tudas hatalma AFP-re koltenie 3000-4000 AFP-t, hiszen addigra bekerult a jatekba a Specializacio AFP, tehat pont annyi sporolt AFP-je keletkezett, amivel 95-re fel tudta huzni a bonuszt (a regi karakterek 91-92% bonusznal jarnak.
Es voila, 95%-on eltolta az osszes italt, tk stimulatort stb.
A kerdes csak az maradt, mennyire etikus ezzel emberkedni ugy, hogy a regi karaktereknek eselyuk sincs ezzel versenyezni?
Jatek szabalyilag vedheto, rendben van. Mondjuk gerinc nincs benne.
Pontszám: 8.77
kedvencTosfFérfi
Végzetúr
76 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nyílt levél Miklósnak a V5 inspirációs bónuszról.
18. hozzászólás - 2018.01.15. 19:39:55
Sziasztok!
Véleményem van bőven
Egyértelműen Tricci mellé állok, hiszen kollégám, barátom, és klántársam, de ezt tudjátok
Pár hónapja belevágott egy "ámokfutásba", és minden komoly erőforrását beáldozva, azt mondta, neki egy út van, FELFELÉ!!!! (nem volt már inspirációja!)
Akkor sokat filóztunk rajta, hogy ez jó döntés-e, így választott, lelke rajta.
Robbantott egy óriásit! Beáldozott mindent, nem kevés időt(gondolom ez a fő probléma az irigyeknél), pénzt, kockázatot. Bejött neki! Áldozzatok ti is tartalékokat, vagy időt, de ne azt bántsátok, aki ezen erőforrások felhasználásával előnyt szerzett. Választott egy játékstílust, amit a körülmények határoztak meg, csak a legjobb akart lenni, sikerült!
Most rajtatok, rajtunk a sor, kapjuk el! Ki mit áldoz ezügyben? A pénz nem opció, akik hisztiznek mind megvannak a tartalékaik. (én kb. 20 szintet tudnék lépni invertoryból)

Butterfly - miattad fejlesztette a másodlagosakat
Teomo - miattad kel hajnalban
Yrkalla - hasonló taktikával váltja a hordát

A csatlósbajnokin miért a legerősebb?
Az nem inspiráció, hanem a leglelkesebb játékos, és komolyan veszi!
Pontszám: 9.29
kedvencKwisatzFérfi
Végzetúr mester
610 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nyílt levél Miklósnak a V5 inspirációs bónuszról.
19. hozzászólás - 2018.01.15. 19:49:50 (Válasz Tosf #18 hozzászólására.)
Szia Tosf,
Arra a kerdesre adsz/adtok valaszt, kifejlesztette maxra a tudas hatalma AF-t (5. szint) vagy nem? Igazabol ez mindent megmagyarazna es mindenki lenyugodna. Eddig nem cafoltad meg a legutobbi okfejtesem, sot alatamasztottad a "robbantassal".
A csatlos viadalt szoba sem hoztam eddig, de ha mar irtad, igye te is tudod, hogy az pusztan penzkerdes es nem tudas/ taktika kerdese?
Pontszám: 8.16
népszerűTeomo95Férfi
Végzetúr
67 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nyílt levél Miklósnak a V5 inspirációs bónuszról.
20. hozzászólás - 2018.01.15. 20:13:44
Ha akarom hiába kell fel ahogy eddig is eltudok tűnni !
Ez megint nem tesz jót a játékunknak de a fórum legalább perget egy kicsit !
Nálatok a labda remélem válaszoltok a kérdésre !
V5
Pontszám: 7.42
Oldal: 123
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!