Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 123
Szerző
Topic neve: Nyílt levél Miklósnak a V5 inspirációs bónuszról.
kedvencTosfFérfi
Végzetúr
74 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nyílt levél Miklósnak a V5 inspirációs bónuszról.
21. hozzászólás - 2018.01.15. 20:22:31
na látod ez érdekes kérdés!
mármint a tudás hatalma AF. erről még nem is beszélgettem vele, de most már kiváncsivá is tettél!
Bevallom, nekem még csak 92%, de ha tudtam volna hogy erre kell spórolni...
Nem tudom ki mire költi az az AF-et, de ha kiszámolod, hogy 1%-nyi tulnövelés karakterszint/összLE bevétel legyen kb. 500M LE, akkor az az 1%, az kb. 15 kisebb térkapu stimulátor.
Ez nem tétel annak, aki felfelé halad. Sőt...
Pontszám: 8.81
kedvencKwisatzFérfi
Végzetúr mester
610 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nyílt levél Miklósnak a V5 inspirációs bónuszról.
22. hozzászólás - 2018.01.15. 21:09:06 (Válasz Tosf #21 hozzászólására.)
Ha jól gondolom (és valóban régóta nincs inspirációs bónusza, ahogy állítják), akkor csak egyféleképpen fejlődhetett ilyen hirtelen, mégpedig úgy, hogy későn indult karakterként neki nem kellett költenie Fejlődés hatalma AF-re (előbb rosszul írtam, nem a tudás hatalma, de ez mindegy, a TU bónuszosra értettem), én laza 3000 AF-t vertem el rá úgy, hogy a Specializáció AF még nem is létezett akkor. Neki meg egyből mehetett az olcsóbb Specializáció AF-re azokból a spórolt AF pontokból és így pont annyival hamarabb lehetett 95%-os TU fejlesztés bónusza. Amint írtad, neked is 92%-os a bónuszod, mert a Te karaktered is kb. olyan idős, mint a mieink, mi egy fejlettségi szinten mozgunk jópáran.
A kérdés, hogy jól tippelek-e. Ha igen, akkor nem sértett semmilyen szabályt, de behozhatatlan előnyre tett szert így egyedül a V5 szerveren, innentől a különbség csak nőni fog. Ebben az esetben különösen irritálóak azok a beszólások, hogy "fejlessz te is jobban", meg "mindenkinek ugyanazok a lehetőségei, oldd meg te is" stb.
Pontszám: 8.16
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nyílt levél Miklósnak a V5 inspirációs bónuszról.
23. hozzászólás - 2018.01.16. 06:37:07 (Válasz Kwisatz #22 hozzászólására.)
Nos ha jól értelmezem a felhívást, a probléma az, hogy a játékostárs ellépett szintben tőletek s ezt az inspiráció nem megfelelő működése okozta. Az AF pontok elköltésének ehhez semmi köze tudtommal.

Most az a gond, hogy magasabb szintű, vagy az hogy erősebb? (Kérlek ne mondd azt hogy azért erősebb mert magasabb szintű, mert a "problémás" karakter 11900 teljesített küldetéssel rendelkezik, ami szép teljesítmény, de lehet ezt jóval jobban is csinálni. ) Sajnos akár irritál, akár nem de szerintem ennek a nyílt levélnek nincs jogosultsága. (Persze ha az inspiráció megfelelően működik)
V3-Alíz
Pontszám: 8.19
kedvencKwisatzFérfi
Végzetúr mester
610 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nyílt levél Miklósnak a V5 inspirációs bónuszról.
24. hozzászólás - 2018.01.16. 09:20:54 (Válasz Dozer #23 hozzászólására.)
Köszi, hogy végigolvastad az egészet. Ha elolvastad, akkor nem érted. Van egy anomália, aminek a hatását több karakter érzi és ennek az anomáliának az okára szerette, volna fényt deríteni. Elsőnek a nem léállt inspirációra gondoltam, jogosan, hiszen ez olyan probléma volt, amit az élő találkozón is beszéltünk Miklóssal pár találkozóval ezelőtt, konkrét adatokkal, karakterrel alá volt támasztva.
Tegnap kiderült, hogy az inspiráció rendben van, tehát más oka van az anomáliának. Offsboy segített (bár ő nem emiatt írta) az AF pontokra rávilágítani, mely alapján jó eséllyel megvan az anomália oka, azt pár kommenttel előbb leírtam.
Tekintve, hogy erre senki nem válaszolt és nem cáfolta, joggal feltételezem, hogy megvan az oka annak, hogy pikk-pakk ennyire elhúzott mind szintben, mind erősségben. Ezt is leírtam. Ebben az esetben semmi szabálytalan nincs, pusztán nem tartom etikusnak hogy a nevezett karakter lapított csendben, mint az a bizonyos dolog a fűben, aztán amikor ezt az AF előnyt felhasználtra, amit a RÉGEN INDULT KARAKTEREK NEM TUDNAK, hirtelen elkezdett mindenkit ledarálni akit csak ért.
Ha ezt nem érted, akkor az a Te problémád, esetleg olvasd el újra a hozzászólást.
Pontszám: 8.16
kedvencNEMESIS 13Férfi
Végzetúr mester
350 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nyílt levél Miklósnak a V5 inspirációs bónuszról.
25. hozzászólás - 2018.01.16. 10:07:03
Bár Yrka szövitársam, mégis megpróbálom pártatlanul szemlélni a témát (bocsi Yrka ).

Szóval adott egy erős kari, aki valószínűleg minden erőforrását összespórolta, hogy egyszerre lője el, mikor már bőven 90% fölött jár a specializációja. Ezért én nem ítélem el, sőt jómagam is erre gyúrok már pár éve. Nem lesz akkora nagy "ámokfutás" mint Triccianusé, hisz az enyém még inspiráció előtti karakter, amit elvből nem fogok lecserélni. Ez a része nem is problémás, játékszabályzatilag okés.

Viszont a szintje, ami nem okés. Inspiráció ide, vagy oda, a top 25 karakterek szintjei V5ön szépen sorban haladnak 238tól 245ig ahogy nézzük őket alulról felfelé, és hopp! Ott a top 1es kari 256os szinttel! Őszintén megmondom, nem követem a dolgot, de a top lassítás nem úgy működik, hogy a 20. játékos csak 95% tapasztalatot kap abból, ami járna, a 19. pedig csak 90%ot, és így tovább az elsőig, aki ezzel a helyezésenkénti -5%al már abszolúte nem kap TP-t? Kérlek javítsatok ki, ha rosszul emlékszek, most nincs kedvem előkotorni azt a ki tudja hány évvel ez előtt olvasott hsz-t, amire ezt a kijelentésemet alapozom. De mondjuk így lenne logikus, hiszen TOP LASSÍTÁS, hogy a kisebbek utolérhessék az élmezőnyt. Na ez, hogy mindenki leragad az első oldalon, csak egy karakter "immunis" a lassításra... Ez a fejlesztők sara.

Az AFP-s téma is érdekes. Szerencsére én "csak" 600 AFP-t buktam a témán, mert mire összespóroltam volna egy újabb szintre, bejött az új specializáció AF. De szerintem ez is oly egyszerűen megoldható lenne (és igen, ez a bekezdésem főként a fejlesztőknek szól). Vagy az legyen, hogy mindenki kap egy egyszer használható lehetőséget, amivel lenullázhatja a fejlődés hatalmát, és visszakapja a rá költött pontokat (így azok is lenyugodnának, akik több ezer AFP-t buktak miatta, és Triccianust sem kellene nerfelni) vagy pedig remakeljétek az emléktörlést. Akár egy új relikvia boostolná fel, akár átváltanátok több szintű verzióra egyrészt lendítene a játékon, másrészt legyen mondjuk 75%, amit visszakapsz az elköltött AFP-ből, és akkor már rögtön 2X meggondolná mindenki, hogy milyen sűrűn használja (de megint csak azt mondom, hogy a problémát enyhítené, még ha nem is oldaná meg).

Ufff, Nemesis 13 voltam.
Pontszám: 8.10
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nyílt levél Miklósnak a V5 inspirációs bónuszról.
26. hozzászólás - 2018.01.16. 10:10:26 (Válasz Kwisatz #24 hozzászólására.)
Bocsi cimbora, de ez most kvázi annyi, hogy felbasztad magad böcsülettel, olyan szavakat használtál, amiket igazából nem is szerettél volna, aztán meg kiderült hogy mégis hús van a fasírtban. Az új karakterek mindig előnyben vannak, mivel jobban tudnak tervezni és erőforrásokat kihasználni. Ez egy ilyen játék. Vannak a játékban olyan lehetőségek, amikre nincs kiírva neonnal, hogy ide kattints, ám meg lehet őket találni, lehet kockáztatni, ravaszul játszani: világok közötti ugrás AH miatt vagy toplassítás miatt pl. Ez most majdnem hasonló kaliberű probléma, mint az, hogy én rakás forintot költöttem mire maxos lett a megák száma, mások meg ingyen kapják ládából kilószámra. Nincs igazság kérem
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 9.28
közkedveltValheru75Férfi
Végzetúr tehetség
238 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nyílt levél Miklósnak a V5 inspirációs bónuszról.
27. hozzászólás - 2018.01.16. 10:48:43 (Válasz NEMESIS 13 #25 hozzászólására.)
Üdv!

Valóban szükséges lenne az emléktörlést felülvizsgálni, legalább a képességre költött AF 50%-át visszakaphatná a karakter.Nekem pl. ki sem kellett fejleszteni a fejlődés,tudás hatalmát a smaragd szelencék miatt..Ezáltal a régebbi, élen járó karaktereket is kompenzálnák valamennyire, és talán lecsillapodnának a kedélyek.

" Vagy az legyen, hogy mindenki kap egy egyszer használható lehetőséget, amivel lenullázhatja a fejlődés hatalmát, és visszakapja a rá költött pontokat (így azok is lenyugodnának, akik több ezer AFP-t buktak miatta, és Triccianust sem kellene nerfelni) vagy pedig remakeljétek az emléktörlést."

"Emléktörlés:3 AF árán egy tetszőleges AF képességet eltörölhetsz (de a ráköltött pontokat nem kapod vissza).
Max. szint: 1 Költség: 3"
A hozzászólást Valheru75 módosította 2018.01.16. 10:49:41-kor
V1 - Tamarinai Geodrin
Pontszám: 8.96
kedvencKwisatzFérfi
Végzetúr mester
610 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nyílt levél Miklósnak a V5 inspirációs bónuszról.
28. hozzászólás - 2018.01.16. 10:49:46 (Válasz LanMaffia #26 hozzászólására.)
Ebben igazad van Lan, hamut szórok a fejemre az inspirációs dolog miatt. Az AFP-s dolgot illetően írtam, hogy nem szabálytalan, ettől függetlenül a játékos hozzáállását nem tartom korrektnek, de persze megteheti.
Pontszám: 7.26
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nyílt levél Miklósnak a V5 inspirációs bónuszról.
29. hozzászólás - 2018.01.16. 13:58:05 (Válasz LanMaffia #26 hozzászólására.)
Na végre egy realitásérzékkel rendelkező hsz a témâban. Nagyon ideje volt már egy ilyennek, bár elég szórakoztató olvasgatni a többit is.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 8.85
mindenki kedvenceBijumbiFérfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nyílt levél Miklósnak a V5 inspirációs bónuszról.
30. hozzászólás - 2018.01.16. 17:55:06
Sziasztok .
Végig olvastam amit írtatok . Nem először játszom hasonló játékokban, és az a tapasztalatom / és ez tipikus magyar szokás/ hogy mindíg a másik a hibás . Egész egyszerüen nem tudják elviselni ha valaki jobban vagy ügyesebben játszik. Tisztelet a kivételnek.
Nem avval foglalkoznak hogyan tudnának jobban-ügyesebben játszani, hanem elkezdenek panaszkodni , siránkozni. Az hogy valakit azért büntessenek mert jobban játszik valakinél ....nevetséges és szánalmas . Erre szokták mondani hogy " savanyú a szőlő"
Szerintem csak akkor jár a büntetés ha csal valaki . Hozzáteszem én csak kapirgálom a felszint a nagyokhoz képest .
A hozzászólást Bijumbi módosította 2018.01.16. 18:51:33-kor
Pontszám: 8.75
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nyílt levél Miklósnak a V5 inspirációs bónuszról.
31. hozzászólás - 2018.01.16. 18:04:14 (Válasz Bijumbi #30 hozzászólására.)
Azért nem árt a kirívó eseteket jelezni, előfordulnak exploitok. Csak a módszer nem volt ideális
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 8.55
kedvencTosfFérfi
Végzetúr
74 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nyílt levél Miklósnak a V5 inspirációs bónuszról.
32. hozzászólás - 2018.01.16. 21:01:18
Akkor mi lenne a jobb?
tobotozzunk úgy új játokosokat úgy, hogy ne legyen célja, meg esélye, csak legyen valakit csapkodni, vagy vegyük észre, hogy sikerült érdekelté tenni az újabbakat célok eléréséért?
nem szakadék képződött, csak pillanatnyi erőfölény!
nem az inspirációs előny vitte Triccit előre, hanem a lehetőségek!

EZ EGY JÁTÉK! JÓ JÁTÉK!
akkor játszuk, a szórakozás a lényeg
Pontszám: 9.14
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nyílt levél Miklósnak a V5 inspirációs bónuszról.
33. hozzászólás - 2018.01.16. 22:49:08 (Válasz Dozer #23 hozzászólására.)
Hogyne lenne létjogosultsága. Mindennek van, ami egy kicsit is felkavarja az állóvizet, amivé ez a játék vált. Yrka bevállalta, hogy megint ki lesz kiáltva sírósnak, amikor egy jogos gyanújának ad hangot. Nemesis ötlete ráadásul átgondolandónak tűnik. Szóval lehet haszna ennek a nyílt levélnek, ha Miklósék gondolkodnak egy kicsit.

Vagy kapnak a régebbi szerverek még pár V5 top lassított karaktert, és mehet tovább ott a sírdogálás
Pontszám: 8.33
kedvencUnr34lFérfi
Végzetúr mester
786 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nyílt levél Miklósnak a V5 inspirációs bónuszról.
34. hozzászólás - 2018.01.17. 02:42:21
Sziasztok!

Meg kell hogy védjem Aelius Triccianust és a Végzetúr játékot is!

Mit vártok egy olyan játéktól ahol folyamatos fejlesztés van értünk, egyértelmű hogy soha nem lesz egyenlő feltételek ha bejön egy új fejlesztés akkor egyértelmű aki később kezdi egy inspirációs világon az alacsonyabb szinten megszerzi kifejleszti stb az előnyben lesz mint aki már pl 200. szint feletti

Még amikor ott voltam V5-ön tavaly februárban akkor már Aelius Triccianus volt a top1 és én a top2-ről váltottam világot ( nem miatta , előtte is volt a Thomas Buildermann inspirációs karakter aki szintén ellépet szintben egymást hajtottuk igaz utóbbinál nem volt még nem ált meg az inspiráció hatása ) visszatérve Aelius Triccianushoz még akkor megszűnt ez a inspirációja de már akkor pár szinttel feljebb volt és simán lehet ott ahol most van mivel lehetett annyi tartalékja , azt is tudom hogy még ott voltam akkor landragórba minden érrőfórást amit tudott elhasznált.

Itt vagyok én aki látja V1-en ( már 16. vagyok a toplistában 277. szinten , 11 hónap alatt 49 szintet léptem ) milyen gyorsan lépem a szinteket igaz van kisebb inspirátorom de ez csak CSP-t add meg kifejlesztettem a szingliárus ismereteket maximumra ami most egy szb csatára 283TP de még mindig tele vagyok erőforrással amivel ~ 10 szintet tudnék lépni, simán lehet még Triccianusnak erőforrás tartalékja sőt másnak még több is ;-) ( csak nem tudja vagy még nem akarja elhasználni )

A régi inspiráció nagyon rossz volt ( gyengítette a karaktert pl. én is ebben jöttem fel a top listába és ott ez a hatás meg is szűnt szép lassan annyi TP-t kaptam vadászatra mint a többiek ) az új inspiráció az meg erősítette a karaktereket de ez önmagagám kevés tenni kellet érte meg áldozni is rengeteg időt meg követ ugye több CSP,PP és ha jól tudom térkapupontot is gyorsabban regenerálta de eszméletlen sok időt elemészt az biztos

Az is igazságtalan hogy a világok között lehet járkálni ( én is részt vettem ebben ) ha most átjönne a V5 topja a környezetét szétverné ( nagy részben )

Azt üzenem mindenkinek hogy gyertek a V1-re és egy helyen leszünk az első világon és itt új kihívásokra leltek

Üdv
Unreal V1-ről ex V5-ös
V1 - Unr34l Azúr Légió / ex-Lélekőrök Szövetsége (V1) ex-JólesőHullaszag (V5) /
Pontszám: 7.96
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nyílt levél Miklósnak a V5 inspirációs bónuszról.
35. hozzászólás - 2018.01.17. 08:23:08 (Válasz Unr34l #34 hozzászólására.)
"Azt üzenem mindenkinek hogy gyertek a V1-re és egy helyen leszünk az első világon és itt új kihívásokra leltek "

Ezt könnyen mondod a 277. szintről. Mit szólna a társaság 220-250-ig, ha kapnának 10-15 sikerélményre kiéhezett karaktert a nyakukba?
Pontszám: 7.22
kedvencUnr34lFérfi
Végzetúr mester
786 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nyílt levél Miklósnak a V5 inspirációs bónuszról.
36. hozzászólás - 2018.01.17. 08:41:22 (Válasz Bpetya75 #35 hozzászólására.)
Engem is megkaptak 228. szinten tavaly Nem panaszkodtak ezidáig
V1 - Unr34l Azúr Légió / ex-Lélekőrök Szövetsége (V1) ex-JólesőHullaszag (V5) /
Pontszám: 8.41
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nyílt levél Miklósnak a V5 inspirációs bónuszról.
37. hozzászólás - 2018.01.17. 08:54:50 (Válasz Bpetya75 #35 hozzászólására.)
És mit fog szólni a V5-ös társaság, amikor 290. szinten 360. szintű karakterekkel lesznek 1 bajnoki kategóriában? Mert bizony így van. Ha most 10 szint különbség kiverte a biztosítékot, akkor izzani fog a fórum.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 8.80
kedvencKwisatzFérfi
Végzetúr mester
610 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nyílt levél Miklósnak a V5 inspirációs bónuszról.
38. hozzászólás - 2018.01.17. 09:09:33 (Válasz Offsboy #37 hozzászólására.)
Akkor majd újra előveszem a Kiaphetes bajnoki sírásomat
Pontszám: 8.76
közkedveltbpalko76Férfi
Végzetúr tehetség
107 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nyílt levél Miklósnak a V5 inspirációs bónuszról.
39. hozzászólás - 2018.01.17. 09:58:40 (Válasz Offsboy #37 hozzászólására.)
.
A hozzászólást bpalko76 módosította 2018.01.17. 09:58:57-kor
Pontszám: 5
népszerűTeomo95Férfi
Végzetúr
67 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nyílt levél Miklósnak a V5 inspirációs bónuszról.
40. hozzászólás - 2018.01.17. 10:42:03
Mindig lehet és kell alkalmazkodni , nehezen de legyűröm a szinteket úgy is elvoltam lustulva ,és ha nem sikerül megyek én is utánatok de lehet akkor is ha sikerül !
V5
Pontszám: 8.33
Oldal: 123
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!