Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 1234567
Szerző
Topic neve: XVIII. Végzetúr Találkózó 2017.06.17. Szombat
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XVIII. Végzetúr Találkózó 2017.06.17. Szombat
81. hozzászólás - 2017.06.16. 16:02:15 (Válasz Őrmester #80 hozzászólására.)
Remélem a következő már ott lesz, már 20 perce számolgatok hogy jutok fel meg vissza
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 8.54
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3609 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XVIII. Végzetúr Találkózó 2017.06.17. Szombat
82. hozzászólás - 2017.06.16. 17:41:16
Idézet: Xinx - 2017.06.16. 14:20:32
Enyhén diszkriminálónak érzem, hogy csak a V1 játékosok licitálhatnak az alábbiakra:

Nincs ebben semmi diszkriminácó, egyszerűen csak sokkal több játékos van a V1-en, úgy fair, hogy nekik több tárgyat osszunk szét.

Egyébként pont, ahogy írtad, nincs több száz VUs a talin, ennek az egyetlen pozitívuma, hogy szinte mindenki tud vinni valamit az aukcióról, ráadásul az online árnál jóval olcsóbban.

A Lángról: azért költöztünk, mert épp felújítják. Viszont nem ígérem, hogy amikor kész, visszaköltözünk oda: a Lángot még a TF csúcspontján találtuk, egyszerűen csak ott fért el 1000 ember. A mostani találkozókon 250-300 ember van, ahhoz egyszerűen nem kell ilyen nagy hely.
Pontszám: 7.73
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XVIII. Végzetúr Találkózó 2017.06.17. Szombat
83. hozzászólás - 2017.06.16. 17:42:16 (Válasz Miklós #75 hozzászólására.)
Értem. Bekerül a fejleaztés,már csak meg kell várni, hogy mindenki megvegye amit akar, aztán majd becsepegteted az aranypénzt amikor már nem lesz effektív haszna. Egy mosolynál többre erre nem futja.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 9.09
kedvencXinxFérfi
Végzetúr
94 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XVIII. Végzetúr Találkózó 2017.06.17. Szombat
84. hozzászólás - 2017.06.16. 18:58:49 (Válasz LanMaffia #81 hozzászólására.)
Gyere helikopterrel.
Ütős belépő lenne.
A tombolán megnyerheted a visszautat.
Pontszám: 8.78
kedvencPacoFérfi
Végzetúr mester
730 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XVIII. Végzetúr Találkózó 2017.06.17. Szombat
85. hozzászólás - 2017.06.16. 21:24:22
.
A hozzászólást Paco módosította 2017.06.16. 23:55:47-kor
V1 - Larz Con De Mort
Lehet, hogy valaki kedvel téged..., ám én nem az vagyok.
Pontszám: 7.84
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XVIII. Végzetúr Találkózó 2017.06.17. Szombat
86. hozzászólás - 2017.06.17. 16:09:25
Majd valaki legyen szíves egy összefoglalót a hangulatról, történésekről, köszi.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 8.19
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XVIII. Végzetúr Találkózó 2017.06.17. Szombat
87. hozzászólás - 2017.06.17. 17:10:24 (Válasz Offsboy #86 hozzászólására.)
Hi!

Alapvetően jó volt, téged hiányoltak jó páran. Legközelebb gyere Az meg tuti, hogy nem jövök legközelebb a hajnali vonattal, totál hulla vagyok:)

Ami a legnagyobb gond szerintem, hogy borzasztóan kevesen vagyunk. A hangulat jó, a TF-es és VU-s ős arcok hozzák a szintet. Lement az activity is, ahol az "UL letöltés" 15 másodperc alatti elmutogatásán buktunk el. A TF - VU-n kikaptunk, szerintem most semmi sem ment úgy, ahogy kellett volna, kötélhúzás 3/3 vereség, de legalább a háttér feladatokat hoztuk szerintem.

Volt új játék a BU helyett, aminek bár ötletes az alapja, baromira elhúzódott. Arról volt szó, hogy Miklósék kinyomtattak egy bazinagy SZB térképet, összeállt 5 darab 5 fős csapat (ahová kettőbe úgy kellett embert vadászni a verseny előtt), és minden embernek egy papírra ki kellett jelölnie egy mezőt, amit támad. Ezután ezt Miklósék színes tűkkel megjelölték a térképen, és ahol ütközés volt azok felmentek a színpadra és válaszoltak egy kvízre A-B-C-D választ egy nagy papíron felmutatva. Persze volt, hogy vagy 15-en voltunk egyszerre a színpadon, meg olyan is, hogy 3 kvízkör után se dőlt el a mező sorsa, így azt mindkét ember megkapta. Ebből lement 3 kör és már ekkor az aukciónak kellett volna jönnie, szóval még lehet optimalizálni kicsit. A taktikázás és a kockáztatás viszont a 4. és 5. körre szépen kijött, ott már nagyon-nagyon szoros lett a vége, van ebben fantázia. De talán inkább úgy, hogy vannak gondolkodtatós feladatok, mint régen, és ez a körökre osztott SZB-zés pedig folyamatos háttérfeladat lenne, de olyan módon, hogy 5 ütés, táblára rajzolás, ahol egyenlő ütés van, ott senkinek nem jár pont, ahol nekem van több, az az enyém.

Az aukción kicsit kitoltam magammal, mikor azt mondtam Unr34lnak, hogy vigye az uralkodó pálcáját első körben nyugodtan, el is ment 5400-ért kb. Én meg mentem a Joker 1-re, de 10k licitnél azt mondtam, hogy ennyit már tuti nem ér. Sajnos a mögöttem ülő úriembernek így jelentősen megdrágítottam a fétist, sorry. Komoly tapasztalat, hogy 3 tételre egyáltalán nem volt jelentkező, egyetlen darab se. Miklós feldobta, hogy be fogja tenni a játékba ezeket.

A fórumon hiányoltam az asztalokat, ahová ilyenkor le lehet feküdni fáradtan. Kellett is volna, mert semmi igazán hasznosan nem tudtam kihámozni az első 35 percből (eddig tudtam maradni, mert utána léptem vonathoz). Volt egy 300. szintes szintmaximum belebegtetés, de senkit nem hozott lázba igazán. Legtöbb embernek túl messze van, a többi meg szerintem nem érti teljesen a koncepciót. Pl. ha 300. a maximum szint, akkor mi szükség arra, hogy 300/1, /2 stb. Ez után Miklós felvezetett egy ötletet, hogy mi lenne, ha mindenki kreálhatna saját ultrabrutál szörnyet, amit utána a többiek csápolhatnának, stb. de jó fél tucat kérdés után számomra kiderült hogy erősen ötletszinten van ez még. Nem is gond ez, inkább egy jól körüljárt ötlet, mintsem egy elhamarkodott fejlesztés. Ezt követően valami portyázás, világátmenet, világösszevonás őskáosz következett. Tapasztalt kollégáim a teremben jó sokszor kifejtették, hogy aki portyázni akar, eddig is tudott, ez után is fog, ezen nem fog változtatni semmilyen világösszevonás. A portya halott, és élvezi. Én azt mondom, ezt el kell engedni. Most már a főnök az SZB meg a verem. Változik a világ. Na és úgy kb. eddig bírtam maradni. Pedig mögöttem másik kollégának is volt pár hasznos észrevétele, és engem is érdekelt volna pár dolog, pl. a megaesszenciák jövője 435 után, AH update, egyéb automatizálási javaslatok, stb. De itt már fáradt voltam, meg a korral egyre nehezebben viselem, ha minduntalan ugyanazokhoz a lerágott klisékhez térünk vissza

A környezet egyébként fasza, jól össze van rakva ez a műv.ház. Jóval kisebb, mint a Láng, de még ezt se sikerült megtölteni félig se. Én a játékvezetés helyében lehet erre próbálnék nagyobb hangsúlyt fektetni.

Hát kb. ennyi.
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 8.90
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XVIII. Végzetúr Találkózó 2017.06.17. Szombat
88. hozzászólás - 2017.06.17. 17:26:53 (Válasz LanMaffia #87 hozzászólására.)
Köszi! Most meló miatt kimaradtam, majd talán legközelebb.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 8.19
kedvencKwisatzFérfi
Végzetúr mester
610 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XVIII. Végzetúr Találkózó 2017.06.17. Szombat
89. hozzászólás - 2017.06.17. 19:02:04
Az új BU verseny nagyon tetszett (és nem azért, mert megnyertük ), az SZB amúgy is szívem csücske a V5-ön. Jó volt taktikázni és a szoros végeredmény azt mutatta, hogy a több csapatnak is tetszett. Az igaz, hogy az első kör elhúzódott, de ez volt a teszt kör, legközelebb gyorsabb lesz (ha lesz). Mindenesetre, ha Miklós ezt olvassa, legyen legközelebb is ilyen verseny, csak a kvíz részt kellene gyorsabban pörgetni, és legyenek nehezebb kérdések, mert nagyon basic szintről voltak szerintem (amit mutatott az is, hogy nagyon sok döntetlen volt a sok helyes válasz miatt).
A fórumról többet nem nagyon tudok mondani, a PVP valóban halott sajnos, bár mintha Miklós támogatná a felélesztését, de a kemény mag ellene van, úgy látom, hogy senkinek sem érdeke a felélesztés, ezt sajnálom.
Pontszám: 8.18
kedvelt tagŐrmesterFérfi
Végzetúr mester
391 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XVIII. Végzetúr Találkózó 2017.06.17. Szombat
90. hozzászólás - 2017.06.17. 22:36:19 (Válasz Kwisatz #89 hozzászólására.)
Nekünk annyira nem jött be az új Bolygó Ura a.k.a SZB: rengeteget csúszott az aukció miatta és néha nem is volt annyira egyértelmű, hogy mi is van, hogy is állunk? Sajnos tényleg alig mozgatott meg agyilag, mint a korábbi Bolygó Ura, mert "csak" a kvízekre kellett helyesen válaszolni; ellenben a QR kódos feladat (nekem legalábbis) igencsak odafigyelést igényelt, de azért sikerült megfejteni. A kis társaságunk igyekezett minden létező kvízt/feladatot teljesíteni a gépnél végezhető feladatokon kívül (is), mint a puzzle és a kvízolimpia - és szinte az egész délelőtt ráment, úgyhogy én jól szórakoztam. Ha nem lettem volna sofőr, talán oldottabb halmazállapotba is kerültem volna

A kis létszám köszönhető volt annak is, hogy valamennyire jó idő is volt, ballagás is volt meg ahogy múlnak az évek, egyre morzsolódnak le az emberek...

Miklós monológja az új aukciós tételre nagyon tetszett: "ez annyira exkluzív cucc, hogy nem fog bekerülni megvásárolható formában a játékba....vagy mégis?" Mert hát aukción éppen nem kelt el. Zseniális alakítás a TF-es elszólással együtt: "Kinek ér meg ez az aukciós tétel 600.000 forintot?"

Kösz mindenkinek a jó hangulatot, Sheran Úrnőnek, balumacinak, Nesztornak és Renaaatanak, hogy megismertem őket személyesen is!
Ha valaki legközelebb jön Siófok - Székesfehérvár irányból szóljon, lesz hely az autóban
V2 - Momonga (ex-Böszmeség)
Pontszám: 6.13
kedvencsivaNő
Végzetúr tehetség
214 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XVIII. Végzetúr Találkózó 2017.06.17. Szombat
91. hozzászólás - 2017.06.18. 11:41:17
Köszönjük a játékvezetés konstruktív hozzáállását, hogy látva a v2 valós aktivítását oda is bekerült a +3 aukciós tétel.
Amikre igéret van - utált tárgy/ak/ a szerencsekeréken, szörnytalizmán gomb az állatok oldalra, csps küldetés célszámok csökkentése, újabb ismételhető küldik.
A küldetések kitétele a fölső sorokba a turbó és ruhaváltáshoz hasonlóan.
Igaz kevesen voltunk, de a csapolt sör ígyis elfogyott,a végén már dobozost ittunk...
Pontszám: 8.89
kedvencShadowrun1990Férfi
Végzetúr mester
421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XVIII. Végzetúr Találkózó 2017.06.17. Szombat
92. hozzászólás - 2017.06.18. 12:36:01
Köszönjük az eddigi összefoglalókat!
V3 Shadowrun
Pontszám: 8.06
kedvelt tagŐrmesterFérfi
Végzetúr mester
391 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XVIII. Végzetúr Találkózó 2017.06.17. Szombat
93. hozzászólás - 2017.06.18. 15:37:43
A puzzle-ben a találkozó vége felé mennyi volt a legjobb idő? Amikor én csináltam, akkor még 1:39 volt.
V2 - Momonga (ex-Böszmeség)
Pontszám: 6.13
kedvencTissNő
Adminisztrátor
251 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XVIII. Végzetúr Találkózó 2017.06.17. Szombat
94. hozzászólás - 2017.06.18. 16:05:53
Köszönjük szépen azoknak, akik el tudták jönni a találkozóra. Reméljük, hogy jól éreztétek magatokat.
A hétfői nap folyamán igyekszünk mindent beírni a karaktereknek. BARATY mindig jelzi majd éppen hol tart vele.
A puzzle nyertes időpontját is megnézem és holnap megírom.

Bízunk benne, hogy novemberben még több játékosnak tudunk kellemes szórakozást kínálni majd a találkozón.
Pontszám: 8.47
kedvelt tagBalumaciFérfi
Végzetúr tehetség
228 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XVIII. Végzetúr Találkózó 2017.06.17. Szombat
95. hozzászólás - 2017.06.18. 16:19:41
1:23 volt azt hiszem
Pontszám: 6.14
kedvencBaratyFérfi
Adminisztrátor
1030 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XVIII. Végzetúr Találkózó 2017.06.17. Szombat
96. hozzászólás - 2017.06.19. 10:58:29
11:00 - Beírtuk a befizetett ősköveket, és a medálokat a részvételért
11:35 - Beírtuk a kvízolimpia és a Szövetségi bajnokság csapatverseny jutalmait
13:00 - Beírásra kerültek a tombola és a TF-VÚ csapatverseny jutalmai
13:40 - Beírtuk a szerencsekerék, a Beholder Kvíz és a Beholder Okos kód jutalmait
15:20 - Beírtuk az Élő Aukción vett tárgyakat, és a Titkosírás, Keresd a párod, Activity party jutalmait
16:50 - Beírtuk a Beholder Puzzle jutalmait

A jutalmak egy részének átvételéhez újra be kell lépni a karakterhez. A különféle jutalmak beírása folyamatosan történik a nap folyamán, akinek bármi problémája van, az ügyfélszolgálaton jelezze.
A hozzászólást Baraty módosította 2017.06.19. 16:50:58-kor
Pontszám: 9.18
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3609 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XVIII. Végzetúr Találkózó 2017.06.17. Szombat
97. hozzászólás - 2017.06.19. 12:12:28
Köszönöm mindenkinek, aki eljött a találkozóra! Ahhoz képest, hogy milyen sok játékosunk van, sajnálom, hogy az élő talira ilyen kevesen jöttek el, pedig tényleg rengeteg nyeremény volt, az aukción némelyik tétel kiugróan olcsón ment, és ha én játékos lennék, számomra nagyon fontos lenne, hogy egy élő beszélgetés során tudom befolyásolni a játék jövőjét. Az alábbiakban írtam egy összefoglalót az elhangzottakról.

A vetélkedőről, ezúttal valami újat szerettem volna kipróbálni, de elismerem, kissé nehézkes volt. A kvíznél túl gyakran volt, hogy mindketten jót vagy rosszat válaszoltak. Jobb lett volna olyan feladat, ahol mindig van egyértelmű nyertes. Az sem volt nyerő, hogy 10-15 embert kellett menedzselni, erre ki kell találnunk valamit, ha hasonló versenyt szeretnénk. Legjobb lenne az egészet digitalizálni (kivetitőn a térkép és az állás) úgy, hogy a feladatok élő jellege megmarad. De ezen van még fél évem gondolkodni

Akkor lássuk a megbeszélés összefolgalóját. ha valamit kifelejtettem, jelezzétek!

300-as szint.
További részletek ld:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,981.0

Szörnykreálás
A szörnykreálás egy meghatározott szint után érhető el a játékosoknak (valahol 70-100 között).
A szörnykreálás interfésze hasonlatos a legendás tárgy kreáláshoz: választhatsz a szörnynek nevet, képet. Lesznek alap statjai, amelyeket a te karakteredtől örököl, és ezután állíthatsz be neki további statisztikákat buffok formájában. Pl. +50% életpont, +30% kábítás stb. Az alacsonyabb szintű karakterek több buffot adhatnak, a magasabb szintűek kevesebbet.
A szörnyet, ha kész vagy, elmentheted, és ettől kezdve bármely játékos tudja támadni. A szabályok a következők:
1.) egy játékos egy nap megadott számú „kreatúra pontot” regenerál (ld. térkapu pont), amit arra használhat, hogy támadást ad le mások szörnyére (1-10 / nap).
2.) ha a szörnyet nem sikerült leölni, a csatát 1 kreatúra pontért folytathatod (mint epikus / entitás).
3.) lehet segítséget kérni a csatához egy másik játékostól, ill. lehet buffot vásárolni, ami csak a szörnycsatára érvényes.
4.) ha legyőzöl egy szörnyet, jutalmat kapsz, és nyilván tartjuk, hány és mely szörnyeket győzted le.
5.) bizonyos számú szörny legyőzése után új szörnyet kreálhatsz a másik mellé.
6.) ha egy szörnyet legyőz valaki, akkor azt egy darabig nem tudja más támadni.

Tárgyak és tárgyfunkciók:
kalandkódex (felhasználásakor kapsz 1 kalandot)
diránium erszény
unobtánium fókusz váltása relikviakuponra
relikvia, amivel több őskövet lehet a KH-tól lopni
elavult tali aukciós tárgyak berakása éles aukcióra
zafír csatlóskő berakása aukcióra
V5/V6-ra kisebb inspirátor boltba
Gradulátum cserélési lehetőség másikra

Szövetség:
Fókuszátor több szintje építhető legyen lélekkút töltésből egyszerre
Jutalom, ha valaki a lélekenergia tárolót építi
V5/V6-on az építési átlagba ne számítson az építési energia és manakonstrukció (legalábbis a jövőbeli építéseknél)
Szövetségi bajnokságban korlát a napi győztes csatákra (ez elvileg az inspiráció miatt merült fel, de nem biztos, hogy jó ötlet, hiszen akkor aki nem tudott 1-2 napig csatázni nehezebben hozhatja be a lemaradást!!)

Küldetések:
Kiégett ősköves küldetésnél a célszámot 6-ra csökkenteni
új küldetés: teljesíts 6 mini-event feladatot!
Főoldalra kijelezni az aktuális küldetést

Egyéb javaslatok:
Ha valakinek 12 kvízmedálja van, kapjon egyéb jutalmat.
Kiírni csatlós lapra a kincstalálás és myto robbanás értéket
A szörnytalizmán az állatok oldalról is használható legyen (akár mennyiségi paraméterrel)
szerencsekerék: lehessen beállítani egy gyűlölt ritkát, amit nem forgat.
Manaitalból lehessen a gyógyitalhoz hasonlóan egyszerre többet használni.
Kárhozat medál: minden 10 db eggyel növelje a szintek számát a kárhozat vermében, egészen +5-ig.
Csatlóscsata oldalon legyen részletesebb szűrési lehetőség.
A hozzászólást Miklós módosította 2017.06.19. 13:09:43-kor
Pontszám: 8.49
kedvencSpellatrix
Végzetúr mester
607 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XVIII. Végzetúr Találkózó 2017.06.17. Szombat
98. hozzászólás - 2017.06.19. 12:59:39 (Válasz Miklós #97 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2017.06.19. 12:12:28

Szövetségi bajnokságban korlát a napi győztes csatákra (ez elvileg az inspiráció miatt merült fel, de nem biztos, hogy jó ötlet, hiszen akkor aki nem tudott 1-2 napig csatázni nehezebben hozhatja be a lemaradást!!)


Ritka nagy baromság, a pvp halott, csak SZB-n van értelme a pp-ket eltolni, ha még erre is korlát lenne akkor az egész inspirációnak semmi értelme. Ha még is bevezetésre kerül, akkor az SZB-n legyen egy Joker mező amit lehet ütni vágni tetszés szerint, ugyan úgy LE-ért, annyi különbséggel, hogy a bajnokságban nem számít bele.
V6 - Spellatrix
V5 - Spellatrix
V4 - Spellatrix, Alexandrosz, Neharagudj
Pontszám: 9.46
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XVIII. Végzetúr Találkózó 2017.06.17. Szombat
99. hozzászólás - 2017.06.19. 14:06:35 (Válasz Miklós #97 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2017.06.19. 12:12:28

Szövetségi bajnokságban korlát a napi győztes csatákra (ez elvileg az inspiráció miatt merült fel, de nem biztos, hogy jó ötlet, hiszen akkor aki nem tudott 1-2 napig csatázni nehezebben hozhatja be a lemaradást!!)
Kíváncsi vagyok, hogy az a jóképességű, aki ezt feldobta, tudja-e mik azok a megaesszenciák, és hogy valóságformázás esszencia használatával akár 100pp is kapható egy nap. Persze ha kerül be más, alternatív pp elköltés azok számára is, akik mondjuk 1 embert látnak a portyalistában, az más.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 8.19
kedvelt tagSwarczYFérfi
Végzetúr
58 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XVIII. Végzetúr Találkózó 2017.06.17. Szombat
100. hozzászólás - 2017.06.19. 14:20:01 (Válasz Baraty #96 hozzászólására.)
Idézet: Baraty - 2017.06.19. 10:58:29
13:00 - Beírásra kerültek a tombola és a TF-VÚ csapatverseny jutalmai



Ma, 13:06 A XLVII. Beholder Találkozón a következő jutalmat kaptad: 5 Templomkristály.


Hát ez elég lófütty a TF-VÚ csapatversenyért.
Pontszám: 5.36
Oldal: 1234567
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!