Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: AF képesség tervek (2012. szept)
népszerűAgatityFérfi
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: AF képesség tervek (2012. szept)
21. hozzászólás - 2012.08.28. 16:47:01
Szerintem a csonterősítést is számolja a toplista, legalábbis akkor én nem lennék ennyire elöl, ha nem számolná...
LXXXVIII. Silex'en thour: A Ghalla-szerte ismert és tisztelt Dark Silex kései leszármazottja,
e néven az utolsó és egyetlen.
Pontszám: 7.65
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: AF képesség tervek (2012. szept)
22. hozzászólás - 2012.08.28. 16:48:35 (Válasz Birka #18 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2012.08.28. 16:36:03
800 AFP iszonyatosan sok viszonyítva a dukát költséggel szemben, ami "ingyen" jön.


Ezt azért gondold át még egyszer. Napi 2 dukát jön ingyen maximum. A többi nem, akinek napi 9-10 jön, az kőkeményen megdolgozik érte, amikor előre számolja ki, hogy a küldetéseket milyen optimális sorrendben és hogyan csinálja. Fura lenne, ha a ráfordított idő és energia ingyen lenne, de még csak nem is "ingyen". (Ne a V5-ből indulj ki, a többi világon a küldikért jár a dukát.)
Pontszám: 7.59
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: AF képesség tervek (2012. szept)
23. hozzászólás - 2012.08.28. 16:49:20 (Válasz Lora #20 hozzászólására.)
Akinek van öve az NEM fejleszti ki = 800 afp-t nem KELL elköltenie rá, ergó azokkal szemben akik így fejlesztik ki az öv hatását kapnak 800 afp előnyt.
A hozzászólást Birka módosította 2012.08.28. 16:49:52-kor
Pontszám: 5.88
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: AF képesség tervek (2012. szept)
24. hozzászólás - 2012.08.28. 16:53:56
Én is úgy értelmeztem, hogy akinek már megvan a szívósság öve, az kap 800 AF pontot fájdalomdíjként, hogy ők egy csomó dukátot összegyűjtöttek rá anno, így most az kuka. Én is érdekelt vagyok szívósság öv ügyben, én se támogatom hogy AF-ért kifejleszthető legyen, de ha benne lesz, akkor mindenképp kérek kompenzációt, a 800 AF pont megfelel, de az is jó, ha kapok annyi dukátot, amennyiért most egy szívósság övet vesztegetnek, mondjuk v2-n 3000 dukát megfelel...köszönöm.
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 6.78
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: AF képesség tervek (2012. szept)
25. hozzászólás - 2012.08.28. 16:56:11 (Válasz Craslorg #22 hozzászólására.)
Cras,

-napi 5 csp = 2 dukát (csp ingyen termelődik)
-napi 6 tkp = x dukát (a tkp ingyen termelődik)
-napi szerencsekerék (dukáttermelő teki) (Ha ez a szar esik akkor ingyen van, mert legszívesebben mást szeretnék helyette)
-napi x küldi (a léért bőven megéri csinálni, már az is elég táp, a dukát csak mellékes "haszon")
-templomban lehet venni dukátot (mint Miklós el is magyarázta a résznyeremények csak "bónuszok", így azok free mivoltuk miatt "ingyen" vannak)

Az, hogy ezen hatások némelyikét odafigyeléssel és őskő elköltéssel esetleg lehet optimalizáni? Ez egy másik kérdés...

Mivel az a normális, hogy semmi mást nem szabad addig aukcióról venni amíg nincs öved, így csak idő kérdése, hoyg "ingyen" dukátokból mikor pottyan valaki ölébe...
Pontszám: 5.88
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: AF képesség tervek (2012. szept)
26. hozzászólás - 2012.08.28. 16:57:47
aha, elolvastam mégegyszer, én értelmeztem rosszul, tényleg nem kapunk kompenzációt, akkor így viszont ne legyen benne a szívósság öv. Nem hiszem el, hogy nem lehet betenni olyan dolgot, ami nem aukciós cucc???

Akkor már inkább legyen az 5 állatos móka AF pontért, az még amúgy is újdonság, vagy mondjuk egy Af képesség hogy egyszerre 2 szakit is lehessen turbózni:D
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 6.87
népszerűNoFearFérfi
Végzetúr mester
374 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: AF képesség tervek (2012. szept)
27. hozzászólás - 2012.08.28. 16:57:56 (Válasz Eardog #24 hozzászólására.)
Ha kapnál 800 AF-et, az már 1600 előny lenne, mivel kifejlesztened sem kell, így az már 800+800. Ha meg most visszakapnád a mostani árát dukátban, akkor kb amióta csak megvan neked, azóta ingyen használtad. Kicsit abszúrd lenne.
A hozzászólást NoFear módosította 2012.08.28. 16:58:51-kor
NoFear - V1
Pontszám: 8.39
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: AF képesség tervek (2012. szept)
28. hozzászólás - 2012.08.28. 16:59:06 (Válasz Eardog #24 hozzászólására.)
Miklós kérdése az volt indirekten, hogy van-e olyan szívósság öv tulajdonos, aki nem tartja elégséges kompenzációnak a 800 afp előnyt érte, valamint azt hogy a "dukát esélytelenek" ezt kb 150. szinten szerezhetik meg leghamarabb, azaz az addíg termelt előnyt se érinti ezen szakértelem.
Pontszám: 5.88
kedvelt tagBumburnyakFérfi
Végzetúr mester
555 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: AF képesség tervek (2012. szept)
29. hozzászólás - 2012.08.28. 17:02:33 (Válasz Eardog #24 hozzászólására.)
Elég "érdekes" felmérés lesz:

az övvel rendelkező játékosok nyilván ellene lesznek, az összes többi játékos pedig mellette.

Én is ellenzem, hogy a szívósság öve megszerezhető legyen AH-n kívül, ami ugye az élő aukció legdrágább tárgya is szokott lenni.

Mellesleg V2-n az legutóbbiak: 3743, 3201, 3500 áron mentek el...
"Húzom a csukát, sapkát az arcba és kocc. Akkora lépteket csapatok ,h te is megfutamodsz. Idegesít mindenki mint körmöm alatt a kosz. Nevem antiszociál jobb ha nem baszakodsz!"
Pontszám: 6.94
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: AF képesség tervek (2012. szept)
30. hozzászólás - 2012.08.28. 17:04:33 (Válasz Birka #25 hozzászólására.)
Ne haragudj, de ezen jót nevettem. Gyakorlatilag a játékban elég sok minden ingyen van, hiszen a PP, amiből portyázok, a CSP, amiből vadászok, elfogok, mind-mind termelődnek. Az ÉP, VP szintén, amiből a csatákat, kalandokat, térkaput, entitást, epikust intézem/ütöm. Ami nincs ingyen, amellé oda van írva, hogy X őskő.
De ugye te se gondoltad ezt komolyan.
800 AF pont, amit tudok másra költeni, nyilván nem rossz, ha vannak mellé megfelelő képességek (alakul), ettől még maga a módszert sose fogom támogatni, hogy a játékban egyik módon beszerezhető tárgyat a későbbiek során más módon is meg lehessen szerezni, de ezt korábban is elmondtam minden ilyen esetben.
Pontszám: 8.84
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: AF képesség tervek (2012. szept)
31. hozzászólás - 2012.08.28. 17:09:53 (Válasz Bumburnyak #29 hozzászólására.)


És ha úgy tette volna fel Miklós a kérdést, hogy 3743, 3201, 3500 stb áron vennél e 800 afp-t az aukción, ha lenne ilyen tétel?

"övvel rendelkező játékosok nyilván ellene lesznek,"
Aki tényleg nem gondolja végig, és eldob magától további 800 afp előnyt az öve mellé, azt megvezette szűklátása, és tényleg ellene szavazhat esetlegesen.
Pontszám: 5.53
kedvencIsten KardjaFérfi
Végzetúr mester
628 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: AF képesség tervek (2012. szept)
32. hozzászólás - 2012.08.28. 17:12:34
Hmm...első körben én is rávágtam magamban, hogy ne lehessen AF-ből szívósság öve hatást elérni, de jobban belegondolva:
eleve el kell hozzá költeni 1500 AF-et (Nekem a V5-ön az AF-ekben top 4.-ént van 1315 AF költésem), majd még 800 AF-et össze is kell gyűjteni. Nem kis macera! Ráadásul időben sem kevés...szóval ez nem olyan fejlesztés, mint a zálog, hogy boldog-boldogtalan hozzájut, aki prémes. Nem hinném, hogy belátható időn belül itt bárkinek is meglenne ez a képesség...szóval fene tudja. Első ránézésre meg sem éri kizárólag így megszerezni.
V5 - Zafír Istenek - Isten Kardja
V3 - Lord IK - átvett karakter...meglátjuk mi lesz belőle
Pontszám: 7.92
kedvencBüyükFérfi
Végzetúr tehetség
171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: AF képesség tervek (2012. szept)
33. hozzászólás - 2012.08.28. 17:13:48 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2012.08.28. 15:30:29

A legkérdésesebb talán a harci kitartás, amely 800 AFpontért szívósság öve hatást adna. A kérdés az, hogy mennyire sok munka 800 AFpontot összegyűjteni, több-e, mint az aranydukátokat összehozni rá, és a jelenlegi szivósság öve tulajokat vigasztalja-e, hogy nekik lesz 800 AFpontjuk, amit másra költhetnek. Ha mindenki úgy érzi ez is belefér, akkor mehet, ha nem tetszik nektek, akkor kihagyjuk és kitalálunk mást.


Remélem ez kiderül a novemberi taliig mert akkor már nem kell többet költenem erre a játékra mert biztosan törlök.Nerfeltél már minden cuccomat.Az állatfelszerelést,hogy ne lehessen cserélgetni morálért,az inspirátort,V2-n van szkarám azt is,a hűség zálogát mindenkinek elérhetővé tetted(én persze egy rakás dukátot fizettem érte).És most ezt is mindenkinek elérhetővé tennétek???????????Ezért is egy rakás dukátot fizettem.Ti hozzátok a szabályokat az ember alkalmazkodik hozzájuk majd pár havonta felrúgjátok őket.Ha ennyire nem ismeritek a saját játékotokat és nem vagytok képesek előre gondolkodni akkor igenis kárpótoljátok azokat a játékosokat akiket megszívattok keményen a nerfeitekkel.

Persze tudom,hogy én vagyok a hülye,hogy fizetek egy ilyen játékért ahol a játékvezetés ott tesz az emberek alá ahol tud de annyi időm és pénzem is volt a játékban,hogy mindig meggyőztem magam a folytatás mellett.

De ha ezt beteszitek anélkül,hogy számomra is elérhetővé tennétek az össze aukciós tárgyat őskőért vagy Af pontért akkor engem már nem fogtok többé palira venni.Tudom a kutyának nem fogok hiányozni de azért szép lassan megérzitek majd,hogy sorban veszitek hülyére az ügyfeleiteket akik fizetnek nektek a játékért.
A kóbor kutyát nem érdekli a 800 AF pont előny mert pár hónap múlva úgysem lesz mire költeni és hónapokat kell úgyis könyörögni,hogy fejlesszetek már valamit amire lehet költeni az AF pontokat.Főleg,hogy lassan de biztosan a templomból is ömlik az Af pont még a Vf-eseknek is.
Pontszám: 7.46
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: AF képesség tervek (2012. szept)
34. hozzászólás - 2012.08.28. 17:14:35 (Válasz Birka #31 hozzászólására.)
A "ha"-val kezdődő mondatoknak nincs sok értelme.
Örülök, hogy szűklátókörűnek neveztél, de azért remélem elolvastad az indokomat is, miért nem támogatom Lemondok a 800 AF előnyömről most és bármikor a jövőben bármilyen előnyömről, azért, hogy ne legyen a jövőben a tárgyak megszerezhetősége szempontjából fontos költségek között kapcsolat. Ami dukátért megvehető, az legyen dukátért, ami AF-ért, az legyen AF-ért és így tovább: LE, szilánk, LGY, stb...
Pontszám: 7.59
népszerűYasminaNő
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: AF képesség tervek (2012. szept)
35. hozzászólás - 2012.08.28. 17:39:46 (Válasz Quellon #5 hozzászólására.)
Sajnos a toplistán csak az szerepel, ami épp a karaktered AF képességein van, az nem amit pl. a térkifordítóval elvesztettél.
Jó lenne, ha az elvesztett AF pontokat is számolná a gép, ha már az össz elköltésről van szó.

Kb -200 AF pontnál járok jelenleg a térkifordítások miatt, bár ez gondolom kutyát sem érdekel max. engem...
Pontszám: 7.90
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: AF képesség tervek (2012. szept)
36. hozzászólás - 2012.08.28. 18:00:26 (Válasz Yasmina #35 hozzászólására.)
Pedig ez bizony kb. mindenkit érint.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 8.35
kedvencShadowrunFérfi
Végzetúr tehetség
163 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: AF képesség tervek (2012. szept)
37. hozzászólás - 2012.08.28. 18:01:24
Egész jók lesznek a fejlesztések, viszont a szívósság öves AF-s történetet én sem támogatom!
Pontszám: 7.31
népszerűYasminaNő
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: AF képesség tervek (2012. szept)
38. hozzászólás - 2012.08.28. 18:06:54 (Válasz Büyük #33 hozzászólására.)
Maximálisan osztom a nézeted Büyük!
Nálam a zálognál gurult el a gyógyszer

Jómagam lassan egy éve gyűjtök az övre és eddig már kétszer csúsztam le róla, mert egyre drágábban megy el az AH-ban!
Jelenleg az öv a legnagyobb táp a játékban és ha ez is mindenkinek elérhető lesz fix áron, akkor igen csak eltorzul a játék...
Pontszám: 8.16
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: AF képesség tervek (2012. szept)
39. hozzászólás - 2012.08.28. 18:10:37 (Válasz Yasmina #38 hozzászólására.)
Én ugye ellene vagyok (más okok miatt), de azért a mindenkinek elérhető kitétel valóban kicsit túlzás. 2300 (fertőtlenedve 2200, tudás könyvével 2180) AF pontot kell elköltened, hogy megkapd. Jelenlegi legtöbb költött AF is 1500-1600 környékén jár, bár azt nem tudom, nekik mennyi van tartalékban.
Pontszám: 8.45
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: AF képesség tervek (2012. szept)
40. hozzászólás - 2012.08.28. 19:12:30 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Amik rendben vannak, azokhoz nem fűznék kommentárt, csak azokhoz, amik problémásak szerintem.

Bör evolúció/Aura evolúció/Fájdalomtűrés hármas
maximális szint megnő 10-zel.

Ez a trió szerintem alapból el van hibázva. Egyszerűen végteleníteni kellene mindhárom képességet a kritikus ütés mintájára, azaz a képességek szintkülönbsége határozná meg, hogy mekkora az aktuális tüskés bőr/aura ereje, természetesen nem átlépve az előre definiált maximumot.. Így folyamatosan érdemes lenne fejleszteni őket.

Trollvér
Amennyivel magasabb a trollvér szakértelmed, mint az ellenfeledé, annyival megnő a regenerációd a portya során (de maximum annyival, ahányadik szintű vagy). Költség: 1/szint. Max.szint: nincs.

Ennek a csata közbeni regenerációnak akkor lenne igazán értelme, ha a regeneráció beleszámítana a csata végkimenetelébe is. Tehát amit regenerálok a csatában, az vonódjon le a bekapott sebzés mennyiségéből.

Harci tetoválás
A szakértelem minden szintje ad +1 támadást és +1 védelmet valamint
Max. szint: Karakterszint/10 Költség: 10
(Előfeltétel: nincs Mágus tetoválás)

Mágus tetoválás
A szakértelem minden szintje ad +1 IQ-t
Max. szint: Karakterszint/10 Költség: 10
(Előfeltétel: nincs Harci tetoválás)

Ez a két képesség ugyan abban a hibában szenved, mint a tüskés bőr és aura. Idővel mindenkinek maxon lesz, és ezáltal semmi hatása nem lesz. Úgy kellene működnie, hogy a képesség maximális szintje végtelen, a maximális hatása karakterszint/10, és a szemben álló karakterek képességkülönbsége határozza meg az aktuális képességszintet.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.84
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője