Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: AF képesség tervek (2012. szept)
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
AF képesség tervek (2012. szept)
1. hozzászólás - 2012.08.28. 15:30:29
Elkészítettük az új AF képességek tervezetét. Várjuk az észrevételeket, javaslatokat ezzel kapcsolatban. Az új AF képességek azok számára lesz elérhető, akik egy bizonyos mennyiségű AF pontot elköltöttek már.

Ezek között több "nyerstáp" képesség is van, épp ezért meg van határozva egy minimum elköltött AFpont mennyiség, hogy senkinek se kelljen a falba verni a fejét amiatt, hogy nem tartalékolt rájuk

A legkérdésesebb talán a harci kitartás, amely 800 AFpontért szívósság öve hatást adna. A kérdés az, hogy mennyire sok munka 800 AFpontot összegyűjteni, több-e, mint az aranydukátokat összehozni rá, és a jelenlegi szivósság öve tulajokat vigasztalja-e, hogy nekik lesz 800 AFpontjuk, amit másra költhetnek. Ha mindenki úgy érzi ez is belefér, akkor mehet, ha nem tetszik nektek, akkor kihagyjuk és kitalálunk mást.

A lista még valószínűleg bővülni fog, átnéztem a másik topikban levő ötleteket is, volt közük pár ami tetszett.

1000 elköltött AFP felett:

Hasznos vadászat
maximális szint megnő 20-szal.

Bör evolúció/Aura evolúció/Fájdalomtűrés hármas
maximális szint megnő 10-zel.

Lopakodás
Amennyivel magasabb a lopakodás szakértelmed, mint az ellenfeledé, annyival megnő a kivégzés szakértelmed a portya során. Költség: 1/szint. Max.szint: 200.

1500 elköltött AFP felett:

Trollvér
Amennyivel magasabb a trollvér szakértelmed, mint az ellenfeledé, annyival megnő a regenerációd a portya során (de maximum annyival, ahányadik szintű vagy). Költség: 1/szint. Max.szint: nincs.

Harci tetoválás
A szakértelem minden szintje ad +1 támadást és +1 védelmet valamint
Max. szint: Karakterszint/10 Költség: 10
(Előfeltétel: nincs Mágus tetoválás)

Mágus tetoválás
A szakértelem minden szintje ad +1 IQ-t
Max. szint: Karakterszint/10 Költség: 10
(Előfeltétel: nincs Harci tetoválás)

Harci kitartás - TÖRÖLTÜK A LISTÁRÓL
A szakértelem minden szintje eggyel megnöveli a szívósság szakértelmed lehetséges maximumát, legfeljebb 100-ig.
Max. szint: 40 Költség: 20

2000 elköltött AFP felett:

A tudás hatalma
A specializált tulajdonságot szintenként 1%-al kevesebb LE fejleszteni.
Max. szint: nincs Költség: (tudás hatalma szint+1)*200

A fejlődés hatalma
A szakértelmeket szintenként 1%-al kevesebb LE-be kerül fejleszteni
Max. szint: nincs Költség: (fejlődés hatalma szint+1)*100

A hozzászólást Lora módosította 2012.08.29. 11:04:17-kor
Pontszám: 5.87
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: AF képesség tervek (2012. szept)
2. hozzászólás - 2012.08.28. 15:42:26 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Először is köszönet, hogy visszatért a régi szokás, hogy fejlesztés előtt megy egy fórumos köröztetés, így jóval átgondoltabban kerülhet a játékba.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 8.76
kedvencKelatFérfi
Végzetúr
58 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: AF képesség tervek (2012. szept)
3. hozzászólás - 2012.08.28. 15:48:53
Nekem tetszik mind, viszont ha elköltött AF függőek, akkor legyen egy AF számláló is, hogy mindenki lássa hányadán áll.
Pontszám: 7
kedvelt tagDartmaulFérfi
Végzetúr tehetség
119 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: AF képesség tervek (2012. szept)
4. hozzászólás - 2012.08.28. 15:52:43
Szerintem nem az elköltött AF-pontok után kéne számolni!!!!!!
A SÖTÉT ERŐ legyen veletek
Pontszám: 5.90
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: AF képesség tervek (2012. szept)
5. hozzászólás - 2012.08.28. 15:55:08 (Válasz Kelat #3 hozzászólására.)
Toplistában megtudod nézni mennyit költöttél el.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 9.00
népszerűCofeeFérfi
Végzetúr tehetség
214 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: AF képesség tervek (2012. szept)
6. hozzászólás - 2012.08.28. 15:56:07 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Szerintem elég sok az a 800 kapott af azoknak akiknek van már szívósság övük kompenzáció címen! Elég hasznot hozott már azoknak akiknek megvan, így felesleges tovább tápolni őket.
Különben is jópár relikvia nerf volt már (pl:reflexek könyve, tudás könyve), és senki nem járt ilyen jól az eddigiek során, mint amit a mostani szívósságöv tulajdonosok kapnak. Kb mindig az volt a válasz, hogy így jártál.
Nem értem ezt a kivételezést!
AzZaZeL - Domini Mortis
Pontszám: 6.00
népszerűCofeeFérfi
Végzetúr tehetség
214 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: AF képesség tervek (2012. szept)
7. hozzászólás - 2012.08.28. 15:57:15 (Válasz Quellon #5 hozzászólására.)
A toplistás af pontszám nem számolja bele a csonterősítést, így az sem pontosan azt mutatja, hogy ténylegesen ki mennyi af pontot költött.
AzZaZeL - Domini Mortis
Pontszám: 6.99
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: AF képesség tervek (2012. szept)
8. hozzászólás - 2012.08.28. 16:00:36 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Tetszetősnek tűnik, de AFK-kban nincs (elég) tapasztalatom.

Napi rutin mikor várható?
Úgy emlékszem az a napi aktivitást díjazná (többek közt), az mindenkit érintene és pozitívan, míg ez jelenleg azért csak a legfelsőket és jórészt őket is hosszútávon a többieket meg nagyon-nagyon hosszútávon.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 7.34
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: AF képesség tervek (2012. szept)
9. hozzászólás - 2012.08.28. 16:03:49 (Válasz Cofee #7 hozzászólására.)
Igaz.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 7.50
kedvelt tagRicskoszFérfi
Végzetúr mester
1146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: AF képesség tervek (2012. szept)
10. hozzászólás - 2012.08.28. 16:04:23
Ha a tudás hatalmának nincs max szintje, akkor az azt jelenti, hogy egy idő után elérünk oda, hogy a program ad nekem LEt a fejlesztésért?
Pontszám: 5.49
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: AF képesség tervek (2012. szept)
11. hozzászólás - 2012.08.28. 16:10:11 (Válasz Ricskosz #10 hozzászólására.)
Ha 50%-ot összeszedsz amúgy, ezt pedig 50. szintre fejleszted, úgy igen. Ingyen lesz minden tul fejlesztésed.
Cirka 260K AF-be fog ez neked fájni.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 7.52
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: AF képesség tervek (2012. szept)
12. hozzászólás - 2012.08.28. 16:16:31 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Csak azokhoz írok, amire véleményem van.

Idézet: Miklós - 2012.08.28. 15:30:29
1000 elköltött AFP felett:

Lopakodás
Amennyivel magasabb a lopakodás szakértelmed, mint az ellenfeledé, annyival megnő a kivégzés szakértelmed a portya során. Költség: 1/szint. Max.szint: 200.


Ha valaki a kivégzésre megy rá, akkor 200 AF-ért +200 szintet kap, ami az esetleges 5-6-700-as kivégzéseknek ugyan ad egy tápot, de hosszú távon egyre csökkenhet a jelentősége. Hatásosabb lenne esetleg, ha nem fix mennyiségű pluszt ad, hanem %-ost, nem lenne maximális szintje, de progresszív költsége lenne. (Megjegyzem, nekem 1-es kivégzésem van, azaz magam ellen beszélek, főleg, mert a környékemen egyre többen térnek rá, de talán használhatóbb lenne.)

1500 elköltött AFP felett:

Trollvér
Amennyivel magasabb a trollvér szakértelmed, mint az ellenfeledé, annyival megnő a regenerációd a portya során (de maximum annyival, ahányadik szintű vagy). Költség: 1/szint. Max.szint: nincs.


A regeneráció a játék rákfenéje. Nem érzem, hogy ezt a másiktól kellene függővé tenni. Valljuk meg, összehasonlítva a Lopakodással, 200 AF pontért kap - ha a másiknak nincs - 1400-1600 + ÉP-t, ami a csata kimenetelét nem befolyásolja (hiszen a sebzéstől függ), maximum, ha kivégzésre kerül a sor (illetve utolsó vérig bajnokin lehet minimális jelentősége, közel azonos karakterek között).
Jó ötlet a regenerációval valamit kezdeni, de jelen formájában valami hasznosabb megoldáson kéne gondolkodni. Akár úgy, hogy a csata végén a sebzésből levonódik a regeneráció, azaz valós hatása lenne a csatákra, akár más módon.

Harci tetoválás
A szakértelem minden szintje ad +1 támadást és +1 védelmet valamint
Max. szint: Karakterszint/10 Költség: 10
(Előfeltétel: nincs Mágus tetoválás)

Mágus tetoválás
A szakértelem minden szintje ad +1 IQ-t
Max. szint: Karakterszint/10 Költség: 10
(Előfeltétel: nincs Harci tetoválás)


+10 támadás és +10 védelem magas szinten semmit sem ér! Ugyanúgy, mint a támadás itala, gyakorlatilag értelmetlen. Itt is inkább %-os hatásban kellene gondolkodni, annak már lenne több értelme. Aki közelharcra gyúr, így már valós eséllyel védekezhet a varikörben, ugyanakkor ellene a varázslásmániások a közelharcban. Hozzáteszem itt azért kijön az a hiba, hogy a közelharc 2 tulajdonságon, a varázskör 1 tulajdonságon múlik, hiszen jobb lenne, ha a döntés a támadás vagy védekezés fejlesztésén múlna. Akár külön is bontanám külön támadásra, védekezésre és IQ-nál támadásos IQ-ra és védekezéses IQ-ra.

Harci kitartás
A szakértelem minden szintje eggyel megnöveli a szívósság szakértelmed lehetséges maximumát, legfeljebb 100-ig.
Max. szint: 40 Költség: 20


Ebben érdekelt vagyok, hiszen van szívósság övem. Maximális optimalizációval a jelenlegi 4000-es költség (V1) összegyűjtése 8 hónap. Hangsúlyozom, ez azoknak elérhető, akik a mindenkori Alvariel küldis versenyében a top 3-ban végeznek. Akik odafigyelnek, de mégsem optimalizálnak ilyen szinten, azoknak ez 16-20 hónap. Ugyanitt 800 AF pont összegyűjtése 8-10 hónap EH mellett, vadászattal. Ez az idő jóval kedvezőbb a dukátszerzéssel szemben. VF-fel ugye kevesebb AF jön, időben több, akkor már elérheti a dukátok szerzésének idejét.
Egyrészt, én a korábban bekerülteknél is említve soha nem engednék be AH-ban és találkozós liciten megszerezhető tárgyat a játékba más módon megszerezhetőként. Jogosan reklamáltak korábban is emiatt, akiknek megvolt (a kompenzáció meg soha nem volt megfelelő, lásd Hűség Záloga 60 napos határidő). Egyszerűen a különböző erőforrások által elérhető bónuszoknak nem szabadna átfedni egymást. Amennyiben viszont bekerülne mégis, akkor ez a költség nem olyan rossz érte, bár én kicsit még emelnék rajta.
Sajnos az ilyen módosítások mindig rossz szájízt okoznak azoknak, akik más módon küzdöttek értük (dukátok): reflexek könyve, tudás könyve (szerencsekerék) pl.

Viszont szerintem még kell néhány AF képesség, akár a máshol javasoltakból is, mert az AF pontokra is bónuszok vannak, így a jelenlegi állapot 1 év múlva megint eljön, azaz nem lesz mire költeni (kivéve a progresszív költségűek, ott ugye ár/értéken kell elgondo,.lkoznia mindenkinek a megtérülés idejét figyelembe véve.

Egyébként én támogatok minél több AF képességet!
Pontszám: 7.67
népszerűSikuFérfi
Végzetúr tanonc
28 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: AF képesség tervek (2012. szept)
13. hozzászólás - 2012.08.28. 16:19:26
S2-n a toplista szerint 10 embert érint a dolog. Nekem VF-sként személy szerint Toplista 40. helyén(119.szint) vagyok. kb. 2 év amig elérem az 1000AF-t.

Nem lennének rosszak, ha valaha is használhatnám. Ez a fejlesztés szerverenként most 10embert, egy éven belül is alig pár embert érint.

480AF pontot költöttem a stat szerint. Gyűjtöm ezerrel...
Xenó küldetésgömb IV.
Xenó tapasztalatgömb IV.
Féléves bölcsesség kötet
A bölcsesség arany pajzsa

Igy is alig növekszik.
Pontszám: 7.55
népszerűNoFearFérfi
Végzetúr mester
374 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: AF képesség tervek (2012. szept)
14. hozzászólás - 2012.08.28. 16:24:48
Egyetértek az előttem szólóval. Ez V1-en is szűk 50 karaktert érint jelenleg. Nekem nincs semmi bajom azzal, ha az AF képességek fejlesztését is csinálják, de véleményem szerint jobb lenne olyan fejlesztéseket előtérbe helyezni, ami a játékosok többségét érinti (alacsonyabb szinten is), nem csak egy szűk réteget.
NoFear - V1
Pontszám: 7.54
kedvelt tagRicskoszFérfi
Végzetúr mester
1146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: AF képesség tervek (2012. szept)
15. hozzászólás - 2012.08.28. 16:28:37 (Válasz NoFear #14 hozzászólására.)
Igen, de ez a szűk réteg megérdemli, hogy ha már optimalizált aminél több af szerzésre(pajzs kivétele más relikvia helyett kufárháborúból stb) akkor nem azt várja el, hogy halmokban álljon nála az AF.(mondom ezt úgy, hogy egyik szerveren sem vagyok ilyen réteg tagja).
Pontszám: 6.99
népszerűVFerkoFérfi
Végzetúr tanonc
29 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: AF képesség tervek (2012. szept)
16. hozzászólás - 2012.08.28. 16:31:38
Cras: a legutóbbi öv V1-en: 2012.07.21. Pöppem az aukción megvásárolta a következő tételt: A szívósság öve 5487 aranydukátért.
Nem támogatom, h bekerüljön az öv AF-ért cserébe, de ha be is kerül akkor SE kapjon 800 AF-et az akinek már van öve, akkor már inkább legyen megvehető kavicsért akár a zálog...
Pontszám: 6.62
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: AF képesség tervek (2012. szept)
17. hozzászólás - 2012.08.28. 16:34:20 (Válasz VFerko #16 hozzászólására.)
Nem kapnának az öv tulajok, effektíve úgy "kapnának", hogy nekik nem kellene kifejleszteni. Mert tisztában vannak azzal, hogy a játék legerősebb relikviáját akarják most elérhetővé tenni, így kb. mindenki ki fogja fejleszteni.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 7.52
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: AF képesség tervek (2012. szept)
18. hozzászólás - 2012.08.28. 16:36:03 (Válasz Siku #13 hozzászólására.)
A legtöbb fejlesztés, mely szintekben visszamőleg is használható problémás, így mindenképpen jó, ha van egy "limit" ahonnan az újabb képességelet ki lehet fejleszteni. Ez nem lehet sztint limit, mert akkor azok akik AF-re "gyúrtak" egyszerűen elvesztenék az előnyét a "több" AFP-nek.

Ez a fejlesztés kb 115. szinttől lép életbe jelenleg (ekkor érik el a topplisták az 1000 AFP-t jelenleg), de az új fejlesztéseknek hála (szerencsekerék, templom, szövi küldik) a későbbi generációknak ez sokkal hamarabb megadatik majd (én 80. szinten valahol 420 elköltött afp-nel tartok.) Nekem tetszik, hogy nem az a fejlesztés célja, hogy még több AFP hiányt/fejtörést adjon az alacsony szinteknek, hanem azoknak akik érdemben akarnak fejleszteni/már nincs mit fejleszteni ad egy végtelen költési lehetőséget.

800 AFP iszonyatosan sok viszonyítva a dukát költséggel szemben, ami "ingyen" jön. Továbbá mire valakinek lesz 800 AFP-je erre, addigra legalább 130-150. szintű lesz. Azaz akiknek már van övük (én is tulajdonos vagyok) azok kb 50-60 szinten keresztül lazán előnyt kovácsolhattak belőle, és ezek után is extrém előnyt kapnak (800 afp) azokkal szemben akik így szerzik meg a 100-as szívósságot. Ez a képesség csak azoknak jó, akiknek SOHA nem lenne esélyük dukátból megvenni, és nekik is csak komoly AFP hátrányért nyílik rá lehetőségük, hogy az orbitális harci hátrányukból faragjanak.
Pontszám: 5.88
népszerűNoFearFérfi
Végzetúr mester
374 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: AF képesség tervek (2012. szept)
19. hozzászólás - 2012.08.28. 16:36:31 (Válasz Ricskosz #15 hozzászólására.)
Akkor szerinted más nem érdemli meg, hogy kapjon új fejlesztést csak az akinél "halmokban áll" az AF? Egyébként kíváncsi lennék hány karakternél "áll halmokban" AF pont, mondjuk 100 fölötti AF kinél van.


Idézet: VFerko - 2012.08.28. 16:31:38
Cras: a legutóbbi öv V1-en: 2012.07.21. Pöppem az aukción megvásárolta a következő tételt: A szívósság öve 5487 aranydukátért.
Nem támogatom, h bekerüljön az öv AF-ért cserébe, de ha be is kerül akkor SE kapjon 800 AF-et az akinek már van öve, akkor már inkább legyen megvehető kavicsért akár a zálog...



Ki mondta, hogy kapnak 800 AF-et? Miklós arra értette szerintem, hogy ha annyi összegyűlt nem kell arra költeniük, mert már megvan nekik. Amúgy a további kavicsért megvehető relikviák bekerülése biztos, hogy negatívan hatna az egész játékra. (mint ahogy a hűség záloga is)
NoFear - V1
Pontszám: 7.58
kedvencLoraNő
Adminisztrátor
175 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: AF képesség tervek (2012. szept)
20. hozzászólás - 2012.08.28. 16:40:20
Úgy látom félreértés történt: a Szívósság öv tulajdonosok a kiírás szerint nem kapnak semmilyen kompenzációt.
Ők nem tudják kifejleszteni a Harci kitartás AF képességet, így ha gyűjtenek af pontot azt másra költhetik, ennyi.
A hozzászólást Lora módosította 2012.08.28. 16:40:51-kor
Pontszám: 9.13
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!