Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Új: kvíz olimpia
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
161. hozzászólás - 2009.01.09. 19:40:36 (Válasz Bekas #159 hozzászólására.)
Idézet: Bekas - 2009.01.09. 14:32:04
Ezt most azért írom ide, mert sehova sem fér be, topikot meg nem lehet nyitni a halandóknak.


Ennek itt a helye, azaz van rá topic.

Másrészt hidd el, meg lehet oldani. Nézd meg, mennyiszer nyert, oszd el, nézd meg mennyi így a győztes harconként szerzett LE, majd gondolj a kreatív affinitásra, mondjuk 25-ös szinten. Aztán nézd meg, hogy hány karakter van a 18. szint környékén és nézd meg, ebből mennyi az esélyes, hogy lehet támadni. Keress egy pontot, ahol tényekkel tudod alátámasztani a vádjaidat, majd ezt a TÉNYT írd bele a fent említett topicba.
Pontszám: 8.75
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
162. hozzászólás - 2009.01.13. 16:57:48
kíváncsi leszek, hogy kikerülnek-e végre a hibás kérdések az olimpiai csomagból:)
Pontszám: 7.50
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
163. hozzászólás - 2009.01.13. 17:44:11 (Válasz winnie #162 hozzászólására.)
Ne számíts semmi jóra, és akkor max pozitívan csalódhatsz.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 8.75
kedvencDisloyalFérfi
Végzetúr tanonc
37 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
164. hozzászólás - 2009.01.14. 00:51:46
Csak egy rövid megjegyzés: semmi változás, ahogy arra számítani lehetett.

Bővebben kifejtve:
Továbbra is hemzsegnek a helyesírási hibás kérdések, találkoztam olyannal is, ahol rossz válaszlehetőség volt megjelölve helyesnek, illetve nem voltak egyértelműek a válaszok, valamint - szokás szerint - fénykorukat élik a speciálisabbnál speciálisabb kérdések, mint noname fantasy írók ismeretlen regényeinek főhősének a kutyájának a neve, illetve születési ideje (persze napra pontosan), gyermekkori beceneve, stb
A teljesség igénye nélkül:

Milyen fegyvert használtak vietnamban az amerikai haderő gyalogos egységei?
M1Garand
M1Thompson
M-16A1 *
M-16A2

Melyik NFL csapat játékosa jelenleg (2008) Peyton Manning?
St. Louis Rams
Indianapolis Colts *
New York Giants
Chicago Bears

Hányfarkú démon van Naruto testébe zárva?
7
11
5
9 *


A tapasztalat tehát az, hogy ha egy szar kérdés valahogyan bekerült az adatbázisba, és Hatsepsut esetleg még nem ért végig a kvíz topicon, akkor adott kérdés simán szerepel az olimpián, nincs semmiféle szűrés.
Pontszám: 9
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
165. hozzászólás - 2009.01.14. 02:19:22
Csak a legdurvábbat emelem ki, a sehonnai írok nevenincs regényeit már betudtam annak, hogy műveletlen vagyok.

Ki lett a 2008-as HKK nemzeti bajnok?
Magyar Attila
Panyik Zoltán
Csernus Dávid *
Sass Tamás
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 8.75
kedvelt tagmastervFérfi
Végzetúr mester
687 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
166. hozzászólás - 2009.01.14. 07:04:04
Jó reggelt mindenkinek! Íme a ma reggeli kapásom... Ez volt az összes hibám,azt hiszem ezért lehetek mérges is,ha nem ezek a csodásak jönnek,akár még érmet is kaphattam volna...

Milyen alakja nem lehet a baktériumoknak?
bacillus
spirillum
coccus
hélix

A 2008-as labdarúgó EB döntőjében ki rúgta az egyetlen gólt?
Miroslav Klose
Iker Casillas
David Villa
Fernando Torres

Mikor alakult az AS Roma együttese?
1920
1899
1902
1927

Beethoven melyik szimfóniájának egyik témájából született az Európai Unió himnusza?
9.
8.
5.
3

Ki fedezte fel Trója romjait?
Flinders Petrie
Howard Carter
Heinrich Schliemann
Artur Evans


Mi a híres Katedrális sorozat írójának, Harrison Fawcett eredeti neve?
Greg Smith
Harrison Fawcett
Fonyódi Tibor
Szélesi Sándor

Melyik állat esetében nagyobb rendszerint a hím a nősténynél?
fekete özvegy
tigris
feketerigó
héja

Melyik isten a gonoszság megszemélyesítője a Zoroaszter vallásban?
Istár
Ahriman
Mithras
Ahura Mazda

Melyik évben született több gyermek a földön?
1918
1919
2007
1452

Milyen származású José Cura, a neves tenorista?
Portugál
Olasz
Argentin
Spanyol



Ezek mind a speciális érdeklődésű rétegnek címzett kérdések(talán Beethoven kivételével). Ha mindenki csak ennyi hülye kérdést kapott,akkor alakul a dolog,de még mindíg nem az igazi! Trója felfedezőjét pl. az előző olimpián is kifogásoltam,csakúgy mint Fawcettet,mégis itt vannak...
A "Pokrócozás Királya" személyesen!
(A név márkavédett, köszönet érte Ösvényjárónak)
Pontszám: 4.67
népszerűShiakoFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
167. hozzászólás - 2009.01.14. 07:41:53
Most akkor lehet napra kérdezni, vagy sem? :think:

Mikor lett vége az első világháborúnak?
és 4 egymást követő nap közül kell választani
Üdv:
Gabi
Pontszám: 7.50
kedvelt tagGau84Férfi
Végzetúr mester
303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
168. hozzászólás - 2009.01.14. 09:24:13
Milyen ásványi nyersanyag nem található meg Namibiában nagyobb mennyiségben?

platina
gyémánt
réz
vas

Namíbiai (igen, hosszú í) lévén evidens, hogy tudnom kellene, de azért nálam is van egy határ, pláne kvízolimpián.
Akkor arról még szó sem esett, hogy melyik nem Depeche Mode nagylemez és hasonló társai.
Azért könyörgöm, az efféléket legalább kvízolimpián mellőzük.
Pontszám: 8.33
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Új: kvíz olimpia
169. hozzászólás - 2009.01.14. 09:52:28
Nekem is volt egy-két "jó kérdés" tessék kettőt megmutatok!

Az AD&D szabályai szerint melyik szinű sárkány köp savat?

Melyik a kakukktojás?

RAM
FDD
HDD
DVD+R


Mi az a AD&d?
Jé kakukktojás,az első kérdésem nekem is az volt ,de rögtön törölték is!
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 9
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
170. hozzászólás - 2009.01.14. 09:58:34 (Válasz Viszok009 #169 hozzászólására.)
A sárkányost én raktam be még a játék indulásánál, az volt a második kérdésem. Tekintve, hogy már három hónapja benn van, és majdnem 50% helyesen válaszolt, nem tekinthető nehéznek. Egyébként advanced dungeons and dragons, a leghíresebb szerepjátékok egyike.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 6.50
kedvelt tagGau84Férfi
Végzetúr mester
303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
171. hozzászólás - 2009.01.14. 10:03:11 (Válasz Mortimer #170 hozzászólására.)
Akkor ez szvsz hiba, ugyanis rég ki kellett volna szedni, mivel enyhén szólva is speciális a kérdés.
Pontszám: 4.25
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
172. hozzászólás - 2009.01.14. 10:16:35 (Válasz Gau84 #171 hozzászólására.)
Egy fantasy rajongókból élő cég honlapján miért is speciális egy szerepjátékos kérdés? Egyébként ugyanígy nem értem, hogy a végzetúrhoz kapcsolódó alapkérdések hogy lehetnek azok. Szánalmas, hogy a játékosok többsége a játékszabályokat sem ismeri. (Lásd kivégzés miatti reklamálások, "miért nem tudok lefelé támadni?", meg a "neki miért lehet a szintjénél magasabb szintű fegyvere?") Ezeket már csak azért is bennhagynám, hogy aki ezt nem tudja, biztosan utánanézzen. Egyből nem lenne ilyen irreális a LE rablási toplista.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 6.50
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
173. hozzászólás - 2009.01.14. 10:21:29 (Válasz Mortimer #172 hozzászólására.)
Hát,igen ez jogos már hozzám is rengetegen jöttek,hogy:
mi az h elájult az állatom
hogy van magasabb szintű cuccod
stb.
Persze mindre válaszolok(kimásolom a wikidot-ból) és utána odaírom h ezt a honlapot nézzék +! De aztán még aznap vagy másnap jönnek ugyanazok más GY.I.K. kérdésekkel. az a baj ezt a honlapot csak azok használják,akik már elég jól ismerik a játékos és pl. kiváncsiak a 35. küldetésre vagy másra.
Ez a nem mind1.

Tudom h ez nem ide tartozik csak válaszoltam a hosszászólásra. Én kérek elnézést!
A hozzászólást Viszok009 módosította 2009.01.14. 10:23:05-kor
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 7.33
kedvelt tagGau84Férfi
Végzetúr mester
303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
174. hozzászólás - 2009.01.14. 10:33:31 (Válasz Mortimer #172 hozzászólására.)
Anno már egyszer érveltem amellett, hogy miért is speciális egy-egy fantasy-s kérdés, akármennyire egy fantasy világra épülő játékkal játszunk. Most megteszem újra, igaz, valamivel rövidebbre zárnám.

Hogy kinek mi az általános műveltség (mert ugyebár a kvízkérdésnek az általános műveltség kategóriába kell esnie a készítők szabályai szerint), az szubjektív, mindenki maga dönti el, neki épp mi esik ebbe a kategóriába. Ha valamennyire megpróbáljuk objektíven megközelíteni - már amennyire lehetséges persze -, akkor javaslom, hogy egy-egy kérdés feltevése előtt gondolkodjanak el a kérdések kiagyalói valamin. Mivel társasházban lakom, tökéletes felmérési alap, hogy ha az éppen feltenni készült kérdést feltenném a ház lakóinak, nemre, életkorra, társadalmi helyzetre való tekintet nélkül, vajon hány százalékuk tudná a helyes választ? Ha erre azt kapjuk, hogy a válaszadók több, mint 50%-a, mondhatjuk hogy a kérdés az általános műveltség kategóriába esik. Minden más esetben túl speciális.

Az általad feltett kérdés, Mortimer, egy fantasy szerepjáték szabályrendszeri kérdés. Szerinted ha Te megkérdezed a szomszédaid - kisebb település esetén falubelieket, stb. -, hogy milyen színű sárkányka köp savat az AD&D szabályai szerint, legalább a fele az embereknek tudni fogja? Maradjunk annyiban, hogy erősen kétlem.

A Végzeturas kérdésekkel pedig szerintem sincs semmi baj, persze csak akkor, ha azt egy első szintű karakterrel játszó játékos is tudhatja. Minden más abból is kuka.
Pontszám: 7.20
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
175. hozzászólás - 2009.01.14. 10:37:16 (Válasz Gau84 #174 hozzászólására.)
Érvelésed jó lenne, csak éppen - mint írtam is - a kérdés a játékban van már gyakorlatilag a játék kezdete óta, és ez alatt biztos vagyok benne, hogy már több százan (akár ezren is) válaszoltak rá. Ekkora mennyiségből ért el 50%-os eredményt.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 6.17
kedvelt tagGau84Férfi
Végzetúr mester
303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
176. hozzászólás - 2009.01.14. 10:43:31 (Válasz Mortimer #175 hozzászólására.)
Én pedig erre írtam, hogy szvsz ezt hiba volt bennhagyni, mert túl speciális

No off, nem ellened szól, egyszerűen csak efölött a kérdés fölött valahogy elsiklottak szerintem. Viszont a nagyobb baj, hogy akadnak ennél sokkal rosszabbak is amik bennmaradtak.

(Amúgy meg ne fogadj rá, h olyan sokan válaszoltak rá. Mivel random adja a kérdéseket az egyre bővülő adatbázisból, megeshet az is, hogy alig 30-an válaszoltak rá. Ahogy persze megeshet ennek az ellenkezője is )
Pontszám: 5
irritálóCsumpikaFérfi
Végzetúr
85 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
177. hozzászólás - 2009.01.14. 10:59:59
Minősíthetetlen kérdések jöttek ismét.. Könyörgöm töröljétek már a HKK versenyek nyerteseire vonatkozó kérdéseket.. teljesen érdektelen és speciális kérdés.. én sem kérdezem meg 200 gyorson ki volt 2007-ben a magyar bajnok vagy 2008 asztalitenisz női bajnokát, mert nem tartozik az általános műveltséghez még akkor sem, ha jóval nagyobb teljesítmény és sokkal több meló van mögötte, mint egy HKK bajnokság megnyerése mögött..

A másik: Szintén speciálisnak tartom azokat a kérdéseket, amik fantasy könyvek szereplőire vonatkoznak, ráadásul olyanokra, amikről életemben soha nem is hallott a földi halandók nagy része. Annyi jó kérdést fel lehet tenni, miért kell megkérdezni, hogy X-nek mi volt a kedvenc színe a Kukások harcosai c. könyv negyedik kiadásának harmadik fordítása szerint.. stb stb stb.. és ez csak a jéghegy csúcsa..
Csumpika - Végzeturak mesterei (V1)
.. - .. (V2)
Lajderk - Vörös Démonok (V3)
Pontszám: 6.50
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
178. hozzászólás - 2009.01.14. 11:19:25 (Válasz masterv #166 hozzászólására.)
Basszus, nagyon megöregedhettem, ha Schliemann meg az Örömóda már speciális tudásnak számít:)

A gyermekszületéses kérdéshez meg nem kell tudás, csak logika.

Egy-két kérdésnél azért én is kis híján tökön szúrtam magam.
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 7.50
kedvelt tagmastervFérfi
Végzetúr mester
687 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
179. hozzászólás - 2009.01.14. 16:24:52 (Válasz Crimson #178 hozzászólására.)
Az örömódát én is kiemeltem,mert tudom a választ(mostmár)de egy átlagos, 13-14 éves kiskrapek honnan a manóból tudná már hogy az Unió himnusza az? Jóformán azt sem tudják mi az EU!Az általános zenei műveltségről meg ne is beszéljünk! Viszont Trója romjainak felfedezője szvsz tényleg speciális,mivel egy normál tankönyvben nemhogy saját oldalt,de még egy fejezetet sem kap,épp csak megemlítik 1 sorban... A többi sem kutya,arra miért nem reagál senki? Érdekes módon lepontozódtam ebben a hozzászólásban,holott igazam van az utolsó pár sorban főként!Pedig építő szándékkal szólok már megint,hátha legalább itt feltűnik valakinek legalább 1 olyan kérdés,ami nem idevaló,és esetleg megszabadulnak tőle.És akkor már megérte beírnom!
A "Pokrócozás Királya" személyesen!
(A név márkavédett, köszönet érte Ösvényjárónak)
Pontszám: 8.75
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új: kvíz olimpia
180. hozzászólás - 2009.01.14. 16:28:07 (Válasz masterv #179 hozzászólására.)
Ne már, ez az egyetlen olyan felfedezés, amikor eredményre vezetett a legendák komolyan vétele.
Ha szóba kerül, hogy kell mondani egy régészt, akkor az emberek 90%-a őt említi meg. (már azok közül akik tudnak valakit mondani )
Pontszám: 7.50
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője