Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kötetlen csevej
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kötetlen csevej
1161. hozzászólás - 2008.11.21. 12:10:44 (Válasz Cirmos cica #1159 hozzászólására.)
Idézet: Cirmos cica - 2008.11.21. 12:06:52
Szerintem,Színjáték az egész,amit ma a papok és a sok templomba járó művel. Én is hiszek Istenbe,de nem hiszek a papokba és abba amit hírdetnek!


Ez neked is szíved joga. És attól még lehetsz nagyon jó ember sőt nagyon jó hívő is. Nekem meg fontos az egyházi útmutatás, bár ismerek én is "méltatlan papokat" ugyanakkor nagyon jó lelkészeket is. Remélem azért nem fogsz kevésbé kedvelni, mert én templomba járó vagyok... Nem tudom milyen színjátékot művelek ilyenkor, de nekem az fontos...
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 8.33
népszerűKorteviragNő
Végzetúr mester
1031 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kötetlen csevej
1162. hozzászólás - 2008.11.21. 12:14:42 (Válasz Byzon #1160 hozzászólására.)
Persze,hogy nem jó.Meg ez a dillema is.Én megdermednék.Vagy eldobom a pisztolyt és rávetem amagm a pasira.ha lelövöm,akkor azért van lelkiismeret-firdalásom,ha nem lövöm le,akkor azért,de ebbben az esetben van választási lehetőség.Értem,mire gondolsz.Én rendőrnek tuti nem lennék jó,meg katonának sem.De ha nagyon,nagyon muszály lenne megölnöm vkit,mert tényleg olyan pszichopata és nincs más választás,megtenném.Csak utána nehéz lenne feldolgozni.
Pontszám: 8.75
népszerűKorteviragNő
Végzetúr mester
1031 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kötetlen csevej
1163. hozzászólás - 2008.11.21. 12:18:22 (Válasz Byzon #1161 hozzászólására.)
Idézet: Byzon - 2008.11.21. 12:10:44
Idézet: Cirmos cica - 2008.11.21. 12:06:52
Szerintem,Színjáték az egész,amit ma a papok és a sok templomba járó művel. Én is hiszek Istenbe,de nem hiszek a papokba és abba amit hírdetnek!


Ez neked is szíved joga. És attól még lehetsz nagyon jó ember sőt nagyon jó hívő is. Nekem meg fontos az egyházi útmutatás, bár ismerek én is "méltatlan papokat" ugyanakkor nagyon jó lelkészeket is. Remélem azért nem fogsz kevésbé kedvelni, mert én templomba járó vagyok... Nem tudom milyen színjátékot művelek ilyenkor, de nekem az fontos...


nem magára a misére gondolt szerintem Cirmos.Hanem,ami nálunk is zajlik.Eljárnak templomba,fitogtatja a sok öregasszony,hogy jár,közben oylan boszorkányok,hogy csak csuda.Ismerek olyan öreglányt,aki hazamegy a temlomból és elveri a férjét.Komolyan.60 éves és veri az urát.Ez a színjáték.
Pontszám: 8.75
kedvencCirmos cicaNő
Végzetúr mester
1581 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kötetlen csevej
1164. hozzászólás - 2008.11.21. 12:22:54 (Válasz Byzon #1161 hozzászólására.)
Én is jártam templomba,sőt még a fiam is katolikus oviba járt. Nem mondom,hogy imával fekszünk és kelünk,de sokszor megköszönjük azt,amit kaptunk.Tehát,gyakoroljuk a vallást,de csak itthon.
Nem számít,hogy más a gondolkodásunk,az a fontos,hogy tiszteletben tartsuk egymás véleményét és választását. Tehát,még mindig ugyanúgy kedvellek!
Világéletemben a felemelkedésért küzdöttem, de hirtelen bevertem a fejem egy óriási békavalagba.

v1-Fantaghiro; v3-Nebet Het
Pontszám: 6.50
népszerűKorteviragNő
Végzetúr mester
1031 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kötetlen csevej
1165. hozzászólás - 2008.11.21. 12:35:16
Sikerült biztosítót választani?
Pontszám: 7.50
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kötetlen csevej
1166. hozzászólás - 2008.11.21. 12:36:27 (Válasz Cirmos cica #1164 hozzászólására.)
Idézet: Cirmos cica - 2008.11.21. 12:22:54
Tehát,még mindig ugyanúgy kedvellek!


Na ez az ami számít nekem, elvégre nem is vagyok térítő misszionárius!

Mindkettőtöknek csak annyit szeretnék mondani, hogy ha lehet, ne csak egyes hívek vagy akár papok alapján ítéljétek meg az egyházat, van annak sok szépsége is! Komolyan...
Viszont ahhoz, hogy valaki elmondhassa magáról: jó keresztény vagyok, ahhoz templomba járni nem kell. Ahhoz úgy kell élni. Ahogy eddig látlak titket, mindkettőtöknek csak letről integethetek majd a túlvilágon. Néha egy pohár vizet hozhatnátok majd, mert meleg lesz ott...
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 7.50
kedvencCirmos cicaNő
Végzetúr mester
1581 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kötetlen csevej
1167. hozzászólás - 2008.11.21. 12:38:09 (Válasz Kortevirag #1163 hozzászólására.)
Nekem azzal van bajom,hogy egy többszörös gyilkos, vagy pedofil beül a templomba imátkozni és megbocsájtást kap. A kis falukban az ilyen embereket kivetik maguk közül a tisztességes hívők, de itt nálunk a pap és a többszörös gyilkos a legjobb cimborák. Hát ezt látván inkább nem járok templomba. Legalábbis,itt nálunk nem. A keresztanyuéknál egy kis faluban, minden misére elmegyünk,amikor ott vagyunk. Ott más! Ott valóban a mise miatt mennek az emberek,itt meg csak a magamutogatás végett.
Világéletemben a felemelkedésért küzdöttem, de hirtelen bevertem a fejem egy óriási békavalagba.

v1-Fantaghiro; v3-Nebet Het
Pontszám: 8.33
kedvencCirmos cicaNő
Végzetúr mester
1581 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kötetlen csevej
1168. hozzászólás - 2008.11.21. 12:40:46 (Válasz Byzon #1166 hozzászólására.)
Ha te tudnád,hogy milyen rengeteg vétkem van nekem! És még biztos lesz is,de majd egyszer bőségesen megfizetek értük!
Világéletemben a felemelkedésért küzdöttem, de hirtelen bevertem a fejem egy óriási békavalagba.

v1-Fantaghiro; v3-Nebet Het
Pontszám: 5
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kötetlen csevej
1169. hozzászólás - 2008.11.21. 12:45:46 (Válasz Cirmos cica #1167 hozzászólására.)
Idézet: Cirmos cica - 2008.11.21. 12:38:09
Nekem azzal van bajom,hogy egy többszörös gyilkos, vagy pedofil beül a templomba imátkozni és megbocsájtást kap. A kis falukban az ilyen embereket kivetik maguk közül a tisztességes hívők, de itt nálunk a pap és a többszörös gyilkos a legjobb cimborák.


A gyónásnál a pap nem válogathat. Akármilyen bűnt vall is meg a hívő, a papnak feloldozást kell adnia. Ha őszinte a bűnbánata, akkor Isten megbocsájt minden bűnösnek, ha nem... Nos akkor úgysem ér semmit a gyónása.

Ismerek egy nagyon jó papot. Ő maga mondta, az egyik legnehezebb pillanata volt papi pályafutásának egy eset. Két kis csecsemőt találtak egy nejlonzsákban, addigra kihűltek már, meghaltak. Krisztián atya adta rájuk a búcsúkeresztséget. Két nappal később úgy hozta a sors, hogy az anyuka, aki elhagyta őket a kukában, nála gyónt meg. Azt mondta, azt a helyzetet soha senkinek nem kívánja... Megértem. Hosszú beszélgetések sora után adott feloldozást az atya, de nem tagadhatta meg, mert ő nem ítélheti meg, hogy a bűnbánat őszinte-e. Szóval nehéz dolog ez. De a papnak csak közvetíteni kell a hívő és Istn között, az Úr szeretete pedig végtelen, minden bűnt megbocsájt ha őszintén kérik.
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 7.50
népszerűKorteviragNő
Végzetúr mester
1031 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kötetlen csevej
1170. hozzászólás - 2008.11.21. 12:46:59
Nekem is van.Igyekszem jó lenni,de ez nem megy.Persze gyilkos nem vagyok,legfeljebb a fejemben,de sok kicsi,sokra megy.
De mi legalább törekszünk jók lenni,nem úgy,mint egyesek.Az is nagy szó,ha megpróbáljuk.Isten teremtett minket olyannak,amilyenek vagyunk,tudja mik a korlátaink.És értékeli reményeim szerint,ha ezeket a korlátokat igyekszünk arrébb tolni vagy adott esetben szorosabbra fonni.
Pontszám: 7.50
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kötetlen csevej
1171. hozzászólás - 2008.11.21. 12:48:20 (Válasz Kortevirag #1162 hozzászólására.)
Idézet: Kortevirag - 2008.11.21. 12:14:42
Én rendőrnek tuti nem lennék jó,meg katonának sem.


De nagyon szerettem volna én katona lenni... Istenem! De nem vagyok alkalmas...
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 5
népszerűKorteviragNő
Végzetúr mester
1031 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kötetlen csevej
1172. hozzászólás - 2008.11.21. 12:51:29 (Válasz Byzon #1171 hozzászólására.)
Idézet: Byzon - 2008.11.21. 12:48:20
Idézet: Kortevirag - 2008.11.21. 12:14:42
Én rendőrnek tuti nem lennék jó,meg katonának sem.


De nagyon szerettem volna én katona lenni... Istenem! De nem vagyok alkalmas...


Ezzel most kiragadtál egy modatot az összefüggésből.Nagyon jó dolog katonának lenni,meg rendőrnek is.Védeni a hazát,igazságot tenni,szép,nemes dolog.De ehhez hozzá tartokiz az is,hogy időnként bizony ölni kell és a nyilvánvaló bűnöst szabadon engedni.Ez az,ami nem menne.
Pontszám: 7.50
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kötetlen csevej
1173. hozzászólás - 2008.11.21. 12:57:00 (Válasz Kortevirag #1172 hozzászólására.)
Nem kiragadni akartam a mondatot, hanem másra terelni a beszélgetést.
Igen nagyon tetszett a sereg. Én nagyon maradtam volna. Az emberölés sohasem lehet egyszerű, de a harci cselekmény az azért nem gyilkosság... Szerintem. A másiknál is van mordály. A mai napig sajnálom, hogy nem maradhattam az angyalbőrben.
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 5.50
népszerűKorteviragNő
Végzetúr mester
1031 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kötetlen csevej
1174. hozzászólás - 2008.11.21. 13:07:01 (Válasz Byzon #1173 hozzászólására.)
Idézet: Byzon - 2008.11.21. 12:57:00
Nem kiragadni akartam a mondatot, hanem másra terelni a beszélgetést.
Igen nagyon tetszett a sereg. Én nagyon maradtam volna. Az emberölés sohasem lehet egyszerű, de a harci cselekmény az azért nem gyilkosság... Szerintem. A másiknál is van mordály. A mai napig sajnálom, hogy nem maradhattam az angyalbőrben.


Ahha.
Én nem gyilkosságra gondoltam,hanem ölésre.Az nekem kicsit más.Meg lehet bennem van a hiba,de én igyekszem minden embert a jó oldaláról is megközelíteni.A legelvetemültebb sorozatgyilkosnak is vannak jó tulajdonságai vagy anyukája,aki szereti.Tegnap néztem egy ámokfutókról szóló dok.filmet.A benne szereplő 5 emberről,kiderült,hogy az egyiknek agydanata volt,a másiknak vmi szindrómája(a lényeg az volt,hogy az ilyen betegek nem tudják az érzelmeiket kontrollálni), a 3. mélyen magába zuhant,depressziós emebrt volt(az egyetlen nő,aki szerette,meghalt,mindenki más megvetette,munkát sem adtak neki),a 4. csak a szülői mintát követte,az 5. meg próbálta magát kontrollálni,pszihiáterhez is elment,de nem tudtak rajta segíteni és lemészárolt vagy 20 embert.
A kriminálpszihológus azt mondta,hogy az elfojtott agresszió,harag,félelem az,ami kitör íly módon és általában a vérengzés után saját magukat is megölik az ilyen emberek.
Nem mentegetni akarom őket,szörnyű,amit tettek,de nem feltétlenül csak és kizárólag ők a hibásak a történtekért.
Ilyenkor előjön bennek egy kérdés?Isten miért hagyja,hogy ilyen emberek is legyenek?
Pontszám: 6.50
népszerűKorteviragNő
Végzetúr mester
1031 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kötetlen csevej
1175. hozzászólás - 2008.11.21. 13:09:09 (Válasz Byzon #1173 hozzászólására.)
Idézet: Byzon - 2008.11.21. 12:57:00
Nem kiragadni akartam a mondatot, hanem másra terelni a beszélgetést.
Igen nagyon tetszett a sereg. Én nagyon maradtam volna. Az emberölés sohasem lehet egyszerű, de a harci cselekmény az azért nem gyilkosság... Szerintem. A másiknál is van mordály. A mai napig sajnálom, hogy nem maradhattam az angyalbőrben.


A mésik dolog,hogy szegény katona,ait kikényszerítenek adott esetben a harctérre,mennyiben rosszabb ember,mint te.Tudom,hogy harc és ölj vagy megölnek,de akkor is.Nekem ez nem menne,na.
Pontszám: 8.33
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kötetlen csevej
1176. hozzászólás - 2008.11.21. 13:18:55 (Válasz Kortevirag #1174 hozzászólására.)
Néhány megjegyzés:
A sorozatgyilkosokhoz: zsigerből ellene vagyok a halálbüntetésnek, mert az nem hoz vissza senkit a halálból, csak más családok fájdalmát növeli. (Ezzel kapcsolatban is van egy talán érdeklődésetekre számot tartó történetem:
A 2. világháborúban egy Felix Steiner nevű orvos egy koncentrációs táborban folytatott kísérleteket kisgyermekeken a végleges impotencia elérésére. Iszonyúan fájdalmas kísérletek voltak. 8-11 éves kislányok még normálisan ki sem alakult petefészkébe petróleum és higított sósav vegyületét fecskendezte, remélve, hogy ezzel a durva sebfertőzéssel teszi őket végleg terméketlenné (igen) illetve a hasonló korú kisfiúk külső nemi szerveit hosszú röntgensugárzásnak tette ki ugyanezen okból (mind belehalt hosszú távon). 3 év alatt 1411 gyermek került dr. Steinerhez. A háború után az orvos elkerülte a felelősségre vonást, eltűnt. De össze is tört lelkileg. 20 évvel később Afrikában találták meg, egy lepratelepen volt önkéntes orvos. Ő így vezekelt. Mi értelme lett volna akkor felelősségre vonni? Csak a leprásoknak ártottak volna vele. Egyszerűen élete végéig "házi őrizetbe került" a telepen.)
Ha háború van, akkor úgyis behívnak majd Körte. És igen, semmivel sem rosszabb a másik egyenruhát viselő srác, de a haza védelme sok mindent megkövetel. Szerintem háborúban tudnék harcolni. Hidegvérrel ölni? Azt nem.
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 7.50
népszerűKorteviragNő
Végzetúr mester
1031 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kötetlen csevej
1177. hozzászólás - 2008.11.21. 13:32:30
Lehet elkezdem tanulmányozni a 2. vh-t.Egész kedvet csináltál neki.
Más: Örülök,hogy ilyen jól el tudunk beszélgetni,mégha néha nem is értünk egyet(de az meg mire lenne jó).Régen nem tudtam ilyen tartalmasan beszélni senkivel.Nagyn örülök,hogy megismertelek.

A haza védelme fontos.Ezt nem vitatom.De nem menne senkit megölni asszem.Csak akkor,ha tudnám,hogy nélküle jobb lesz a világ.Akkor is sok időbe kerülne feloldozni saját magam a dolog akól.Lehet,hogy mások,meg Isten megbocsátaná,de én magamnak nagyon hosszú ideig nem.Persze,ki tudja,ha oda kerülnék,hogyan reagálnék,az életösztön nagy dolgokra képes.
Pontszám: 8.33
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kötetlen csevej
1178. hozzászólás - 2008.11.21. 13:47:19 (Válasz Kortevirag #1177 hozzászólására.)
Én is örülök a megismerkedésnek, ritka értékes ember vagy Körte!

Ha ott feküdnél a lövészárokban? Jó kérdés... Voltak olyan katonák akik egyszerűen sokkot kaptak. Nem tudtak mit csinálni. Csak zokogva feküdtek az árok aljában. (Az dobja rájuk ugye az első követ...) De ha azt látod, hogy melletted a bajtársaid, akikkel hónapok óta össze vagy zárva, akiket ismersz, tudod, hogy az egyiket fiatal kedves várja otthon, a másik pici gyermeket hagyott odahaza, és ők melletted esnek el, akkor belép a képbe a bosszú, a harag érzete is.
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 7.50
népszerűKorteviragNő
Végzetúr mester
1031 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kötetlen csevej
1179. hozzászólás - 2008.11.21. 13:57:07
Remélem a munkahelyek is felfedezik lassan.

Ez a nagy dilemma.Mert a szemben lévő árokban is kisgyerekes apukák fekszenek.Őket kell megölni.A Vietnámból hazaért veteránok is azért zakkantak meg többségében,ha jól tudom.Persze ot közrejátszott a kényszer is.
Pontszám: 7.50
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kötetlen csevej
1180. hozzászólás - 2008.11.21. 14:01:43 (Válasz Kortevirag #1179 hozzászólására.)
Ha háború tör ki, akkor bizony, ha van sorkötelezettség, ha nincs, a fiatal fiúkat behívják. Ha meg ezek kezdenek fogyni, akkor az idősebbeket meg a gyerekeket is. (Amerikai ejtőernyősök mondták, semmi nem volt olyan borzasztó, mint a Hitlerjugend gránátosai ellen harcolni. A legfiatalabb közülük a dögcédula szerint még nem volt egészen 11 éves... Na az betett a kemény ejtőernyősőknek is!)
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 7.50
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője