Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Probléma az idomított állatokkal
népszerűtramenesFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Probléma az idomított állatokkal
1. hozzászólás - 2008.09.30. 20:05:41
Próbálom nagyon röviden összefoglalni a problémámat:

Nem voltam bétateszeter, fogalmam sem volt hogy haladnak a szakértelmek, mire érdemes költeni és mire nem, mégis amint megláttam az állatidomítás lehetőségét rögtön tudtam hogy egy alapvetően az állataira hagyatkozó karaktert szeretnék vinni a továbbiakban. Lehet arról vitatkozni h a nyünyőkék nem érnek sokat (kb. igaz), rengeteget kell rájuk költeni és szinte bármi mást inkább megéri fejleszteni -ez engem nem zavar.

Elmondom viszont hogy mi az ami zavar. Felfejlesztettem a tanulást 7re, a vezetőkészséget 5re, az idomítást 2re, nem is tudom már hány ezer LE-ből. Pár perce sikerült beidomítanom egy 1800 LE-s manapuffancsot; ő lenne a 2. állatom egy 1200-as ommu után. Elneveztem ahogy kell meg minden. És itt jön a feketeleves:

Nem tudom harcba hívni csak az egyik állatomat!!! Hiába kattintok rá mindkettőre hogy jöjjön, mindig csak az vesz részt a harcban amelyiket utoljára hívtam. Kérlek mondjátok hogy ez bug és segítheti a karimat egyszerre több állat is a csatájában csak nálam most összeakadt valami. Mert van egy nagyon rossz előérzetem ezzel kapcsolatban.
Pontszám: 5
népszerűtramenesFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Probléma az idomított állatokkal
2. hozzászólás - 2008.09.30. 22:01:49 (Válasz tramenes #1 hozzászólására.)
Valaki a fejlesztők vagy a bétások közt tudna segíteni nekem abban hogy mit csináljak? Szükségem lenne rájuk a csatában jó lenne ha mindegyik fejlődhetne/harcolhatna stb. de sehogy sem sikerül beállítani.
A hozzászólást tramenes módosította 2008.09.30. 22:03:08-kor
Pontszám: 5
népszerűPetrusFérfi
Végzetúr
95 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Probléma az idomított állatokkal
3. hozzászólás - 2008.09.30. 22:27:10
Nem vagyok fejlesztő vagy béta, de nekem az állatokkal kapcsolatos játékbeli leírásból nagyon úgy tűnik, hogy 1 állat harcol az oldaladon, az, amelyiket kiválasztod.
Pontszám: 5
népszerűtramenesFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Probléma az idomított állatokkal
4. hozzászólás - 2008.09.30. 22:48:02 (Válasz Petrus #3 hozzászólására.)
Hát ez az ami teljesen illogikus volna; akkor a vezetőkészség szakinak mégis mi értelme lenne? Minek idomítsak be több állatot ha nem jöhetnek velem a csatába és más hasznos tevékenységet -amennyire én azt tudom- nem végeznek?
Pontszám: 5
népszerűFataliNő
Végzetúr tanonc
12 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Probléma az idomított állatokkal
5. hozzászólás - 2008.09.30. 23:38:36 (Válasz tramenes #4 hozzászólására.)
nyugi nem vagy egyedül ezzel, én is teljesen kiakadtam hogy egy ilyen érdekes és szinesitő effektus, nincs benne a játékban.
konkrétan arra készültem hogy a gagyi karakteremmel lelkes beastmasterként , csapdakészitést, vezetökészséget, idomitást tolom az egekbe.
de most ennek sok értelmét nem látom.
csapdakészitlés tök fölösleges 1-nél magasabbra tenni, idomitás sem kell több. vezetőkészség is meggondolando, mert ez a szörnycserélgetős lehetőség nem az igazi.

na mindegy, a lényeg, nagyot csalódtam. 2 világban nagyot zuzó, nagyot varázsolo skatulyakarakterem lesz.
Pontszám: 4
népszerűZsoleszFérfi
Végzetúr mester
453 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Probléma az idomított állatokkal
6. hozzászólás - 2008.09.30. 23:46:47
Én speciel már egy állatnak is nagyon örülnék. 4-es csapdakészítéssel, kb. 50 vadászatból még nem sikerült befognom semmit. Már egy tengerimalac is jó lenne! Légyszi apuuu!
"Bocsáss meg! Eszemet az idő meg nem óvta,
most fekete, fakó, mint könyv, múlt mélyiből. "
V3 Eroot Ibn Shienkai
Pontszám: 7.67
kedvelt tagZoli
Adminisztrátor
96 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Probléma az idomított állatokkal
7. hozzászólás - 2008.10.01. 10:00:03
Valaki a fejlesztők vagy a bétások közt tudna segíteni nekem abban hogy mit csináljak? Szükségem lenne rájuk a csatában jó lenne ha mindegyik fejlődhetne/harcolhatna stb. de sehogy sem sikerül beállítani.


Egyszerre csak egy állat harcolhat. Ha nem így lenne, akkor túl erősek lennének az állatok. Viszont a több állat nem haszontalan. Ha sokat mész portyázni, akkor az állataidat le fogják sebezni, és amíg gyógyítgatod az egyiket, addig az nem tud harcolni, de ilyenkor tudod vinni a másikat. Értem, hogy ez nem ugyanaz, mintha mindkettő egyszerre harcolna, de az állatok egyedül is nagyon hasznosak a csatában. A béta1 tesztelés alatt olyan erősnek bizonyultak, hogy gyengíteni kellett rajtuk egy kicsit.
Pontszám: 3.83
népszerűtramenesFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Probléma az idomított állatokkal
8. hozzászólás - 2008.10.01. 10:24:54 (Válasz Zoli #7 hozzászólására.)
Túl erősek? Azzal az alap 1-2 sebzésükkel amit nem is biztos hogy bevisznek?

Az állataim idáig egyetlen egy sebzést sem kaptak senkitől; külön szakértelmet kell megtanulni ahhoz hogy a végzetúr sebzésének egy nagyon-nagyon minimális része átmenjen az állatkára. Nézzétek meg szerintem a log fileokban hogy hány játékos tett akár egyetlen pontot is erre a szakira....

Nem is volna baj ha csak 1 állat lenne képes harcolni egyszerre HA EZT A KEZDETETKTŐL FOGVA TUDNI LEHETETT VOLNA. Ellenben semmi nem utalt erre; sőt ott volt a leírás a vezetőkészség szaki mellett hogy 5szintenként +1 állat; arról egy szó nem esett hogy a 2. állat nagyságrendileg kevesebb hasznot hoz mint az első. (Ha egyáltalán hasznosnak lehet nevezni hogy van egy tartalékom, mert még egyszer mondom, egyetlen egyszer sem sérült idáig abból a 30-40 csatából és a másodlagos támadás szakim 1es szinten 1ép sebzést visz át az állatra akkor ha legalább 30 körül sebzek közelharcban.)

Ami az én esetemben különösen fájó az az hogy kb. 450 őskövet sütöttem ki azért hogy a vezetőkészséget felvigyem a kellő szintre + a 2. állatot beidomíthassam. Még külön filóztam is azon hogy nyomjam-e inkább a tanulást 10.-es szintre mert az elcsepegtetett infók szerint az a táp; az állatok inkább egy színesítő elem ami aránytalanul magas LE összegre alig hoz látható hasznot. És ellőttem a + LE-t egy olyan dologra amiről tudtam hogy nem táp de legalább egy egyedi karit lehetett volna csinálni belőle, erre még az sem. Külön megvettem az őskövet hogy ezt megcsinálhassam; egyébként remekül ellettem volna nélküle és most kiderül hogy lóf*sz a seggembe. Honnan kellett volna tudnom hogy nem lehet több állatot csatába vinni?!

Legalább vissza lehetne csinálni a dolgot úgy hogy visszaveszitek az így szerzett szaki szinteket és adtok egy lehetőséget hogy újra kisüssem az ősköveket a lélekkútnál? Vagy bármilyen egyéb megoldás? Mert így most fizettem egy csomót a közel semmiért.
Pontszám: 5
népszerűPetrusFérfi
Végzetúr
95 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Probléma az idomított állatokkal
9. hozzászólás - 2008.10.01. 10:29:28
Ha már az állatoknál tartunk: azt nem lehetne megválasztani, hogy milyen állatot szeretnék elfogni?
a) a szintjét (inkább nevelgetném, mint idomítanám) és/vagy
b) a típusát (ha nem tetszik a ronda kukac amit találtam).
Pontszám: 7.67
népszerűZsoleszFérfi
Végzetúr mester
453 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Probléma az idomított állatokkal
10. hozzászólás - 2008.10.01. 11:01:00
Az idomítottsággal el kell érnem a maximumot, hogy betehessem az állatot harcolni?
A hozzászólást Zsolesz módosította 2008.10.01. 11:01:20-kor
"Bocsáss meg! Eszemet az idő meg nem óvta,
most fekete, fakó, mint könyv, múlt mélyiből. "
V3 Eroot Ibn Shienkai
Pontszám: 5
népszerűtramenesFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Probléma az idomított állatokkal
11. hozzászólás - 2008.10.01. 11:03:59
Igen; olyan 600-1800 körüli LE-be kerül összesen hogy veled jöhessen csatázni.
Pontszám: 6.50
népszerűZsoleszFérfi
Végzetúr mester
453 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Probléma az idomított állatokkal
12. hozzászólás - 2008.10.01. 11:07:18 (Válasz tramenes #11 hozzászólására.)
1500-at lehet itt konkrétan. Akkor még egy darabig otthon marad. Köszönöm a segítséget.
A hozzászólást Zsolesz módosította 2008.10.01. 11:07:38-kor
"Bocsáss meg! Eszemet az idő meg nem óvta,
most fekete, fakó, mint könyv, múlt mélyiből. "
V3 Eroot Ibn Shienkai
Pontszám: 5
népszerűAlienkillerFérfi
Végzetúr tehetség
219 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Probléma az idomított állatokkal
13. hozzászólás - 2008.10.01. 11:23:21 (Válasz tramenes #8 hozzászólására.)
Hát ez a tipikus így jártál esete. Én spec pont azért nem vagyok hajlandó költeni egy fillért se erre a játékra, mert nincs egy részletes leírás pl. milyen szakértelmek lesznek mire jó, milyen épületek mire jó egyebek. Amíg ez nincs addig nem költök rá csak játszok, s ugyan lassabban de fejlődők. Ha majd lesz ilyen akkor már tudni fogom hogy mire is akarom elkölteni a pénzem.
Pontszám: 3
népszerűtramenesFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Probléma az idomított állatokkal
14. hozzászólás - 2008.10.01. 11:49:37 (Válasz Alienkiller #13 hozzászólására.)
Elvben egyetértek, gyakorlatilag viszont hülye vagyok. Ez van.
Pontszám: 5
kedvelt tagBufkaNő
Végzetúr tanonc
14 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Probléma az idomított állatokkal
15. hozzászólás - 2008.10.01. 15:41:53 (Válasz Zoli #7 hozzászólására.)
Idézet: Zoli - 2008.10.01. 10:00:03

Egyszerre csak egy állat harcolhat. Ha nem így lenne, akkor túl erősek lennének az állatok. Viszont a több állat nem haszontalan. Ha sokat mész portyázni, akkor az állataidat le fogják sebezni, és amíg gyógyítgatod az egyiket, addig az nem tud harcolni, de ilyenkor tudod vinni a másikat. Értem, hogy ez nem ugyanaz, mintha mindkettő egyszerre harcolna, de az állatok egyedül is nagyon hasznosak a csatában. A béta1 tesztelés alatt olyan erősnek bizonyultak, hogy gyengíteni kellett rajtuk egy kicsit.


Nem tartom valószinünek hogy egy sokat portyázó ütös karakter, a vezetőkészségre költene a harci skillek és az új tárgyak helyett,
és arra sem fog LEt költeni hogy másodlagos támadást az egekbe tolja. amikor sokkal értelmesebb dolgokra is költhet.
a több szolga pont a békés védekező karaktereknek jönne jól, de ezt belátom hiba eröltetni, mert ezek a karakteret keveset fizetnek a játékért, csak szórakoznak.

egyébként én pont forditva hallottam, a bétában többen szoltak hogy szőrnyen gyengék a petek.

mindegy ti tudjátok mi rontja és mi javitja a játékléményt.
Pontszám: 5
népszerűDragon HUNterFérfi
Végzetúr tehetség
208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Probléma az idomított állatokkal
16. hozzászólás - 2008.10.01. 19:02:52
Egy valamit nem értek: Mit vártok 1 heti játék után? Bolygópusztító sárkányokat??? Szerintem meg igenis elég gyorsan jönnek az új dolgok és még hol van a vége, nem lehet mindenki számára tökéletes játékot csinálni. Tudomásul kell venni, hogy itt ilyenek a szabályok és vannak nem tetsző dolgok, játszottam többféle böngészős játékkal és van ahol 2-3 hónap múlva lett élvezetes, itt meg az elejétől fogva. Nekem még nincs állatom, de kíváncsi vagyok majd milyen lesz.

Szerintem a legnagyobb probléma az, hogy az ingyenes játéktól túl sokat vártok...........
Pontszám: 8.29
kedvelt tagBufkaNő
Végzetúr tanonc
14 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Probléma az idomított állatokkal
17. hozzászólás - 2008.10.01. 19:09:33 (Válasz Dragon HUNter #16 hozzászólására.)
Idézet: Dragon HUNter - 2008.10.01. 19:02:52
Egy valamit nem értek: Mit vártok 1 heti játék után? Bolygópusztító sárkányokat??? Szerintem meg igenis elég gyorsan jönnek az új dolgok és még hol van a vége, nem lehet mindenki számára tökéletes játékot csinálni. Tudomásul kell venni, hogy itt ilyenek a szabályok és vannak nem tetsző dolgok, játszottam többféle böngészős játékkal és van ahol 2-3 hónap múlva lett élvezetes, itt meg az elejétől fogva. Nekem még nincs állatom, de kíváncsi vagyok majd milyen lesz.

Szerintem a legnagyobb probléma az, hogy az ingyenes játéktól túl sokat vártok...........


Szerintem meg ha több lény is harcolhatna nagyobb lenne a játékélmény, és többen fizetnének is a játékért.
végülis ez a fontos mind a két oldalnak. nagyobb játékélmény - több bevétel.
Pontszám: 5
irritálóHidászeuszFérfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Probléma az idomított állatokkal
18. hozzászólás - 2008.10.01. 19:35:16
ha sikerül befognom egy állatot azt kiírja majd valahol?
Pontszám: 4
népszerűPetrusFérfi
Végzetúr
95 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Probléma az idomított állatokkal
19. hozzászólás - 2008.10.01. 19:45:01 (Válasz Hidászeusz #18 hozzászólására.)
Igen, a vadászat leírásánál, és az események között is kapsz értesítést.

Ne felejtsd el az idomítást is (legalább 1. szintre) felfejleszteni (ehhez 4-es tanulás kell).
Pontszám: 7.67
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Probléma az idomított állatokkal
20. hozzászólás - 2008.10.02. 15:48:26
Adtam az állatkámnak egy díszes nyakörvet, majd meggondoltam magam, és inkább bronzagyarakat kapott. Igazából azt hittem lehet rajta több cucc is... Mindegy, a gondom az hogy a díszes nyakörv szőrén szálán eltűnt, mit csinált vele a kukacom, elrágcsálta?

Ez most hiba vagy így a normális? ha az utóbbi, akkor az szomorú
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője