Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: energiahasznositas
kedvelt tagWuherFérfi
Végzetúr mester
327 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
241. hozzászólás - 2010.09.09. 14:05:05 (Válasz Kocos #240 hozzászólására.)
Csak azok nem kapnak LE-t TP-t akik a maximalis szintet elerik, a tobbiek szamara az ujitast a szovetsegi kuldik jelentenek amivel reszt vesznek az esemenyben. A max szintu jatekosok szamara a valtozast uj kuldetesek jelentenek, es, hogy vadaszatert/portyaert nem LE-t TP-t kanpnak hanem tokeneket amit kulonbozo targyakra valthatnak be.

Nyilvan sokkal tobbretubb is lehetne az esemeny par regebbi esemenyt ossze lehetne vonni es beepiteni amivel extra lehetosegei lennenek a karaktereknek, osszessegeben csak a programozasi kapcitas szab hatart a lehetosegeknek. Es ha egyszer megvan Miklosek is nyernenek kb. 1 evet, hogy tovabb fejlesszek a jatekot.
Pontszám: 3.07
fórumozóSolinaFérfi
Végzetúr mester
533 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
242. hozzászólás - 2010.09.09. 14:38:42 (Válasz Wuher #239 hozzászólására.)
Biztos akarod Te, hogy a VF-en felhizlalt karakterek beerjenek szintben, illetve azok, akik elobb jutottak akademiahoz, es egyeb kozben a jatekba bekerult dolgokhoz, illetve infohoz, a nyakadra essenek..?
Pontszám: 5.83
népszerűBolsevikFérfi
Végzetúr tehetség
145 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
243. hozzászólás - 2010.09.09. 15:55:22
Szeretném ha ezt nem valamiféle arcoskodásnak vennétek, pusztán a tényeket közlöm. 38. szintű vagyok, az ütőtávom jelenleg 6 szint. Összesen 3 karakter tudna leverni, ők mindannyian többszörös bajnok pókok, avagy most már inkább hibridek.

A legjobb 44. szintű vadász TÖ-je 1037, SZÖ-je 916. Ismét, 6 szinttel felettem. A legerősebb közülük. Az én értékeim: TÖ 1231, SZÖ 1058.

Én a játék kezdetén nem tudtam arról hogy a kivégzés bónusz LÉ-t ad (mivel ugyebár erről a leírásában akkoriban egy szó nem volt), nem fértem hozzá a transzplanthoz és az ultrához, ha már itt tartunk, a VF-hez és az EH-hoz sem, nem építettek körbe, nem kaptam über epikus cuccokat. Nézzétek meg a mostani alacsonyabb szintű pókokat. Ugye, sejtjük hogy belőlük mi lesz az én szintem környékén? Talán még 10 szinttel feljebb sem lesz értékelhető ellenfelük.

Most képzeljük el, hogy az itt elhangzott javaslatok közül néhány megvalósul. A VF lényegében megszűnik (igen, ha kizárják egymást a spektrálissal, és nem hat másra a vadászaton kívül, akkor semmi értelme nincsen, mivel csak hátrány származik a kifejlesztéséből), az EH viszont brutál tápot kap. Akkor hol tartunk most? Az ezekkel a fícsörökkel elinduló/újrakezdő póknak a 38. szintre hány szinttel feljebb lesz ellenfele? 15-20?

Mi áll ezzel szemben: adott, és marad a VF, nagyjából a mostani formájában. Bárki kifejlesztheti (akadémiaturizmus), és aki picit is átlátja a játékot, az meg is teszi. Igen, aki nem fejleszti, azt szanaszét verik. No, ehelyett lehet választani azt, hogy ezentúl csak a pókok verjenek szét egymáson kívül mindenkit, esetleg Ariel javaslatával megtoldva, egy jóféle ütőtávemeléssel kombinálva. Ti tényleg ezt akarjátok?

Az valóban roppant ildomos lenne ha egyszerűen kivennék a VF-et az Akadémiáról, de én azt is jó ötletnek tartom (asszem Ariel javasolta) hogy mindenki kapja meg defaultból, és csak később váljon lefelejthetővé. De a többi javaslat... Itt most megint az történne, hogy ez az újabb "reform" újabb toldozást-foldozást hozna magával, az ezerszer nerfelt portyát ismét meg kell majd buherálni. De meddig kell még reformálni?
Igor vagyok, a Párt nevében!

A "Zárkózz fel a TOP-hoz"-mozgalom oszlopos tagja
Pontszám: 9.03
kedvelt tagNougFérfi
Végzetúr
80 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
244. hozzászólás - 2010.09.09. 16:48:06 (Válasz Kocos #197 hozzászólására.)
Tényleg, valaki aki intenzíven V5-zik, az tudna visszajelzést adni hogy az ottani szabályok mennyire eredményeznek kiegyensúlyozottabb mezőnyt?
"Pops used to say if you find yourself in a hole, the first thing to do is ta stop diggin'."
Pontszám: 7.37
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
245. hozzászólás - 2010.09.09. 16:59:39 (Válasz Noug #244 hozzászólására.)
Első napon indulva az élmezőnnyel 9 szinttel vagyok lemaradva (4-5 hét prémiummal, csak szakizva), +tp-s ékszerek még sehol... Ezzel 178. vagyok a toplistán.

Egy pont 1 hónapos "késéssel" indult full prémes (harcoló) karakter 7 szinttel maradt le. (v5 szabályok alapján 25%-át bukta az 1 hónapnak csp-ben)

Kisebbek a széthúzások, de a tendenciák azonosak... Első 25 helyezett közt már így is 4 szint van!
A hozzászólást Birka módosította 2010.09.09. 17:00:48-kor
Pontszám: 4.44
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
246. hozzászólás - 2010.09.09. 17:03:10 (Válasz Kocos #234 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2010.09.09. 12:44:35

Akkor szavakkal. Elobb az alap rablast kipotolja, majd hozzaadja az alaprablasbol fakado gyemant bonuszt.
Pelda:
EH ad 2000-et. EH nelkul rabolnal 1000-et. Gyemant bonusz erre jon ra, 1330. Eloszor az 1000-ed lecsereli 2000-re az EH miatt, majd hozzaadja a gyemant bonuszt, es igy kijon a 2330, amennyit kapsz.


Ez így van. De ha te 100.000 Ft-ot keresel, én meg 130.000 Ft-ot, akkor 30%-al többet keresek, mint te. Ha te 700.000 Ft-ot keresel, én meg 730.000 Ft-ot, akkor meg ugyanannyit keresünk (illetve 4% bónuszom van csak).
Na ez pont az EH és a gyémántbónusz viszonya.
Pontszám: 6.08
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
247. hozzászólás - 2010.09.09. 17:05:02 (Válasz Moderator #229 hozzászólására.)
Idézet: Moderator - 2010.09.09. 11:55:19
A gyengek jelenleg is vagoallatkent funkcionalnak.


Ha végigolvastad volna amiket írtam, akkor látnád, hogy legalább 2 pont éppen hoyg a gyengéket védi (lefelé ütésnél nem csökken a TP, illetve portyagyőzelemért lényegesen több TP jár). Könnyebb dolguk lenne, mint most, mert a küldetéseket sem max. távra lefelé ütve érné meg csinálni.
Pontszám: 4.58
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
248. hozzászólás - 2010.09.09. 17:11:57
Gyengéknek ott a Vöröskereszt és a Máltai Szeretetszolgálat. Játszunk kicsit VÚ-t.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 9.24
kedvelt tagSesshomaruFérfi
Végzetúr tehetség
141 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
249. hozzászólás - 2010.09.09. 17:41:26
Szerintem kezdetnek annyi kompenzáció is elég lenne, hogy az EH is felezze a térkapu/kaland TP-t vagy duplázza a lélekenergiát. Aztán utána lehetne a többi hátrányról is beszélni, de ennek az eltörlése lenne a legegyszerűbb.
Amúgy szerintem a VF-nek és az EH-nak is kéne két eltérő, nagyjából hasonló erejű új képességet adni, ami máshogyan nem sajátítható el. Minél eltérőbb a két út, annál kevésbé lehet megállapítani, hogy melyik az előnyös. Ráadásul a vadászoknak sem lehetne ellene kifogása, ha ők is kapnak valamit(természetesen nem más számokra gondoltam vadászatnál/portyánál, hanem valami teljesen újra, pl. két varázslat, nyolc állat- persze nem ezek, de ilyen szintűek mindkét félnek).
V1-Sesshomaru-Békeidők hírmondói
V2-Grendel-Martalócok
V3-Kuchiky Byakuya-Mohir

Nem akkor vesztesz, ha földre kerülsz. Akkor vesztesz, ha nem állsz fel.

A jó harc része a vereség és a fájdalom. Vereség nélkül nem ismered a győzelmet, fájdalom nélkül a dicsőséget.
Pontszám: 2.74
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
250. hozzászólás - 2010.09.10. 06:01:32 (Válasz Jeriko #246 hozzászólására.)
Brutto vagy netto vagy szuperbrutto?

Igen, teljesen igazad van a levezetest illetoleg.
Azt meg, hogy a gyemant hordanak igy most eleg jo-e a bonusza nehez eldonteni. Van akinel igen, van akinel nem. Leginkabb.
A hozzászólást Kocos módosította 2010.09.10. 06:03:12-kor
Pontszám: 5.77
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
251. hozzászólás - 2010.09.10. 10:07:33
Nem nehéz eldönti: 4-5 karakternek jó, a többinek meg nincs hordabónusza.
Csináltam egy statisztikát a hordák LE.diffjéről, a gyémántok állnak legrosszabbul benne - holott arra van bónuszuk.


Visszatérve a VF-re: a jelenlegi helyzetnél (mármint hogy marad változatlan minden) az is jobb lenne, ha a játékvezetés bejelentené: megszűnik a VF, akinek van, mindenhol átírják EH-ra. Igaz, így a jelenlegi eltérések megmaradnak, de legalább nem romlik tovább.
Pontszám: 2.56
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
252. hozzászólás - 2010.09.10. 12:07:08 (Válasz Jeriko #251 hozzászólására.)
Jeriko, amit el akarunk kerülni az az, hogy a mögöttünk jövő generáció ne legyen takonyra verve amikor elérik a mostani 50-80 közti VF keménymagot. A mostani VF-es megvonja a vállát, és az EH ellenére láthatatlanul fog vadászni, hogy lassuljon a normál tempóhoz képest, aztán bevárja a VF nélkül esélytelen játékosokat, és rajtuk éli majd ki magát. A VF eltüntetése nem megoldás. Hiszem, hogy az EH feltápolásával úgy érhetnek minket utol, hogy nem 200-6k sebzésarányú csaták miatt kell a hajukat tépjék. A feltápolt EH pedig alternativa lehet a VF-eseknek is, akik unják a lassú tempót, de jelenleg nem válthatnak nagyobb sebességre, mert csak pár szint ugrás aztán vége a dalnak.
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 8.88
irritálóMona89Férfi
Végzetúr
87 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
253. hozzászólás - 2010.09.10. 12:11:55
Beleolvasgattam ebbe az ismét nerf szagú vitába amit szintén a toplista első pár oldala indított ,s vannak benne jó illetve rossz ötletek . Egy aprócska megjegyzés , személy szerint én az eht díjaznám , de mivel,ott a vf aminek több hatása van, igy nekem is az van maxolva .Ha az nem volna , annak én csak maximálisan örülnék ,átváltanék 15ppbe , s irgalmatlan kicsi befektetéssel , hála az ismételhető küldik nerf , vagy reformjának kinek micsoda, 5-6 tpért csatáznék , s jönnének felfele a lehagyott célpontok.Számolgattam jelenlegi szintemen, 17k kapok egy küldiért,ha teljesen lefele ütök , átlagba 60-100tpre, megvan ez a lé .s akkor még nem beszélem néha azért a nagy táv miatt ha más nem , néhány száz le van a csatákba igy is. ennél jobb le tp arányt a vf , láthatatlanba max szakikkal se produkál.Most irgalmatlan lassú igy de ha nem volna vf, akkor azért peregnének felfele a célpontok. Hordabónusz ? Gyémántként indultam 44 szintig 15millió elcsent lével hordátváltottam , azóta 69 vagyok, 43 millióval.Ezt az egyet nem bántam meg , portyásként, nem kételketek a bónuszba mert voltam gyémánt, nagyságrendileg nagyobbakat hoztam egy csatára, de célpontszámot nézve, a következö a helyzet, több kicsi , többre megy. Minden portyás ezért pártolt el a gyémánttól, ki elöbb ki utóbb , de a célpontok száma a fő ok.legalábbis szerintem Ha az eh hatna legalább a térkapura, az hogy tpt csökkentene vagy lét növelne, teljesen mindegy sok társam biztos hogy átálna rá, mert én konkrétan a térkapu végett maxoltam ki .De visszakanyarodva a témához , szerényke véleményem az hogy miért is nem nyitnak egy új világot, ahol az eredeti szabályok vannak ahogyan hajdanán indult, a vu .Nincsenek korlátok (kivégzés kreativ stb ) nincs vf, nincs eh , éljen meg mindenki ahogy tud. ugyanis innen indult ki az egész , nagy lediff ? nerfeljük a kivégzést, utána oda-vissza ütik egymást ? korlátozzuk a kreativot. még mindig nem egyformák a karakterek ?, akkor tegyünk be vfet . Hűha, ez túl erös lett , akkor adjunk vissza a portyának eht, ez meg gyenge lett akkor most mi is legyen ? Egy ötlet , lehet elhangzott már, lehet nem nem tudom , de miért is kell az ehnak képlet alapján lét adnia ? a vf sem lét ad tpt csökkent , csak az a vadászatnál meg térkapunál , az eh nem csökkenthetne tpt ? portyánál, meg térkapunál ? rögtön változna a fehasználók aránya.
v1 Lucky Luke
Pontszám: 5.81
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
254. hozzászólás - 2010.09.10. 12:19:08 (Válasz S0laris #252 hozzászólására.)
Idézet: S0laris - 2010.09.10. 12:07:08
A mostani VF-es megvonja a vállát, és az EH ellenére láthatatlanul fog vadászni, hogy lassuljon a normál tempóhoz képest, aztán bevárja a VF nélkül esélytelen játékosokat, és rajtuk éli majd ki magát.


Lathatatlanul vadaszhatnak a kicsik is. Nem. A gond ott van, hogy a mostani VF-es megall. Kicsit kuldizget, kicsit terkapuzgat, de nem vadaszik.
Pontszám: 6.05
irritálóMona89Férfi
Végzetúr
87 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
255. hozzászólás - 2010.09.11. 21:10:06
Nem !! A gond ott van hogy a toplista első 3 oldalának , fogalma sincs a mögötte lévö 825 oldalról , s a játékvezetés meg erre a pár emberre halgat .(sajnos) Nem tudom mi lenne ha egy középmezönyben lévő játékos magnak a szavára halgatnának s tennének be egy irgalmatlan nerfet, ami a toplista elsö 3 oldalára, lenne romboló hatással. de azaz tudom szaporodna a beirás a törölt játékosok topicba Ha tehetném , de nem tehetem végesek az eröforrásaim , de ha tehetném , ezt a potom 40-50 szintet átsuhannám ami a két réteg között van , s nah akkor lenne csak siránkozás, meg nyavalygás. S most megvárjuk hogy ezen emberek ugyan tudnak-e minuszba pontozni avagy se , de nem bánom, mert már teljesen unalmas hogy erröl a pár emberröl szól a vú a másik 6-7 ezer meg le van ejtve. Tudnám különben ajánlani ezen embereknek unalomüzés céljából , hogy a a játékvezetés a 3 hónapnál régebben nem belépett inaktiv játékosok belépési adatait adják meg nekik , s ezen karakterekkel foglalkozzanak, s akkor megtudhatnák végre mi folyik mögöttük.Szerintem lenne csodálkozás, meg tükörbe nézés, hogy létezik ilyen ? De hiába is mondunk bármit, úgy is az történik amit fent akarnak. Nah had lám azokat a minusz pontokat .
v1 Lucky Luke
Pontszám: 5.53
kedvelt tagWuherFérfi
Végzetúr mester
327 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
256. hozzászólás - 2010.09.11. 22:05:35 (Válasz Mona89 #255 hozzászólására.)


Ennel mar csak az a viccesebb, hogy van aki el is hiszi amit irsz. Foleg azt, hogy az elbolyban senki nincs aki kicsit is ertene a jatekhoz.


off

Nem akarok ebbol dedos "ki tudja hangosabban kiabalni, hogy en ertek a legjobban a VU-hoz" vitat krealni csak annyit, had tegyek hozza, hogy a tobbsegnek a topon sokkal tobb ralatasa van a kozepmezonyre mint neked a top eletere, mivel ok kb. barmikor ki tudjak probalni milyen alacsonyabb szinten jatszani te meg kb. soha nem leszel ott ahol ok. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a topon mindenki oda vssza ismeri a jatek minden aspektusat, csak arra celzok, hogy akik itt jatszanak azok sokkal tobbet lattak a jatekbol mint egy olyan valaki aki a kozepmezonyben jatszik, ezert ha a szavuk nem is mervado mindenkeppen tobbet nyom a latban mint egy olyan valakie aki kb. az ismert jatek feleig jutott.

on
Pontszám: 4.98
irritálóMona89Férfi
Végzetúr
87 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
257. hozzászólás - 2010.09.11. 22:16:40
Aha értem . tehát aki nem a toplista első 3 oldalán van az hülye mindenhez.akkor érdeklödnék miért is fogynak fentről annyian ? s miért találkozok idelent azokkal más néven, és az én meg a többi középmezönyös taktikáját alkalmazva ? Megmondom.Mi vagyunk a hülyék tik az okosak, csak meguntátok hogy okosak vagytok, s újraindultatok a hülye taktikájával. Nah de hogy ne hülyézésröl irjak akkor a hülyéknek miért is van itt 5 ször annyi bajnokija, meg 5 ször jobb karaktere a hülye taktikával mint amikor fent volt és okos volt .Nah de egy a lényeg :Gooooooooooooooooomba !! És válallom hogy hülye vagyok a középmezönyben , te meg maradj okos odafent. Ez komolyan hihetetlen 3 éve ti szintben méritek a játékot ,más meg máshogyan , s szól valaki hogy ájjá meg, az nem egészen úgy van , s rögtön le kell hurrogni .De nyugodtan nem érdekel hisz csak egy hülye vagyok egy pár elért eredménnyel a középmezönyböl.
v1 Lucky Luke
Pontszám: 5.05
népszerűBolsevikFérfi
Végzetúr tehetség
145 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
258. hozzászólás - 2010.09.11. 22:33:15 (Válasz Wuher #256 hozzászólására.)
Senki nem vitatja hogy a TOPpereknek komoly rálátásuk van a játékra, éppen ezért gyomorforgató amit egyes jólfejlett példányaik rendszeresen leművelnek itt a fórumon. Ezeknek a játékosoknak a tollából olvasgathatunk olyasféle bölcsességeket, mint hogy öngyilkosság a VF, az erős karakter kulcsa a szinguláris, a KH nem táp, a gyémánt a legtutibb horda, regisztrációs szám vagy TÖ/SZÖ alapján kéne az embereknek portyázniuk, stb-stb. Ezeknek a bölcsességeknek a sorát úgy hiszem nagyon hosszan lehetne még folytatni. Az ilyesféle megnyilvánulásokat a középmezőnyből jellemzően körbe szokták röhögni, de ez valószínűleg tényleg csak annak köszönhető, hogy ők egyszerűen nem látják át annyira a játékot, mint az egyébként köztiszteletben álló szellemóriásaink.

Ezért szeretjük őket
Igor vagyok, a Párt nevében!

A "Zárkózz fel a TOP-hoz"-mozgalom oszlopos tagja
Pontszám: 6.63
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
259. hozzászólás - 2010.09.11. 22:38:46 (Válasz Mona89 #257 hozzászólására.)
Aha értem


Ezt gondold át újra.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 9.08
irritálóMona89Férfi
Végzetúr
87 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
260. hozzászólás - 2010.09.11. 22:54:51
ment a 10 pont. Tényleg újratervezést igényel, mert nem értem . Gooooomba !
v1 Lucky Luke
Pontszám: 3.57
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!