Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: energiahasznositas
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
201. hozzászólás - 2010.09.09. 08:25:21 (Válasz Jeriko #199 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2010.09.09. 08:07:25

2) A portyázásnak (EH-val) legyen épp akkora LE/TP aránya, mint a vadászatnak (méretmódosítóval (1,2) és 8% sajtolással). VF ne hasson térkapura és másra az összehasonlíthatóság végett. Így tényleg egymás alternatívái lesznek LE/TP-ben (egyiket kreatív duplázza, másikat spektrális).


Mit nem értek?
VF ne hasson térkapura, kalandra, és ne lehessen mellette speki.
Magyarul túrót se érjen.
EH mellett lehet krea, speki.

Mi hat egyikre, másik meg másikra?
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.45
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
202. hozzászólás - 2010.09.09. 09:05:19 (Válasz Finarfin #189 hozzászólására.)
Csak kivancsisagkepp. Melyik jatekrol is beszelunk?
A hozzászólást Kocos módosította 2010.09.09. 09:05:30-kor
Pontszám: 6.83
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
203. hozzászólás - 2010.09.09. 09:08:50 (Válasz Darah #201 hozzászólására.)
Gondolom azt azért látod, hogy amíg EH nem ad akkor a LE/TP arányt, mint VF, addig nem fog alternatívát nyújtani vele szemben.

Ha az EH LE/TP arányát a VF-es vadászat szintjére akarjuk hozni, az azt jelenti, hogy:
Eddig adatok:
- vadászat TP (VF-el): (szint/3)*0,92 (0,92 elfogás miatt)
- Vadászat LE: szint*10*1,25*1,1*2*0,92 + 0,08*szint*10*1,25*13 (utóbbi sajtolás).

Ebből a vadászat LE/TP aránya átlagosan 125 körül van. Nyilván ennyire kellene felhozni az EH-t is.

Szintben portyázásért szint/2 TP jár. Ebből a szükséges LE (kreatívot is figyelembe véve): 125/4=31,25. Szemben az eddigi 10-el.
De ha azt is figyelembe veszed, hogy a portyáért járó TP-t is jó lenne megnövelni kb. duplájára (lentebb írtam), akkor az EH erősségét kb. hatszorozni (!) kellene, ami megint csak a játék begyorsulásához és elszálláshoz vezethet (és akkor nem vettük még figyelembe a VF térkapura és kalandra gyakorolt hatását). Sokkal korrektebb és játéktechnikailag indokoltabb, ha a VF LE/TP növelő hatását gyengítjük.
A térkapura és kalandokra ható VF-et egyébként sem indokolja semmi, kb. annyi értelme van, mintha most azért kezdenék sírni, hogy az SM szintenként ne 1%, hanem 1,5% plusz LE-t adjon. Ráadásul mind a térkapu, mind a kalandokbeli harc sokkal közelebb áll a portyához, mint a vadászathoz,l ezért azokra inkább az EH-nek kellene hatnia - már ha hatnia kell rá valaminek.

EH módosítására egyébként kínálkozik az is, hogy csökkentse a portyáért kapott TP, hiszen ezzel is elérhető a szükséges LE/TP arány. De ezzel megint csak mélyítenénk azt a problémát, hogy az erős karakterek "rázuhannak" a gyengébbekre (pókok durván meg lennének tápolva).

Egyébként ezek a számok azért ennyire durvák, mert ennyire borít a VF.
A hozzászólást Jeriko módosította 2010.09.09. 09:16:08-kor
Pontszám: 7.25
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
204. hozzászólás - 2010.09.09. 09:09:31
Persze, meg csingilingi zacskó?

Az EH alapvetően vadászattá teszi a portyát, azaz erőforrást csinál a pp-ből! Ha ezt erősíted, akkor a PvP jelleget drasztikusan csökkented.
Azzal a címszóval, hogy amikor nincs elég ellenfél, akkor nem válogathatnak a felhasználók, még a portya % is ki lett kötve belőle...

Miközben az eredeti célja az EH-nak az volt, hogy minimális lé-t termeljen portyában! A VF csak azért volt kizáró ok, mert az az út már így is elég erős, ne legyen rajta dupla kombó...

Persze értem én, hogy az EH-sok tartják a markukat, miért ne tennék! De egyáltalán nem vagyok meggyőzve róla, hogy egyáltalán nerfelni kéne a VF-et! Az a hajó már elment! Olyan ösztönző mechanizmusokat kell bevezetni, amikro is az emberek elgondolkoznak rajta, hogy megéri szintet lépni, hirtelen a vf nem lesz alternatíva! (Tipikusan a 4 szintlépős küldi ilyen volt, vagy a kvíz kulcsok a relikviák közt stb...)

Az eh egész korrekt bónuszt ad a semmihez képest, igen is megtolta a "normál" sebességű játékosok életkedvét! Talán annyit lehetne variálni, hogy amennyiben lovagias csatákban vesznek részt az emberek, úgy a hatásfok szorzódjon valamilyen mértékben az áldozat csata arányával, de ennek alapfeltétele, hogy a portya% hasson rá megint! Azért kíváncsi lennék hányan mennének bele egy ilyen cserébe Stabil farmolás van most pp-ből hála az EH-nak, vagy egy PvP orientált szakértelmet csinálni belőle? (Nem mellékesen háborúban mindenki 100%-os ellenfél, azaz még arra is rásegítene...)
Pontszám: 4.64
kedvelt tagWuherFérfi
Végzetúr mester
327 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
205. hozzászólás - 2010.09.09. 09:13:18 (Válasz Jeriko #199 hozzászólására.)
Nekem ez tetszik ha nem is tokeletes megoldas de sokkal jobb mint a jelenlegi helyzet.

Darah: EH-ra semmi nem hat jelenleg, tudomasom szerint meg a gyemant bonusz sem. (ez utobbi nem 100% mert nem kovettem vegig az ebbol kialakult vitat)

A "turot se erjen" dologra meg annyit, hogy ezzel sokkal inkabb az eredeti elkepzelest valositana meg a VF. Lehet, hogy mar miklos sem emlekszik ra pontosan, hogy mi volt az eredeti elkepzeles celja, de abban biztosak lehetunk, hogy a jelenlegi helyzet kialakitasa eleg messze van az eredeti elkepzelestol.

Masreszrol a VF tovabbra is hasznalhato marad akinek szuksege van ra annak erdekeben all kifejleszteni de nem lesz mindenki szamara kotelezo, beindulhat egy kis pezsges.

Alapvetoen sokan meglehetosen rosszul allnak szerintem az EH/VF kerdeshez. Aki csak a sajat karakteren keresztul nezi a valtoztatasokat az sosem fogja elfogadni, hogy szukseg van egyaltalan a valtoztatasra. A jateknak szuksege van egy mukodo keretre a jelenlegi pedig egyre kevesbe az. Itt nem az egyeni erdek az elsodleges, mert hiaba lesz uber jo karaktere valakinek barmilyen szinten ha kozben meg szetesik alatta a jatek.
Pontszám: 5.15
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
206. hozzászólás - 2010.09.09. 09:24:39 (Válasz Birka #204 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2010.09.09. 09:09:31
Persze, meg csingilingi zacskó?

Az EH alapvetően vadászattá teszi a portyát, azaz erőforrást csinál a pp-ből! Ha ezt erősíted, akkor a PvP jelleget drasztikusan csökkented.
Azzal a címszóval, hogy amikor nincs elég ellenfél, akkor nem válogathatnak a felhasználók, még a portya % is ki lett kötve belőle...

Miközben az eredeti célja az EH-nak az volt, hogy minimális lé-t termeljen portyában! A VF csak azért volt kizáró ok, mert az az út már így is elég erős, ne legyen rajta dupla kombó...

Persze értem én, hogy az EH-sok tartják a markukat, miért ne tennék! De egyáltalán nem vagyok meggyőzve róla, hogy egyáltalán nerfelni kéne a VF-et! Az a hajó már elment!


- Csak a tisztánlátás kedvéért: minden világon minden karakterem VF-et használ, EH-ja senkinek sincs. Nem hinném, hogy tartanám a markomat.
- Ha a EH erősítve lesz, az szerintem támogatja a portyázást, nem pedig "drasztikusan csökkenti a PvP jelleget". A PvP jelleget az csökkenti drasztikusan, hogy jobb LE/TP arányt (és erősebb harci karaktert) lehet elérni 15% alatt bujkálva és vadászva, mint portyában (pókokat ne soroljuk ide, őket nem lehet átlagnak tekinteni).
- A pp a játék eleje óta erőforrás - jó reggelt! Hallottad azt a kifejezést, hogy "LEdiff"?
A hozzászólást Jeriko módosította 2010.09.09. 09:27:48-kor
Pontszám: 7.25
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
207. hozzászólás - 2010.09.09. 09:38:39 (Válasz Jeriko #206 hozzászólására.)
-Jaj, nem neked szegeztem a postot, amikor elkezdtem írni még bent se volt a te postod a topikban! És én is VF-ezek mindenhol, valamint én voltam az aki ezerrel kalapozott, és nyúzta Miklóst az EH-ért...
-Jelenleg van rá egy térkép eventes erősítés, és be van ígérve egy relikvia is +10-el. Az meg csúsztatás, hogy vadászva jobb LÉ/TP arányt lehet elérni, mint 9-10 szintre ütve ismételhető küldizve!
-Hát valaki említette ezen megnevezéseket, de én azt se tudom mi ez Halottad a főnököt a pp=fun, PP-ért nem lesz tárgy, mert akkor a pp erőforrás stb. témában már?

Az viszont tényleg érdekelne, hogy mit szólna a banda egy portya% vissza, csataarány be a képletbe módosításhoz!
Pontszám: 4.44
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
208. hozzászólás - 2010.09.09. 09:45:31 (Válasz Jeriko #206 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2010.09.09. 09:24:39
- A pp a játék eleje óta erőforrás - jó reggelt! Hallottad azt a kifejezést, hogy "LEdiff"?


Vagy azt, hogy ismetelheto kuldetes.
Pontszám: 6.83
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
209. hozzászólás - 2010.09.09. 09:47:10 (Válasz Birka #207 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2010.09.09. 09:38:39
-Jelenleg van rá egy térkép eventes erősítés


No az pont nincs. Elso menetben mindenhol utolso lett az EH, es Miklos azt igerte lecserelik valami nepszerubbre.
Pontszám: 6.83
kedvelt tagWuherFérfi
Végzetúr mester
327 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
210. hozzászólás - 2010.09.09. 09:51:59 (Válasz Birka #207 hozzászólására.)
+10 EH saccra napi 2-3000LE tobbletet jelent majd, szeritnem elso ranezesre ha 10 percnel tovabb tart megcsinalni akkor inkabb valami hasznosabbal kellene foglalkozni.

Sokminden elhangzott ebben a topicban VF es EH kapcsan de asszem abban mindannyian egyetertunk, hogy +10 EH baromi messze van attol, hogy a felmerult problemakra kielegito megoldast adjon. Szerintem vagyunk joparan akik nem a markukat tartjak Eh kapcsan hanem a felmerult problemakat komolyan veszik es arra keres megoldast. Aki csak a markat tartja az valoszinu beeri ezzel is de itt alapveto valtoztatasokrol volt szo amin 10EH semmit nem segit.
Pontszám: 7.23
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
211. hozzászólás - 2010.09.09. 09:52:34 (Válasz Jeriko #203 hozzászólására.)
De Jerikó.
Nem gyengíted, megszünteted.
VF TP felez.
Speki LEdupláz.
Leveszed a spekit, akkor semmit nem csinál a VF, csak lassabban fogsz haladni.
Minek?

Úgy nézem az EH módosítása teljesen elment abba az irányba, hogy öljük meg a VF-et, minnyá jó lesz az EH.
Abban egyetértek veled, valahol a topic mélyén írtam is, míg nem lesz egyenrangú az EH a VF-el, addig irgalmas kiáltást ér.
De úgy erősíteni az EH-t, hogy nem is erősítem, vagyis de, még erősítem is TP módosítókkal, plusz letarolom mellőle a VF-et, az úgy igenmókás elgondolás.

Lehet rosszul idéztelek, azon mondatod érdekelt volna, amiben azt írod, egyikre hat a spektrális, másikra a krea, holott előtte zártad ki a VF-et a spekiből, míg az EH-ra bennhagytál mindent.

Biztos én vagyok béna, de mi hat mire hát akkor?
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 6.48
kedvelt tagWuherFérfi
Végzetúr mester
327 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
212. hozzászólás - 2010.09.09. 09:58:34 (Válasz Darah #211 hozzászólására.)
Leveszed a spekit, akkor semmit nem csinál a VF, csak lassabban fogsz haladni.

Pont ez a lenyeg nem ? Amennyire en tudom az eredeti elkepzeles is pontosan ez volt es nem az ultra meg a brutal tap.
Pontszám: 6.08
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
213. hozzászólás - 2010.09.09. 09:58:51 (Válasz Wuher #205 hozzászólására.)
Wuher, az eredeti elképzelés az volt, hogy túrót se érjen a VF?
Nem hinném, mivel Miklós a "jó játékosokat" akarta vele megfékezni, még ha nem is jött össze.

Let írta hátrébb valahol, igen lepontozva, mégis helyesen...
Nem úgy kéne saját játékélményt, pezsgést, ízt követelgetni, hogy a másik játékosnak másszanak bele az arcába.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 6.77
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
214. hozzászólás - 2010.09.09. 10:00:15 (Válasz Wuher #212 hozzászólására.)
Nem.
Ugyanis akkor lenne egy olyan szaki, ami semmire nem jó.
Lassabban haladni minek?
Annak is célja volt, nem pusztán magáért a lassú haladásért haladtunk lassan.
Az a hátránya a VF-nek, nem a célja.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.73
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
215. hozzászólás - 2010.09.09. 10:02:26 (Válasz Kocos #209 hozzászólására.)
A relikvia beszerezhető, és az is marad! Van is karakter, akinek a nyakában lóg jelenleg is!

A VF bárminemű módosítása drasztikus "bebetonozódást" eredményez!!!

Az egyetlen megoldás szerintem, ha ösztönzöd az embereket egy "jobb" úttal, céllal hogy lépjenek szintet...

Az EH eredetileg hiánypótló volt, most tápot akarnak egyesek belőle. Nem az EH, és rajta keresztül az ismételhető küldetések további tápolása kéne hogy cél legye szerintem.

Otoaak igen is a topik arról szól, hogy le a VF-el, és tápot az EH-nak a VF-el szemben, mert a LÉ/TP így meg úgy...
Pontszám: 4.10
kedvelt tagWuherFérfi
Végzetúr mester
327 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
216. hozzászólás - 2010.09.09. 10:04:48 (Válasz Darah #214 hozzászólására.)
Egy gyengebb karakternek megeri lassabban haladni, mert meg igy is erosodni fog a karakter adott szinten csak nem olyan gyorsan mint most. Aki lassitani akar a topon mert nincs celpontja az ne a tapoljon belole csak lassuljon.

Kozepmezonyben a VF-nek semmilyen hatranya nincsen a lassabb haladas csak viszonyitas kerdese. Ha mindenki VF-ezik korulotted akkor meg foleg nincs mirol beszelni, ami az allitolagos hatranyokat illeti.
Pontszám: 4.10
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
217. hozzászólás - 2010.09.09. 10:09:35 (Válasz Wuher #216 hozzászólására.)
Frászt fog, nem erősödni.
Lentről nem hamupipőkék jönnek, hanem Igor, Rafkós, Logan, Sylvia90.
Brutál szövikből, brutál cuccal, brutál tulokkal.

Az EH gyengesége is csak viszonyítás kérdése, pl egy normál mód haladó karakterhez képest tápos.
Fölötted is VF-eznek, és a nem VF-ezők is ott vannak fölötted nyolc szintre, az epikussal, entitással ugyanúgy nem haladsz, ha VF-esek, ha nem VF-esek vannak körülötted.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.45
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
218. hozzászólás - 2010.09.09. 10:20:07 (Válasz Birka #215 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2010.09.09. 10:02:26
A relikvia beszerezhető, és az is marad! Van is karakter, akinek a nyakában lóg jelenleg is!


Hat az, hogy a talin 5-10 embernek kiosztjak, azt nem neveznem beszerezhetonek.
Pontszám: 7.89
kedvelt tagWuherFérfi
Végzetúr mester
327 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
219. hozzászólás - 2010.09.09. 10:21:02 (Válasz Birka #215 hozzászólására.)
Nem hiszem, hogy meg tudnank gyozni egymast ezt miklosnak kell eldonteni. Mindenesetre volt boven olyan otlet ami nem a tapot celozta.

Persze a VF erdekeben felszolalok nem a tapot nezik/vedik, ezert nem felel meg egy olyan VF ami csak lassu karakter erosodest eredmenyez nem pedig negyszerez?

Egy oylan fejlesztes ami a portyazast erositi es egyben gyorsabb szintlepest general hogyan betonozna be barmit is? Nem tudom te mit tekintesz bebetonozodasnak de a heti 1 vagy 2 szintlepes az szerinted bebetonozodas a havi 1-hez kepest ? Vagy szeritned mitol lesz valtozatos a jatek ? A VF-esek kozott merem allitani, hogy feleannyi egyediseg sincsen mint mondjuk a topon, pusztan azert mert nem azonos szintuek vagyunk.
Pontszám: 5.14
kedvelt tagWuherFérfi
Végzetúr mester
327 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: energiahasznositas
220. hozzászólás - 2010.09.09. 10:27:21 (Válasz Darah #217 hozzászólására.)
Reszben igazad van nem feltetlen erosodik a karakter ahhoz esszel kell fejelsztened. Mindenesetre a befolyo Le tobb lesz persze nem 4x-es de tobb lesz. Ezen nincs ertelme vitatkozni.

Lentrol meg nem csak a felsorolt karakterek jonnek hanem normalis jatekosok is. A Vf nem egy adu asz (legalabbis nem az kene legyen) ami megsporolja neked a gondolkodast, hogy uber karaktert csinalj.
Pontszám: 5.14
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!