Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Baráti portyázás
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
21. hozzászólás - 2009.12.09. 08:58:57 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
nagyon nagy exploit lehetoseg 2 dolog hianya (ami nem volt a postodban):
- EP veszteseg mentes a dolog,
- nincs az X. portya utan buntetes.

Ez a ketto igy vegteleniti a barati portyat. Ha ezt meg megsozzuk azzal, h a megtamadott fel veszithet is LEt, akkor egesz szovetsegek tudnak raugrani 1-1 emberre "lefosztani", hisz nincs vesztenivalojuk. Sztem eleve ne veszitsen a megtamadott LEt.
Mindenkepp javaslom a portya kordaban tartasat (mondjuk orankent 1et, ezt krono csokkentheti), ha nem akarsz a fenti 2 kriteriumbol kiloni egyet.

Masik kerdes, h kiirja-e majd, h melyik szakit merjuk ossze. Jo lenne, ha nem, mert igy par nap alatt egy kis osszefogassal ki lehet deriteni egy ember szakertelmeit, azaz szakertelmes kemgombbe alakul at a dolog, ami ellen tobbszor nagy volt mar a tiltakozas.

TP-t meg mar sokan kerdeztek. Ha jar erte TP az sokaknak nem jo, mert sirni fognak, h keves a LE melle, masoknak meg tap, mert EP veszteseg nelkul tudnak maxos szingularissal lepni gyorsan par szintet.
Pontszám: 8.76
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3622 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
22. hozzászólás - 2009.12.09. 09:12:35
A felvetés jogos, ha LE jár érte, akkor TP-t is kell adni mellé. De ahogy írtam, adhat akár kristálypontot is, akkor tuti nem fog elszállni vele a dolog, de ad egy kis sikerélményt, és segít az állatok karbantartásában.

Az is jogos, hogy a szakik választása már épp elég random, a konkrét értékekhez felesleges random számot hozzáadni.

Javaslatot várok arra, hogy melyik szinttől menjen a dolog. Túl alacsony szintre nem érdemes berakni, mert akkor még nincsenek számottevő szakértelmei az embereknek. Én 30 körülit javaslok, akkor már az SZÖ elég változatos, és van értelme elkezdeni gyűjtögetni a kristálypontokat is (ha az lesz a jutalom).

Az új szakinak, amit itt párhuzamosan elkezdtünk tárgyalni, adjunk egy munkanevet, legyen mondjuk energianyelés (aki tud jobbat, írhatja). Az nem cél, hogy tökéletesen ugyanannyit LE-t adjon, mint a VF (hiszen a VFnek van egy igen masszív hátránya is, a lassabb fejlődés). A top kérdésen is gondolkodtam, ezzel nem lehet gond. Egyrészt, a top portyáinak jelentős része a KHból adódik, és a KHból lehet LE-t szerezni, másrészt, a top karik TP-re mentek, nem LE-re, ezért LE-ben "relatíve" gyengék (persze csak a szintjükhöz képest). De ez a dolog nem is a top kariknak, és nem is a pókoknak lenne jó, hanem elsősorban az átlag játékosnak, akinek még VFje sincs, és a portyákból rendszeresen 0 LE-t szerez.
Pontszám: 4.67
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
23. hozzászólás - 2009.12.09. 09:17:29 (Válasz Endyr #21 hozzászólására.)
Az óránkénti egy az teljesen macerássá és ezáltal használhatatlanná tenné az egészet.

Ki lehetne terjeszteni erre is a "fáradásbónuszt", valamint a zsákmányszerzés %-értékét fordított formában. Aki most 90 %-os üthetőséggel jelenik meg a portyalistában, az a barátságos portya listájában 110 %-al jelenne meg, azaz kapna +10 %-ot a szakértelmeire.
Így azért nem lenne érdemes rászállni egyes karikra túlzottan, főleg hogy random 3 szakiról van szó, amibe becsusszanhat olyan is, ami nem túl népszerű, de a támadottnak a + %-ok ezt is felvinnék.

Ez magasabb szinten, kevés ellenfélnél viszont gond lenne, mindenki hamar özön %-on lenne.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 6.59
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
24. hozzászólás - 2009.12.09. 09:21:35 (Válasz Darah #23 hozzászólására.)
Viszont vannak olyan szituációk, amikor a környéken nem hogy 100% ember nincs, de 80% is csak elvétve.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 7.42
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
25. hozzászólás - 2009.12.09. 09:26:29 (Válasz CaveMaN #24 hozzászólására.)
Igen, estefelé már leamortizálódnak a népek.
Nem kell ez 10 % legyen okvetlen, lehet kevesebb is, de a farmolást valahogy csak így lehetne megfogni, ha TÖ-ben brutkó eltérések vannak, SZÖ-ben még brutkóbbak.
LanMaffiáról nem beszélve, de csak köztem és a szintem legutolsó helyezettje között 999 SZÖ különbség van.
(Edit: és még nem is ő a leggyengébb SZÖ-ben, van majd' 1500 eltérés is és ez csak azonos szint)

Ha annyira felmennek a %-ok, max rendesportyázunk majd.

Viszont tényleg tudni kéne, ez kamraképes portya lesz-e.
A hozzászólást Darah módosította 2009.12.09. 09:40:52-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5.46
kedvelt tagQuintFérfi
Végzetúr mester
255 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
26. hozzászólás - 2009.12.09. 10:00:48
Ha a megtámadott nem veszít LE-t, akkor teljesen mindegy, hogy valakinél épp mennyi LE van, nyugodtan visszamehetek rá bármikor, mert garantáltan kapok LE-t. Ha az egy órán belüli ismételt támadásokért még büntetés se jár, sőt, a célpont ÉP-t sem veszít, akkor aztán tényleg folyamatosan lehet támadni, az egyetlen korlát a portyapontok mennyisége. Nézzük csak: V1-en jelenleg közel 600-as a SZÖ-m. Kapásból ránézve a toplistára, máris találtam egy olyan lehetséges célpontot, akinek 15-ös a SZÖ-je. Na ezt a karaktert én mindig megverném a baráti portyázásban. A fentebb leírt feltételek mellett másodpercenként szerezhetnék tőle LE-t mindenféle hátrány nélkül. (leszámítva a TP-t, de az úgyis jár minden győztes csatáért, kivéve az epikust és az entitást) Garantált LE, mindenféle kockázat nélkül. A 600-as SZÖ az esetek túlnyomó többségében veri a 15-öst. Persze ezek nem föltétlenül hátrányok, hiszen ez a fajta gyors, garantált LE szerzési lehetőség nagyon jól jöhet a "legyen X LE-d mikor belépsz" típusú küldetésekhez, de azért érdemes átgondolni, hogy ez tényleg jó-e így, vagy esetleg kellene valamiféle további korlátozás is.

Nekem egyébként leginkább az lenne szimpatikus, ha az állatok morál és TP növekedése mellett csak valamiféle extra erőforrás lenne az ajándék. (mint a már említett kristálypont, vagy esetleg kiégett őskő, vagy akár CSP , vagy mindegyikből egy-egy darab, vagy véletlenszerűen valamelyik - talán még ez is lenne a legjobb)

De nehéz átlátni minden aspektusát a dolognak, ez egy olyan fejlesztés, amelyet lehet, hogy érdemesebb lenne előbb tesztelni a következő V4-en vagy valamelyik már létező világot klónozni V4-ként, és azon tesztelni.
Pontszám: 5.81
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
27. hozzászólás - 2009.12.09. 10:25:11
ÉP-t amúgy sem veszítene nem? Szakikat mérjük össze, ott nincs életpont. Az, hogy nézne ki, hogy ellenfelednek 10el nagyobb a szubtéri érzékelése, talált, 600ép-t sebződsz.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 8.10
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
28. hozzászólás - 2009.12.09. 10:26:35
Újabb ötlet: a szerzett LE az SZÖ különbségektől függjön. Ha hozzám képest alacsony SZÖ-s karaktert hívok ki, Alig járjon valami LE. Magasabb SZÖ-nél pedig fordítva.
Pontszám: 8.67
fórumozóSolinaFérfi
Végzetúr mester
533 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
29. hozzászólás - 2009.12.09. 10:31:55
Csatlakozom Quinthez.. Nem kellene ebbe LE-t rakni, abbol farmolas lesz... Es tenyleg a legjobb az lenne, ha egy par lehetosegbol random lenne a jutalom.. Ezenkivul a Kristalyokkal is meg lehet majd kuzdeni ilyen modon, vagy csak normal karakterekkel..?! Illetva a bunteto es klonjai ebben is oda juttatjak az elejet, hogy lesz par agressziv alak, akik lefarmoljak/kamrazzak a tarsasagot, a bunteto miatt visszatamadni meg nem eri meg oket...?!
A hozzászólást Solina módosította 2009.12.09. 10:32:53-kor
Pontszám: 4.24
kedvelt tagkitmatko
Végzetúr
93 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
30. hozzászólás - 2009.12.09. 10:49:33
Szerintem legyen jutalom, de ne mindenáron LE. A kalandok úgyis eszik a KrP-t, úgyhogy az jó ötlet. A szaki kiválasztás teljesen random legyen ne legyenek kivételek se megjelölhetőség. A kamrát ne nyissa, viszont a Büntető ne hasson ilyen portyára!

Asszem tömör voltam.
Új tulajdonos
Pontszám: 7.68
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
31. hozzászólás - 2009.12.09. 11:09:58
Azt is figyelembe kellene venni, hogy a legtöbb szakértelemnek egyrészt van maximuma, vagy elméleti maximuma, ami fölé nem éri meg növelni. Így ezeknél a szakértelmeknél totál véletlen lesz, ki fog győzni.

Büntető ne hasson, ha a vesztest nem éri kár.
A hozzászólást Jeriko módosította 2009.12.09. 11:10:57-kor
Pontszám: 7.34
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
32. hozzászólás - 2009.12.09. 11:38:27
Bármit ad, farmolás lesz belőle.
Kivéve ha negatív dolgot, azt meg ugye nem akarnánk.

Kitmatko, ha kamrára nem alkalmas, akkor még inkább használhatatlan, onnan azért LE jön, az univerzális, bármire váltható valuta, nagyon-nagyon jutalmazni kéne a barátságost, hogy a sima portyával egyenlő erőforrásra jöjjön ki kamra nélkül. Ha nem ilyen lesz, nem fogják használni.
Minden szaki nem maradhat benn, pl a négy hordagyűlölet értelmetlen szerintem, mondjuk a VF-et lehetne szinguval összeereszteni, de az a normál fejlődésűeket hozná hátrányba.
A hozzászólást Darah módosította 2009.12.09. 11:39:06-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5.84
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
33. hozzászólás - 2009.12.09. 11:51:46 (Válasz Darah #32 hozzászólására.)
Idézet: Darah - 2009.12.09. 11:38:27
Bármit ad, farmolás lesz belőle.
Kivéve ha negatív dolgot, azt meg ugye nem akarnánk.

Kitmatko, ha kamrára nem alkalmas, akkor még inkább használhatatlan, onnan azért LE jön, az univerzális, bármire váltható valuta, nagyon-nagyon jutalmazni kéne a barátságost, hogy a sima portyával egyenlő erőforrásra jöjjön ki kamra nélkül. Ha nem ilyen lesz, nem fogják használni.
Minden szaki nem maradhat benn, pl a négy hordagyűlölet értelmetlen szerintem, mondjuk a VF-et lehetne szinguval összeereszteni, de az a normál fejlődésűeket hozná hátrányba.


Darah, akkor jó, ha szét van választva a kettő, nem kellene keverni.

Sima portyázás: támadás, ÉP vesztés, szerzel vele LE-t + kamrázol.

Baráti portya: szakértelempróbák, nincs valós vesztés, csak a PP, győzelemnél kapsz kristálypontot.

Ha lehetne ezzel kamrázni, akkor a nálad 5-7 szinttel magasabb, de ott nagyon gyenge karaktereket érné meg támadni, hiszen kristálypontot is szerzel, és a kamrából LE is jön. A másik meg, hogy nehogymár a nálad nagyobb harci erejű végzeturakat el tudd hurcolni a kínzókamrádba.

Naponta háromszor megtámadnám Arielt, Barriqueot, egyszer biztos vmi jó szakipróba jönne, és míg csatában szinte zéró lenne az esélyem, addig baráti portyában legyőzve őket ugyanúgy kapnám értk a LE-t. Ők pedig ki se tudnának szabadulni, hiszen 55% életponton kell hozzá lennem, hogy megtámadhassanak, így se sima, se baráti portyában nem tudnak legyőzni.
A hozzászólást Mortimer módosította 2009.12.09. 11:56:35-kor
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.68
népszerűModeratorFérfi
Végzetúr mester
287 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
34. hozzászólás - 2009.12.09. 11:52:16
Szerintem legyen horgolas skill, meg keresztrejtveny fejtesi lehetoseg az oldalon.
Welcome to the Real World!


A jatek nyilt vegu, barmikor befejezheted!
Pontszám: 7.15
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
35. hozzászólás - 2009.12.09. 11:56:15 (Válasz Mortimer #33 hozzászólására.)
Mortimer, a kristálypont megvehető sima LE-ért is.
Amit a kamrából kapok.
Pluszban ha rendes portyában LE-t is nyerek, akár háromszorannyi kristálypontot veszek, mintha barátságos portyáznék, ha nincs jól belőve az arány, erről beszéltem.
No és persze eldönthetem mit is akarok venni a LE-ből, egyáltalán kristálypontot-e.

Edit:
Látom módosítottad, nem azt mondtam, hogy okvetlen legyen kamrázós portya, viszont ha nem lesz a kamrázás bevétele a nyereségébe beszámítva, nem fogja megérni használni.
A hozzászólást Darah módosította 2009.12.09. 12:02:28-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 6.79
irritálóBottom30Férfi
Végzetúr tehetség
227 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
36. hozzászólás - 2009.12.09. 11:58:22
Én azon gondolkodom, hogy alacsony szakértelemösszeggel rendelkezőt hányszor fogják betámadni?
Ha tőle veszünk el valami, akkor pillanatok alatt itt hagyja a játékok. És hányszor lehet megtámadni?
A portyázásablakban akkor a TÖ mellett az SZÖ is szerepelni fog?
Egy valami biztos: Az alacsony SZÖ-vel rendelkezőknek az állataikat nem kell felvidítani, ha morálnövekedés várható.
Pontszám: 4.24
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
37. hozzászólás - 2009.12.09. 12:06:54 (Válasz Darah #35 hozzászólására.)
Azt kéne szem előtt tartani, hogy mi ennek az egésznek a célja.
- portyapontok elköltése a gyengék számára
- állatok fejlesztése

Azaz nem baj, ha nem éri meg az erősek számára! Azok eddig is el tudták költeni a portyapontjaikat, ezután is el fogják. Nem ők a célcsoport.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.43
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
38. hozzászólás - 2009.12.09. 12:10:48 (Válasz Mortimer #37 hozzászólására.)
Hát jól van... de ettől nem lesznek kevésbé gyengék a gyengék, nekik általában az SZÖ-jük is a béka nyakkendője alatt van.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5.46
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
39. hozzászólás - 2009.12.09. 12:24:46 (Válasz Darah #38 hozzászólására.)
Én úgytudom ennek nem is célja a gyengék erősítése, hanem az, hogy ők is elhasználhassák a portyapontjaikat, ne frusztrálja őket, hogy ott van, és nem jó semmire (Miklós korábban erre azt írta, hogy néha állítsd át 30-ra, majd vissza...). Szintén komoly gond náluk az állatfejlődés/állatmorál fenntartása, amire ez tökéletes eszköz lenne.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.37
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
40. hozzászólás - 2009.12.09. 12:42:46 (Válasz Mortimer #39 hozzászólására.)
Akkor egyszerűbb fejlesztés lenne a sima PP becserélhetőség KP-ra, őskő nélkül, akár 15/ital áron is.
Állatok a kennelben is fejlődnek.
Nem túl nagy fejlesztés ez ahhoz, hogy csak ez legyen a célja?

De ha mégis csak ennyi a cél, akkor tényleg igazad van, ennek a célnak tökéletesen megfelel.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 4.59
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője