Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 12345678
Szerző
Topic neve: Kvízmedál, ami elérhetetlen
népszerűEzüstszélFérfi
Végzetúr mester
980 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
101. hozzászólás - 2009.11.28. 18:10:16 (Válasz Mortimer #100 hozzászólására.)
Hát, ez is valami.
Remélem azért ezt a topicot még elolvassa.
Chaotic good and lawful evil.
Pontszám: 7.53
népszerűMortuFérfi
Végzetúr mester
2456 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
102. hozzászólás - 2009.11.29. 18:01:14
Lehetne csinálni olyan topicot is, hogy Hatalom tornyát mindenkinek. Sőt őskövet is mindenkinek.
Pontszám: 4.59
népszerűEzüstszélFérfi
Végzetúr mester
980 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
103. hozzászólás - 2009.11.30. 00:29:21 (Válasz Mortu #102 hozzászólására.)
Tényleg ne haragudj, amiért felvetettem az ötletet.
Megyek, zsákba öltözök, hamut szórok a fejemre, és nem eszek 40 napig.
Megbocsájtasz?
Chaotic good and lawful evil.
Pontszám: 8.37
kedvelt tagQuintFérfi
Végzetúr mester
255 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
104. hozzászólás - 2009.11.30. 09:54:45 (Válasz Ezüstszél #99 hozzászólására.)
Idézet: Ezüstszél - 2009.11.28. 17:26:01
Viszont továbbra sem oldja meg a "lassú a netem" problémát.


Ha egy adagban kapnád meg az összes kérdést, az biztosan segítene valamennyit. És tuti meg is lehetne csinálni, csak megfelelő pozícióban levő ember kellene, aki belátja ezt, és van is ideje/energiája megcsinálni.

Mellesleg még egyszer jelezném, hogy igen rossz ötlet ennyire szűk kérdéshalmazzal működtetni az olimpiát, ez a saját eredményeimen is tapasztalom minden egyes olimpiánál. Pl. most először V3-mon csináltam meg, ott 42-t sikerült eltalálni, utána V2-n majd V1-en, mindkettőn 50-et találtam el. (más kérdés, hogy az idő miatt nem kerültem top3-ba) Ez nagymértékben köszönhető annak, hogy V2-n és V1-en sok olyan kérdést kaptam, amellyel már V3-mon találkoztam, így azokra a kérdésekre már a rövidtávú memóriámban volt a helyes válasz. Ez is egy létező előny, persze ez a lehetőség mindenki előtt adott, de mi van ha valaki egyszerűen annyit csinál, hogy regisztrál egy karaktert valamelyik világra, megcsinálja az olimpiát, majd törli a karaktert, újat hoz létre, újból megcsinálja azzal is az olimpiát, és így tovább. Végül pedig mikor már a legtöbb kérdésre kapásból megy a válasz, belép arra a világra, ahol "élesben" játszik, és szépen megcsinálja 200 másodperc alatti idővel az olimpiát. Persze, ez ebben a formában csak elmélet, de nem vagyok biztos benne, hogy nem próbálkozott már valaki ezzel. És amíg ez a kiskapu létezik, addig fennáll a lehetősége egy ilyen visszaélésnek.

Szóval, ha tényleg ki akarják egyenlíteni a fejlesztők az esélyeket az olimpián, és nem akarják, hogy a tudás helyett a trükkök és mindenféle jogos/jogtalan előny döntsön, akkor

1. ki kell bővíteni a kérdéshalmazt a teljes adatbázisra
2. kérdőív formájában kell a kérdéseket feltenni, és nagyon rövid határidőt szabni a kitöltésnek.

Én jelenleg csak ilyen módon látok lehetőséget arra, hogy az "erőviszonyok" kiegyensúlyozottabbakká váljanak. Sem a kvízpontokat, sem a vadászatos kvízkérdésekre adott helyes válaszokért kiosztott medálok ötletét nem tartom alkalmasnak ezeknek a problémáknak a megoldására. Azokkal ugyanis nem a tudást és a gyors gondolkodást díjaznák, azok csak valamiféle kompenzációt jelentenének a hátrányban levők számára, de ilyen módon az előnyben levőn előnye nem csökkenne számottevő mértékben.

Ugyanakkor a kvízmedál eladhatósága szerintem is rossz dolog, be kellene szüntetni ezt a lehetőséget.
Pontszám: 7.12
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
105. hozzászólás - 2009.12.03. 11:20:11
Irok akkor erről egy rövid összefoglalót, hogy mire jutottunk a VU talin (és miért):

1.) a kvizmedál eladhatóságát megszüntetjük. Aki betápolta a 12-t, elég előnyt szerzett, adjon lehetőséget a többieknek is az érvényesülésre.

2.) A jelenlegi 3-2-1 medál dijazás helyett az első 7 helyezett (akinek még nincs 12 medálja) fog 1-1 medált kapni. így többen tudnak jutalmat szerezni, és nem jelent akkora előnyt az első helyezés.

Ami még felmerült:
- Rövidíteni a válaszadási időt, hogy ne legyen idő adatbázisban keresni. Sajnos, ez nem működik, mert van, akinek lassabb az internet kapcsolata.
- A kérdéseket grafika formájában kitenni, hogy ne lehessen cut&paste-tel kimásolni, ill. scriptnek felolvasni. Ezzel az a baj, hogy nagyon brutális terhelést jelentene a szervernek, mind a 200ezer kérdést grafikaként tárolni. Ráadásul a problémát alapvetően nem oldja meg, mert a kérdéseket nem sokkal rövidebb idő alatt (egy gyors gépelőnek) be is lehet írni.
- A kvizolimpián csak az elmúlt 2 hétben feltett kérdések szerepeljenek. Ez túl kevés kérdés lenne, lenne olyan, aki az első másfél napot csak a kérdések összegyűjtésével tölti, és amikor teljes a kollekció, akkor álna neki a fő karakterével.
- A kvizolimpia mindenkinek egyszerre egy időben legyen, előre meghatározott kérdésekkel. A szerver összeomlana a terheléstől, és nem mindenki érne rá abban az időpontban.
- A kvizmedált mindenki kapja meg, aki 50 kérdésre válaszol. Ezzel szerintem valójában bátoritanánk az adatbázisok használatát, hiszen az idő nem számítana. Mostani formájában amelyik kérdést jó eséllyel tudom, azt bejelölöm, nem keresgélek, mert az idővel futott versenyben az lesz a nyerő, akinek minél kevesebb kérdést kell előkeresnie (és így azért csak számít a tudás).
- tiltsuk az adatbázisok létrehozását. A legismertebb adatbázis fenntartójával megbeszéltük, hogy a kvízolimpia ideje alatt a kérdések csak 1 perces késleltetéssel érhetők el (köszönet érte!). Ha tudtok más, hasonló adatbázisról, kérlek jelezzétek nekünk, hogy kapcsolatba tudjunk lépni az üzemeltetővel.
- Mindenki kapjon egy kvízmedált, aki legalább X ezer kérdésre válaszol. Érdekes ötlet, de ezzel megszűnne a kvízolimpia értelme.
Pontszám: 9.17
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
106. hozzászólás - 2009.12.03. 11:26:45 (Válasz Miklós #105 hozzászólására.)
Egy szerény ötlet még a lassabb net kapcsolattal rendelkezők okán:
Annyit kéne, hogy vezessétek, ki hányszor csinálta meg tökéletesre az olimpiát. Ha valakinél ez megvan mondjuk 5-ször, egyszerűen csak lassú a netje, az kapjon egy medált. Tudom, bátorítja az adatbázis használatot... De ellensúlyként meghozza (vagy visszahozza) sokak kedvét. És (szerintem) ha valaki ennyit adatbázisol, az megérdemli...
(Mondjuk akár korlátozzuk, hogy így max 10-et kaphat, az akkor is minimum 50 kvízolimpia, de mégis valami!)
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 6.93
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
107. hozzászólás - 2009.12.03. 11:35:13 (Válasz Miklós #105 hozzászólására.)
"- Mindenki kapjon egy kvízmedált, aki legalább X ezer kérdésre válaszol. Érdekes ötlet, de ezzel megszűnne a kvízolimpia értelme."

Ha az x ezer folyamatosan nőne, és a növekedés megfelelően van belőve, akkor messze nem. Ha például, mint a topik első hozzászólásábani s szerepel rendre 1000, +1500, +2000, +2500, ... helyes válaszért járna új medál akkor 45000 helyes válasszal lehetne elérni a 12 kvízmedált. Tehát a 10000. helyes válasznál jönne az 5. kvízmedál, 22000. helyes válasznál jönne a 8., 32500. helyes válasznál a 10., végül a 45000. után a 12.

Jelenleg V1-en a vezetőnek több, mint egy év játék után 18e van, azaz egy átlag játékosnak kb. három év csak ezzel megszerezni a 12-t. Tehát aki kvízolimpián megszerzi több éves előnyhöz jut, minden egyes vadászatnál.

"Érdekes ötlet, de ezzel megszűnne a kvízolimpia értelme."
Azzal, hogy a medálok eladhatósága megszűnik (helyesen) szintén meg fog szűnni jópár ember számára az értelme.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.69
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
108. hozzászólás - 2009.12.03. 11:36:27 (Válasz Byzon #106 hozzászólására.)
(Igen, ezt elszámoltam.)

50 kvízolimpia, mindet tökéletesre megoldani az 2 év.
A hozzászólást Mortimer módosította 2009.12.03. 11:43:16-kor
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.38
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
109. hozzászólás - 2009.12.03. 11:40:38 (Válasz Mortimer #108 hozzászólására.)
Mármint pontosan két év ugye
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 6.72
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
110. hozzászólás - 2009.12.03. 12:48:05 (Válasz Miklós #105 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.12.03. 11:20:11

- Mindenki kapjon egy kvízmedált, aki legalább X ezer kérdésre válaszol. Érdekes ötlet, de ezzel megszűnne a kvízolimpia értelme.


Miklós, ezt még véleményeznéd? A számokat természetesen lehet finomítani.
"Az olimpián lehessen kvízpontokat gyűjteni (aki kap medál, az nem kap kvízpontot): minden helyesen megválaszolt kérdés 2 pont, minden eltelt 10 másodperc -1 pont. Így aki 500 másodperc alatt válaszol 50 helyes kérdésre, 50 pontot kap (pont nem mehet mínuszba, a legkisebb szerezhető mennyiség 0). 900 másodperc alatt 49 jó kérdés 8 pontot ér (2*49-900/10).
A szerzett pontok összeadódnak több olimpián. Akinek összegyűlt 100, automatikusan kap egy kvízmedált.

Meg lehet csinálni úgy, hogy megmarad a jelenlegi verzió is (első 3 helyezés fix nyeremény - akkor ők nem kapnak pontot) vagy úgy, hogy csak pontosztás van.
Szerintem elég jó rendszer, és nagyon könnyen megvalósítható."
Pontszám: 9.24
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
111. hozzászólás - 2009.12.03. 12:53:31 (Válasz Jeriko #110 hozzászólására.)
Ez azért hangzik jól, mert ha az olimpián egyetlen egy rossz válasz is becsúszik, akkor már értelmetlen tovább gürcölni vele, lehet végigkattintgatni a LE-jutalomért és bosszankodni, hogy lehetett olyan kérdést berakni. Év eleje óta úgyis csak 50 helyes válasz kerül fel a listára. Ez legalább valami tétet adna a 49-nek is.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.25
kedvencRiusFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
112. hozzászólás - 2009.12.03. 13:22:49 (Válasz Jeriko #110 hozzászólására.)
Szerintem nagyon jó ötlet, mert magamról tudom, ha már hibáztam, akkor csak tempósan nyomogatom, nem is igazán érdekel. Így lenne értelme komolyan venni és akiknél lassabb a net, ott is megéri küzdeni.
Ronda troll vagyok.
Éhes, agresszív, konok,
Mindent felfalok.

Világ 1: Rius, Világépítők
Világ 2: DeSide, Zafír
Világ 3: Drowsy Druid Abasc, Mohír
Pontszám: 6.15
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
113. hozzászólás - 2009.12.03. 14:31:28 (Válasz Jeriko #110 hozzászólására.)
Ez nagyon jó ötlet.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 5.95
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
114. hozzászólás - 2009.12.03. 14:35:40 (Válasz Rius #112 hozzászólására.)
Idézet: Rius - 2009.12.03. 13:22:49
Szerintem nagyon jó ötlet, mert magamról tudom, ha már hibáztam, akkor csak tempósan nyomogatom, nem is igazán érdekel.


jó tudni, hogy van, akit ennyire érdekel. én mindig magamat mérem meg az ilyenen. ha hibáztam, akkor kettőzött erővel figyelek a következő kérdésre, hogy ne hibázzak még egyszer. persze tény, hogy van, akinek csak az első hely számít, más meg a játék öröméért játszik:)
Pontszám: 2.35
irritálóSorayaNő
Végzetúr tanonc
14 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
115. hozzászólás - 2009.12.03. 14:35:59
Sziasztok!
Én voltam a találkozón, és az ottani olimpián megcsináltam időre 24 helyes választ.
Lehetett választani, mit kérek, s én 1 kvízmedált kértem, amire azóta is várok, várok, és várok...
Szóval lehet valami ebben az elérhetetlenségben...
Pontszám: 5
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
116. hozzászólás - 2009.12.03. 14:39:18 (Válasz Jeriko #110 hozzászólására.)
az otlet jo, a szamok rosszak, hisz igy egy olimpia alatt lehet 5 medalt is szerezni (azaz megeri lemaradni 500ig, mert jelenleg 350 koruli ido a gyoztese az meg csak 3at kap). de kis finomhangolassal nagyon hasznalhatonak tunik.
Pontszám: 5.36
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
117. hozzászólás - 2009.12.03. 15:13:19 (Válasz Endyr #116 hozzászólására.)
Idézet: Endyr - 2009.12.03. 14:39:18
az otlet jo, a szamok rosszak, hisz igy egy olimpia alatt lehet 5 medalt is szerezni (azaz megeri lemaradni 500ig, mert jelenleg 350 koruli ido a gyoztese az meg csak 3at kap). de kis finomhangolassal nagyon hasznalhatonak tunik.


Ez neked hogy jött ki? Mert ha 1 másodperc alatt 50 helyes választ adsz, az is csak 99 (50*2-roundup(1/10)) pont, ami nem ér egy medált sem.
Pontszám: 8.23
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
118. hozzászólás - 2009.12.03. 15:49:26 (Válasz Jeriko #117 hozzászólására.)
ize...egy nullaval elszamoltam
Pontszám: 7.54
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
119. hozzászólás - 2009.12.03. 16:30:22 (Válasz Jeriko #110 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2009.12.03. 12:48:05
Idézet: Miklós - 2009.12.03. 11:20:11

- Mindenki kapjon egy kvízmedált, aki legalább X ezer kérdésre válaszol. Érdekes ötlet, de ezzel megszűnne a kvízolimpia értelme.


Miklós, ezt még véleményeznéd? A számokat természetesen lehet finomítani.
"Az olimpián lehessen kvízpontokat gyűjteni (aki kap medál, az nem kap kvízpontot): minden helyesen megválaszolt kérdés 2 pont, minden eltelt 10 másodperc -1 pont. Így aki 500 másodperc alatt válaszol 50 helyes kérdésre, 50 pontot kap (pont nem mehet mínuszba, a legkisebb szerezhető mennyiség 0). 900 másodperc alatt 49 jó kérdés 8 pontot ér (2*49-900/10).
A szerzett pontok összeadódnak több olimpián. Akinek összegyűlt 100, automatikusan kap egy kvízmedált.


Mindenre csak az elsot nyomva (ez ugye tegyuk fel gyorsan megy, 100 masodperc) siman lehet gyujteni 15 pontot.
Inkabb a 40 folotti helyes valaszokat kene jutalmazni darabonkent 10 ponttal, de meg azt sem tartanam az ordogtol valonak, ha 41. jo valasz erne 1 pontot, majd minden tovabbi 2-vel tobbet, mint az elozo, az 50. jo valasz19 pont (ezek osszege pont 100). Emelle adnek valamennyi bonuszt, aki a toplistara felkerul (4-10. hely), es nyilvan lekorlatoznam a szerezheto pontokat 100-ban.
Igy azert csak kiemelkedo teljesitmeny lenne dijazva a favagas nem.
Pontszám: 7.79
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
120. hozzászólás - 2009.12.03. 17:18:34 (Válasz Kocos #119 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2009.12.03. 16:30:22
Idézet: Jeriko - 2009.12.03. 12:48:05
Idézet: Miklós - 2009.12.03. 11:20:11

- Mindenki kapjon egy kvízmedált, aki legalább X ezer kérdésre válaszol. Érdekes ötlet, de ezzel megszűnne a kvízolimpia értelme.


Miklós, ezt még véleményeznéd? A számokat természetesen lehet finomítani.
"Az olimpián lehessen kvízpontokat gyűjteni (aki kap medál, az nem kap kvízpontot): minden helyesen megválaszolt kérdés 2 pont, minden eltelt 10 másodperc -1 pont. Így aki 500 másodperc alatt válaszol 50 helyes kérdésre, 50 pontot kap (pont nem mehet mínuszba, a legkisebb szerezhető mennyiség 0). 900 másodperc alatt 49 jó kérdés 8 pontot ér (2*49-900/10).
A szerzett pontok összeadódnak több olimpián. Akinek összegyűlt 100, automatikusan kap egy kvízmedált.


Mindenre csak az elsot nyomva (ez ugye tegyuk fel gyorsan megy, 100 masodperc) siman lehet gyujteni 15 pontot.
Inkabb a 40 folotti helyes valaszokat kene jutalmazni darabonkent 10 ponttal, de meg azt sem tartanam az ordogtol valonak, ha 41. jo valasz erne 1 pontot, majd minden tovabbi 2-vel tobbet, mint az elozo, az 50. jo valasz19 pont (ezek osszege pont 100). Emelle adnek valamennyi bonuszt, aki a toplistara felkerul (4-10. hely), es nyilvan lekorlatoznam a szerezheto pontokat 100-ban.
Igy azert csak kiemelkedo teljesitmeny lenne dijazva a favagas nem.


Igazad van, bár szerintem nem élő a probléma, mert ha odafigyelsz, és normálisan töltöd ki a kvízt, akkor simán tudsz válaszolni 30 kérdésre mondjuk 300 másodperc alatt (a többit tippeled), ami már 30 pont. Szóval érdemes inkább rendesen válaszolni. Ráadásul az eredeti számoknál maradva a 15 pont fél év alatt egy medált jelent - akinek ez kell, lelke rajta.
Persze elviekben nekem sem tetszik a "favágás" csak kérdés, mennyire lesz ettől bonyolultabb a program (részemről a 1, 3, 5, stb. pontozást favorizálnám, nagyon jó). Egyáltalán nyitott-e erre Miklós?
Pontszám: 8.23
Oldal: 12345678
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője