Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Portya + végzetúr reform
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portya + végzetúr reform
161. hozzászólás - 2009.06.20. 17:21:49 (Válasz Ywgarrd #160 hozzászólására.)
Idézet: Ywgarrd - 2009.06.20. 16:34:58
Ha konkrét képet akarsz alkotni, akkor egy szintén 48. szintű karakterrel vesd össze magad, aki varázslásra állt rá. Képzeld el magad 6 szinttel magasabban, amikor 200 felett lesz a támadásod és az erőd is, hogy mit fogsz művelni egy akkor 48. szintű "varázslóval". A 250-nél biztos nagyobbat varázsolna majd beléd, de te is belevernél legalább 4000-et, de inkább 5000 felett.


Wow ... valamit nagyon rosszul csinálhatunk, mert én egyetlen karaktert sem tudok, akinek két darab tulajdonsága is 200 felett lenne alapból 54. szint környékén. A 4-5k sebzés pedig abszolút légből kapott, annyit még az epikus sem oszt. Egyáltalán nem vagy tisztában a játék menetével, felesleges ilyen infókkal dobálózni.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 6.25
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portya + végzetúr reform
162. hozzászólás - 2009.06.20. 19:11:02 (Válasz Ricardo #161 hozzászólására.)
Kukacoskodhatsz nyugodtan, de túl sok értelme nincs. Tárgyakkal együtt bőven megvan a 200-as támadás, az erőt pedig lehet felvinni ugyanúgy, mint más a taumaturgiát.
De ha ennyire bántja a szemed a 2 db 200 feletti tulajdonság említése, akkor utólag módosítom: 180-as támadásra és 210-es erőre. Remélem így megfelel.
Mellesleg ez csak annyira légből kapott, mint a 200-as taumaturgia.

Szerintem pedig jobban tisztában vagyok a játék menetével, mint ahogy azt gondolod. Én 49. szinten is ütöttem 4000 körül, megnyugtatlak. Bár az tény, hogy igen ritka volt. És ez a mértékű sebzés annyira légből kapott és ritka, mint amennyire jellemző a 2000 feletti varázslatsebzés ugyanezen a szinten.

De mielőtt balga módon belekötsz valamibe, előbb értelmezz és tájékozódj, mert igen csak sikerült kiforgatnod a hozzászólásomat.
A hozzászólást Ywgarrd módosította 2009.06.20. 19:15:56-kor
Pontszám: 3
kedvelt tagSzuriloFérfi
Végzetúr mester
271 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portya + végzetúr reform
163. hozzászólás - 2009.06.20. 21:30:24
Egyébként hiába lovagolunk azon hogy egy smaragdos kari magas szinten erősebb tud lenni mint egy rubin vagy bármelyik másik horda. Úgy is lesz aki azt mondja, hogy ez nem igaz. Én így csak annyit mondanék, hogy nézzétekmeg V2-n random 20 ember statját. Ki melyik hordával szemben mennyit veszített. Egyértelmű lesz a kép. A smaragd ellen veszít mindenki a legtöbbet.
Világ2: Szurilo

"May your blades never dull"

Say you don't need no soul energie and I'll be satisfied....
Pontszám: 5
fórumozóViharfelhoFérfi
Végzetúr tehetség
164 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portya + végzetúr reform
164. hozzászólás - 2009.06.20. 21:35:08
Nálunk V1 en Gyémántok ellen veszítenek a legtöbben. De szerintem csak attól függ kik vannak többen..( Sőt lehet ezt a vitát pont egy Gyémánt(vagy Zafír), indította el, -Oszd meg, és uralkodj- )
Smaragd 4 life
Pontszám: 3
kedvelt tagSzuriloFérfi
Végzetúr mester
271 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portya + végzetúr reform
165. hozzászólás - 2009.06.20. 21:54:00
Félreérted, arányosan nézd. Tehát persze ha sokkal több a gyémántos akkor az fog látszódni, hogy:
Győzelem: Vereség:
Smaragd horda ellen 607 279
Zafír horda ellen 279 69
Gyémánt horda ellen 1630 445
Összesen: 2516 793

De ha arányosan nézem akkor az látszódik , hogy:

Smaragd horda ellen 2.17 az 1-hez hogy nyerek smaragd ellen
Zafír horda ellen 4.04 az 1 -hez hogy nyerek zafír ellen
Gyémánt horda ellen 3.17 az 1-hez hogy nyerek gyémánt ellen.

Ezek pl. az én statisztikáim, de én egyszer vettem a fáradtságot és végignéztem vagy 20 karaktert V2-n. Mindegyiknél kiszámoltam, hogy kik ellen milyen eséllyel nyer. Néztem alacsonyabb szintűeket is és top karikat is, átlagosat is, erőset is. Igyekeztem teljes körűen vizsgálódni. 1-2 kivételtől eltekintve mindenhol ezt tapasztaltam! Szerintem innentől kezdve kár azon vekengeni hogy ki az erősebb, egyértelműen a smaragd számomra.
Világ2: Szurilo

"May your blades never dull"

Say you don't need no soul energie and I'll be satisfied....
Pontszám: 5
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portya + végzetúr reform
166. hozzászólás - 2009.06.20. 21:54:40 (Válasz Szurilo #163 hozzászólására.)
Idézet: Szurilo - 2009.06.20. 21:30:24
Egyébként hiába lovagolunk azon hogy egy smaragdos kari magas szinten erősebb tud lenni mint egy rubin vagy bármelyik másik horda. Úgy is lesz aki azt mondja, hogy ez nem igaz. Én így csak annyit mondanék, hogy nézzétekmeg V2-n random 20 ember statját. Ki melyik hordával szemben mennyit veszített. Egyértelmű lesz a kép. A smaragd ellen veszít mindenki a legtöbbet.


Azt azért ne felejtsük, ki h amikor a top 25ből 12 smaragd és a 8 100 fölötti győzelemmel bíró szöviből is 3 közülük kerül ki -3 meg rubin. talán nem csoda, h nekik van a legnagyobb győzelem számuk veled szemben, főleg, h magad is rubinba tartozol.
Pontszám: 5
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portya + végzetúr reform
167. hozzászólás - 2009.06.20. 22:03:23
És nézz körbe nyugodtan a top rubinoknál top gyémántoknál top--- olyan nincs.

A győzelem számaik sokkal nagyobb a smaragdokkal szemben, mivel velük harcolnak a top fele smaragd. A legerősebb rubinok kitöröltek de a mostani topjuk is főként smaragdon hozza a győzelmet.
Pontszám: 5
kedvelt tagSzuriloFérfi
Végzetúr mester
271 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portya + végzetúr reform
168. hozzászólás - 2009.06.20. 22:13:07
Értelek, igazat adok, de ezért néztem meg átlagosan mindenféle játékost. Néztem én lvl 10-est is sőt, néztem úgy, hogy a szintjén a legnagyobb Tö-vel bíró játékosokat és a leggyengébbeket is felmértem. Szerintem elég jól szórtam ahhoz hogy ne legyen árnyalt a kép melyet a felmérés mutat. De szerintem nézzétek meg ti is, aztán ha nem így látjátok ok.

Az egész képet az befolyásolhatja esetleg, ha a smaragd hordát választó játékosok jobban játszanak a többiekhez képest, de nem hiszem hogy így lenne
Világ2: Szurilo

"May your blades never dull"

Say you don't need no soul energie and I'll be satisfied....
Pontszám: 5
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portya + végzetúr reform
169. hozzászólás - 2009.06.20. 22:26:47
Igazából közel fél évig a smaragd horda és a varázslás egyenlő volt a nullával a közelharccal szemben, néhány szélsőséges esettől eltekintve. Most a varázslás és ezáltal a smaragd horda ki van kiáltva a legbrutálisabbnak. Fordult a kocka, ennyi. Ne higgye senki, hogy ez örökké így is marad. Valamiért alacsonyabb szinteken nem sokan foglalkoztak annyira az iq és a taumaturgia fejlesztésével, mint újabban. Vajon miért... Változott a helyzet, ezzel kapcsolatban kifejtettem már korábban a véleményem...

Tök mindegy milyen úton brutalizálódnak a sebzések az egekig, megoldás még a probléma gyökereire sem született. Ezek pedig: magas szinten nincs LE benne (itt merül fel pluszba a gyémánt horda is, de az más tészta..), x szintről magasabbról történő tönkreverés, és hogy KH-t nem számítva (ami ideiglenes ugyebár) nagyon felül nincs kit ütni.

Sok javaslat, ötlet, vélemény elhangzott ezekkel kapcsolatban, és azóta semmi nem történt gyakorlatilag, ami ezeket megváltoztatta volna. Ez pedig nem az elszállt (most éppen) varázslatsebzések miatt van...
Pontszám: 5
kedvelt tagSzuriloFérfi
Végzetúr mester
271 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portya + végzetúr reform
170. hozzászólás - 2009.06.20. 22:32:45
Világos, nem is azért írtam mert ezt firtatni akarom, csak láttam, hogy szóba került ez a smaragd brutalitás és gondoltam megosztom a véleményem. A portya reform ettől függetlenül ráférne a rendszerre.
Világ2: Szurilo

"May your blades never dull"

Say you don't need no soul energie and I'll be satisfied....
Pontszám: 5
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portya + végzetúr reform
171. hozzászólás - 2009.06.20. 23:12:01 (Válasz Ywgarrd #169 hozzászólására.)
Sőt eltelt több mint fél év és 1-es szinten még most is a köcsög közelharcosok dominálnak aki meg varázslattal akar nyerni az sehol nincsen. Még jó, hogy magasabb szinten (2-es) már a varázslóknak is van esélyük ringbe szállni.

Csak azért baromság amit írsz mert kb. 30-as szintig nem igazán van különösebb stratégia a (vagy pók eszel vagy szopsz) a többség(mármint a nem pókok) az LE szerző képességeket max.-olja és közben úgy játszogat ahogy tud, 30 fölött meg ha nem is dönti el a varázslat a csatát azért igencsak partiban van a közelharci sebzésekkel, 50 fölött meg egyszerűbb 200-as IQ-t csinálni 150-es tauval, mint ugyan ekkora támadást erőt kritet védelmet stb. de azért 60 körül (a visszafogottat fejlesztők kicsit előbb) már majd mindenkinek összejönnek a harci skillek is és onnantól ha valaki tartja a lépést akkor azért a közelharc eléggé meghatározó... Az igazi különbség annak köszönhető, hogy az eredményes fizikai harchoz több LE-kell. Ha meg 30 karakterből 25 varázslatra gyúr ne csodálkozzunk azon, hogy a varázslatok döntik el a csatát.

Ebből szerintem nem az következik, hogy (1-es szintet leszámítva) a "varázsló" stratégia bárhol bármikor előnyben lenne, az már sokkal valószínűbb hogy az uniformizálódás miatt azok akik mondjuk +10%-al többet sebeznek varázslattal vagy közel harcban enyhén szólva előnyben vannak a többiekkel szemben.... sajna jelenleg nem igazán van nyerő stratégia azon kívül, hogy mindent kell fejleszteni ezért az ilyesmi smaragd utálatot és enyhe rubin undort eredményez. De ettől még mindenki egyforma lesz egy idő után, Nasdfil talán kicsit kilóg az élen a sorból (talán egyetlen egyoldalúan fejlesztett karakterként az élen) és sajna nincs első kézből információm, de Arieléket nem igen lehet panaszkodni hallani, hogy elszaladt vele a ló és nem tudnak vele semmit se kezdeni...

Régen volt némi vita, hogy az elementáris vagy a spektrális jobb e kb. erre hasonlít a harcos vs varázsló téma. Teljesen tökmindegy ki melyiket tartja jobbnak, mind a 2-öt tolni kell ameddig csak lehet a különbség csak annyi, hogy a tö-knek csak elméleti max.-a van egy idő után már mindenképpen tolsz mást is az IQ vagy a támadás helyett mivel annyira sokba kerül 1 pont, hogy még a leghülyébbek is belátják, hogy nem éri meg.
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 7
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portya + végzetúr reform
172. hozzászólás - 2009.06.21. 05:42:23
Azt hiszem kissé félrementünk.

De lehet én bóklásztam el.

Szerintem nem a smaragdot kellene lebutítani, hanem a közelharchoz hasonlóan valamiképp adni ellene fejleszthető, cuccolható, épületelhető védelmet.
A vicceskés elnyelőkön kívül minden csak arról szól, hogy emeld túl a gaz ellenén az IQ-d, taud.
Áll szemben ez a gyaktérrel-védőfallal, 35-40 védet adó vértek, tám-erő-véd csökkentő varázslatok, pajzsok és satöbbik tengerével.
Magyarul a védekezős rész valahogyan kimaradt a varázslattanból.
Ez akár alapot adhatna új épületekhez is.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portya + végzetúr reform
173. hozzászólás - 2009.06.21. 11:06:32 (Válasz Otoaak #171 hozzászólására.)
Nagyjából ugyanazon a véleményen vagyunk, de nem véletlenül fogalmaztam óvatosan, hogy "kikiáltva", "titulálva"...
De ha már itt vagyunk...
Sikeres varázsó taktika: magas iq, taumaturgia, védelem és kritikus varázslás.
Közelharc: magas támadás, erő, védelem és kritikus ütés
Pontszám: 5
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portya + végzetúr reform
174. hozzászólás - 2009.06.21. 11:36:25 (Válasz Ywgarrd #173 hozzászólására.)
Idézet: Ywgarrd - 2009.06.21. 11:06:32

Sikeres varázsó taktika: magas iq, taumaturgia, védelem és kritikus varázslás.
Közelharc: magas támadás, erő, védelem és kritikus ütés


Nem teljesen stimmel a dolog. Vagy vegyük el a varázslói taktikából a védelmet (ami közelharc ellen véd), vagy a közelharcihoz tegyük hozzá az IQ-t ( ami a varázslatok ellen véd).

Máris kibukik, hogy legalább egy, de akár két tulajdonsággal is többet kell nyomnia annak aki közelharcban akar jó lenni.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.50
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portya + végzetúr reform
175. hozzászólás - 2009.06.21. 12:15:14
igazából tökmind1...

Támadás Védelem IQ ez az alap...aztán annak függvényében hogy verekedni akarsz vagy vajákoskodni nyomatod a taut meg az erőt...aki pedig full luxus opcióban van azmeg mindkettőt...

szakértelemből pedig mindkét kritikus jó ha van(bár én régebben inkább csak ütés párti voltam) de most kicsit elméllyedtem a mágikus tudományokban éás szépen tologatom a kritvarázslást is...sőőt a kivégzés is nagyon hasznos(léétől független is) mert támadásban védekezésben egyaránt segít...azt akkor még otvan a szívósság...(talán csak az az egyetlen amit egy magát kőkeményvonalas B közepes varázslónak nem feltétlen kell kifejleszteni...egy harcosnak azonban mindenféleképp...

nem lehet itt azé annyira kiszakadni a sávból(harcos varázsló boszorkánymester barbár)...mind ugyanaolyanok vagyunk voltaképp...még akkor is ha valakinek nagyobbak a számai...vagy másképp hívja magát...öhö...
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 7.20
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portya + végzetúr reform
176. hozzászólás - 2009.06.21. 13:24:11 (Válasz Ariel #174 hozzászólására.)
Könnyen lehet, ezt ott fent már biztosan jobban látjátok. Én a saját verziómat írtam, hogyan csinálnám/csináltam volna. Ha harcos lennék, feláldoznám az iq fejlesztését, mert a varázslatkör nagy valószínűséggel bukta lenne pont a túl sokirányú fejlesztés miatt. A védekezéssel nem törődni viszont nagy luxus, akármelyik utat nézem is.

Mivel majdnem mindenki azt mondja a varázslás most az élen táposabb a közelharcnál, bizonyára úgy is van. Arra akarok pusztán kilyukadni, hogy nem kell temetni a közelharcot sem, sőt...
Pontszám: 5
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portya + végzetúr reform
177. hozzászólás - 2009.06.22. 18:12:52
(megvilágosodtam asszem)

mivan akkor ha arrol hogy nagy szinten nicns léé a transzendeciális projekció vagy micsoda tehet...mertugyebár...annak elvileg nincs max szintje és ha teszem azt valki feltolja 50esre (ami magas szinten már nem téma) aztán meg még rá is turbózik akkor ha mondjuk 30at teszünk hozzá lesz 80as...azt az akárhogy is számolom 8000 léé full levédve ami fölött igen ritkán rohangásznak tucatszám az emberek...

szóval én megtaláltam azt akire mától ujjal akrok mutatni hogy mé szar a portya...te tehetsz róla transzcedális projekció...hogy felejtene el mindenki...
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 6.60
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
810 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portya + végzetúr reform
178. hozzászólás - 2009.06.22. 18:20:21 (Válasz Dr_Faktor #177 hozzászólására.)
Nem tudom én mennyire számítok, de nekem 0-án áll a bűnbakod.
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portya + végzetúr reform
179. hozzászólás - 2009.06.22. 18:22:33 (Válasz Dr_Faktor #177 hozzászólására.)
Nem az tehet róla. Magas szinten egy vadászat is legalább ezer LE, és egy fejlesztési pont 10-20e, legalább. Azaz ha valaki egyetlen pontnyit akar növelni valamin (akár szakértelem, akár tulajdonság), azonnal az általad vélt 8ezres korlát fölé kerülne, és lehetne tőle rabolni. Ritka kivételektől eltekintve nem így van.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.33
fórumozóLazarantalFérfi
Végzetúr tanonc
47 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portya + végzetúr reform
180. hozzászólás - 2009.06.23. 08:56:58
Semmi valszeg megvan a magyarázat!
A hozzászólást Lazarantal módosította 2009.06.23. 08:59:29-kor
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!