Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 123456
Szerző
Topic neve: A védelem itala Reform...
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
81. hozzászólás - 2009.03.31. 21:24:22
Mondanivalom lenyege az, hogy VF nelkul is le lehet maradni.

Legalabbis minimalis merteku VF mellett a portyak ideiglenes szuneteltetese vagy kizarolag 5-6 szinttel alacsonyabbak utese mellett ugyanazt az eredmenyt el lehet ern, szingularis ismeretek elfelejteserol nem is beszelve.

A VF annak latszatat kelti, hogy teljes gozzel (minden portyat kihasznalva) is le lehet maradni (ideiglenesen). Ez OK. Valami elonye is van, mivel kozben allatot is lehet fejleszteni. Nem tudom mindez meger-e 40-50 szakertelempontot. Szerintem nem. Lathatolag sokaknak pedig igen.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 5
népszerűShiakoFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
82. hozzászólás - 2009.04.01. 08:57:31
A minimális VF portya nélkül is kevés, mert pl. 10% esetén alig lassulsz le, mire éreznéd a hatását, már eleged lett végképp a játékból és addig is tevét nevelgettél, mert ugye csak avadászat marad, térkapu, portya ugrott.
Üdv:
Gabi
Pontszám: 5
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
83. hozzászólás - 2009.04.02. 17:00:45
Az ígért fejlesztés megvalósult:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,21.60
Pontszám: 5
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
84. hozzászólás - 2009.04.02. 18:48:38
Hát köszi a fáradozást, bár mintha azt elemezgettük volna, hogy a VÉDELEM itala VÉDelmet adjon inkább drasztikusan.

Szerintem csak védelmet adjon 10%+szintkülönbség*5%-ot, és elnyelést/varázslat elnyelést szint*szintkülönbség*0,5 értékben.

Így talán megérné az árát, és nem megfordítaná a csatákat, csak drasztikusan csökkentené a sebződést, ami korrekt lenne a 2 őskő és 10pp-s áráért!

De nézzük a mostani módosítással hogy szuperál majd...
Pontszám: 4.67
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
85. hozzászólás - 2009.04.02. 18:58:47 (Válasz Birka #84 hozzászólására.)
es meg en sirok
Pontszám: 5
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
86. hozzászólás - 2009.04.03. 10:57:07
Add hozzá a pihenés bónuszt, birka, és akkor lesz valakinek +50 védekezése, eltalálhatatlan lesz... Ennek azért, valljuk be, elég kevés értelme lett volna...
Pontszám: 5
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
87. hozzászólás - 2009.04.03. 11:50:06
Miklós, NINCS eltalálhatatlan játékos, pont te írtad le anno a Vakító fény leírásában, hogy a harcrendszerben lehetetlenné tetted a totális tank taktikát! Idézlek:


-Azonban ennek van egy minimális értéke - függetlenül a támadás és védekezés arányától, mindig van 20% esély, hogy eltalálod az ellenfeledet.
- A minimális 20% egy módon nyomható még lejjebb: ha a te szerencséd jelentősen magasabb az ellenfélénél, akkor ez a 20% lecsökkenhet akár 10%-ra is. Ha viszont az ő szerencséje sokkal nagyobb, akkor még nőhet is, nagy különbség esetén felmehet akár 30%-ra is.


Persze örök pesszimistaként nem hittem neked, leteszteltem a Vakító fényt, majd az extrém védelmet is V3-on:
-A vakító fény még ha bejön, akkor se ér semmit, ugyan úgy betalál az ellenfél a harcrendszer handyje miatt
-EXTREM 90+33-as védelemmel 20. szinten 40+12-es támadással laza 1-2 támadásokat kapok be csatánként, és a csaták 10-15%-ban ezzel sikerül is elvesztenem a bulit, mert a 75+19+15-ös támadásommal képes vagyok 5 körböl csak 1-2 alkalommal betalálni holmi 50+20+9-es védelmekbe…

Elnyelést elvileg most is ad alapból a Védelem ital, szerintem egy modellezést lehet megérne a dolog az én Eltalálhatatlannak titulált elméletemmel.

Teszteltem az új védelem italát közben. Direkt ütöttem egyet védelem italosba aki a top10 harcosba tartozik V3-on, és az eredmény még mindig siralmas:

http://vilag3.vegzetur.hu/index.php?m=csataleiras&csata=148898

Se a védelem ital elnyelését nem érzékeltem a csatában, ráadásul 4x betaláltam 5 kör alatt, igaz a varázslatom használhatatlan kaliber lett a magas 8-as sebzésű villámmal! Azt meg se említem hogy a 94-et sebző -7 védelmet kiosztó védelem italos áldozatom szerencsétlen volt, és egyetlen egyszer se talált el azaz csak azért se jött be neki az előbb említett 20%+-10 vésztartalék esély…

Endyr az egészben az az aranyos, hogy az áldozataim esélyegyenlőségéért „sírok”, nem magamért…
Pontszám: 6.17
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
88. hozzászólás - 2009.04.03. 11:59:17 (Válasz Birka #87 hozzászólására.)
Birka, csupa olyan dolgot tesztelsz, aminek 20. szint környékén a random szórása miatt nem nagyon van jelentősége. Picit tedd pihenőbe magad és majd 40. szint felett kezd el ezeket újra tesztelgetni.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
89. hozzászólás - 2009.04.03. 12:07:05
Cave, 30-50 tulajdonságkülönbséget lazán kibelező Random-ot és harcrendszert hogy tudtok magasabb szinten „kiszámíthatóvá” tenni, amikor a drasztikusan emelkedő fejlesztési költségek miatt a tulajdonság különbségek egyre csak csökkennek hosszú távon???
Pontszám: 6.17
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
90. hozzászólás - 2009.04.03. 12:08:53 (Válasz Birka #89 hozzászólására.)
pl 46. szinten a páncél végtelen védekezést ad a 20. szintűhöz képest. Itt a random abban jelentkezik, hogy eltalálod-e egyátalán az ellenfelet. Namost amikor már erre korlátozódik a dolog, akkor -30 támadás, vagy a védelem italából adott +X védekezés eléggé nagy mértékben tud segíteni.

Teljesen más szemszögből megközelítve: Nem matekversenyen vagy, nem kell kiszámolnod és a véletlen faktorok miatt nem is fogod tudni matematikai képletekkel, hogy mégpedig neked győznöd kell. Játsz, szórakozz, versenyezz.
A hozzászólást CaveMaN módosította 2009.04.03. 12:10:32-kor
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
91. hozzászólás - 2009.04.03. 12:21:17
Nem rossz a megközelítés! Egy páncél adta védelem kompenzációja tulajdonságból jelentősen több Lé magas szinten mint 20. szinten ez teljesen igaz! És a védelem itala adta tulajdonság bonusz magas szinten drasztikusan több léből modellezhető tulajdonságfejlesztéssel, ebben is igazad van. De amikor a harcrendszerben adottak drasztikus tulajdonságkülönbségeket áthidaló, a gyengébbet segítő megoldások, akkor sajnos az egyre csökkenő alap tulajdonság különbség olló miatt a véletlen szerepe egyre inkább előtérbe kerül!

És bocs, de ez egy csúnya statisztikai játék a matekmatika szemszögéből, melyben a tulajdonság/felszerelés/szakértelem fejlesztéseiddel a valószínűségedet, és a szórásodat tudod módosítani miden esetben. Pontosan ezért nincsen nyerő taktika, csak aktuálisan „jobb” taktika minden szinten.

Abban igazad van, hogy bolond vagyok ilyen téren, de szeretem az, ha tudom mi miért történik. Utálom a randomot, valszeg azért, mert alapvetően anti szerencsés alkat vagyok, így amennyire csak lehet próbálom minden játékban csökkenteni a szerepét. Csak tudnám akkor mért játszottam eddig minden játékban amit Beholder csinált??? Tudnillik a „Miklós” random hírhedt lassan évtizedek óta
Pontszám: 6.17
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
92. hozzászólás - 2009.04.03. 12:29:22 (Válasz Birka #91 hozzászólására.)
V3-on esélyed sincs a random szerepének a csökkentésére. Egyetlen kivétellel: ott te leszel Sharpa.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
93. hozzászólás - 2009.04.03. 12:52:00 (Válasz Birka #91 hozzászólására.)
Birka: a védelem itala a szintek előrehaladtával egyre erősebb lesz. Amíg 20-ik szinten +6-7 tulajdonságpontot növel egy tulajdonságon, addig 50-ik szinten +15-öt. Pont azt írod, hogy egyre nehezebb a tulajdonságokat fejleszteni és egyre kisebb a különbség, és pont ezért válik egyre durvábbá a védelem itala. Nem egyszer fordult elő, hogy valakit alaphelyzetben levertem, és már varázslattal is +500 sebzés előnyöm volt. De amikor -10%-on támadtam, és védelem italát használt, már ő nyerte a varázspárbajt 500-al, ami összességében +1000 sebzés a javára. Nem hiszem hogy ide bármilyen további erősítés kellene, pláne hogy a százalékos bónusza miatt csak még tovább erősödik az ital, ahogy haladunk előre.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
94. hozzászólás - 2009.04.03. 13:06:35
Ariel pont az lenne a lényeg, hogy NE megfordítsa a csatát a védelem ital, hanem VÉDELMET adjon.

Tökéletesen leírtad, hogy mi a baj az itallal jelenleg! Az ital célja szerintem nem lehet az, hogy 0-rol felmegy a védekező varázslata 500-ra! Az okés, hogy a te sebzésedet leszedi, de ezt inkább varázslatelnyeléssel kéne megvariálni, nem az IQ növelésével…
Pontszám: 6.17
népszerűDzsoniKSLFérfi
Végzetúr tehetség
117 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
95. hozzászólás - 2009.04.03. 13:11:20 (Válasz Birka #94 hozzászólására.)
A helyzet az, hogy magasabb szinten már kritikus nélkül is 500-800 között repkednek a varázslatok. Ennek a gyengítéséhez olyan brutális mennyiségű varázslatelnyelés kellene, hogy az valami embertelen. Akkor viszont jogosan háborodna fel az, aki például a varázslatra építette a taktikáját. Szerintem.
Élőholt Főoptimalizátor
Pontszám: 5
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
96. hozzászólás - 2009.04.03. 13:15:47
Önmagában a védelem növelése épp úgy nem jó, mert az is megfordítja a csata kimenetelét. Azt hiszem Jerikó írta, hogy a bekapott sebzés csökkenése mellett a kiösztott sebzést is csökkentenie kellene. Ha növeli az IQ-t, csökkentse a taumaturgiát, ha növeli a védelmet, csökkentse a támadást és az erőt, stb.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 3
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
97. hozzászólás - 2009.04.03. 20:50:39 (Válasz Birka #87 hozzászólására.)
A tesztelgetés nem kenyerem, a matek meg szintén nem, de mikor v2-n 25. szinten megvolt a 90+(~50) védekezésem, akkor a saját portyáimat rendre úgy nyertem, hogy fáradtság nélkül el sem találtak, 10-20%-nál már az állat egyszer egyszer belémmart. Azon a szinten több olyan csatám van, hogy a térkapus monszta sem talált el.

Csak amiket megtaláltam belső fórumon:
2009.03.12. 00:34:32
Asszem most feladtam a leckét! Ezt übereljétek!
A csatában összesen 286 sebzést okoztál, és 0 sebzést kaptál.
Te nyerted a csatát, jutalmad 652 lélekenergia és 17 TP!


2009.03.12. 14:07:00
A csatában összesen 245 sebzést okoztál, és 0 sebzést kaptál.
Te nyerted a csatát, jutalmad 559 lélekenergia és 17 TP!

Bakker, ez így nem poén, nem tudom magam 15% alá üttetni!


Ezek természetesen nem a védekező portyáim voltak, támadni meg nyilván nem erősebbet fogok, de akkoriban koppant nem egy 28-29-es kari is, kőkarddal a kezében, tehát saját tapasztalat, hogy egy relatíve kiugró védelmen csaták fordulhatnak meg, nem csak a sebzések csökkennek.
A hozzászólást Lanmandragoran módosította 2009.04.03. 20:53:20-kor
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
98. hozzászólás - 2009.04.21. 14:35:02
A mostani TGY, AZúr háborúban a karakterek nagy része védelem italt használ. Egyértelmű miért: mert megfordítja a csata kimenetelét.
Ugye pont arról volt szó, hogy ezt nem kellene. Mondhatni, a védelem itala nem úgy sült el, ahogy többen várták (sírás a sok sebződés miatt ugyanúgy van).

Nem lehetne az ital működését úgy módosítani, hogy:

1) Aki használta, megtámadták és legyőzték, az a csata után visszagyógyulja a sebeit (akkor nem, ha ő támad). Elég drága az ital ahhoz, hogy legyen ennyire "erős".

2) Adjon +50 sebgyógyítást, és akkor a csata után regeneráció mértéke fog drasztikusan megnövekedni.

Így a tulajdonságok változtalanok maradnak, akárcsak a csata kimenetele, a sebzés viszont drasztikusan csökkenne.
Pontszám: 7
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
99. hozzászólás - 2009.04.21. 21:15:26 (Válasz Jeriko #98 hozzászólására.)
Végre a TGY is megtapasztalta "hasznosságát".

Nem gúnyból mondtam, tényleg örülök. Talán ezek után nem ajánlgatjátok annyira bőszen magatok ellen.
Pontszám: 5
fórumozóSolinaFérfi
Végzetúr mester
533 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
100. hozzászólás - 2009.04.21. 23:32:34
Jeriko, ebbol ugyan az lenne, mint a husveti locsolasbol.. Jol megvernek, automatikusan felgyogyulok, es johet a kovetkezo hentes.. Inkabb maradjon ez ami van akkor mar...
Pontszám: 5
Oldal: 123456
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője