Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Adórendszer és adóreform
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3622 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Adórendszer és adóreform
121. hozzászólás - 2010.11.03. 09:01:49 (Válasz Jeriko #120 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2010.11.02. 17:26:19
Más kérdés, hogy azt viszont nem tartom tisztességesnek, hogy valaki dolgozik, és mellette nyugdíjat is kap - függetlenül a korától. Döntse el, melyiket szeretné.


Erre eddig volt egy megoldás, a nyugdíj bár nem volt adóköteles, de növelte az adóalapot, tehát ha valaki egyszerre kapott nyugdíjat és dolgozott, akkor a jövedelme után több adót kellett fizetnie. Viszont az egykulcsos adóval ez megszűnik, aki nyugdíjas, nyugodtan dolgozhat nem éri hátrány. Ez (is) egy nagy hibája az egykulcsos adórendszernek.

Ezzel egyébként nekem nincs problémám, sokkal inkább tisztelek egy dolgozó nyugdijast mint aki egy fake orvosi papirral elhúz nyugdíjba 40 éves korában. Még azt se hiszem hogy a nyugdíjasok elvennék a munkahelyet a fiatalok elől, ha igaz, hogy elöregszik a társadalom és egyre kevesebb aktív dolgozó van, akkor ésszerűen ez azt kellene, hogy jelentse, hogy nő a munkaerő kereslet. Ez szerintem egyébként így is van, más kérdés, hogy az emberek többsége kényelmes irodai vagy szolgáltatóipari munkára vágyik, ott lehetséges, hogy telítve van a piac.
Pontszám: 6.67
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Adórendszer és adóreform
122. hozzászólás - 2010.11.03. 09:06:55 (Válasz Craslorg #119 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2010.11.01. 13:40:45
A rokkantnyugdíjasokat valóban át kell vizsgálni, az egy más dolog, hogy egy akárki, aki megveszi 2-300 ezer forintért vagy elintézi magának, az ezután is el fogja intézni...


Ugy tudom, hogy meg az atkosban (ertsd Gyurcsany alatt) hoztak olyan intezkedest, hogy 2(3?-5?) evente felul kell vizsgulni a leszazalekolasokat, es a felulvizsgalatot mas ejti meg, mint aki az eredetit kiallitotta.
Nyilvan a rendszer igy sem kijatszhatatlan, de nyilvan lenyegesen jobb, mint az egyszer kapsz egy papirt, oszt jonapot.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 9.23
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Adórendszer és adóreform
123. hozzászólás - 2010.11.03. 09:08:36 (Válasz Scorpion666 #118 hozzászólására.)
Idézet: Scorpion666 - 2010.11.01. 13:04:13
átlagéletkora 63-65 év


Neha gondoljuk mar at mit irunk le. Tobbektol elhangzott az atlageletkor kifejezes. Atlagos varhato elettartam amire gondoltok.
Az atlageletkor lehet valahol 40 ev korul.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 8.23
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Adórendszer és adóreform
124. hozzászólás - 2010.11.03. 09:33:24 (Válasz Morzkod #122 hozzászólására.)
Igen, a siketmisszióban és a vakmisszióban sírva röhögtek azon az emberek, most, hogy ott voltam két hétig, hogy évente járnak vissza felülvizsgálatra. Olyanok is akik születésüktől sérültek. De a hajléktalanok között is volt olyan bácsi akinek hiányzik mindkét lába és ő is "jár" felülvizsgálatra. Hiába csodák mindig vannak...

Szerk: Sőt a százalékokat is lejjebb vették. Jó a szigorítás, de akkor tényleg arra menjen ki a dolog, hogy azokat kapják el akik rokkantsági mellett vígan dolgoznak tovább ugyanott ahol előtte, csak van egy kis mellékes is.
A hozzászólást PottomPanna módosította 2010.11.03. 09:35:49-kor
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 8.70
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Adórendszer és adóreform
125. hozzászólás - 2010.11.03. 09:41:28 (Válasz PottomPanna #124 hozzászólására.)
Idézet: PottomPanna - 2010.11.03. 09:33:24
Igen, a siketmisszióban és a vakmisszióban sírva röhögtek azon az emberek, most, hogy ott voltam két hétig, hogy évente járnak vissza felülvizsgálatra. Olyanok is akik születésüktől sérültek. De a hajléktalanok között is volt olyan bácsi akinek hiányzik mindkét lába és ő is "jár" felülvizsgálatra. Hiába csodák mindig vannak...


Vannak. Peldaul amikor csak papiron vak valaki, vagy hianyzik ket laba. Nem tudom, lehet, hogy ilyen nincs, de te meg tudnal alkotni ugy egy szabalyt, hogy csak papirosok alapjan el lehessen donteni valakirol, hogy csal-e vagy tenylegesen raszorult? Eloitelkezem: aligha.
Szoval ha valakinek csak papirja van arrol, hogy ket labat amputalta a vonat, akkor a felulvizsgalaton bizony csoda lesz es kinonek a labai ujra.
Nekik kene a leginkabb erteni, hogy ez az o erdekuk, mert azok akik csalok, azok gyakorlatilag toluk (is) veszik el a penzt. Jo tudom, ez kicsit demagog, de vajon mely eesetben emeli jobb szivvel, konnyebben a rokkant nyugdijakat a kormany? Ha 800 000-en vannak, es mindenki tudja, hogy harmada csalo, vagy ha 400 000-en, rendszeresen atvilagitva, ellnorizve?
A szazalekok csokkentese is azert volt sztem, mert tul sok penz megy el ido. Ha kiszurnek a csalokat - mint ahogy remelem mar teszik is egy ideje - akkor kevesebb penzbol is tobb jutna egy-egy valoban raszorulonak!
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 9.13
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Adórendszer és adóreform
126. hozzászólás - 2010.11.03. 10:16:36 (Válasz Morzkod #125 hozzászólására.)
Ez mind rendben van, ha egyszeri alkalom, de évente újra és újra?
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 8.70
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Adórendszer és adóreform
127. hozzászólás - 2010.11.03. 18:35:15 (Válasz PottomPanna #126 hozzászólására.)
Ha a felülvizsgálat ugyanúgy egyszeri alkalom mint amikor rokkantnak nyilvánítják, lesznek akik ugyanúgy megveszik a nyugdíjas igazolványt a felülvizsgálaton is. A végrehajtó szervek sajnos jellemzően nincsenek idehaza annyira megfizetve, hogy ne lehessen kísértésbe vinni őket.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 7.96
kedvelt tagPéter001Férfi
Végzetúr tanonc
21 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Adórendszer és adóreform
128. hozzászólás - 2010.12.12. 11:15:23
Szerintem ha abból a szemszögből nézzük az adó "reformot", hogy a Magyar állam polgárai vagyunk, akkor igen is céltudatos, és nem kísérletező jelleggel valósul meg. A reformot azért tettem idéző jelbe, mert ez az adózási rendszer egyszer már volt Magyarországon, valamikor régen talán Mátyás király idejében, amikor is rá jött a mi királyunk és tanácsadója, hogy annyira elszegényedett az a réteg, akiktől az adót sarcolták, hogy már nem lehet fokozni tovább az adó terheket. Így aztán kénytelen kelletlen meg kellet adóztatni a tehetősebb rétegeket is, amit persze csak módjával tehetett, mert a hatalma ez által bizonytalanná vált. Az intézkedés azonban bejött. A szegények bár terheik nem csökkentek még is igazságosnak kiáltották ki, a gazdagabbak kompenzációkat kaptak a királytól, az állam kincstár a Magyar történelem során soha nem látott mértékben gazdagodott. Remélem a mostani intézkedés során, nem csak a "király " jár jól, hanem mindannyian részesülünk majd az állam kincstár gyarapodásából idővel.
Lehet, hogy tényleg nincs új a nap alatt?
Pontszám: 4.60
kedvelt tagJandroFérfi
Végzetúr
78 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Adórendszer és adóreform
129. hozzászólás - 2010.12.14. 10:24:50 (Válasz Péter001 #128 hozzászólására.)
A "gazdagabb rétegek megadóztatása" alatt azt az egy kulcsos adórendszert érted, ami az átlagon felüli jövedelmeket akár több százezer forinttal is megemeli, ugyanakkor az átlag alatt keresők nettó bérét pár ezer forinttal csökkenti?
V5 Trakk
Pontszám: 7.94
kedvencInfernoFérfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Adórendszer és adóreform
130. hozzászólás - 2011.03.05. 07:16:26
Sziasztok!

Olvasgattam a forumot es megakadt a szemem ezen a topikon. Gondoltam En is hozzaszolok!
Es elore is elnezest az ekezete hianya miatt de angol a billentyuzetem.

Az uj (16%-os) adorendszer csodalatos dolog. Mindenki jol jar aki sokat keres es/vagy tobb gyereke van. A tobbi viszont mit ad isten nem jart jol..
A kornyezetemben levok kozul 2-3 van aki tobbet visz haza a fizetesebol mint eddig.

A tappenz/munkanelkuli csokkentese megint egy olyan dontes ami inkabb kart okoz semmint hasznot. Tappenzre eddig se nagyon mertek menni az emberek mert kirugtak oket vagy egyeb szankciokat alkalmaztak veluk szemben a munkaltatok.
Most legalabb tenylegesen addig dolgoznak majd amig belepusztulnak. Grat!

Munkanelkulire meg nem csak azok kerultek akiknek budos a munka. Es eddig sem lehetett megelni belole. Szoval ez megint egy jo dontes a kormany reszerol.

A kozcelu program meg egy vicc! Eddig is az volt de az "ujitas" utan meg inkabb rohej. Mindamellett nyugodtan lehetne kenyszermunkanak esetleg kozcelu rabszolgasagnak hivni. Mert aki kozceluban van az nap mint nap megtapasztalhatja az adott intezmeny vezetosegenek de akar az "atlag" allandosok megveteset.
Es raadasnak az hogy a kozcelu munka hogy segiti az emberek visszailleszkedeset a munka vilagaba..azt el sem tudom kepzelni.. Munkahelyet kellene ahhoz teremteni hogy legyen hova visszailleszkedni! En 2 ev alatt ketszer voltam kozcelun meg a regi (tehat a 6 oras, 6 honapos verzion) ami egyebken 8-10 oras volt a valosagban. Mert megkoveteltek a tulorat amit ha nem vallalt valaki akkor elkuldtek. Persze volt hozza korites is mert a tulorat lecsusztathatta az illeto. Ha sikerult neki (nekem 12 napommal lognak). Es persze a kozcelu munka befejezese utan sem talaltam munkat. 2 ev alatt kb. 600 jelentkezesem volt amibol 1 munkahely sem lett. Sok helyrol meg csak visszajelzest sem kaptam! Valahogy olyan erzese van az embernek egy ilyen munkahely kereses kozben hogy, van rajta sapka/nincs rajta sapka szivatas reszese! Ha nincs szakmunkasod akkor azert nem vesznek fel , ha van akkor erettsegi kell, ha az is van akkor diploma.
De eloszeretettel kernek 1 nyelvet ami ha van akkor mar 2 nyelvre ugrik fel. Felhasznaloi szamitogepnel ECDL lesz az "uj" kriterium. De ezt majdnem a vegtelensegik lehetne sorolni (a fentieket kombinalva). De epp az elobb olvastam egy jo allashirdetest: Foallasu takarito(noi) munkahoz erettsegit es jogositvanyt (vezetoi gyakorlattal) kernek! Ami az erdekesseg nekem hogy OKJs takaritoi vegzettseget viszont nem kernek..

Udv.
Reaper

ui: Ha valaki tud munkalehetoseget irjon.
Pontszám: 7.50
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3622 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Adórendszer és adóreform
131. hozzászólás - 2011.04.06. 10:00:51
A Fidesz hiába szeretné, hogy a képviselőkre is vonatkozzon a kétmillió forint feletti végkielégítések után járó 98 százalékos különadó, az Országgyűlés Hivatala kimondja: a jogszabályok szerint másképpen van.


Ha nem volt munkaviszony, akkor milyen alapon kaptak végkielégítést? Akkor ne csak a 2M feletti részt fizessék vissza, hanem az egészet...
Pontszám: 8.67
fórumozóVorianFérfi
Végzetúr
79 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Adórendszer és adóreform
132. hozzászólás - 2011.04.06. 12:10:33 (Válasz Inferno #130 hozzászólására.)
Kihagytad amikor tulkepzettsegre hivatkozva utasitanak el, illetve amikor az allas mar be van toltve, csak azert lett meghirdetve, mert kimondja a torveny...
V2 Mephistopheles
Pontszám: 7.50
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Adórendszer és adóreform
133. hozzászólás - 2011.07.01. 08:58:46 (Válasz Jeriko #89 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2010.10.15. 16:24:01
Idézet: MinM - 2010.10.15. 15:43:36
az államok között is tudsz választani, ugyanis azokból is több van. Éljen a szabad munkaerő áramlás!


Nevetni fogsz, de ez volt az egyik első gondolatom, hogy pl. hogyan lehetne átmenni egy külföldi székhelyű biztosítóhoz (ami persze egyrészt nem lehetséges, másrészt az apeh-en keresztüli befizetést ott is meg lehet fogni.
Viszont komolyan elkezdtem gondolkodni azon, hogy a megtakarításaimnak (nem mintha olyan sok volna) talán jobb helye lenne egy osztrák pénzintézetnél (netbank-al még kényelmetlenségeim se nagyon lennének).
Csak még mielőtt államosítják a megtakarításokat is


http://www.napi.hu/magyar_vallalatok/ a_legalis_vagyonok_tizede_lehet_mar_kulfoldon.488246.html
Pontszám: 8.15
fórumozóSuperEgo23Férfi
Végzetúr mester
1397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Adórendszer és adóreform
134. hozzászólás - 2011.07.10. 15:31:40
Apropó vasárnap!

Hamburger adó definició : Orbán Viktor vasárnap egész nap járja Magyarországot és a Drága Mama finom sütijéből leveszi a jussát?!

Kieg.: almás pite után vagyok és már csak olyan falusiasan is tele van kristály cukorral és porcukorral a tetején.
A hozzászólást SuperEgo23 módosította 2011.07.10. 15:38:40-kor
Két vállra fektetett, nincs több Hsz. Néha van.
Pontszám: 7.33
fórumozóSuperEgo23Férfi
Végzetúr mester
1397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Adórendszer és adóreform
135. hozzászólás - 2011.11.15. 20:22:43
Gyerekek hát ma megint sikeresen fel..ták agyamat. LEkvár az egészségtelen adót neki!!! Valamit csináljatok ott fent abban a nagy faluban, meee ez így nem kerek.
Két vállra fektetett, nincs több Hsz. Néha van.
Pontszám: 6.70
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3622 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Adórendszer és adóreform
136. hozzászólás - 2011.11.16. 08:45:12
Hétvégén voltam vásárolni, jöttek vendégek, akartam venni némi rágcsálnivalót. Megcéloztam a csokis kekszeket, már nyúltam volna egy dobozért, de akkor néztem, hogy 550 Ft. Egy doboz keksz? Na mellényúltam. Akartam egy másik félét venni. Az is kb. ennyi. A harmadik is... Hátraléptem, végignéztem a polcon és akkor láttam, hogy a legegyszerűbb csokis kekszek is 500 Ft-nál kezdődnek, és akkor jöttem rá, hogy miért, chipsadó...

A mostani új törvényektől is kicsit elszomorodtam.

Étkezési hozzájárulás le lett csökkentve 18e-ről 5e-re. Miért? Már eddig is adózni kellett utána, erre tényleg semmi szükség nem volt. Ha lenne saját étkezdénk, a hozzájárulás 12500 lenne. Saját kajáldája max. egy állami cégnek (meg a parlamentnek!) van. Tehát megint arról van szó, hogy a magánszférát terhelik, a közszférát (és a politikusokat) pedig nem.

Másik dolog, a bérkompenzáció. Márminthogy az adójóváírást, amit elvesznek, vissza is adják, de csak akkor, ha emeli a cég az emberek fizetését (mindenkiét!) Na ez megint egy olyan törvény, ami itt, a fórumon is elbukna, ha hasonlót akarnék a VUban bevezetni. Rengeteg bibi van a dologgal.
1.) Mi értelme annak, hogy elvesznek vmit, és visszaadják? Azt, hogy elveszik, fogtam: nincs elég adóbevétel, kell még sarc. De ha visszaadják, mire jó az egész, hogy a könyvelőktől kezdve mindenki szívjon vele?
2.) Ha vki minimálbérre volt bejelentve, de emellett felvett egy szép nyereségrészesedést, vagy volt egyéb bevétele, az adójóváirást nem vehette igénybe, de a kompenzációt most igen (mondjuk ez sztem tuti változni fog...)
3.) Megint az egész a magánszférán csapódik le. A közalkalmazottak most már nem is az önkormányzatoktól, hanem az államtól fogják kapni a bért, a pénz egyik zsebből a másikba kerül, nem lesz gond a kompenzációval (mondjuk mi a helyzet akkor a bérek befagyasztásával? a nagy spórolással?). A magáncégnek viszont ezt saját zsebből kell finanszírozni, és ha vmit nem korrektül csinál, akkor a dupláját fizettetik vele vissza. Ráadásul megnézem, hogy egy sok alkalmazottat foglalkoztató multi hogy tudja ezt megoldani...
4.) Rengeteg logikai buktató van az egészben. Mihez képest kell a fizetést emelni? A decemberihez? A 2011-ben kapott legmagasabbhoz? A 2011-es átlagfizetéshez? Ha egy cégnél ne adj isten 2011 év közben vkinek csökkent a fizetése, akkor ott már szó sem lehet kompenzációról?
Ennél 1000x jobb lett volna, ha minden marad a régiben, plusz bevétele a költségvetésnek ebből úgysem lesz, épp ellenkezőleg...
Pontszám: 8.36
fórumozóSuperEgo23Férfi
Végzetúr mester
1397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Adórendszer és adóreform
137. hozzászólás - 2011.11.16. 19:51:26
Teljesen jogos a chips adó! Ettől (is) aztán olyan egészséges lesz mármint a pénztárca, nem fog "túl súlytól" szenvedni azt meg kell hagyni. Csak egy hétig azt kívánom, hogy valami arábiai nép legyünk talán akkor tennénk valamit annak érdekében, hogy a szőnyeg a talpunk alatt maradjon. Most hallom a legújabb szenzációt ami, ha lehet még jobban szomorúságra sarkal: Eb adó kb 6k pénzért. MArhára kicsesztek, no nem velem, hanem 2 szegény kutyusommal. Én nem fogok még 12k évente kipengetni és nem az álltok tehetnek róla, hanem az az ultra "egészséges pénztárca". Akik ezeket az adó kérdéseket eldöntik, igen a drága politikusainknak kívánok, sőt szívesen adok 700k es fizetést havonta, egy feltétellel: KÖLTSE az UTOLSÓ centig az ÖSSZESET Önmaga GYÓGYSZERÉRE! Szerintem evvel nem túloztam, ha már akasztani nem lehet őket...
Két vállra fektetett, nincs több Hsz. Néha van.
Pontszám: 6.71
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Adórendszer és adóreform
138. hozzászólás - 2011.11.16. 20:17:48
Nem igazán értem, hogy a chipsadóval mi a gond? A mértékével, a részleteivel lehet vitatkozni, de az elv nagyon is helyes. Ha valaki az egészséget jobban károsító táplálékot akar fogyasztani, fizesse meg azt, hogy esélyesebb az ezzel összefüggő betegségekre, ahol a kezelésért már nem kell külön fizetnie. Ha meg valaki egészségesebben akar étkezni, annak eddig drágábbak voltak a dolgok, amelyek nem tartalmaztak annyi kemikáliát, legalább most kompenzálnak.
Az ebadóról nem tudok nyilatkozni, de havi 1000 Ft miatt én nem hajítanék az utcára 2 kutyát. Emellett az önkormányzatok dönthetNEK a kivetéséről és a mértékéről is. Nem ez a legnagyobb gond a kivetésre kerülő adók közül.

Amúgy meg, most várják sok helyen a kamatemelést, ami kicsit megmozgatná a dolgokat, bár tippre 2-3 napi erősödés lenne és utána a forint is tovább fog gyengülni. 3 éve az MNB bevállalt egyszer 3 %-os kamatemelést, ennyit most szinte biztos nem fognak, pedig egy hasonló mértékű emelésnek lenne talán(!) hatása. Majd kiderül. Az biztos, hogy még most is érdemes venni devizát.
Pontszám: 8.32
kedvelt tagPsychFérfi
Végzetúr mester
471 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Adórendszer és adóreform
139. hozzászólás - 2011.11.16. 21:24:24 (Válasz Craslorg #138 hozzászólására.)
Az elv akkor lenne helyes, hogy ha az egészséges ételek adóját csökkentenék. Az hogy jelenleg mindkét típus drága nem azt eredményezi, hogy az emberek áttérnek az egészségtelenről az egészségesre, hanem, hogy egyiket sem veszik meg. Ami fogyasztás csökkenést okoz, ami a termelés csökkenését okozza, stb. Ez így számomra nem tűnik jó ötletnek.

Az ebadónál jó lenne tudni, hogy mi az oka a bevezetésének. Ha az, hogy legyen még egy adó amiből plusz bevételt remélnek, szintén nem tűnik helyesnek, mert akkor utána majd megszámolják, hogy hány íróasztalod, széked, stb. van otthon és azután is adózhatsz (tudom, ez egy elég elrugaszkodott példa, de csak így tudom érzékeltetni jól a dolgot.) Illetve macskákra, hörcsögökre, stb. miért nincs adó? Persze ha van rá megfelelő indok, akkor ok, valószínűleg csak én nem tudok róla.
Arkhroth Croa'khyn - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 7.76
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Adórendszer és adóreform
140. hozzászólás - 2011.11.17. 06:27:05
Szervusztok!

Cras, itt azt kommunikálják felénk, hogy a csipszadót az egészségtelen ételek után kell megfizetni... de a baj az, hogy az emberek legtöbbje már az egészségtelen ételeket sem tudja megfizetni, és róluk húzzák le lassan a bőr után a húst is. Egyetértenék az adóval, ha a minimálbérből meg lehetne venni a biotermékeket is, de amíg a biotermékek a csipszadóval emelt árú egészségtelen termékeknél is drágábbak, addig az ok igazából a minél több behajtani való pénz. Ezért nem jó az adó.

Az ebadót meg azért vetették ki, mert a kutyákat könnyebb számontartani, mint a macskákat, bár valószínűsítem, hogy a szertehagyott gumikat is ebből a bevételből akarják közrabszolgával felsepertetni. Sajnos, Psych jól látja a helyzetet, hamarosan jöhet a légvételi adó is.

***
Miklós: 1. Az adóemeléssel elvett pénzt nem az állambácsi kell, hogy visszaadja, hanem a vállalkozó.
2. A minimálbér + jutalék nem fog változni, a jutalék lesz számszerűen kisebb, az összege azonos marad, így is, úgy is zsebbe fizet a vállalkozó.
3. Jól látod, de a multi meg tudja oldani. Vagy egy századponttal kisebb lesz a nyeresége, vagy kidob annyi munkást, hogy a bérköltsége ne változzon. Sajnos, az utóbbi a valószínűbb.
4. A fizetést úgy kell megemelni, hogy a munkás a saját fizetési papírján a saját decemberi fizetésének megfelelő összeget kaphasson kézhez. Ha decemberben a nettó fizetése 60000 forint volt, akkor januárban is annyit kell, hogy kapjon. A különbséget meg gazdálkodja ki a cég, vagy vállalkozó.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 7.79
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!