Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lucc

Oldal: 1
Dátum: 2009.03.11. 18:22:49
Az "Egy 100W-os izzó mennyit fogyaszt egy hét alatt" kérdésre (lehet, hogy nem pontosan idéztem) rosszak a válaszok. Mindenhol kW van írva. Azonban az nem fogyasztás, hanem teljesítmény. Óriási a különbség. Szerintem ez így ahogy van, törölhető. Vagy javítható kWh-ra a mértékegység.
Dátum: 2009.02.25. 14:11:01
A faktoriális számítás egyszerű középiskolai anyag. Tetejében még nem is bonyolult. Szerintem maradhat.
Dátum: 2009.02.25. 14:06:08
Idézet: Kissolyom - 2009.02.25. 13:21:02
Hány húr van egy normális tervezésű solo gitáron?


Már a normális tervezésen megbukik a kérdés. Mert mi az, hogy normális tervezés? Arról nem is szólva, hogy amikor tervezik a gitárt, még nagyon nem fogják tudni, hogy vajon szólózni fognak-e rajta, vagy sem. Jövőbe még a legagyafúrtabb hangszerkészítő sem lát. Tekintve a gitárok sokféleségét, elég veszélyes ilyen kérdést feltenni. Sőt, ha jól emlékszem, ilyen gitárhúr firtatós kérdés már szerepelt egyszer.
Dátum: 2009.02.23. 18:46:51
Idézet: Mortu - 2009.02.23. 17:52:56
Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: Van olyan téglalap, amely nem trapéz. ...

Ezt lehet, hogy én írtam. Legalább is rémlik valami ilyesmi :-)
Ha tényleg így van, akkor sűrű elnézéseket kérek. Ugyanis a téglalapok halmaza valódi részhalmaza a trapézok halmazának.
Dátum: 2009.02.23. 14:48:56
Egyébként először "mágneses lesz", aztán rezegni kezd, ha nincs rendesen rögzítve (de ha rendesen rögzítették az alkarészeket, akkor is rezeghet, csak nem anniyira). Majd ha az átfolyó áram erőssége meghaladja a tekercs terhelhetőségét, akkor izzani kezd. És végül ha nincs megfelelő túláramvédelem a tápláló hálózaton, vagy jóval többet átenged mint amit a tekrecs kibír, akkor bizony el is ég!
Dátum: 2009.02.23. 14:45:31
Ah! Félreértettem! Tudjuk folytatni máshol a párbeszédet? Ahol nem böki az imént említett Hatsepsut orrát?
Dátum: 2009.02.23. 14:19:06
Akkor örülhetsz, mert nem szóltam be. :-) Csupán felvetődött bennem a kérdés, amit fel is tettem. Annak viszont felettéb örvendeznék, ha segítenél nekem abban, hogy kezdetleges - mondhatni primitív - hozzászólásaimat miképp fejleszthetném magasabb szintre. Mi lenne az a mód, amivel szerény képességeim birtokában is színvonalas, mitöbb, egy harmadosztályú kvantumszingularitás tömegvonzását megszégyenítő hozzászólással gazdagíthatnám a Végzetúr fórum kedves olvasóit, hozzászólóit. Gratulálok az összes elfogadott kérdésedhez! Úgy látom némi gyakorlatot igényel, hogy az ember eltalálja, mi az amire 25%-nál többen tudnak válaszolni. Nekem ez még nem megy, mivel egyszer sikerült belekérdeznem egy olyan középsikolás anyagba, amire durván 90% rossz választ adott.

Admin jogot kérni, még ha lehetőségem, vagy esélyem is lenne? Az lenne csak az öngól! Van így is elég munkám, ennyi helyesírási hiba kijavítása messzemenően meghaladja időbeni lehetőségeimet. Arról nem is szólva, hogy vajon hányan éreznék sértve magukat egy önjelölt "cenzor" ténykedése miatt, még akkor is, ha csupán jó szándékból követte el. Azt hiszem, főleg azok lelki világát dúlnám fel, akik nem lustaságból vagy tudatlanságból, hanem valamiféle rosszul értelmezett vagányságból követnek el igen durva hibákat. Hovatovább azért mert "cool" esetleg "3l1t" nem tudni írni. Hmm... a "hovatovább" egybe, vagy külön írandó?

Maradtam tisztelettel:
Lucc az írástudatlan ;-)
Dátum: 2009.02.23. 06:14:41
Idézet: Reelmc - 2009.02.23. 00:56:09

....
hát sztem kár azért az igénytelen Mazsoláért oda... egy értelmesebb-re cseréléssel maradhat... így viszont sztem törlendő...


sztem? értelmesebb-re ?

Ha a kérdésekben a jó helyesírás követelmény, akkor itt miért nem?
Dátum: 2009.02.23. 06:11:09
Hol van magyarországon atomerőmű?

Elsőre természetesen a Paks ugrik be mindenkinek, de szeretném felhívnia figyelmet arra, hogy Budapesten is van egy apró reakor a BME tulajdonában. Így erre a kérdésre két helyes válasz is lehet.
Dátum: 2009.01.18. 08:43:41
Mennyi húrja van egy gitárnak?
Ugyan a hat van megjelölve helyes válaszként, de mivel nem írja, hogy milyen gitár így lehet akár a basszusgitár is, amit ugyan Sárközi Gergely nem a gitárok közé sorol, de attól még a fél világ gitárként hivatkozik rá. Ezen kívül egy ismerősömnek volt héthúros gitárja is, meg volt már a kezemben 12 húros gitár is. Ilyen alapon nem kizárt a nyolchúros sem :-)
Dátum: 2009.01.17. 09:29:25
Mi a vizipók vegyjele????
Ez most komoly?
Legközelebb azt fogom kéárdezni, hogy miről híres Kcsortuleninrogyilszja????!!!!
Dátum: 2009.01.11. 09:56:29
A "Mit jelent a HD?" kérdésre két jó válasz is van.
A High Density és a High Definition is jó.
Az első a floppy lemezekre vonatkozott. Volt ugye nagyon régen a DD (Double Density, amit többek között a C64 is használt) aztán a HD, ami a 3.5"-os 1.44-es floppy az utóbbi időkben.
A High Definitiont nem részletezem, mert mostanában a csapból is ez folyik.
Dátum: 2009.01.07. 19:15:37
Khömm...

"mejen nincs a heroes might and mágic részeiből?"

És erre a 2 a jó válasz? De mi a kérdés?
Dátum: 2008.12.31. 17:19:09
Idézet: Kocos - 2008.12.28. 23:46:22

És ha már itt tartunk, akkor a PC-re (értsd az IBM PC-re) igaz a kérdés, és nem általában a számítógépre.

Pontosan
C=64-hez elég volt a táp, meg a gép.
A PSION organiser meg beindul mindenfél ekiegészítő nélkül ;-)

Ugyanakkor ma volt egy igen érdekes kérdés.
A "Milyen játék a Warcraft?" kérdésre az RPG volt a helyes válasz.
Pedig nem.
Aminek simán csak WARCRAFT volt a címe, az bizony egy ősrégi STRATÉGIAi játék volt.
Még utat is kellett benne építeni, nem bóklászhattak az orkok csak úgy "szanaszéjjel"
Az lehet, hogy utóbb csináltak valami RPG szerű Warcraft-et is, de annak ha jól tudom volt valami alcíme is.
Meg volt belőle Adventure is, de annak is volt valami a Warcraft szó után, nem csak egyszerű prózai Warcraft
Dátum: 2008.12.28. 22:27:53
Van egy olyan kérdés, hogy mi az az egység ami nélkül működik egy számítógép.
Én a videokártyát jelöltem válaszként és nem fogadta el.
Pedig működik nélküle.
Ami feltétlen szükséges az csak az alaplap, CPU, memória, táp és BÁRMI, amin a betöltendő rendszer található.
(Sőt, ha elég perverz vagy és kiegészíted a BIOS-t a programmal amit futtatni akarsz, akkor még ez sem kell :-)
Így már elindul és működőképes egy számítógép. Arról nem szólt a kérdés, hogy mi módon kell kommunikálnia az userral, vagy hogy egyáltalán kell-e. Így a videokártya nem szükséges feltétele az indulásnak. De ha már itt tartunk akkor a HDD sem.
Oldal: 1