Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Edef

Dátum: 2008.11.14. 22:43:17
Hány kívánság szerepel a mesékben?
4
2
1
3

Persze, hogy három, de azért nem minden mesében!!!
Dátum: 2008.11.14. 19:58:15
Melyik nem létező kártyajáték?
HKK-Hatalom Kártyái Kártyajáték
ÁFK-Álomfogó Kártyajáték
VHK-Végzet Harcosai Kártyajáték
KGK-Káosz Galaktika Kártyajáték

Ez nem általános műveltség... vagy mégis?


Mit jelent a "kapca rongy"?
Ruha darab.
Fej kendő.
Törlő kendő.
Csízmába használták zokni helyett.

Ez JÓÓÓ!!!
... csak ne lenne benne helyesírási hiba ...
Dátum: 2008.11.14. 13:53:21
Idézet: Byzon - 2008.11.14. 12:42:40


Mi a címe a 2008-ban megjelent Metallica albumnak?

Deadly Magneto
Death Magic
Death Metal
Death Magnetic

Túl spec...



Én sem tudom, de nem túl speciális. Ennél az RPG-s kérdések sokkal speciálisabbak.
Metallica egy világhírű zenekar.
Dátum: 2008.11.14. 13:36:49
Igen, beltengere, de akkor ne legyen külön felsorolva, mert a Földközi-tenger része!
Mondjuk, ha Földközi-tenger helyett Égei-tenger lenne a felsorolásban, akkor nem lehetne belekötni.
Dátum: 2008.11.14. 13:00:58
Hátha még azt nézzük, hogy a Földközi-tenger része az Adriai-Tenger, akkor bizony mégis hibás.

Az Adriai-tenger a Földközi-tenger része, az Appennini-félsziget és a Balkán-félsziget között terül el.
Dátum: 2008.11.14. 12:22:35

Csapdakészítés szakértelem maximum szintjén hány százalék esélyed lesz, hogy elkapj egy kisállatot?
10
20
50
40


Majd, ha elérek odáig megtudom. De egy első szintű játékos honnan tudja?


Mikor született Jan Claude Van Damme ?
1960.október 18.
2001.január 17.
1958.szeptember 24
1960.október.10.


Azt hittem kivették már...
Dátum: 2008.11.14. 11:22:49
Még november 12-én (311. oldal) írtam ezt az ötletet:

Idézet: Lanmandragoran - 2008.11.12. 08:22:18
Idézet: Neander - 2008.11.12. 06:25:11

Hatsepsut nem is olyan régen leírta, kb 31.000 kérdésnél járunk. Ha minden játékos csak 3 5 naponta tesz fel új kérdést, az is lassan 2000 új kérdés naponta. Minden kérdésre 1 percet szánva napi 33 óra lenne, mire átnézik a kérdéseket. Ha jelzed itt a fórumon, nem más munkájád végzed, hanem teszel valamit azért, hogy emelkedjen a játék színvonala, több ideje legyen az adminoknak az új kérdéseket értékelni, ezáltal egyre kevesebb kerülhessen ki.



Csak észrevételem van.

Ezen hozzászólásokból számomra úgy tűnik, hogy bárki feltehet kérdést, ami azonnal élessé válik, majd az első válaszoló eldönti, hogy az a kérdés maradhat-e?
Nem tudom, hogy ez egyáltalán helyes-e így? ... akár jogilag is?
Tehát bárki bármit kérdezhet?
... szerintem nem helyes.
Javaslatom a következő: a kérdés feltevésnek legyen egy minimális szintje, ha most is van, akkor ez a jelenlegi szintet meg kell emelni.
A kérdések gyűljenek egy "postaládában". Hatsepsut válasszon magamellé 3-5 embert, akiben megbízik (itt a fórumos hozzászólók között vannak "értelmesek"), és megosztva kezdjék ellenőrizni a kérdések szinvonalát. Ha csak annyit tesznek hogy akár a böngészőbe átemelik a kérdést, akkor már az aláhúzza a kérdések helyesírási hibáit, elgépeléseit. --- Wordről nem is beszélve---
Szegény Hatsepsutnak nem lenne annyi dolga.


... és csak egy választ találtam rá de nem tudom értelmezni:
"... (Válasz Edef #6236 hozzászólására.)
Én általában mindent elhiszek amit én írok... "

Én is így vagyok vele...

Persze azóta már egy kicsit világosabb, hogy mindenki írhat, és nem egy vélemény dönt.
De még mindig jobbnak tartanám, ha egy "bizottság"hoz érkeznének a kérdések, s azok gyorsan kitudnák szűrni, a hibás kérdéseket. Ha pedig nem tudják ők sem a válasz, az indoklást megkérhetik privátban a kérdésbeküldőtől "privát levélben", hogy ne kerüljön a fórumra.
Azóta megnéztem az elutasított kérdéseket is. És vannak köztük tényleg jó kérdések, amiket azért dobott ki a gép, mert sokan nem tudják a választ, pedig az általános műveltséghez tartoznak.
Dátum: 2008.11.14. 11:04:33
Az égtájak nevei tulajdon nevek! Tehát nagy betűvel írandók, mint az országok.
pl: Észak, de északi irányba halad a karaván.
De ha a Dél helyett azt írod, hogy dél, akkor megyek ebédelni!

Az "Északi sark"ban csak az a hiba, hogy helyesen: Északi-sark. Így kötőjellel!
Dátum: 2008.11.14. 00:32:21
Nem a leminősítés a problema.

Inkább a kérdések szintje.
Tudom, nincs egy hete, hogy itt játszom, de adtam ötletet, hogyan ne kerüljenek be hibás kérdések, még egy választ sem kaptam arra, hogy gondolkodunk rajta.

Azt hiszem egyetlen hozzászólásomban sem bántottam meg senkit, mert igyekeztem ezt elkerülni. Mikor valamit én rontottam el, azt elismertem.

... állítólag csak pár minősítés érkezett, ami nincs 10%-a a hozzászólásaimnak. Tehát nem releváns. De azt hogy ilyen kevés bírálatból is "minősítést" kreáljon a gép, gondolom az csinálja, az ugyan azt az alacsony szintet mutatja, mint a kérdések feltevését.

Ja, még egy hiba (nam kvíz) a szerkesztőknek:
Ahol kérdést lehet feltenni, ott a kérdés végére kérdőjelet vár a gép. A kvíz kérdésem nem kérdéjel végződésű, hanem nyitott mondat volt, amit be kellett volna fejezni. Tehát nem kérdőjeles kérdés!!!
Dátum: 2008.11.14. 00:02:55
Azt hiszem több hibát nem fogok jelezni, és nem "segítek" itt nektek.

Semmi látszatja és haszna nincs, hogy bármit is szóljak, vagy akár ti szóljatok.

A véleményem megvan a játék szintjéről.

Bár lehet, hogy én vagyok ehhez egy kicsit "öreg", tehát nem közétek való.

A leminősítésemből látom, nem fogok hiányozni itt senkinek.

Még egy kérdés (és ez nincs a kvízben):
A karakterem, a felszerelésem, a Lóerőm eladható, vagy valakinek átruházható?
Dátum: 2008.11.13. 23:52:36
Idézet: Alienkiller - 2008.11.13. 23:30:14
Upsz!!!

A helyesírásával már nem is foglalkoztam, de valóban fel se tűnt csak az értelmetlensége.

... és bocs, hogy piszkálásnak vettem ...
Dátum: 2008.11.13. 23:19:43
Idézet: Alienkiller - 2008.11.13. 22:48:17
Idézet: Edef - 2008.11.13. 21:55:51
És nem "Holl" !!!! brrrr.... brrrr....


Mi a baj nem értem mivel húztalak fel?


Semmivel!
De az nem szúr senkinek szemet, hogy a helyhatározói kérdőszó a magyarban "hol" és nem "Holl"!

HAHÓÓÓÓ ébresztő
Dátum: 2008.11.13. 21:55:51
És nem "Holl" !!!! brrrr.... brrrr....
Dátum: 2008.11.13. 21:35:07
Idézet: cirip - 2008.11.13. 15:09:36
Ajánlásból?
Mindenesetre nem azért szerezted mert pihentél


Most pihenésben 110 lovat szereztem. ... bocsánat: LE

Tehát pihenésben is lehet, és nem ajánlásban, mert azt nem tudom, hogyan kell...
Idézet: Rainyday - 2008.10.28. 16:15:21
Az én kiesett kérdésem:

Milyen nyelven írta Tatjána a szerelmeslevelét Anyeginnek?

franciául
oroszul
németül
latinul

A helyes válasz: franciául (ha jól tudom Tatjana [pontosabban az író, Puskin ] különféle francia regények idézeteiből állította össze az egész levelet). Puskin, hogy valóságossá tegye a művet, úgy beszél Tatjana leveléről, mintha az eredeti levél a birtokában volna, és ő fordította le oroszról franciára (gondolkozott is, hogy franciául vagy oroszul jelenjen-e meg a könyvben a levél, de végül az orosznál maradt). Igazából nem annyira meglepő, hogy franciául írta meg a szerelmeslevelet Tatjana, mert "igaz, hogy környezetében oroszul beszélt, viszont a XIX.sz. eleji orosz nyelv még nem volt igazán irodalmi, és az ékes, emelkedett hangú beszélgetések legtöbbször franciául zajlottak." ( forrás )


Ez egy szép kérdés!

Utána nyomoztam ameddig csak bírtam, annak ellenére, hogy nem vagyok humán beállítottságú.

Először is tudni kell:
Puskin Anyeginjében ha a szereplőknek megfelelő élő személyeket akarunk keresni, akkor Anyeginnek önmaga Puskin, Tatjana pedig Marija Rajevszkaja.

Ezek után kezdhetjük a "mű", Tatjana levelét illetve annak eredetiségét vizsgálni.

Tatjana egy kitalált női alak, akit Puskin "szült meg". Az, hogy kiről mintázta, egy másik kérdés.
Tehát a levelet Puskin "kreálta", írta a művében.
Puskin a levelet már az első kiadásban is oroszul írta, bár ezt felesleges mondani, mert a levél előtti versszakban Puskin (érdekes itt ő a mesélő):
" ... De itt adom
Gyarlón fordítva s szabadon..."

Itt jön az érdekes kérdés!!!

Sehol semmi nyoma, hogy ez franciából lenne fordítva!!!
Valószínű, hogy Puskin kapott egy levelet Marija Rajevszkajától, amit az akkori arisztokrácia nyelvén franciául írhattak. De sehol nem találtam semmi nyomát annak a balgaságnak, hogy "... különféle francia regények idézeteiből állította össze az egész levelet." Még az általad vett forrásból sem.

Ezenkívül a világon mindenhol eredetiben idézik, mint a latin és görög klasszikusokat: "Ja pisu kvam." Ez bizony oroszul van akkor is, ha ma már nem tanítják.

Tehát ez a vita olyan, mintha azon vitáznánk, hogy Szilágyi Erzsébet levelét milyen nyelven írta?
Mert ugye nem is Szilágyi Erzsébet írta, hanem Arany János.
Dátum: 2008.11.13. 15:07:34
Melyik tevékenységgel nem lehet LE-t szerezni?
Vadászattal
Fegyvereladással
Pihenéssel
Portyázással

És akkor hogyan lehet, mikor elmentem pihenni 3 LE (lóerővel) és felébredésemkor 24 LE volt (és nem Volt).
Még is csak szereztem valahogy a pihenésemmel. Tudom, hogy kezdő vagyok...
Dátum: 2008.11.13. 14:19:30
Idézet: cirip - 2008.11.13. 13:43:00
Szökőévek a következők: minden néggyel osztható év, kivéve a százzal is oszthatókat. Szökőévek viszont a 400-zal osztható évek. Vagyis a százasra végződő évek közül csak azok szökőévek, amelyek 400-zal is oszthatók.

vagyis csak 2400 lesz szökőév a felsoroltak közül


Kavarunk, de rendesen...
Cirip... most a 400 szökő év, vagy nem?
na akkor kezdjük:
minden 4 egyel osztható év szökő év, kivéve amelyek 100-zal is osztható. (Eddig jól írtad, de utána egy kicsit zavaros a megfogalmazásod.)
Amely évek 400-zal osztható az megint szökőév:
Tehát
NEM szökőév: 100, 200, 300, 500, 600, 700, stb.
Szökőév: 400, 800, 1200, 1600, 2000, 2400, 2800, stb.
Dátum: 2008.11.13. 13:03:12
Idézet: Jocca - 2008.11.13. 12:54:02
Van egy ilyan kérdés hogy mit kapokha a VIRÁG szóból kivonok 6-ot....
LOL miez?


RÁG!!!

VIRÁG... 6= VI római számmal betű-szám játék!
Dátum: 2008.11.13. 13:01:03
Idézet: Clanner - 2008.11.13. 12:09:38
Idézet: Edef - 2008.11.13. 06:58:48
Idézet: Clanner - 2008.11.13. 05:18:11
Ha egy versenyen veszel részt és lehagyod a másodikat, akkor hányadiknak végzel?

Utolsó leszel
Ezekből az adatokból nem lehet meghatározni
2 leszel <=
1 leszel

Jónak értékeltem, aztán kiderült, hogy nem az. Szerintem ezekből az adatokból nem lehet meghatározni.


Klasszikus beugrató kérdés, persze, hogy a második, mert míg a másodikat nem hagytad le, addig te voltál előrébb mint harmadik. Ha a másodikat hagyod le akkor annak a helyét veszed át. Játsz egy kicsit korongokkal az asztalodon...


Látom nem érted, mi a problémám. Persze, hogyha megelőzöd a másodikat te leszel a második (ezt a többséggel ellentétben én már 3 évesen sem néztem be), de nem tudom miből derül ki, hogy ha egy versenyen egy adott pillanatban második vagy, akkor ott is fogsz végezni.


Igen. Igazad van!!!
...bár a verseny (előzés) pillanatában a második helyre kerülsz.
De mikor végeredmény nézünk: "...akkor hányadiknak végzel?"
akkor csak az első hely a helyes megoldás, mert csak az első helyezett hagyja le a másodikat.
Ugyanis nincs olyan hogy két második helyezett, és abból az egyik lehagyja a másikat...

... de gondolkodtam és van!!!
Öttusa futás, ugyanis utolsó szám, és magát az öttusa számot aki megnyeri nem kell, hogy a futásban az első legyen!!! Tehát lehet, hogy a futásban lehagyja a másodikat, és még dobogóra sem kerül.

Na töröljétek ezt a kérdést, amíg nincs idő egyeztetés benne.
Idézet: Sir Ny - 2008.10.24. 09:52:03
nekem ez bukott meg:

Melyik az a legkisebb természetes szám, amely maradék nélkül osztható az 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 számok mindegyikével?

a 0
az 1
a 3 628 800
a 2 268


Egyszerű az ok: Mert nincs köztük a helyes megoldás:

2520