Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Edef

Dátum: 2008.11.20. 09:39:09
Idézet: Mormord - 2008.11.20. 09:34:46

Mi a k.öcsögduda ( értelemszerűen . nélkül értendő a szó)?

Díszes, nagyon szépen éneklő madar
Dörzsöléssel megszólaltatott membranofon hangszer
Régi autók dudafajtája
Fütyülős fazék

A tiltott szavak azért tiltottak, hogy ne használják őket. Néhányan azonban rendkívül találékonyan térnek ki ezelől, aztán totál meg vannak lepve, amikor esetleg törlik a kérdést.

Ezért hülyeség a tiltott szavak listája!
bár nem tudom mi az a "madar" és mi az a "membranofon"
Helyes írási hiba miatt kellene kiesnie, és nem a "k.öcsögduda" miatt.
Dátum: 2008.11.20. 09:27:15
Sajnos mind a két kérdés jó!

Idézet: Rammstein - 2008.11.20. 06:52:01
Ki a leghajlamosabb a napon való leégésre?
egy barna hajú ember
egy fekete hajú ember
egy szőke hajú ember
egy vörös hajú ember

Eszem a kis szivét annak aki ezt kitalálta...
Ez nagyon nem haj függő, de ha már itt tartunk, a kopasz miért nincs itt? Nekem van egy olyan ismerősöm akinek FEKETE a haja, és attól képes leégni hogy végigmegy az utcán. Egy másik BARNA hajú ismerősöm meg árnyékban is képes leégni.
Vagy én vagyok a hülye vagy tényleg törölni kell.


A bőr pigmen tartalma befolyásolja a bőr "fényérzékenységét".
Akiknek nincs elegendő pigmenjük, nem tudnak "lebarnulni". Akik nem tudnak lebarnulni, azoknak a bőre nem tud védekezni a napsugárzás ellen. A bőr pigmen tartalma és a szőrszálak színe arányban van. Akik nek vörös a hajuk, nagyon fehér a bőrük alacsony a pigmen tartalma a bőrének, nem tud védekezni a behatoló fény sugarak ellen. A következő lépcső a szőke, de nem a festettet szőke!!!. Aztán a barna és végül a fekete.
Na most:
Az embereknek, szükségük van a napfényre, mert pl. annak hatására állítja elő a D-vitamint.

A természetes szelekció alakította ki, hogy ott ahol sok a nap a bőr és a hajszín sötétebb, ahol kevesebb a napsugárzás (sarkok környéke), ott világosabb a bőr szín.

Persze, lehet, hogy az ismerősöd festi a haját, és nem jelenti azt, hogy egy barna hajú ember leég. De még egyetlen sötét bőrű (néger) embert sem láttam leégni a napon.



Mikor mutatták be a Cápa c. filmet?
2002
1975
1982
1968

Melyik részét?


A Cápa (Jaws) egy 1975-ben készült horrorfilm Steven Spielberg rendezésében.

Amikor a Cápa című filmet bemutatták, nem volt még Cápa 2. Tehát a film címe nem Cápa 1 ahogy te gondolod.
Lehet, hogy Te akkor még a világon sem voltál, tehát honnan kellene tudnod?

Csak onnan, kedvesem, hogy nem készítenek még a mai napon sem úgy filmet, hogy egy nem sorozatnak induló film címében szerepelne az '1.'.
Ez csak a köznép agyába ültetődik bele.
Dátum: 2008.11.20. 08:20:17
Mit nem lehet az interneten keresztül csinálni?
Videókat nézni
Híreket olvasni
Zenét halgatni
enni

halgatni azt hogyan kell?
Dátum: 2008.11.20. 07:15:16
A négyből három hatalmas mágus. Melyikük a fegyverek mestere?
Raistlin
Zaknafein
Choler
Gandalf

Honnan a csudából tudjam?
Melyik filmben vannak?


Hogyan növelheted szerencsepontjaid számát?
ha minnél több négylevelű lóherét gyűjtesz
győztes csaták után kapod
szövetségi épületek építésével
őskövekből vásárolhatod

Honnan tudja az, akinek még nincs?

túl spec

Hány foga van egy újszülöttnek?
1
10
egy sem
32

És akinek már kibújt 1?
Dátum: 2008.11.20. 00:32:35
Ott a példa:
Woodstockból kibújtál, hogy nem éltél, ne érdekelt még a zene.
Mond szerinted a magyar lakosság hány százalékát érinti, hogy a Sziget 0. napján ki lép fel?
Én csak azt mondtam ezzel, hogy túl speciális.
2007. 0. napján ott voltam, és a koncerten nem sok 20 évest láttam. És garantálom, hogy a 20 évesek közt, ha megkérded nem tudják. Tehát ez nem egy olyan örök értékű műveltségi kérdés, hogy az Iron Maden itt volt a 0. napon.
Mondjuk én sosem voltam a "szűz" rajongója, engem inkább az szomorított el, hogy idén mégsem tudtak megegyezni a Presserrel a 0. napra, bár tavasszal még úgy nézett ki a dolog.
Dátum: 2008.11.19. 23:31:56
Bocs, hogy beleszólok.
Idézet: Lanmandragoran - 2008.11.19. 22:50:29
Idézet: Kortevirag - 2008.11.19. 22:30:49

Melyik együttes volt a 2008-as Sziget Fesztivál nulladik napjának nagy szenzációja?
Iron Maiden
Immortal
Metallica
AC/DC

Ezt tudnom kéne?


Ööö, illene. Ha nem is szereted a rockzenét, és azt sem tudod, mi fán terem a Sziget Fesztivál, elég nagy hírverése volt, hogy jönnek a Vasszüzek a 0. napra; ráadásul a modern zenei világ egyik legsikeresebb, legmeghatározóbb együtteséről van szó, akik lassan 35 éve ugrálnak a színpadon, és kb 75 millió albumot adtak el eddig.
Hasonló esemény, mint mikor kiderült egy hónapja, hogy márciusban jön az AC/DC az új albummal, és végre nem kell Bécsbe menni koncertre. Hány nap alatt fogyott el a több ezer db több tízezer forintos jegy? 3-4 nap, vagy ki se tartott addig?

Lanmandragoran, mond Te tudod, hogy ki volt a woodstocki fesztivál elsőnapján a fellépő?
Vagy netalán meg tudod mondani, hogy ki volt 2007-ben és 2006-ban a Szigeten a 0 napon?
Vagy 2007-ben a Szigeten a harmadik napon a nagy szinpadon ki lépett fel?
Na most kérdezhetnék talán olyat is, ami nem rock zenei kérdés.
Vagy talán tudod, hogy Mozart hol lépett fel legelőször?
Vagy Körtevirág kérdezzen irodalomból, mikor adták ki először Dante Isteni színjátékát?
Dátum: 2008.11.19. 21:22:16
Nincs.
Törlendő kérdés. Csak ide másold ki, aztánt tlán egyszer, vagy soha, valaki kitörli.
Pedig a kérdés feltevőt kellene kitörölni a kérdés lehetőség listáról.
Dátum: 2008.11.19. 19:37:43
Nekem is ősöm volt?
Nem tanultam történelemből.
Rákerestem a lexikonokban, nem ismert ez a szó.
Tehát kik voltak a galektik?
Már két lábon jártak, hangot adtak, eszközhasználatuk volt?
Dátum: 2008.11.19. 19:23:07
Cirip!
Emlékszel, hogy 3-4 éve a Red Bull-t betiltották?
És pár évig nem jelenhetett meg?
Mivan, ha holnap betiltják?
Mi van, ha holnap megjelenik egy John Bull ital?
Dátum: 2008.11.19. 19:20:41
Nem én nem kötözködni szeretnék!
... és nem veled!

A kérdés beküldési rendszerrel van a probléma.
És az, hogy az örökérvényű egyszerű műveltségi kérdésem kiesett, mert senki (25%) nem tudta a választ.
És nem a szakmámból vettem a kérdést, hogy nehogy "szakbarbárság"nak tűnjön.
Dátum: 2008.11.19. 19:17:04
ott a pléda előtte a 4347-es hozzászólásban.
Dátum: 2008.11.19. 19:14:32
Őszintén...?!?!?

Szerintem igen, mert nem is műveltségi kérdések, hanem napi, két óra (nap, hónap) után már igen csak a multé.
Nézd csak a reakciókat:
Példák focihoz: mi lesz, ha holnap már nem ott játszik, mi van, ha azaz edző volt máshol is?
Játékhoz: még senki nem tette fel, de mi lesz, ha holnap megváltozik a játék szabály, születik egy új "karakter", amelyik erősebb annál a balta forgató gnómnál?
Már megjegyezték arra kérdésre, hogy melyik a ... cégnek a legújabb játéka, valaki benyögte, hogy olvasta, hogy november X-én kijön az új játék.
Nem, ezek mind mulandó dolgok. Nem ezek az műveltségi kérdések.
Azok, amikor már valamit a történelem vasfoga megrágott, és még mindig nem tudott elmúlni.
Nézz példákat: az Ókorból a görögöktől: Tudod, hogy volt Trója, Marathon, Zeus, De tudod, hogy az ókori 4 olimpián a stadion futásban ki volt a harmadik? vagy, hogy melyik birkózó csapatban (nem volt ilyen) kik voltak a "játékosok"?
De ez csak az Ókor.
Vannak a mai kornak is műveltséghez tartozó dolgok, felfedezések, irodalmi művek.
Ott vannak a földrajzi, biológiai kérdések.
Dátum: 2008.11.19. 18:58:14
Idézet: Khetty - 2008.11.19. 18:18:19
Mennyi kalória van EGY sima McDonald's-os NAGYkrumpliban?
375 (kb. 40 perc intenzív futással dolgozható le)
150 (15 perc intenzív futással dolgozható le)
500 (kb. 1 óra intenzív futással dolgozható le)
250 (25 perc intenzív futással dolgozható le)

Honnan tudjam???
(jó tudom, hogy rajta van a csomagoláson, node nemáááár)

Mi az, hogy "EGY sima ... NAGYkrumpliban"?

Van nem sima is?
És a nem sima az a kicsi?
És ha engem kedvel az eladó, és két krumpli csíkkal többet tesz rá?
Miért nagy betű az "EGY" vagy ez egy betűszó?
Sok indok van már ahhoz, hogy TÖRÖLNI!
Dátum: 2008.11.19. 18:53:29
Melyik energiaital az alábbiak közül?
Red Bull
Pitbull
Bulldog
John Bull

REKLÁM! Törölni!
Dátum: 2008.11.19. 08:51:00
Szkotofóbia (= skotophobia (skoto- = sötétség- )) --> nyctophobia = beteges félelem az éjszakától.
Tehát a válasz helyes!

De ez szerintem itt túl speciális!
Amíg nem tudják, hogy Beethoven csak 10, Haydn több mint 100 szimfóniát írt, addig ez speciális!
Itt nem tudnak csak két dimenzióban látni, és nem ismernek csak HKK, RPS, forma 1., és olasz foci második ligában szereplő játékosok neveit!
Dátum: 2008.11.19. 08:26:17
Idézet: Awenhai - 2008.11.19. 07:36:01

Edef, próbálj meg egy kicsit gondolkodni, mielőtt mindenkit csípőből leostobázol. Sorral is lehet hibázni elütéskor, és oszloppal is, Balszerencsés esetben mindkettővel egyszerre. Elég gyakori elütés az a-e betűcsere, mert a legtöbb esetben az e billentyűt a harmadik, az a billentyűt a negyedik ujj üti le. Nézd meg az emberi kéz csontvázát, a két ujj egy kézközépcsontból indul. Ez egy nagyobb távolságú elütés, és gyakori.

Az nem elütés, hanem betűtévesztés!
Ha az lenne az indok, akkor minden betüt egyszerre kellene leütnünk, mert a kéztőcsontok pedig a két alkarcsontból (az egyiknek orsócsont a neve a másik az alkarcsont) indulnak ki. Azok pedig az egy szem felkarcsontból.

A kérdésről: Egy hibás válasz miatt, ha a kérdés nem lenne rossz, nem az "Azonnal törölni"-t kell megnyomni, hanem a "Rossz kérdés"-t, bejelölve a rossz válasz opciót. Ekkor idővel kijavításra kerül, de a javításig még benn marad a kérdés. Rosszabb esetben már a húsz értékelőn kiesik, jobb esetben előbb kerül kiigazításra. Remélem, érzékeled a különbséget: Te mindent törölni akarsz, ami nem tudományos ismeretanyag, vagy hibás; én kijavítanám a nagyobb szamárságokat, mert maga a kérdés jó lenne, csak javítandó.

És kitudja, vagy aki javítja honnan tudja, hogy mire javítsa?
És valószínű, hogy jelen esetben nem elütés történt, hanem az emberke bölcsen maga elé képzelte a "kockáját" (ami megvalósíthatatlan, tehát nem létező) és látta, hogy egy oldalon csak 4 db kocka vagyon. Elfelejtette szorozni kettővel

Barack Obamát most 2008 novemberében választották meg, de 2007 januárban lép hivatalba.

Ja, és az írásom időpontjában még nem javítottad: Obama semmi esetre sem lehet 2007 januárjától elnök, csak 2009-től. Most én is gorombáskodjak, hogy nem elütés, mert két oszlopot is tévedtél? Pedig ez is csupán egy véletlen mellényúlás.

Igazad vagyon! Elgépeltem. De mindjárt az első értelmes olvasó észre vette és jelezte. Már nem akarom javítani, mert azt megtetted helyettem a hozzászólásoddal!
Így lenne a helyes! A kérdéssel is, ha nem mindenki mindent át engedne bírálat nélkül.


Még egy: Ma reggel kaptam három biráni való kérdéset is és abból mind a három átment a "szűrőmön", tehát nem vagyok az a mindent kihajító tipus.
Csak azokat a butaságokat akarom töröltetni, amelyek arra érdemlegesek!
Dátum: 2008.11.19. 07:21:51
Ahogy írod!

Nem csak sort hibázott, hanem oszlopot is!
Lassan meg akarod magyarázni, hogy elütés?
És mindenki elütötte, aki minősítette a kérdést?
Mert nem szerepel a helyes válasz. Ne mondjad már, vagy a töbiek nem tudnak számolni, de azt hogy a sárgaság bevarázsol egy tyúkot a Holdra ilyeneket meg tudnak?

Ne magyarázd meg!!! Mert magadat is minősíted!
Dátum: 2008.11.19. 07:06:24
Mert ezt nem el ütötte.

A 8 nem szomszédja semmilyen irányból a 4-nek!

Ezenkívűl valakik, át engedték!

Szóval itt nem csak egy ember hibázott, hanem az egész társaság!
És ez a szinvonalt minősíti, amit már elég régóta mondok.
Ha holnap rasszista, fasisztoid kérdést írok, azonnal felkerül a listára!!!
Szerintem nem helyes kontrolálatlanul engedni kérdést írni!
Dátum: 2008.11.19. 07:02:14
Idézet: Huligan - 2008.11.19. 06:06:57
Az USA-ban mikor került Roosevelt az elnöki székbe?

1932
1928
1940
1936

A helyes válasz nincs feltüntetve: ROOSEVELT, Franklin Delano (1882-1945)
1933-tól haláláig elnök, egyedülálló módon négyszer választották meg.

Hivatali idő
1933. március 4. – 1945. április 12.

Igazad van.
De a választás és a hivatalba lépés nem (biztos), hogy egy azon évben van.
Barack Obamát most 2008 novemberében választották meg, de 2007 januárban lép hivatalba.
És így volt ez Bush-sal is, és így tovább...
De nem tudom az amerikai történelmet, tehát nem tudom, hogy 1932-ben vagy 1933-ban voltak-e a választások, bár, ha azt nézzük, hogy amerikában a választások mindig szökőévben vannak....
Dátum: 2008.11.19. 06:55:56
Csak a helyes válaszok nincsenek kztük!!!

Milyen alapanyagot használnak az abszint készítéséhez?
macskagyökeret
kendermagot
pongyola pitypangot
fekete ürömöt

FEHÉR ÜRÖM!!!!!!


Hány kockából áll a 2*2*2-es rubik kocka?
22
9
4
80
Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: 4

HERÉLJÉTEK KI a kérdés feltevőt!!!!!!!

Hülye állat az ilyen! Több kérdést nem tehet fel!!!