Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Edef

Dátum: 2008.11.21. 09:47:10
Nem hiszitek az operát?
Azért pontoztatok le?

Vagy, mert be merem vallani, hogy 3 hete ágálok az ilyen kérdés beküldés és bírálat ellen?
Dátum: 2008.11.21. 09:43:56
Sajnállak, hogy Te is ide jutottál.
De nekem is erre a sorsra jutott a kérdésem.
Marad a sziszifuszi küzdelem a butaság és a fantázia világi "szenny" ellen.
Ami nem baj, csak előtte legyen meg az alap műveltség is.
Dátum: 2008.11.21. 09:39:08
Neked is kidobták a jó kérdésedet, mert nem tudják kellő számban a helyes választ?
Dátum: 2008.11.21. 09:37:44
Idézet: Menphis - 2008.11.21. 09:09:10
Ki írta a Machbet-et??
Giuseppe Verdi
Johann Strauss
Gioacchino Rossini
Georges Bizet

Ezek a válaszok voltak.
1.
KÖNYÖRGÖM William Shakespeare írta.
Hogy lehet ilyet jó kérdésre értékelni.
2.
Értékeljenek inkább a játék üzemltetői vagy vki aki szívesen veszi az időt és energiát és utánna néz...

1. A Macbeth Giuseppe Verdi egyik négyfelvonásos operája. Szövegkönyvét Shakespeare azonos című drámája alapján írták. (a helyesírás viszont kriminális)
A kérdés feltevő nem tette oda, hogy az operát. De a válaszok csak opera szerzők, tehát csak egy nagyon kicsi logika kellett volna hozzá.


2. Teljesen egyetértek, és ezért harcolok már két-három hete, de teljesen reménytelen!
Dátum: 2008.11.21. 09:30:07
Volt egy kérdés, nem másoltam ki, mert nagyon evidens volt. Valami ilyen:

Melyik nem a burgony neve?
csicsóka
kolompér
pityóka
törökbúza

Elsőt (csicsóka) bejelöltem, nem is olvastam tovább, mert az biztos nem burgonya neve.

Na most a következőt kaptam: "Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: törökbúza"
Ez is igaz, de a csicsóka a napraforgóval áll közeli rokonságban és nem a burgonyával. Tehát két helyes válasz is van.
Ha az olimpia is tele van ilyen hibás kérdésekkel, akkor az az egész olimpia annyit is ér.
És csak a szerencsén múlik, hogy ki kap több hibás kérdést!
Dátum: 2008.11.21. 07:22:19
Idézet: MIvan - 2008.11.21. 03:11:39
Melyik a jó válasz ?
Az
Ez
Ez nem
Talán
De nagyon alacsony az a kerítés.


Ez egy nagyon jó kérdés!!!
Tiszta logika!
Dátum: 2008.11.21. 07:18:23
Idézet: Hydro Globus - 2008.11.21. 00:34:08

EDIT: Ja és egy középiskolás elsős nem feltétlenül tud kamatos kamatot számolni .


Sőt szerintem a felnőtt lakosság 2/3 sem

De az is biztos a a HKK és képregény hősöket sem tudja a felnőtt lakosság 3/4-e!
Tehát akkor mi a jó kérdés, ha tegnap előtt elutasítottátok a Két kis bors ökröcskét is?
Dátum: 2008.11.20. 21:18:56
Idézet: Bekas - 2008.11.20. 21:03:27
Milyen színű a jegesmedve bőre?
szintelen
fehér
fekete
sárga


nem tul spec ez? sehol nem talaltam ra. azt mindenki tudja, hogy a szore milyen szinu, de itt a borerol van szo. sztem ez 1altalan nem altalanos info.

A bőre egészen világos rózsaszín, mint a csirkéé. Szinte sosem éri nap, tehát nem alakul ki benne sötét pigment. A Természet tudományi múzeumban megnézhető, sőt még a "simogatóban" meg is lehet fogni.
Az tény, hogy szerintem a kérdésfeltevő az általános színére gondolt, de nem tudta hogyan megfogalmazni, nehogy valaki belekössön, hogy az orra hegye fekete.
Szegényt sajnálom, mert tényleg a szőrére gondolhatott.
Dátum: 2008.11.20. 21:13:02
Idézet: Darun - 2008.11.20. 20:30:31

Melyik nem a Vargabéles alapanyaga?
Cernametélt
Darált dió
Túró
Réteslap

cérnametélt, szerintem

De a szakácsok és az ínyencek szerint nem.
Te pedig, kérlek, maradj a kaptafánál.

Kérem szépen, a kérdés !
... és remélem, hogy a helyes választ is fogadja el a gép.
Dátum: 2008.11.20. 21:08:47
Idézet: Hydro Globus - 2008.11.20. 20:29:53
Idézet: Zoltanszon - 2008.11.20. 20:14:48

Milyen színű a hkk-ban az Eleinos klán?

kék
vörös
okkersárga
zöld
HKK. Bocs, Hydro Globus, de ez még mindig speciális...


Én tudom. Azért is raktam ki a segédletet, hogy amíg ki nem veszik, megoldható legyen.

Hydro, a segédletet tedd légy' szíves a kérdés mellé, mert így az életben nem találjuk ki!
és a kérdésem tovább ra is, hogy miért nem kap büntetést aki HKK kérdést tesz fel?
Dátum: 2008.11.20. 15:55:28
Idézet: Rammstein - 2008.11.20. 15:36:47
A gyertyás kérdés nekem homályos. Mivel a kérdés nem mondja ki hogy leégnek a gyertyák. Hiába becsapós, ha nem egyértelmű...



a következő szülinapi tortádon próbáld ki, hogy nem fújsz el csak egy gyertyát. -- Az hogy a kívánságod nem teljesül az most nem számít. -- És másoknak sem engeded, hogy "besegítsenek".
Utána mire elkészülnek a fényképek tapasztalni fogod, hogy jövőre anyukádnak nem csak egy gyertyát kell vennie, hanem csak egy maradt meg az ideiből.
Dátum: 2008.11.20. 15:49:38
Idézet: cirip - 2008.11.20. 15:44:34
Hol van az egyetlen élőhelye ....
így azért szebb lenne, nem?

Igen csak hiányzik, hogy Magyarországon.

szerintem: "Hazánkban hol van az egyetlen élőhelye ... ?"

De a kérdés JÓ és maradjon!!!
Dátum: 2008.11.20. 15:47:27
Idézet: Rammstein - 2008.11.20. 15:36:47
A gyertyás kérdés nekem homályos. Mivel a kérdés nem mondja ki hogy leégnek a gyertyák. Hiába becsapós, ha nem egyértelmű...


Ez félre ment...
Akkor jó sok szűz van: mert augusztus 21-től egészen október 13-ig (csak hogy adjunk egy hetet a mérlegeknek is), jó sok idő.
Dátum: 2008.11.20. 14:37:27
már három napja agyaltam a kérdésen, amit feltehetnék, és most ugrott be!!!
Awenhai! Neked kell, hogy megköszönjem!
Dátum: 2008.11.20. 14:31:54
Bocs Awenhai!
Nem ugrok nickekre. Sőt őszintén nem is olvasom el, hogy kiírta a megjegyzést, pontossan azért mert a személyekkel nincs is semmi bajom.
Sőt az értékelést is a válasz alapján adom, ezért van, hogy egy személynél a válaszai egyszer nagyon pozitív, máskor negatív (5 alatt, vagy 5 felett).

Ezért egyáltalán nem a Te válaszodra gondoltam törölni, hanem csak arra hívnám fel a figyelmet, hogy a kérdés feltevők hány százaléka nem olvassa el a kvíz kérdés szabályait.
És ez nem lehet egy kérdező. Hanem rendszeres.
Ha pedig itt (Te is) megtámogatjátok a magyarázatotokkal ami biztos, hogy korrekt és helyes, továbbra is felhatalmazást és biztatást éreznek a további "tiltott" kérdések feltételére.

Egyébként a TV jó kérdés volt (ha én bírálom, tovább engedem), csak az nem "Normál TV", hanem színes képcsöves TV.
És a helyesírási hibajavításod korrekt.
Dátum: 2008.11.20. 14:14:11
Idézet: Byzon - 2008.11.20. 14:06:52
Milyen betegsége van John Forbes Nashnek?

ADIS
paranoid skizofréniaja
epilepszia
tüdőrák

Na most gonosz leszek, de: Az meg ki?

Hát megpróbálom elmagyarázni:
Alapból összeszedett valahol egy ADIS-t. Ennek mellékhatása, szövődménye az epilepsziás roham.
Na most teljesen véletlenül pont egy cigi volt a szájában egy ilyen roham alatt, ezért az leslukkolta. Ezért kapott tüdőrákot, ami áttétes és nem gyógyítható. Mikor mindezt közölték vele, hogy ennyi baja van paranoid skizofréniába esett..
Dátum: 2008.11.20. 14:09:02
Idézet: Awenhai - 2008.11.20. 12:43:31
Szervusztok!

Zoltanszon:
Az AD&D szabályai szerint melyik szinű sárkány köp savat?

Kék
Fekete
Vörös
Fehér
Azon kívül, hogy speciális: a D&D-t mégcsak sejtem, hogy Dungeons&Dragons, de mi az az "AD&D"?


A D&D egy szerepjáték-rendszer. Ez volt az első kiadás. Utána jött az AD&D, az Advanced Dungeons and Dragons, majd mostanában a D&D 3, 3.5, és a 4. Ezek mind az alap szabályrendszer különböző fejlesztései, de azonos családba tartoznak.

A kérdés törlendő!
A bírálatbanban benne ven:
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót...."
Egyáltalán már valakit szankcionáltak, azért mert értékeléskor benne hagyott ilyen kérdést?
Dátum: 2008.11.20. 14:06:50
Idézet: Byzon - 2008.11.20. 14:01:51
Milyen színű egy Leah lap.?

Fekete.
Zöld.
Kék.
Sárga.

Minek ennyi pont? Minek ennyi HKK?

Attól még törlendő a kérdés, ugyanis a bírálatbanban benne ven:
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót...."
Egyáltalán már valakit szankcionáltak, azért mert értékeléskor benne hagyott ilyen kérdést?
Dátum: 2008.11.20. 14:04:53
Idézet: Kortevirag - 2008.11.20. 11:20:15
Melyik 3 szinből állítja elő a normál TV az adásképet?
lila, cián, fehér
piros, zöld, kék
nem 3 szinből áll elő a kép
sárga, zöld, fehér

Szín.

Mi a normál TV?
A normál tévé egyetlen elektronsugarat küld egy fluoreszcens felületre.
Tehát monokróm. Fekete-fehér. Vagy ha a fluoreszcens réteg más színű, akkor zöld, sárga, stb...
A színes tévében nem egy nyaláb, hanem színenként 1, általában 3 elektron nyaláb pásztázza a képernyő belső felületét, és mindegyik egy másik pontra (színrács) vetődik.
Tehát a kérdésem, hogy mit értesz azon, hogy " normál TV"?
Dátum: 2008.11.20. 09:48:29
Idézet: Byzon - 2008.11.20. 09:05:23
Idézet: Hydro Globus - 2008.11.20. 08:39:14

Cholerről és Raistlinről én se hallottam, de ha megnézed a Drizzt-linkemet, abból kiderül a helyes válasz.



De én honnan tudjam, hogy létezik ilyen drrrizt-, dzrrrit-, dritzz- (vagy mi a fene) link. És hogy ott megtalálom? Szopjam ki az ujjamból?

Choler azt hiszem a Hajnal trilógia egyik szereplője, de az már nagyon régen volt. (Ha jól emlékszem, akkor ő volt az űrhajó orvos-biológusa, akiből a genetikai kísérleteket folytató mágus lett).
Raistlin talán Dragonlance... Nem 100%. De tuti valamelyik ismertebb fantasy világ félig-meddig fekete mágusa. Az ikrek próbájában olvastam őt, de nehogy azt gondoljátok, hogy most megtalálom itthon, hogy megnézzem melyik világ. Mondjuk nekem Zaknafein nem mondott semmit, míg meg nem néztem a segítségedet. Újfent köszi Hydro!

Attól még törlendő a kérdés, ugyanis a bírálatbanban benne ven:
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót...."
Egyáltalán már valakit szankcionáltak, azért mert értékeléskor benne hagyott ilyen kérdést?