Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Edef

Dátum: 2008.12.27. 15:27:01
Fejezd be..! az alma nem esik messze a............???
a gazdajatol
a Fajatol
a tv jetol
a telefontol

Melyik fajától?
A jonatántól, vagy a goldentől, vagy a starkingtól?
Dátum: 2008.12.27. 15:25:20
Mikor ismered meg az oráculomot?
13
22
5
18
Én aki a 12 szinten vagyok honnan tudjam, hogy ebben a játékban hol fogom megismerni?
Vagy életkoromra gondolsz?
Vagy mi a szösz?
Dátum: 2008.12.27. 15:22:36
A Stargate nevű sorozatnak milyen néven lett folytatása?
Star Wars
Star Trek
Starship
Atlantis

Ez mi a franc?
ezt találtam: "A Csillagkapu spin-off-ja, a Csillagkapu Atlantisz (Stargate Atlantis) 2004 júliusában indult, mint egy kiegészítő film néhány része, de az átütő sikerét nézve most már egy külön sorozat aminek 2007 szeptemberében adták ki a harmadik évadját."
Tehát STARGATE ATLANTIS!
Dátum: 2008.12.27. 14:39:33
Hát hallod az én gépembe, ami laptop, nem hiszem, hogy a főnököm nagyon engedné,de a melóhelyemen még az asztali gépebe sem, hogy én csak úgy kicseréljek egy memória egységet.
Szólok a megfelelő embernek, és el lesz végezve.
De egyébként a TV-ben is ugyan annyi bepatintani a hang mudult, vagy a kép modult, bvagy a nagy frekvenciás átalakítót, mint mondjuk a Te gépedbe. miért nem teszed meg? Boltban kapható. A TV szerelő is ott veszi. Miért nem töltesz után a hűtődben gázt Te magad? Miért nem csinálod meg a gáztűzhelyed fúvókájának cseréjét? Mert már most nem városi gázzal, hanem PB-vel akarod főzni a levesedet? Pedig egyszerű, csak a fúvóka más. Na itt vannak azok a kérdések, hogy azért mert Te egy számítógép guru vagy ezért nem tartod speciálisnak a memória típusok ilyen szintű ismeretét.
Dátum: 2008.12.27. 14:18:23
Nem.
Akkor nem értesz!
Arra akartam mindvégig rávilágítani, hogy az, hogy milyen típusú memóriák vannak a gépedben gyártmányok, vagy rendszer szerint, már régen speciális kérdés, amire nem az a válasz, hogy ezt kell tudni, mert nem tudnád használni.
Jó gondoltam, ha nem ülsz autóba, nem ülsz villamoson, és a vonatot is ritkán használod, akkor marad még: gyalog jársz, vagy ló háton.
De tudom, ha most arra tennék neked hasonlatot, hogy a hűtőszekrényt használod és abban is vannak olyan fődarabok amiket legalább kéne annyira ismerned, mert naponta használod azt mondanád, hogy azt sem használod.
A testedről amit biztos naponta használsz, arról én nem tudok ilyen példát hozni, csak ha a feleségemet kérdezném meg, és azt nem akarom. Annak ő a speciális szakértője, ahogy a számítógépemnek a rendszergazda.
Dátum: 2008.12.27. 14:11:06
Idézet: Spityu - 2008.12.27. 08:04:11
Nem elnyújtott... Mert bár nyomon követjük a hat ember életét, és láthatjuk ahogy családjuk, gyerekük, stb. lesz, de minden résznek külön címe és eleje-tartalma-vége van. Mindi mind egy-egy hétköznapi témát dolgoz fel elég viccesen.
A hármat vakkantott dolog egy nagy baromság, mivel az tényleg csak egy részben van, de amíg egy 241 részes sorozatból, kb. 100 részben említik meg, hogy Monica szakács, és kb. 10 rész foglalkozik ezzel a témával, nem igazán lehet speciálisnak mondani. Pláne, hogy a világ egyik legsikeresebb sorozata.


Nem tudom mi a primitív abban, hogy Stan és Pan nem a múlt század közepén volt, hacsak nem az, hogy a múlt század elején (1925 körül).
És az bizony a XX. század, mi pedig 8, lassan 9 éve meg a XXI. században élünk. Tehát max. a közepével lehet gond...
Örülök, hogy az életedből 241 órát azaz 10 egész napot erre bítál szánni, és ettől sokkal okosabbb letél, mert tudod, többek között, hogy Mónika szakácsnő, és főzés közben szereti, ha a szomszéd bámulja az ablakon, és csorgatja a nyálát...
Boldog órákat szereztél a családodnak és szeretteidnek, mert addig is békén hagytad őket, és nem őket szekáltad, nam a kocsmában ültél, bár biztos meg ittál közben legalább 200 üveg sört is. De számoljuk hozzá a még legalább 13 család sorozatot, szappanoperát, és egészen jó az arány.
Fel lehet tenni a sok kvízkérdést a szappanoperákból.
Dátum: 2008.12.27. 14:03:39
Idézet: Paralel - 2008.12.27. 08:41:49
Nem nem!

A válasz pontosan 2000.

Ha az 1/3-t szorzod 60-al egészre jön ki, a sok kilencest a végén csak akkor kapod ha az 1/3-t 0.33-ként számolod ami nem pontos. Merthogy az 0.3333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333...
a végtelenségig.

Van egszerűbb is, bár tudom, hogy mindenki utálja a számtant, pedig tanulta:
60*(1/3) => (60*1)/3 => 60/3 => 20, ami kerek, egész szám. és nem bajlódunk a tizedesekkel.
Dátum: 2008.12.27. 13:59:17
Idézet: Roseprincess - 2008.12.27. 09:25:34
Idézet: Edef - 2008.12.27. 00:39:42
Idézet: Roseprincess - 2008.12.26. 23:30:50
Idézet: Edef - 2008.12.26. 23:01:11
Melyik memóriatípus nem létezik?
DDR
UDD 2
DDR 2
SD
A te fejed...
Meg azé aki átengedte.

Na most UDD olyan nincs, és nem létezik.
DDR =Deutsche Demokratische Republic azaz NDK
De szerintem elég speciális...

hát már bocsánat, de akinek van számítógépe és használja is (és feltételezem ezzel a játékkal olyanok játszanak, akiknek van és használják is) azért nem ért ha van némi fogalma arról, hogy mi is dolgozik abban a kis fém szerkezetben amit használ... mert mondjuk ha elszáll a memóriája gépben, akkor az nagyon nem mindegy, hogy milyen kerül bele... mert ha mondjuk egy DDR2-es memó volt benne, és ő meg vesz bele egy SD vagy egy DDR-eset mert az olcsóbb, akkor meg ette a fene a pénzét, mert nem fog menni... esetleg a gép kiírja, hogy "hülye vagy kisapám"... Szóval szerintem ebben a körben, ahol mindenki használja a szóban forgó tárgyat, szerintem rohadtul nem lehet speciálisnak mondani egy ilyen kérdést...
Megette a fene, ha így van.
Az én gépemet a munkahelyem biztosítja, és a rendszergazdának a büdös kötelezettsége, hogy tudja, milyen memória van benne.
De teszem fel, Te biztos vezetsz autót, vagy utazol buszon, netalán vonaton. Tudod Te annak az alkatrészeinek a funkcióit? vagy, hogy melyik fogaskerék mire szolgál, és hány fog van rajta?
Pedig nem mindegy, ha a bendix fogaskereked elromlik, akkor milyennel pótolod. Mert nem fog az az átkozott autó elindulni.
Fogadjunk, ha azt a kérdést tenném fel, hogy milyen fogaskerék nincs, akkor azt túl speciálisnak tartanád azonnal?
És ide tartozik:

Hát nem vezetek autót, mivel nincs jogsim... Buszozni is ritkán szoktam, vonattal ugyan utazom, de nem az enyém... mindazonálltal az emberek nagy részének van jogsija, nekik illik tudni, hogy mi található egy kocsiban és hol, én még hivatkozhatok arra igaz, hogy nincs jogsim, nem tudom, de mi a fenéért hivatkoznék arra, hogy spec? Csak mert én nem tudom? Hát akor rengeteg kérdést bemásolhatnék ide, amire azt mondom, hogy spec, csak mert én nem tudom.
Egyébként meg szerintem többen használnak számítógépet, mint kocsit, buszt, vagy vonatot...
Én se vágom minden kellékét a számítógépnek, de ez az én bajom, pedig illene tudni, hiszen nap, mint nap használom, játszom, dolgozom rajta. És hát az fontos persze az is, hogy az ember ismerje a kocsiját, mert ha lerobban és még menthető, nem árt ha tudja, hol kezdje... Szóval autós kérdésre se mondanám hogy spec...
Látod nem örülök, hogy Te szegény egész életedet a négy fal között kell leélned és csak egyetlen tevékenységed, hogy a számítógépedet ütögeted.
Gondolom azért TV-t nézel? Bár a sok sorozatos filmeket valahol bámulod.
Kérdem én, tudod, hogy milyen tranzisztor állítja elő a CCIR normán közölt jelet, hogy számodra szétbontsa hang- és képjelre?
Nem?
Nagy baj!

"...azért nem ért ha van némi fogalma arról, hogy mi is dolgozik abban a kis fém szerkezetben amit használ... mert mondjuk ha elszáll a"tranzisztor a TV-ben", akkor az nagyon nem mindegy, hogy milyen kerül bele... mert ha mondjuk egy ..... tranyó volt benne, és ő meg vesz bele egy ... vagy egy ....-eset mert az olcsóbb, akkor meg ette a fene a pénzét, mert nem fog menni..."
sőt nagyobb kárt csinálhatsz.
Tehát mit csinálsz, kihívod a szerelőt!
Na most én is ezt teszem, mert ez szakmai kérdés.
És kérlek ne írd, hogy nem nézel TV-t.
Dátum: 2008.12.27. 13:41:32
Nem sem vagyok sakkguru én sem, csak a szabályokat ismerem.
Tehát ha a sötét gyalog a világos gyaloggal ütésben áll, és a sötét (vagy a világos, a szerint melyik lép) gyalog nem üti a másikat, hanem egyenesen kilép az ütésből, akkor a másiknak lehetősége van azt a gyalogot levennie, mégpedig úgy, hogy belép az ellépett gyalog mögé (annak régi helyére), és leveszi az ellépett gyalogot.
Remélem világos volt ahogy leírtam.
Dátum: 2008.12.27. 01:25:04
Melyik RPG játék nem fantasy világban játszódik?
Gothic
Fallout
Newer Winter Nights
Wizardry

Ugye elolvasta a kérdés feltevő, hogy milyen kritériumjai vannak a kvíznek...?!?!?
Dátum: 2008.12.27. 01:23:45
Mit nem lehet a Sims 2 ben?
Enni
Lopni
Olvasni
Dolgozni

És ez nem speciális?
Dátum: 2008.12.27. 01:05:45
Idézet: _WHITE_ - 2008.12.27. 00:10:06

Melyik Nem Konzol Játék?
PSX
PC
X-BOX
PS3
Mi az a NKJ? ... azaz Nem Konzol Játék?

Ez nem játék amúgy sem, hanem gépek, vagy mi... Játék a Cod, vagy WoW:-)

... és akkor Csupa Nagy Betűvel Kell Írni a Kérdést?
Dátum: 2008.12.27. 00:58:31
Idézet: Lanmandragoran - 2008.12.27. 00:15:57
Edef, kicsit sarkítasz. Senki nem kérte, hogy fizess elő bármilyen kábeltévére, Cirip csupán azt jelezte, hogy a mai világban elenyésző azoknak a száma, akik interneteznek, de nincs mellette valamilyen tv előfizetésük.
A Jóbarátokat ráadásul az elmúlt évtizedben legalább kétszer adta a tv2, és talán egyszer az rtl klub, szóval még az sem kifogás, hogy neked csak a földi adóid vannak.

A Jóbarátok ráadásul nem szappanopera, hanem szituációs komédia, és meg merem kockáztatni, a legismertebb, legsikeresebb sorozat a világon.
Nem kötelező ismerni, attól nem leszel kevésbé művelt, de ha azt mondjuk, hogy a leghíresebb filmek ismerete nem minősül speciális tudásnak, akkor a maga nemében elért eredményei miatt a Jóbarátok ugyanez a kategória.
Érdekes, a Kojakos, Columbos kérdések ellen nem láttalak tiltakozni.

Ugye most magadnak mondtál ellen?
Vagy akkor én nem tudom követni a dolgokat.
Ez egy film? ... vagy sorozat?
Ha sorozat, akkor minden szereplője a sorozat folyamán ugyan az? ... vagy egy-két főszereplő mellett minden epizódhoz más szereplők csatlakoznak?
Na most ezek után lehet, hogy "szituációs komédia", de akkor is szappanopera, mert részenként sem eleje sem vége, hanem egy elnyújtott komédia.
De megint az a kérdésem, hogy teljesen mindegy, hogy mennyiszer és melyik adón, és hány órakkor ment ez a sorozat (legyen "szituációs komédia"), haggy ne tudjam, hogy melyik szereplőnek mi a foglalkozása.
Áttérva a Kojakra, vagy Colombóra, ott is tiltakoznék azon, ha az a kérdés, hogy amelyikben a "kutya ugatott hármat" ott az áldozatnak mi volt a foglalkozása?
De durva a hasonlatod, mert még egy kérdést sem láttam Kojakról, vagy Colombóról. Az itt játszók átlag kora szerint fel sem tudnának ilyen kérdést tenni. De a "Barátok közt", a "Halvacsora", "Orvos a város kórházában", "Szeressük egy mást" sorozatokról rengeteg kérdés kering.
De filmtörténeti kérdésben: "Stan és Pan"-ról olyan primitíven, hogy a múlt század "közepén" néma film...
Dátum: 2008.12.27. 00:39:42
Idézet: Roseprincess - 2008.12.26. 23:30:50
Idézet: Edef - 2008.12.26. 23:01:11
Melyik memóriatípus nem létezik?
DDR
UDD 2
DDR 2
SD
A te fejed...
Meg azé aki átengedte.

Na most UDD olyan nincs, és nem létezik.
DDR =Deutsche Demokratische Republic azaz NDK
De szerintem elég speciális...

hát már bocsánat, de akinek van számítógépe és használja is (és feltételezem ezzel a játékkal olyanok játszanak, akiknek van és használják is) azért nem ért ha van némi fogalma arról, hogy mi is dolgozik abban a kis fém szerkezetben amit használ... mert mondjuk ha elszáll a memóriája gépben, akkor az nagyon nem mindegy, hogy milyen kerül bele... mert ha mondjuk egy DDR2-es memó volt benne, és ő meg vesz bele egy SD vagy egy DDR-eset mert az olcsóbb, akkor meg ette a fene a pénzét, mert nem fog menni... esetleg a gép kiírja, hogy "hülye vagy kisapám"... Szóval szerintem ebben a körben, ahol mindenki használja a szóban forgó tárgyat, szerintem rohadtul nem lehet speciálisnak mondani egy ilyen kérdést...
Megette a fene, ha így van.
Az én gépemet a munkahelyem biztosítja, és a rendszergazdának a büdös kötelezettsége, hogy tudja, milyen memória van benne.
De teszem fel, Te biztos vezetsz autót, vagy utazol buszon, netalán vonaton. Tudod Te annak az alkatrészeinek a funkcióit? vagy, hogy melyik fogaskerék mire szolgál, és hány fog van rajta?
Pedig nem mindegy, ha a bendix fogaskereked elromlik, akkor milyennel pótolod. Mert nem fog az az átkozott autó elindulni.
Fogadjunk, ha azt a kérdést tenném fel, hogy milyen fogaskerék nincs, akkor azt túl speciálisnak tartanád azonnal?
És ide tartozik:
Az alábbiak közül melyik programozási nyelvet találta ki, és fejlesztette nagyrészében magyar matamatikus?
ALGOL
BASIC
C
RPG
A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.
Tehát ha ez speciális, akkor szerinted az mi?
Dátum: 2008.12.26. 23:43:56
Idézet: cirip - 2008.12.26. 19:37:47
Akkor te egy annyira szűk réteg vagy, akire nem lehet alapozni a kérdéseket.
Nem kell minden kérdésnek poros lexikonok adataiból állnia.
Most ezt vegyem személyes sértésnek a koromra való hivatkozást?
... vagy inkább elgondolkozol azon, hogy lenézd azokat akik nem fizetnek elő legalább tizenöt szenny csatornára.
Az ok egyszerű. Nincs rá szükség, hogy ilyen szappanoperákkal mossák az agyamat, és a gyermekeim agyát. Inkább olvassanak könyvet (akár fantazyt), játszanak egymással társasjátékot, vagy menjenek ki az udvarra és másszanak fel három fára, biciglizzék körül a falut. Tanuljanak meg korcsolyázni, úszni.
Tanuljanak meg legalább egy idegennyelvet.
Legyen saját képzeletviláguk. Ha akarnak rajzoljanak, fessenek, zongorázzanak, csak ne az a "népbutító" dobozt bámulják, ami nélkül ezek szerint már valaki primitív.
Tudod mit, maradok inkább primitiv barom állat, de akkor sem fogom tudni, hogy melyik szappanoperának melyik szereplőjének mi a foglalkozása? És ki kivel mikor mit csinált.
Dátum: 2008.12.26. 23:02:50
Melyik Nem Konzol Játék?
PSX
PC
X-BOX
PS3
Mi az a NKJ? ... azaz Nem Konzol Játék?
Dátum: 2008.12.26. 23:01:11
Melyik memóriatípus nem létezik?
DDR
UDD 2
DDR 2
SD
A te fejed...
Meg azé aki átengedte.

Na most UDD olyan nincs, és nem létezik.
DDR =Deutsche Demokratische Republic azaz NDK
De szerintem elég speciális...
Dátum: 2008.12.26. 22:51:22
Hány atomból áll a szénmonoxid(CO)?
4
2
3
1
És nem speciális, mert ott a megoldás a képletben!
Dátum: 2008.12.26. 22:49:51
Melyik páros játszot néma filmekben a múlt század közepén?
Starsky és Hutch
Batman és Robin
Lolka és Bolka
Stan és Pan
Azért gyermekeim, elhisze, hogy nektek a múlt század közepe olyan mintha Mátyás kora lenne, de azért ennyire primitíven fogalmazni, már fájdalmas...
Dátum: 2008.12.26. 22:46:57
Budapest melyik kerületében van a Vidámpark?
XIII. kerület
X. kerület
XIV. kerület
VI. kerület
Aki nem Budapesti az honnan tudja?