Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Edef

Dátum: 2008.12.10. 06:58:30
Idézet: Atreus - 2008.12.09. 22:15:57

Hányas rajtszámmal indult Talmácsi Gábor az idei világbajnokságon?
14
1
28
46

Gábor világ életében ezzel a rajtszámmal fog indulni, úgyhogy ezt a kérdés akár kőbe is lehetne vésni, mivel soha nem fog elévülni..
(a rajtszámok előtt "kettőskereszt" volt a kérdésben, csak úgy nem jelenítette meg a hozzászólásomat)
Ha csak nem foglalt az a rajtszám abban a magasabb osztályban (250 ccm), ahol jövőre indul? És akkor már el is évült a dolog. És mi van ha még egy osztályt ugrik az 500-ba ott ki garantálja, hogy marad?
Vagy a másik, hogy még idén úgy is kiesik ez a kérdés, és akkor tényleg nem elavult, hanem kiesett.
Dátum: 2008.12.10. 06:25:41
Az alábbiak közül ki a Stargate: Atlantis (Csillagkapu Atlantis) sorozat egyik szereplője?
Oberon
Süsü
Teal'c
Dr. Rodney McKay
... és mond ha nem nézem a csillag kapu sorozatot, akkor csak a Süsüt tudom kizárni!
De miért ne lehetne benne Oberon nevű is.
Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: Dr. Rodney McKay
--------------------------
Melyik ország gyártja az M-16-os gépkarabélyt?
Nagy-Britannia
Oroszország
Amerika
Grúzia
Ez nem túl szakmai?
Holnap kérdezem, hogy melyik dózert, úthengert hol gyártják?
--------------------------
Hanyadik szintű a Deflektor nevű pajzs?
9. szintű
10. szintű
11. szintű
8. szintű
én csak 3 szintű vagyok, honnan tudjam?
Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: 9. szintű
... tehát még a nyolcadik szinten sem fogom tudni.
---------------------------
Hogy hívják a "Star Trek: Voyager" sorozat hologram-ját?
Doktor
Viktor
Piktor
Proktor
Miért, ha nem nézem, akkor műveletlen vagyok?
Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: Doktor
Dátum: 2008.12.10. 06:12:04
Igazad van.
Jóreggelt!
A filmet egyszer láttam, de a könyvet nem olvastam. Még akkor sem, ha 50 éves.
És még az 500 éves Corvinákat sem.
Tehát az, hogy valami ötven éves, még nem jelenti, hogy mindenki olvasta.
De nem is abba kötötttem bele, csak nem tudtam, hogy ez a könyv első sora, vagy egy vers.
Mea culpa! Mea maxima culpa!
Dátum: 2008.12.09. 20:24:43
Lassan ebből a topikból meg ismerem az egész sci-fi irodalmat, és a 'túlélő kártyákat'.
Dátum: 2008.12.09. 20:23:12
Akkor nyolc a helyes válasz. Bár már régen csináltam.
Dátum: 2008.12.09. 19:44:34
Ez nem speciális, de nem is ide való. Ez egy logikai feladvány, hogy helyezz el, 7 vezért a sakktáblán úgy, hogy egymással ne legyenek ütésben.
Mert, ha úgy szól a kérdés, ahogy feltették:
"Maximum hány vezért tudsz úgy elhelyezni egy sakktáblán, hogy egyik se legyen ütésben?"
Én csak 5-öt, vagy ha nagyon sokáig gondolkodom, akkor hatot, de a lányom csak 3-at.
Ez egy laikusnak nem öt perces feladvány, és nem tartozik az elemi műveltséghez. Talán 5-öt bárki el tud helyezni, de többet nem biztos, tehát mondhatja hogy 5 a helyes válasz.
De visszakérdezhetek a kvíz kérdezőnek, hogy ő fel tudja-e helyezni a 7 vezért?
Dátum: 2008.12.09. 19:36:45
Idézet: Gabrillius - 2008.12.09. 18:02:34
Az utolsó sornál pedig vessző után szóköz, főleg hogy helyesírási hibákat is szeretnél kijavíttatni.
Szerencsés lenne a fórumon is ügyelni a helyesírásra.

Ez,ha Allah is úgy akarja,nagyon rövid időn belül változhat.
vagyis
Ez, ha Allah is úgy akarja, nagyon rövid időn belül változhat.

Hééééé!!!!
Most valakivel nagyon keversz, mert visszanéztem, és ezek a hibák az én hozzászólásomban nincsenek!
Főleg, hogy én semmi Allahot nem írtam! Légyszíves ne cikiz!
Dátum: 2008.12.09. 16:30:49
Inkábbb úgy kellett volna, hogy mikor léptek be Magyarország területére?
Nem tudom, hogy igazából akartk-e Magyarországot 'felszabadítani', vagy tervezték-e, hogy innentől Magyarországot szabadítjuk fel. Ők csak jöttek, ahogy nyomták vissza az őket megtámadott németeket és azok csatlósait (köztük minket is).
Tehát igazából ezért nem elég konkrét, rosszul értelmezhető a kérdés.
Főleg manapság (mai szóhasználatban) már nem is felszabadítottak minket, hanem megszálltak.
Dátum: 2008.12.09. 16:25:59
2. Az lehet, hogy a Végzetúr fajainak neve, de azért én nem tudom, hogy melyik nem szerepel a trilógia címei között.
Dátum: 2008.12.09. 14:56:26
1. Szerintem jó névelő nélkülis a kérdésben.

2. Igazad van: mindenhol húsz, és mindegyiknél van aduszin, és abban negyven. És tényleg a Felsősben (azt hiszem az alsósban is) nincs is húsz. Mert csak az adu felső-király számít, és azt 'Bélának' hivják, és 40-et ér.
Mea culpa, de már nagyon régen felsőztem. A nagymamámmal játszottam sokat.
Dátum: 2008.12.09. 13:55:46
Idézet: Kortevirag - 2008.12.09. 13:22:55
Hol halt meg Che Guevara?
Kubában
Argentínában
Bolíviában
Csílében

Chilében

Lehet, hogy (szenes) csillére gondol.
... vagy Chilebércre...

Hány kilógramm burgonyát evett Mátyás király?
100 kg
12 kg
1 kg
0 kg

kilogramm
Ez jó kérdés, főleg, ha igényesen megfogalmazod, és nem ilyen hülyeségeket írsz, mert a számokat senki nem fogja elhinni.
Pl: Szerette-e Mátyás király a paprikás krumplit?
Mivel ette Mátyás király a fácán sültet? Kenyér, Krumpli, stb.

Mikor bomlott fel Szovjetunió?
1991
2000
2008
Még nem bomlott fel

a Szovjetunió

Tulajdon nevek elé nem teszünk névelőt!

Milyen lapkombinációt takar a magyar kártyával folytatott játkokban előforduló "20" kifejezés?
egy színű alsó-felső
egy színű felső-király
bármilyen ász-király
két ász

Melyik játékról van szó?

sok: Alsós, Felsős, Snaszer, Talonmáriás, Ulti, stb...
(és nem kell a rizsa, hogy a Talonmáriás és az Ulti ugyan az, mert van egy kis különbség.)
Dátum: 2008.12.09. 13:41:53
Igen, az a másik három még él, tehát csak ebből ki lehetett totózni.
Ez az amiért nem írtam, hogy törlendő.

A gyűrűk ura is határeset, bár nem tudom, hogy kell-e egy idézetet pontosan tudni.
Dátum: 2008.12.09. 13:13:52
Hány bajnoki címet szerzett a Chicago Bulls?
6
10
12
1
Honnan tudjam?
... elemi műveltség?
... és jövőre?
... és az összes sportágban, vagy csak kosárlabdában, vagy talán hokiban...?
TÖRÖLNI !
------------------------
Hogy folytatódik a szöveg? Egy Gyűrű mind felett.....
Egy a sötétbe zár
Egy Gyűrű kegyetlen
Egy Gyűrű uralkodik
Egy Gyűrű halálos

Gondolom kisbetűvel folytatódik, tehát egyik sem Vagy vers?
---------
Ki halt meg a Holló nevű film forgatásán balesetben?
Robert De Niro
Brandon Lee
Király Zsolt
Al Pacino
Nem voltam ott. És nem is láttam a Holló című filmet. Sajnálhatom?
Dátum: 2008.12.09. 13:04:25
LanmandragoranFérfi
10362. hozzászólás - Ma, 08:29:47 (Válasz Edef #10358 hozzászólására.)
1. Bár annyit írtam be a gugliba, hogy witcher, és a 3-4. link kezdő szövegében már írta, hogy "Ríviai Geralt volt a witcher neve...", de teljes mértékben igazad van, speciális, főképp hogy a másik három válasz is elég fontos szerepet betöltő szereplő.

2. Ez a kérdés már annyiszor megjelent ebben a formában, hogy nehéz nem az Útikalauzra gondolni.

3. Maximálisan igazad van, csak kihagytad a felsorolásból a Mercedest, mintha azt hallottam volna, hogy már megnyitották a gyárat.

Bocs, de látom közben lezárták, és csak így tudtam átvenni.
1. Azért, mert a gugliban a "witcher" szó után az szerepel, hogy "Ríviai Geralt a ...", ebből honnan a fenéből tudjam, hogy Ő a főszereplő?
2. Én nem olvastam az "Utikalauzt", ahogy esetleg Te sem olvastál mást. Csak mivel itt a fórumon, már volt ez téma innét tudtam, hogy "42" a megoldás. De tényleg jó lenne hivatkozni valahogy, hogy mindenki tudja, valami idézetről van szó.
3. Vidám lenne, ha a nyáron bejelentik, hogy "zöldmezős" beruházással készül egy gyár Kecskeméten, és már decemberben gyártanák az autókat. Most ott tartanak, hogy kezdenek tárgyalásokat a beszállítókkal. kb. 2010ben nyitnak.
Dátum: 2008.12.09. 08:10:10
Idézet: Mortimer - 2008.12.09. 07:13:46
1. Geralt. Nem lehet a saját neved, fixen benne van a dialógusokban.
2. A Galaxis Útikalauz Stopposoknak című Douglas Adams regényben van, melyet meg is filmesítettek. A válasz ("42") általános műveltség.
3. Magyarországon élünk, itt ez jó kérdés.
1. Ne haragudj, az 5 perc alatt örültem, hogy arra rájöttem, ez RPG (ami "tiltott témakör"), nem hogy még végig olvassam a dialógusokat is.
2. Ez nem jelenti azt, hogy a kérdésben idaírom, hogy a 'Galaxis, Útikalauz Stopposoknak' című regény szerint. Mi van, ha nekem más regény jut eszembe? Vagy Einstein gondolatai?
Vagy ídézőjelet teszek az idézet köré?.
3. Nem jó kérdés, én soha nem vallottam a "mi autónk"nak. Ha tudni akarod a magyaroknak semmi közük hozzá, csak rabszolga munkát végeznek a munkások, mint az Opel, vagy Audi gyárban. Tehát annyira a mienké az Audi és az Opel is. Ha választani lehet, akkor inkább egy TT mint a Swift.
Ha pedig a reklám slogenre gondolsz, akkor meg azért törlendő, mert REKLÁM!
Remélem, hogy kifejtettem, már érted mi a gond.
Dátum: 2008.12.09. 07:05:18
Hogy hívják a "The Witcher" című játék főhősét?
Geralt
Foltest
Zoltan Chivay
Dandelion
Hát 'barátom'!!!
Megtaláltam, hogy valami RPG, de hogy milyen szereplők vannak benne, azt nem.
De ha én ott EDEF néven játszom, akkor EDEF, lesz a főhős.
-----------------
Mi a válasz az életre, a mindenségre és mindenre?
apokalipszis
7*8
nem 42
42

Ugye ez valami filmrészlet?
És az nem elemi műveltség? Vagy tévedek? mert akkor legalább idézőjel, hivatkozás, stb.
Mert így a kérdés "komolynak" tűnik!
----------------
Melyik autómárka szlogenje a következő: A mi autónk.
Suzuki
Jaguar
Mercedes
Porsche
A németeknél, angoloknál biztos más!
REKLÁM! kifelé! Meglehetett volna kérdezni, hogy melyiknek egy-két modeljét készítik Esztergomban? Az Oké lenne, de ez reklám!
Dátum: 2008.12.09. 06:51:39
Miből készül a nokedli (amiből a legtöbb van benne) ?
rozsliszt liszt
maláta
kukorica liszt
búza liszt
Lehet rozsliszt is!
Dátum: 2008.12.08. 22:43:58
"A számelméletben azokat a számpárokat, amelyekre igaz, hogy az egyik szám önmagánál kisebb osztóinak összege a másik számmal egyenlő (és fordítva), barátságos számoknak hívjuk."
De ez "matematikai játék" semmi haszna, szerintem.
És speciális! Törölni!
Dátum: 2008.12.08. 22:18:48
Beírtam, eljutottam: KISLEXIKON-ra
Pincs
(állat), a házi kutya egyik fajtája, l. Kutyák.
Forrás: Pallas Nagylexikon
=>
, a ragadozó emlősök ebfélék családjába tartozó Canis familiaris fajnak igen változatos fajtái.
KUTYÁK. 1. Ujfunlandi. - 2. Szt.-Bernát-kutya. - 3. Német, - 4. angol, - 5. ulmi dogge. - 6. Buldok (Szelindek). - 7. Korszikai dogge. - 8. Juhászkutya (Komondor). - 9. Spicli. - 10. Tacskó. - 11. Pincsi - 12. Károly király ebecskéje. - 13. Selyem spicli. - 14. Majom-pincsi. - 15. Mopszli. - 16. Uszkár. - 17. Orosz, - 18. skót, - 19. olasz agár. - 20. Kopasz kutya. - 21. Fürjész vizsla. - Bolognai.

Szomorú, de ezen az oldalon "pincs" szó nem található.
Lehet talán ez a Bolognai a végén, mert máshol is írják, hogy "Bolognai pincs"
Igen megtaláltam, van olyan, hogy Bolognai és Máltai pincs.
De olyan fajta, hogy egyszerűen pincs, olyan nincs. Igaz olyan sem, hogy Pincsi, csak Majompincsi, és Palota pincsi.
Dátum: 2008.12.08. 22:04:05
Melyik NEM kard?
Snaga- David Gemmel világa
Excalibur- brit mitológia
Anduril- Középfölde
Eldir-M.A.G.U.S:
Be tippeltem, de szerintem az Excalibur, és talán az Anduril talán még alapműveltség, de a másik kettő azt sem tudom, hogy eszik, vagy isszák.