Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - stev97c

Oldal: 1234
Idézet: Hydro Globus - 2008.11.11. 20:23:17
Nekem sem volt kötelező, bár a szüleim jó fél évvel előtte elolvastatták velem (a nyáron), azzal, hogy úgyis az lesz...

De attól még tegyük vissza a kérdést, vegyük ki helyette... Hmm... mondjuk azt, hogy "Milyen állat Guenhwyvar?"... Mindkettő irodalmi kérdés, és én szeretem Salvatore munkáit, mégis, szerintem stev97c kérdése értékesebb...



Megnyugtató a tudat, hogy az idejáró fórumozók átérzik a bánatomat.
A mi időnkben még nem volt ekkora szabadsága a diáknak. De ha nem is kötelező elolvasni, érintőlegesen biztos szó van róla irodalomórán; évente legalább egyszer leadják a tévében. Ráadásul a magyar nemzet egyik legnagyobb horderejű történelmi eseménye köré épül.

Pontozzatok le nyugodtan, de az én szememben ez igenis hozzátartozik az alap- (nem az átlag, az alap!) műveltséghez minden 13 éven felüli ember esetén.

A lőcsei fehér asszony nem ismert annyira, nem kötelező, pedig a történelmi vonzata elég hasonló. Épp ezért nem Jókai regényeket tettem be a többi három helyre, gondolván, hogy legalább Jókai nevéig, és egy bibliográfiáig mindenki eljut.
Úgy látszik az irodalomra vonatkozó kérdések tényleg túl magasröptűek a válaszadók nagy százalékának.
Sorozatom első kérdése máris kiesett

A Baradlay testvérekről szóló mű szerzőjének melyik regénye foglalkozik a kuruc-labanc ellentéttel?

A lőcsei fehér asszony
Nibelungok harca
A fekete város
Beszterce ostroma


Nem tudom mennyi magyarázat szükséges hozzá. A Baradlay testvérek Jókai A kőszívű ember fiai című regényének főszereplői (ált. iskola 7. osztályban kötelező olvasmány). A négy válaszlehetőség között pedig van három Mikszáth regény. Ez szerintem elkeserítő.
Dátum: 2008.11.09. 14:33:01
Mikor van a Köztársaság kikáltásának a napja Magyarorszád?


A gépelési hibákat lehetne javítani?
Dátum: 2008.11.09. 13:14:50
Melyik helyes nyelvtanilag?
A Nap kiszíja a pólóm színét.*
A Nap kiszílya a pólóm színét.
A Nap kiszíja a pólóm szinét.
A Nap kiszíjja a pólóm színét.

Szerintem: A nap kiszívja a pólóm színét. Legalábbis Budapesten így helyes nyelvtanilag.

Melyik film áll vagy fog állni a legtöbb folytatásból?
Gyűrűk Ura
Die Hard
Harry Potter
Sikony

Lehetséges, hogy a kérdés feltevője nem látta a Sikony 8-at?

Hány évig uralkodott XVII. Lajos??
húsz
nulla
egy
tíz

Ezek a kérdések visszaadják az emberiség értelmébe vetett hitem.

Melyik cég a szegedi férfi kézilabda csapat támogatója?
OTP
Pick
Vodafone
MOL

Egyértelmű, de a mai világban sajnos bármikor elavulhat.
Dátum: 2008.11.08. 14:14:06
A délelőtti termés:

Melyik fantasy világból NEM készült kártyajáték magyar nyelven?
CODEX*
M.A.G.U.S.
Káosz Világa
Túlélők Földje

Nem és nem és nem!


Hány lába van egy lónak ha felemel belőle hármat?
3
4
1
2

Ez tetszik, becsapós

Hol éltek a szmurájok?
USA
Magyarország
valahol Afrikában
Japán

Sokáig gondolkodtam, mik lehetnek azok a szmurájok, aztán mivel Japánt fogadta el helyes válasznak nagy nehezen rájöttem, hogy a szamurájokra gondolt.


Hány éves a Norvég Király?
75
56
63
69*

Ez ebből hanyadik? És ráadásul lehet hogy én vagyok rossz matekból, de 1937 óta szerintem lassan 72 évnél járunk.

Melyikük (volt) író?
Egyikük se
Petőfi Sándor
J. K. Rowling*
Istvánka

Petőfinek is voltak prózái, tehát nem egyértelmű a kérdés.

Az X-men filmekben ki játszotta Magneto szerepét?
Morgan Freeman
Hugh Jackman
Ian McKellen
Sean Connery

A Sir megjelölés tudtommal ugyanúgy a névhez tartozik, mint a dr. Tehát Sir Ian McKellen és Sir Sean Connery

Melyik fogalom nem illik a többi közé?
deviza
váltó
regresszió számítás
valuta

Burkolt kakukktojás.


melyik focicsapatban véd Petr Cech?
Hull City
Aston Villa
Chelsea
Arsenal

Egyrészt speciális, másrészt hozzá lehetne tenni, hogy 2008-ban, ha marad a kérdés? Harmadrészt helyesírás.


Mire szolgál a Schmidt kalapács?
bontására
felületi keménység mérésére
tömörítésére
anyagsűrűség mérésére

Sok mindenhez konyítok, de speciel a Schmidt kalapács használata nem tartozik ezek közé. Még ha a samut kérdezték volna.


Mikor alakult az AS Roma együttese?
1927
1902
1899
1920

Sokan még a 30-40 évvel korábban alakult magyar kluboktól is kiakadnak. Akkor kit érdekel egy alig 80 éves olasz csapat?
Dátum: 2008.11.07. 22:21:39
Mikor lett az MTA tagja Bánki Donát?
1926
1917
1894
1911

A BMF-en lelhető életrajz szerint 1912. decemberében tartotta a székfoglaló előadást, tehát hivatalosan akkor lett tagja. Kérném javítani.


Hol halt meg Horty Miklós?
Portugáliában
Szlovákiában
Kenderesen
Szlovéniában

Ha a vitéz nagybányait nem is írjuk ki, a keresztneve akkor is Horthy.


Melyik nem F.A.S.A-s játék?
Shadowrun
Earthdawn
Battletech
M.A.G.U.S.

Én kérek elnézést, hogy ez sem tudom.


Melyik létező állat?
őszapó
télváró
tavaszi pöttöm
nyárilányka

Ez viszont aranyos.


Mit gondolsz, hány nap a vándorpatkány peteérési ideje?
17-19 nap
44 nap
28 nap
5 nap

Mi vagyok én, hím vándorpatkány?


Ha 1 kígyónak 2 vége van, fél kígyónak hány vége van?
gyök 2
4
1
2

Szerintem három, mert a kígyónak is vége van. (hogy a klasszikus botos kérdést idézzem)
Dátum: 2008.11.06. 16:47:12
Idézet: Darun - 2008.11.06. 10:37:15
Kezdek fáradni!


Melyik a Tankcsapda első albuma?
A legjobb méreg
Punk&Roll *
Az ember tervez
Jönnek a férgek


Nem tudom, én rákerestem a gúgliba és egy honlapon az állt hogy...
http://www.freeweb.hu/tankcsati/index.php?site=diszko
Ez szerint a Baj van volt az első albumuk, de ilyen még csak nem is szerepel a lehetőségek között. :think:


Valóban a Baj Van a Tankcsapda első kiadott hanganyaga, de az még csak egy 8 számos demó kazetta volt, korlátozott példányszámban. Albumként 2002-ben adták ki, kiegészítve +4 dallal. Az első, hivatalosan albumként megjelenő hanganyag a PUNK & ROLL című 1990-ben kiadott kazetta.

A gugliban meg nem tudom hogy kerestél, legelső találat www.tankcsapda.com. A hivatalos weboldal.
Dátum: 2008.11.06. 09:37:48
Nem tudom, lehet bennem van a hiba, de ha úgy kezdődik a kérdés, hogy ki írta, és csupa-csupa magyar irodalmár van felsorolva, nem fogok Galileire gondolni, aki a hivatalos verzió szerint az élettől búcsúzott ezzel a mondattal.

Ám, nekem is eszembe jutott egy kifogás a kérdéssel kapcsolatban:

És mégis mozog a Föld címmel Harsányi Zsolt is adott ki egy könyvet Galilei életéről 1942-ben. Nekem meg az van a polcomon
Dátum: 2008.11.06. 09:30:58
Jaja, 1872-es regény. De ne várj jobbat, hisz nem mágusokról, meg elfekről, meg sárkányokról van benne szó; sőt, a HKK-hoz sincs semmi köze. Most indítottam útjára egy irodalmi sorozatot én is; eddig 2 kérdésnél járok, de szinte biztos vagyok benne, hogy meg fognak bukni a 25%-on, pedig 19. századi magyar irodalom, általános iskola 6-7. osztály.
Már bocsánat, de az, hogy valaki csak épít, az nem jelenti azt, hogy hű de mennyire rabszolga-multis-csaló. Igen, most sokkal gyengébb a többieknél, mert nem költött magára, csak a szövire. Viszont! A tulajdonságpontok költsége nem függ a szinttől. 11-12. szinten egyszercsak gondol egyet, és kb 3 nap alatt át tud váltani izomagyúvá, hatalmas szerencse szorzóval. Újabb 3 nap, és mindenből megvan a fullos cucca. Ráadásul ha nincs háború, úgyse pazarolja rá senki a portyapontot.

És semmi közöm a fentebb felsorolt karakterekhez, csak marhára kezdem már unni, hogy ha valaki találkozik a játékban egy másik horda tagjával, aki erősebb valamiben mint ő, akkor egyből csaló, meg multis, meg szemétláda. Mikor olyan ember vádolja be a No1 szövit, aki a saját nevét nem tudja helyesen leírni regisztrációnál??? Komolyan, mint az óvoda. Pedig a kvíz topic alapján itt értelmes felnőtt emberek játszanak. (mármint akik kihozzák a kérdéseket a fórumra, nem akik megírják őket; tisztelet a kivételnek)
Dátum: 2008.11.05. 17:42:58
Nem együttesek vannak felsorolva, hanem foglakozások. és mintha lett volna politikus is a válaszok között, de ez már nem tuti.
Dátum: 2008.11.05. 16:10:03
Az imént találkoztam egy kérdéssel, mivel nekem egyértelmű volt a válasz, előbb kattintottam és csak azután gondolkodtam.

Valahogy így hangzott: Kicsoda Lukács László?
A helyes válasz az volt ami számomra is egyértelmű volt elsőre, de:
A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából.

* Lukács László, Magyarország 19. miniszterelnöke
* Lukács László, a Tankcsapda énekes-basszusgitárosa
* Lukács László, a Magyar Autonóm Tartományi Néptanács Végrehajtó Bizottságának elnöke (1960-ban)


És ők csak azok, akiket a wiki szerkesztői érdemesnek találtak megemlíteni eddig. Lehetne valahogy pontosítani picit?
Köszönöm az okítást!

Tényleg, Korinthoszban is dórok laktak.
Idézet: Szaszu2 - 2008.11.05. 13:56:35
Én emiatt csalódtam hatalmasat:
Melyik nem ókori görög törzs az alábbiak közül?
-dór
-ión
-akháj
-korinthoszi



És szabad érdeklődni, melyik a helyes válasz, ha már "Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata" a topic címe?
Én sem tavaly tanultam, de emlékeim (meg gugli barátom) szerint:
-dór: spártaiak
-ión: athéniak
-akháj: peloponnészoszi félsziget; legősibb törzs
-korinthoszi: Korinthosz az egyik legerősebb görög városállam volt Athén és Spárta után
Ergó szerintem mind a négy ókori, mind a négy görög; tehát elférne a magyarázat.
Dátum: 2008.11.05. 00:27:16
És mondd csak, mennyi LE-t szoktál magadnál tartani?
Dátum: 2008.11.05. 00:00:11
Nem fognak kifogni rajtam! Megfordítottam a kérdést.

Ez viszont
Hány másodperc egy egy óra?
3,600
360
3600
36000


Ki lehetne venni az egyik egy-et?
Dátum: 2008.11.04. 23:49:32
Köszi, én is erre gondoltam, azért mondtam hogy túl szigorú a rendszer. Azért az, hogy az ember egyik legfontosabb szerve tiltott szó...

Szerk.: Sajnos rövid i-vel sem engedi
Dátum: 2008.11.04. 23:16:51
Idézet: Rammstein - 2008.11.04. 22:50:24


Melyik játék nem a Blizzard Entertainment fejlesztése?
Heroes of Might and Magic
World of Warcraft
StarCraft
Diablo

Annak ellenére hogy tudtam, szerintem ez spec kérdés


Először azt hittem az én kérdésem. Aztán rájöttem, hogy nálam más a negyedik válasz. Viszont megsúgom, 78%-os helyes válasz arány van rá. Szerintem ez nem spec. kérdés.
Dátum: 2008.11.04. 22:47:44
Szerinted használ? 5314-es hsz, ugyanezt leírtam, csak saját szavakkal fogalmazva.
Oldal: 1234