Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Sünike83

Köszi. Nos, a meylik szó helyett tényleg melyik-et kellene irnom. Ha pedig a hosszú ,,i'' a gond, az sajna nincs a taszteromon, akkor ezt a problémát meglehet valahogy oldani? Ja, időközben utánnanéztem, az aszúbort is egybe fogom irni. És köszönöm szépen a segitséget, 100 jó válasz után majd jövök megint...

Meg még csak annyit, hogy szerintetek az első vagy a második verzió az esélyesebb? Nektek pl melyik tetszik?
Hali. Érdeklődnék, hogy ez a kérdés igy megfelel-e, ahogy most van? Vagy esetleg spec/javitsak rajta valamit?

Az aszú borok miről kapták nevüket?
Arról a személyről, aki először készitett ilyen bort
Későn szüretelt, úgynevezett aszúsodott szőlőből készitik*
Az Aszú völgyben őshonos benszülöttek itala volt eredetileg
Onnan, hogy az Aszú annak a szőlőfajtának a neve, amiből készitik

Vagy talán kérdezzem úgy, hogy:
Az alábbiak közül meylik felel meg az aszú borok elkészitésének?
A szőlőszemeket egyenként megmossák és a lehető legtisztább módon préselik ki a levüket
Későn szüretelt, úgynevezett aszúsodott szőlőt pár napra mustba áztatnak préselés előtt*
A mustot jól megcukrozzák mielőtt állni hagynák
Csak is kizárólag tölgyfahordóban érlelik őket
Dátum: 2012.09.12. 23:11:31
Hmmm, jogos mindkettőtök hozzászólása... Azért irtam, hogy a maguk módján elmennek üzleti öltözéknek. Mondom is a saját magam példáját, mikor koptatott farmerban, Pokolgépes rövidujjúban, meg bakancsban (normál esetben ez a civil viseletem XD ) elmentem egy akkor még kezdő üzlettársamhoz sörözni, de alig értem oda hozzá, már ezzel fogadott: ,,haver segits! Meghivtam négy embert, hogy bemutatom nekik az üzleti tervemet, de olyan ideges vagyok, hogy elfelejtettem az előadásomat. Öt perc mulva jönnek.'' Na, igaz, hogy az 5 percből 30lett, de az előbb leirt öltözékben tartottam meg egy előadást és a négyből két embert sikerült meggyőzni, hogy köztünk a helye. Szóval a másik három kombinációt is jól össze lehet hozni. XDDD Ha a történet nem is győzi meg az olvasókat, remélem legalább, hogy olyan jót mosolyogtok rajta, mint én amikor eszembe jut néha. ^.^

De mindamellett: oké, elismerem, talán én tudom rosszul. De a kérdést akkor is kérem javitani, mert szerintem még igy is jelölt válasz van benne...
Dátum: 2012.09.11. 22:25:34
Melyik számít a leginkább üzleti öltözéknek?
Szürke öltöny, sárga ing, fehér bőrcipő
Sötétkék farmer, fehér ing, fekete bőrcipő
Fekete kordnadrág, barna zakó, fekete póló, saru
Sötét öltöny, világoskék ing, (nem sárga) nyakkendő, fekete bőrcipő

1.: Milyen szempontból?
2.: Jelölt válasz! Az a zárójel nagyon kiemelkedik a többi közül.
3.: Marketing menedzser vagyok mellékállásban, szóval állandóan üzleti öltözékben vagyok, ha dolgozok, de még én sem hallottam soha pontos megfogalmazást arra, hogy mi egy üzleti öltözék. Hogy a munkatársamat idézzem: úgy kell öltöznünk, hogy az bizalmat sugározzon az emberek felé. Szerintem a négy válasz (a maguk módján) mind elmegy egy-egy üzleti öltözéknek.
Dátum: 2012.09.11. 22:14:50
Idézet: Archibald Cunningham - 2012.09.11. 13:09:05
Wiki: A Duna Európa második leghosszabb folyója a Volga után; magyar szakasza 417 km hosszú, ebből 140 km a magyar-szlovák határ egy szakaszát alkotja, Oroszvár és az Ipoly torkolata között...
Magyarország második legfontosabb folyója, egyben a Duna leghosszabb mellékfolyója a Tisza. A Kárpát-medence keleti felére kiterjedő vízgyűjtő területéből 45.000 km² van hazánk területén. A 19. századi szabályozás előtt teljes hossza 1.419 km volt, ebből 955 km az ország mai határain belül. A szabályozás ezeket az adatokat 977, illetve 579 km-re csökkentette.

A kérdés szerintem sincs jól feltéve, "melyik folyó magyarországi szakasza a leghosszabb?" talán szerencsésebb lenne. Ez van.


Ja, hogy csak a Magyarországi szakaszt kell nézni?! -.- Ezt jól benéztem... Mindenesetre köszönöm, legközelebb majd ezt is tudni fogom
Dátum: 2012.09.11. 11:04:09
Melyik Magyarország leghosszabb folyója?
Duna
Tisza*
Dráva
Kőrös

Lehet, hogy én néztem el valamit, de mintha a Duna is átfolyna Magyarországon (nem Magyarországból játszok, szóval nem vagyok biztos magamban). A Duna pedig biztos, hogy hosszabb a Tiszánál. Rossz válasz lenne megjelölve? Valaki helybéli legyenszives szóljon, hogy jól gondolom-e.
Dátum: 2012.09.09. 14:34:34
Talmácsi Gábor hányas versenyszámú motorral nyerte meg a 2007-ben a 125köbcentis motor vb-ét?

Fúha! Ez tényleg alapműveltség kellene, hogy legyen?
Dátum: 2012.09.06. 10:57:55
A hazai ellenreformáció nagy alakja, hitvitai iratokon kívül himnuszokat is írt, ma is működő egyetemet neveztek el róla. Kire gondoltam?
Pázmány Péter*
Károli Gáspár
Széchenyi Iytván
Eötvös Lóránd

Annak ellenére, hogy Pázmány péter volt a jó válasz, legyetek szivesek Széchenyi ISTVÁN nevét kijavitani. Ennyit megérdemel ő is azért, amit lerakott az asztalra. Előre is köszönöm. ^.^

Hogyan nevezik a mdarakkal, madárgyűrűzéssel foglalkozó tudományágat?
Birdológia
Botanika
Helraldika
Ornitológia

Esetleg ,,madarakkal'' és ,,Heraldika'' (gondoloma cimertanra gondolt a kérdés feltevője, de Helradikát még a Google sem talált).

Ki volt Kakuk Marci ?
nagy utazó
csvargő madár
reggényhős
képregényhős

-.-
Dátum: 2012.09.03. 20:21:52
Köszönöm
Dátum: 2012.09.03. 14:32:55
Hali. Ezzel a kérdéssel nincs gondom, csak kérdeznék valamit.

Minimum hány pénzérmére van szükségünk a fizetéshez, ha 1278 Ft-ot akarunk kifizetni (kerekítés)?
10
15
9*
11

Anyanyelvem ellenére nem magyarországból játszok, igy nem tudom fejből az érméket, ergo meg kellett néznem wikin.

http://hu.wikipedia.org/wiki/A_magyar_forint_pénzérméi

A kérdés nagyon tetszik nekem is, mert elég frappáns, csak valaki lenne szives elárulni nekem a helyes érmekombinációt? Kivácsi vagyok