Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Abrak a Dabra

Oldal: 12
Dátum: 2013.03.27. 11:34:32
Gondom van az SMS-s őskő vásárlással. Eddig is ezt használtam, gond nélkül. Most viszont se tegnap, sem ma nem sikerült, hibás üzenet jelzés jön vissza. Többször ellenőriztem, nem ütöttem el/mellé.
Dátum: 2013.01.16. 08:03:33
Legyen mind a négy tárgyad (fegyver, páncél, pajzs, varázslat) szintje kettővel magasabb, mint a tiéd! küldetéssel van gondom
Szerintem mind a 4 tárgyam min 2-vel magasabb, mégsem müködik
Dátum: 2012.12.05. 12:33:05
Milyen színekből áll össze az Árpád-sávos zászló?

Fekete-fehér
Zöld-kék
Piros-fehér
Sárga-lila
Az Árpád-sávos zászló piros-ezüst színű
Dátum: 2012.11.26. 15:47:36
Hol található az "Ezeréves határ"?

Erdély
Magyarország
Kárpátalja
Felvidék

A helyesnek vélt válasz Erdély. Az Ezer éves határ nem csak Erdélyre terjedt ki szerintem. Gyímesen a határnak csak egy , a legkeletibb pontja volt. Az Ezeréves határnak részei voltak Felvidéken, Kárpátalján és Vajdaságban is. 1896-ban még nem volt Trianon:)
Dátum: 2012.11.13. 10:08:39
Az alabbiak közül ki nem isten?
Minerva
Kronosz
Aphrodité
Erósz

A megoldásnak Kronoszt adja meg a kérdést feltevő, holott valamennyi válasz istent jelöl. Kronosz is isten volt, Zeusz apja és Zeusz taszította le a trónjától. Ha Zeusz apja és felesége Rheia "csak titán" volt, akkor mese nincs, Zeusz is csak titán lehet.
Dátum: 2012.10.09. 20:56:45
Kitalálta fel a lőport?
A kérdést beküldő és az adminok szerint a kínaiak. Nos a korai kínai krónikák szerint a hunok Leírják az egyik csatájukat a hunokkal és abban említik először a durranó és villanó hatását, de szerintük ezt a hunok használták a kínaiak ellen.
Dátum: 2012.10.03. 06:36:07
Volt egy kérdés, hogy ki lehet képviselő.
Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: 18 éves magyar állampolgár, 750 db ajánlással.
Ez a válasz a pártlistán bekerülőkre nem igaz
A helyes válasz szerintem a 18 éves magyar állampolgár.
Dátum: 2012.09.30. 16:43:13
Melyik álat nem tollas az alábbiak közül?
Gólya
Holló
Pingvin
Kacsacsőrű emlős

Na de barátaim, ezt senki nem vette észre? Kinek az ála nem tollas?
Dátum: 2012.09.20. 16:17:10
Nagyon távol van egymástól. A wikipédia (mint ezen játékban az legfőbb tudástár) vonatkozó részét nem másoltam be, de a kérdést feltevő, szerintem összevonta a gael-t a gall-lal, ami alapvető hiba. Én elhiszem, hogy ő egy-két filmben, mesében így rögzítette magában, hogy a gall, az kelta. De ha az a követelmény, hogy a kvízben pontosan, hitelesen és szépen legyenek a kérdések, akkor javaslom ezen kérdés törlését, mert nem hiteles, megtévesztő és számomra (mint kiderült) még felháborító is
Nagyon sokan pl. felháborítónak, elfogadhatatlanak tartják és szerintem nem is engedik a kvízbe, ha azt állítanák, hogy a magyar nép az alapvetően hun. Hiába állította Gyurcsánynak a kínai miniszterelnök, amikor kint volt náluk, hogy a kínai iskolákban még mindig azt tanítják, hogy a magyarok a hunok vezető törzse volt. (Ha megkeresed a Gyurcsány Kínai látogatásáról szóló tv2-s híradó anyagot, látható, hallható:)) Ennek ellenére, mivel a MTA (Magyar Tudományos Akadémia) álláspontja más, ezért itt a kvízben ez nem elfogadott álláspont

A wikipédia idevonatkozó szövegéből (kelták) külön kiemelném a feltételezhető és valószínűleg szavakat. Az egész a történelmi múltat gyártók ideális terepe.
Mi a különbség Isten és a történész-nyelvész között? Isten a múltat nem tudja megváltoztatni, de nyelvész-történész bár mikor, oda -vissza, igények szerint.
Dátum: 2012.09.20. 15:32:03
Hogyan nevezik az ókori Keltákat másképpen?
Franciák
Spanyolok
Olaszok
Gallok

Könyörgöm, hol voltak az adminok, amikor ezt a kérdést jóváhagyták! A galloknak annyi közük van a keltákhoz, mint a magyaroknak, meg a felsorolt európai nemzeteknek
Ide teszem a wikipédia ide vágó elégé hiányos és vitatható szövegét:

szárazföldi kelta (ókelta) nyelvek (†)
leponti (i. e. 7–i. e. 3. század, †)
gall (i. e. 7. – i. u. 2. század, †)
galata (i. e. 7. – i. u. 4. század, †)
keltibér (I. e. 1. század, †)
noricumi avagy keleti kelta (1. vagy 2. század, †)

A szárazföldi kelta nyelvek egymáshoz való viszonya a nagyon kevés írásos emlék miatt nehezen tisztázható.

Ez az a fajta tudatos történelem hamisítás, ami napjainkat is mérgezi. Egyszerűen felháborító. Elmegy a kedvem is a játéktól, amikor ilyenekkel találkozom Beültetik az emberek agyába a hülyeséget
Dátum: 2012.08.17. 14:39:47
Gyémánt hordától jött, Strahd
Dátum: 2012.08.17. 12:25:21
Nem, P mint portya
Dátum: 2012.08.17. 11:45:55
Ma, 11:39 Strahd Abraka A csatát ellenfeled nyerte.
Elszívott tőled 4476 lélekenergiát. Csata leírása P

Tudtommal, nem támadható voltam, alacsony EP miatt, mégis megtörtént. Utánanézne valaki, hogy mi történt?
Dátum: 2012.06.26. 12:43:22

Köszönöm, elküldtem.
Dátum: 2012.06.26. 12:31:58
Nem egyszerű az életem
Outlook nem működik, freemailben rendszerhibát jelezve nem megy át a levél.
Segítsetek
Dátum: 2012.06.26. 11:10:59
nem, 34723 ez az enyém
Dátum: 2012.06.26. 10:53:55


23-án a talin 2000-ért vettem őskövet, de sajnos nem jelent meg a karakteremnél.
Tájékozatlan voltam, nem vittem magammal a karakterszámomat és a kvíz pultnál már kiderült, hogy a karakternév azonosítással is baj van. Egy karakterrel játszom csak a V5-n. Az Abrak a Dabra karakter azonosítás a kvíznél már több lehetőséget dobott ki, de egyiket sem ebben a formában. Majd elmentem őskövet venni, ahol a karakternevem bemondása után simán elvették a pénzt és adtak egy elismervényt, hogy a 26927/5 számlára a 2000-t befizettem. A belépőjegyem száma K 2 202878.
Dátum: 2012.06.23. 10:42:38
OK, köszönöm Aurri:)
Dátum: 2012.06.23. 10:33:25
Basszus:)
Befizettem 2000-t őskőért és nem jelent meg a karakteremnél. Segítség!!!
Most jöttem meg a találkozóról.
Gondolkodtam a dolgon. Szerintem ez a 4 szent, mivel szerepel a koronán nem esik azonos csoportba a többi, szerintem is lexikális tudást igénylő szent életével. Anno, amikor a korona kérdéskört vizsgáltam, i.sz. 400-ig is több mint, száz szentet találtam a lexikonban. Ezek kiválasztása a koronára nem véletlenszerű volt. Nem vallási inditatásból erőltetem ezeket a kérdéseket, hanem mivel egy jelentős kultúrtörténeti tárgyról szólnak. A kvíz nem csak felméri a játékosok tudásszintjét, hanem információt is terjeszt.
Oldal: 12