Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Birka

Dátum: 2013.03.18. 19:39:27
Maci, egy ügyfélszolgos elvileg arról adhat információt amit BIZTOSAN tud. Miklós bejelentéséig a legközelebbi BIZTOS bónusz találkozón volt várható...
Dátum: 2013.03.18. 19:33:10
Ráadásul, V5-n nem jár dukát az ismételhető küldetésért.


Ennek köszönhető, hogy van értelme gyűjtögetni kis/közepes szinten is... Magas szinten több TP-t adnak az állat felszerelések, így sokkal több küldetés csinálható meg egy hónapban mint közepes/alacsony szinten. Ennek eredménye az extrém influáció kezdeti szervereken. Természetesen V5-ön is van egy kellemes felhalmozódás, de nem esélytelen a dolog gyűjtögetéssel!

Én egész jó példa vagyok erre (2010 nyarán indult V5-ön az aukció):
-2010.?.?. Paralizoid - Talán 36 dukátért, de lehet 16 volt?
-A szívósság öve - 190 (XXXIV. Beholder találkozó)
-2011.05.11. Wart az aukción megvásárolta a következő tételt: Zeon gyűrűje 421 aranydukátért.
-2011.09.03. Wart az aukción megvásárolta a következő tételt: A pók bölcsessége 900 aranydukátért.
-Alternatív szimbi - 400 (XXXVI. Beholder találkozó)
-150 sorsjegyet - 700 (XXXVII. Beholder találkozó) Ez egy mekkora baromság volt a részemről...
-2013.03.10. Wart az aukción megvásárolta a következő tételt: A pók bölcsessége 2600 aranydukátért.
Még van nálam olyan 600-700 közti dukát (Lusta vagyok kiszámolni az ékszereket.)
Őssz kb 5800 dukát!

Mindezt úgy, hogy Landragóron minimumozok, és bu eventet nem tolom, amik egész magas dukát bevételt jelentenek V5 viszonylatban, valamint 3 vagy 4 epik cuccot adtam el csak.

Ehhez vegyük azt hozzá, hogy a jelenlegi legdrágább tételek:
2013.03.10. Wart az aukción megvásárolta a következő tételt: A pók bölcsessége 2600 aranydukátért.
2013.03.07. Khebir az aukción megvásárolta a következő tételt: A reflexek könyve 2000 aranydukátért.
2013.02.28. Yabu az aukción megvásárolta a következő tételt: Lélekszipolyozó 2000 aranydukátért.
2013.02.08. Larzuk az aukción megvásárolta a következő tételt: Őskőtermő zsák 2500 aranydukátért.
2013.02.02. PoloPanda az aukción megvásárolta a következő tételt: Aranytallér 2774 aranydukátért.
2013.01.30. Mihr az aukción megvásárolta a következő tételt: A szívósság öve 2850 aranydukátért.

Azaz V5-ön aki TÜRELMESEN gyűjtöget (mivel nincs ism. küldikért dukát) az igen is esélyes a top "kincsekre"...
Dátum: 2013.03.16. 20:47:41
Cras a "normál" játékmenet nagyon relatív fogalom.
Jelenleg a játék több ponton ketté szakítja a mezőnyt. Rohansz, és TP-t gyűjtesz az élen (szintlassítva), vagy LÉ/TP-re optimalizáltan próbálsz érvényesülni. Van egy harmadik "sikertelen" lehetőség, ami a "csinálsz mindet ahogy jólesik" stílusú farm játékosok képviselete, akik nélkül nem lenne "tömeg" ugye.

A feladatok több sebből vérzik (szintlépéses küldik, V5-ös kezdés, le/tp arány stb.), és az eredményesen portyát is használó NEM élmezőny játékosok sajnos többet ártanak maguknak mint segítenek, ha megcsinálják...
Dátum: 2013.03.16. 14:20:35
Vagy a szintlépési sebességedet kell felülbírálni
Dátum: 2013.03.14. 20:10:54
Ez iszonyat változatos, és taktika függő, hogy mi számít jónak...

-VF-es karakter magas lészívással térkapuzva+küldizve lazán tud tartani egy 450-500 közti lé/tp-t.
-Egy VF-es, de vadászó karakter ennél szarabban, de kb 200 környékén tudja tartani magát megeröltetés nélkül.
-Egy bubis VF-es, csak vadászattal 190-et termel, e mellé jönnek a küldik+térkapu, amik szintén 250 környékére tornázzák.
-Egy maxos EH-s kari laza 180-at teljesít portyában, de küldikkel ezt 250-re fel tudja húzni amennyiben az állatokat is pörgeti minimalista vadászattal.
-Maxos EH-s kari vadászat nélkül olyan 300-at tud kihozni küldizve.
-Egy vérbeli pók 1000 alatt elsírja magát, de 500 alatt ássa a sírját kb...

A kufár event összesített le/tp-je ezekhez mérten olyan 200-as volt amennyiben a küldiket is pörgetted. Messze a legjobb event, ha el akarod költeni a csp és pp-det is!
Dátum: 2013.02.17. 10:40:11
A VU-ban akkor van könnyű helyzeted, ha LÉ előnyöd van a környezetedhez képest.
Később bekavarhat az AFP, de a belőle szerezhető előny csak drasztikus esetekben derül ki. (Pl amikor bevezetés óta 10 szintet lépő VF-es karaktert beér egy közben 50 szintet lépő EH-s karakter, és van 600-800 AFP előnye...)

Mikor van léelőnyöd a környezetedhez képest???
-Rohansz előre mint állat, és szint alapján több lét kapsz az erőforrásaid után, mint a többiek (szinthuszár)
-LÉ/TP-re optimalizáltan szinteken keresztűl több LÉ-t szerzel mint a többiek (PÓK, küldihuszár, bubisvadász/, VF-es térkapufarmer vagy ezek mármilyen optimálisabb variációja a környezeted hasonló karaktereihez képest)

Aki nem a legelején indult, az erőforrás "hátrányban" van az "élmezőnyhöz" képest, azaz nem igazán van választási lehetősége... Lehet valaki gokart világbajnok attól még, hogy az F1 a "csúcskategória"! És világbajnoki címeket a VU-ban minden szintkategóriában osztanak...
Dátum: 2013.01.27. 20:24:31
Hát én nem így látom:

Változtatás előtt az pp-s ütés:
Támadások 171
LE/TP 173.5

Amióta működik a szerénység:
Támadások 97
LE/TP 182.2

És a környezetem tuti, hogy bazira örül az eventnek, mert 374 pp-t nem rajuk vertem le...
Idézet: Viskos - 2013.01.27. 14:43:37
Továbbra is tartom a véleményem, hogy az ismételhető küldetés dukátjutalma nem változtat semmin az AH relikviák elérhetőségében. V5-ön max 2500 dukát egy tárgy? Havi 100-at tudsz összeszedni, tehát ha kitartóan gyűjtögetsz kicsit több, mint 2 évig akkor lesz szívósság öved? Ez lenne a megoldás? Erősen kétlem. Vagy vegyük azt, hogy 6000 egy öv és egy hónapban tudsz szerezni 300 dukátot, az kevesebb, mint 2 év. Ezek szerint a V5 rosszabb, mint a mostani rendszer.


Szépen becsúsztak a számaid...
30 nap*2 mosogatásból = 60/hó
24 térkapunként 7 tárgy, melyből 3 fókusz, azaz 11 dukát 6 naponta durván. 55 dukát térkapuból/hó
5 havonta 250 dukát VT-ből, az havi 50
Eventek, szerencsekerék stb. gyakorlatban kb újabb 50/hó.
Havi 3*7 hűségszilánkból
Epikus cuccok kiöregedéséből még pár

Én találkozó óta ~600 dukátot gyűjtöttem, és az köztes eventen nem vettem részt.

200/hóval lazán lehet számolni erölködés nélkül, és mivel azért szépen lassan növekszik az ára, így 1,5 év kell hozzá reálisan, hogy szerezz egy "top" cuccot aukción lelkes gyűjtögetéssel.
Ariel, a további Flame elkerülése végett gyorsan átírom az 1 csp-t 5% bónusz lére
Ez az az indok, ami Miklósnál azonnal lepattan. Aki nem használja a csp-t is, az nem az elsődleges "célközönség"...
Ariel, nem elég drasztikusan belassítani a dukát kapást?
pl.:
"Február 1-től összküldetés/1000 ism. küldetésenként kapsz csak dukátot, köztes küldetéseknél 5%-al több lé jutalmat kapsz."
Koc az összes V5 utáni szerver mentes az ism küldetéses baromságtól (dukát szempontjából)... Azaz sokkal több V5 rendszerű szerver van mint a v1-v3-asokból!
Az, hogy te nem egy új generációs szerveren játszol, nem jelenti azt, hogy nem kell objektíven nézned további 6-7 szervert, csak a magyar 3-at...

Arra akarok rávilágítani, hogy Miklósnak nem célja olyan "szabályozást" betenni, ami az új szervereken is gondot okoz majd a jövőben, azaz minden dukát "import" amit te "helyesebbnek" vélsz a maximum meghúzásánál az igen is több kárt okoz hosszabb távon a Behónak, mint a te kis kényelmi faktorod kielégítése azzal, hogy nem húzzák meg a korlátot. Tudnám kb 2000 küldinél hogy sikerült ez kidumálni anno, hogy ne kerüljön be, amikor indult V5?
Koc, az érvelésedben csak egy hiba van. DIVERZITÁS a szerverek közt! Midnen olyan dolog amivel az ism küldik %-át csökkented az össz dukát szerzés arányon belül, az fölösleges influációt gerjeszt a V5-ön...

95/5%-os varia se szar, kérdés hogy az amúgy se gyenge portya képletbe bele lehet-e piszkálni még egy ilyet....
Az, hogy a csatában kiiktatod az rnd szerepét.
Az egyetlen elemet ami miatt "bosszantó" tud lenni a csata, mert a legbrutálisabb karakter is kikaphat 0,01%-al jelenleg!
Továbbá a szerencse erejét még jobban megerősíted.

Tuti hogy ez lenne AZ a relik, ami talán nem erősebb mint a szívósság öve, de tuti hogy másodiknak kötelezően megvásárolandó, ha portyázol...
Az eredetileg "beadagolt" koncepciónak megfelelően "értékeltem" a tételeidet. Nem érzem azt, hogy "Kóc elllenes" napellenzőt vettem volna fel...

Viszont ha szétszedjük 3 csoportba a "feladatot", akkor más a megvilágítás!

Alapvetően ezt "sínen van már":
-Adott egy "csere" része a dolognak, amikor is azt a 4 tárgyat át kellene sorolni.
-Van egy kivesz-betesz része, ahol a 2 "gyakori" relik eléggé adná magát, a maradék 6 helyére "szivrebegtető" többezrer dukátos javaslatok kellenének

És amit ehhez képest lobbit képviselne pluszban (Ehhez Miklós kell!):
-Újabb 2 slott az aukciós házban, amit már létező tárgyak csoportjaival töltenénk fel (hogy gyorsan lekódolható legyen)
-Esetlegesen a kisebb/+2 új slott ciklusidejét levenni 48 órára
-X küldetéstől ne adjon már dukátot az ism küldetés?

Elhangzott rengeteg "low" dukát értékű ötlet az ami sok kódolást jelentene, cserébe csak "színesítené" az aukciót. Úgy gondolom, hogy ezek azok az ötletek, melyekre nem lesz kapacitás (Már a 6 relik is nagy engedmény a "persze kivehetjük a szemeteket" kezdethez képest!), vagy fölöslegesen kitolja az egész projekt megvalósulási határidejét...
Koc, ez kb szívósság öv *10-es erősségű cucc lenne...
Kocos, össze lehet ezt vonni még jobban Ariel féle ötlettel

Ne 2 hanem 4 kisebb tétel legyen egyszerre, esetleg azok ciklusideje legyen 2 nap 3 helyett.

Így sok apró "hasznos" cuccra lehetne licitálni, azaz az Ariel féle felvetés is orvosolódna extrém programozás nélkül (Így nem külön fülre kerül a "fix költségű" cucc!), az általad felsorolt "apróságok" is bekerülhetnek a kisebb ciklusba, és a VT küldihez is lesz több "célpont".

Ebben az esetben össze kéne írni egy listát az "kisebb2" listához is
A szerencse forgandó (ritka) - Már próbáltam elsütni élő akciós tételként, de mereven elzárkózott Miklós.
Pechvogel (gyakori) - ad1 gyenge, ad2 kimutathatatlan a hatása
A szerencse jegyese (kisebb) - Ér vagy 200 dukátot, miközben a jegyet Miklós sokra tartja.
Templomos lovag (ritka) - A templom idejével kapcsolatos minden ötletre azt kaptam vissza a múltban, hogy azért van a templomi pálca, hagyjuk meg annak a relikviának az előjogot.
Trollszív (gyakori) - Izgalmas elképzelés, de ha konstans értéket ad az szart se ér, nekem tetszik, de adjon karakterszinttel megegyező regenerációt!
Kristálykulacs (gyakori) - Mivel van hasonló hatású relik, és csak pár lét spórol nem sok értelmét látom.
Alkimista üst (ritka) - A mai világban aki "force" esszenciára megy, az nem sajtol "spontán" a gradus sajtolás meg 100%. Ennél már hasznosabb lenne az alkimista szakértelem maximumát megnövelni 5-el. Megérne ez neked több ezer dukátot esetlegesen?
Lélektallér (ritka) - Bocsi, de erre vannak relikek/af képességek. Ráadásul másik oldalról meg jön a rinya, hogy úgy sincs mire költeni az LGY-t.
Vámpírtüske (ritka) - Ezt nem értem mire jó. Csak KH-ban van lé normál esetben. Sima portyában idejét se tudom mikor láttam lészívást. Térkapuban meg idővel úgy is többet szívsz mint ami amúgy is benne van...
Negatív aura (gyakori) - Akár mehetne is, bár én ezt gyengének tartom. Az a taktika ami arra épít, hogy beszívom a varászlatot alapvetően hibás szerintem, márpedig egy ilyen relik csak akkor sebez rendesen. Túl gyengének tartom az új relik erősség elvárásokhoz képest.
Hűségeskü (kisebb) - Full semmi értéke nincs. 30 -ból meg vehetsz 3x7 dukátot?
Ősdrágakő csiszoló (ritka) - Semmilyen formában nem cél a VF tápolása indokkal vissza fogja dobni.
Ősdrágakő puttony (gyakori) - Inkább lehessen venni LGY-ből...
Szubplazma iszák (gyakori) - Egy vicc kategóriás reliket tovább erölttetni minek?
Bájital mesterség (gyakori) - A ZAN is befuccsolt hosszabb távon, az emberek nem szeretnék a további randomot (Te is felszólaltál ellene nemrég!)
Relikviakupon (gyakori) - Ne mossunk át további tételeket a szerencsekerék és az aukció közöt. Van már belőle elég nagy felháborodás.
Templomi gyakorlat (kisebb) - Ua. mint a hűségszilánk...
Aranykódex (ritka) - Ez brutál táposnak tűnik, te átlátod ennek a hatását a jövőre nézve?
A kamikaze és a vadászcsizma is only élő licites tétel volt, erre Miklós szavát adta a múltban. Ráadásul nem a párszáz dukátos tételek sorát kellene növelni, hanem a többezresekét!
Egy új slott "pörgeti" az aukciót, de olvasva Ariel értekezését semmit nem old meg.
első körben a full esélytelen tételeket kell kigyomlálni (ebből 2+6 van mint soroltam). Ezzel lehet orvosolni, hogy bekerüljön 6 olyan tétel, mely a "mindenem megvan", értelmét vesztette az akció státuszt megszünteti.

Ha sok-sok új ötlet adódik, az nem baj, mivel a jövőben is lesznek új élő akciós tételek/relikviák/lgy-s cuccok stb.

De a 6 RITKA tárgy helyett 6 RITKA ÉS TÁPOS tárgyat kellene betenni, melyekre nem sajnálsz újabb több ezer dukátot elkölteni, mint a szívósság övre/aranytallér (javítva)/zeon gyűrűre/pók bölcsire pl. (Most ne kössetek bele, hogy ezek nem mindenkinek jók, így valaki nem is venné meg őket, mert ezek a vezető tételek aukción...)