Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Birka

Dátum: 2009.04.06. 18:26:48
Miklós, köszi az állásfoglalást!

Akkor kisarkítva a lényeg:
-Akik farmok voltak, azoknak a helyzete nem érdekel torony kapcsán.
-A top szöviket "leszarod" torony kapcsán, eleged van a sírásukból, üssék egymást! Természetesen ehhez a torony a kényszer béke kiiktatásával hozzájárul azért.
-Semmiképpen nem akarsz betenni Lébónuszt (Amit teljesen megértek, V3-on megtapasztaltuk mit eredményez...), de a top szövik itt se izgatnak, azaz drasztikus nyereséget nem szeretnél, csak a közép/alsó szint kaliberében max.
-A háború tornya nem egy "csodafegyver", nem ezzel kívánod megoldani az élmezőny paszsiánszát.

Ennek fényében az eddig elhangzott ötletekből ezen célkitűzéseknek megfelelő ötletek.:

I. Ha van tornyod, akkor nincs kényszer béke az egyéni csatákban kapituláció után. Azon áldozatok akik ebbe beleesnek, és van Béka tornyuk, meg lesznek különböztetve a kényszer béke ideje alatt a portya listában. Itt nem jutottunk dűlőre, hogy mi legyen az ilyen csatákkal, de nem tartottad teljes ökörségnek azt, hogy +1pp-be kerüljön a csata mondjuk Béka csarnok szint*X% esélyjel...

II. Mindenféle lébónuszok stb. letolva az asztalról. Mi maradt?
-pp visszakapásra esély? (Mondjuk a háború ideje alatt 10% csatánként ha azonos vagy magasabb szintú játékost ütsz?)
-Toronyszint függő végnyereség emelkedés (Csarnok mintájára szintenként +10%?)

III. Említettel egy elhúzódó háború problémát és egy szerintem értelmetlen megoldást arra, hogy 7-14 nap közt csökkenjen a nyeréshez szükséges csaták száma szintenként 10-el, miközben 14. napon leesik 10-re automatikusan ez a szám...
-Erre javasoltam, hogy a 7 és 14 nap csökkenjen toronyszint nappal, így maxon (5-ös torony) 2 nap esetén elég 100 dif, és 9 nap után 10 dif.

Továbbá játéktechnikailag:
-Egy szövinek nem lehet egyszerre Béka csarnok ás Háború tornya
-A Háború tornya is bontható legyen szavazással
-A torony és csarnok szintek a háború kitörésekkor, és ne a hadüzenet küldésekor legyenek elmentve ezzel 12 órás taktikai lehetőséget hagyva mind a támadó, mind a védekező félnek.

Remélem mindent összefoglaltam!

Miklós, ennek alapján hol tart most a fejedben a háború tornya project?
Dátum: 2009.04.06. 17:52:41
A 6900-ast mire 100-asával beidomítottam 4 nap volt
Dátum: 2009.04.06. 17:48:47
Winnie nincs elég rnd ebben a gameban???

-Zsákba macsaka licit? (Kedvencem!)
-Vaklicit? (Azt is lezsíroztuk végül TF-en általában...)
-Spec apróságokból dX mennyiség liciten? elmegy horror dukátért erre 1-et dob az rnd?
-Licitáláskor d3 dukát a licit költsége? (Bemegy a poolba, hogy ne licitáljon mindenki össze vissza egymást szivatva?)

Stbstbstb...
Dátum: 2009.04.06. 17:43:26
Miklós a "villantás" tetszik, szó se róla

A tárgyakat lehet tudni majd előre, vagy majd minden héten betesztek újabb 3-5 db-ot?
Ha már itt tartunk ugyan olyan feelingem van a bevezetéssel kapcsolatban, mint amikor elindult a V3. Kevés az infó, megjelenik egy menüpont, és akit érdekel mi ez kukázhat a fórumon...

Pl.: V3-on 20. szinten derült ki hogy van valami 3 napos kapituláció ellenes modul, amiről a mai napig nem tudunk semmit
Kíváncsi vagyok az aukción mikor derül majd ki valami "apróság" ami az egész licitálás rendszerét esetlegesen megbolondítja mint az említett példában V3-on a háborúkat...
Dátum: 2009.04.06. 17:33:43
Töröltem
Mod.: Közben más is kikukázta neked...
Dátum: 2009.04.06. 17:27:13
Mondjuk ezt én se értem, hogy miért csak a CSP van kitüntetett szerepben...

Meg mondjuk megelőzendő az extrém relikvia eladásokat 1-2-3-4-5 stb darbot lehetne csak egyben eldani, már az is lassítana ezen az őrült tempón...

Majd a jövő megmutatja, mi volt ebben is a hiba első körben, jön a korrekció és mindenki happy lesz
Dátum: 2009.04.06. 17:19:22
Amúgy valszeg azért nincsenek kapásból bent tárgyak, mert Miklóst ismerve 16-ig teszteli hogy kinél mennyi dukát jön össze, és ennek megfelelően lövi be az induló licitet., és tárgymennyiséget szerverenként...
Ugye az online tesztelés legegyszerűbb módja

Látva azt, hogy már 80+ dukátnál tart az élmezőny, kemény influáció lesz, amíg a kezdetben felhalmozódott térkapus relikviákból adódó vagyonok el nem kezdenek kopni. Valamint éppen ezért a magas szerencséjű, magas térkapu szinttel rendelkező szövetségek tagjai tarolni fognak a liciteken. Azaz várhatóan ez a fejlesztés se a kis-közép szintű karaktereknek van kitalálva, mert nekik kisebb a szerencséjük/térkapujuk, így fajlagosan napi szinten sose fognak annyi dukátot termelni, mint az élmezőny...

tessék, az élmezőny örülhet, kapott megint egy saját játékszert

Tuti betettem volna, hogy egy karakter egy nap maximum 1-1 térkapus gyürüt és nyakláncot adhat el...
Dátum: 2009.04.06. 17:12:18
Viszok, te is csak klikkelsz és nem olvasol...

árverés megtekintése fülecske, fent:

Az aukciós ház hamarosan elkezdi az árverést, addig is, gyűjtsd az aranydukátokat!
A nyitás időpontja: 2009.04.20. 16:11:51
Dátum: 2009.04.06. 17:09:50
Mert CSAK...

Komolyan, néha úgy érzem egyeseknek már a szar sem elég büdös!

Nemhogy örülnél az új fejlesztésnek, és gyorsan feltalpalnád magad 24. szintre...
Dátum: 2009.04.06. 17:02:07
Es a következő küldetés:

Legyen 20 térkapus relikvia a birtokodban
Dátum: 2009.04.06. 16:59:55
Winnie 1000 után 2000 jön, azaz progresszív lé mennyiségért lehet venni a dukátot...
Dátum: 2009.04.06. 16:34:32
Kapásból egy buggal kezdünk

Ha rajtam van a térkapus nyaklánc/gyűrű, akkor nem adhatom el, de levenni ugye nem lehet, ha csak 1 van
Dátum: 2009.04.06. 16:32:03
És bekerült!

Se hír, se extra, csak V3-on hiányolták a srácok...

Valami infó róla hivatalosan?

A nyitás időpontja: 2009.04.20. 16:11:51
Dátum: 2009.04.06. 15:19:22
Kíváncsi lenek, Miklós hol tart most a Toronnyal kapcsolatban. Addig nem nyitnék új topicot Háború reform címmel, amíg nem derül ki mit is csinál a torony...

Persze teljesen favágó módszerrel lehet a torony minden szintje +10% nyereség és 10% esély arra, hogy visszakapod a pp-t.

Ebben az esetben természetesen szinte kötelező csinálni valamit a háborúk rendszerével, mert torony ide vagy oda a kútreform kibelezte a háborúkat, mert komolytalanná tette a nyereséget... 15-ös katalizátorral messze nincs egy napi regen se a kapituláció!
Dátum: 2009.04.06. 15:07:01
Ki jelenleg az RTL klubon a csak pasik blokk műsorvezető párosa?
Hajdú Steve - Csonka Pici
Stohl Buci - Hajdú Steve
nincs ilyen műsor
Palik László - Dömsödi Gábor

Na a következő szánalmas kérdés...
Dátum: 2009.04.06. 10:43:09
Újabb kérdés ami teljesen kivágta a biztosítékot

Lear király lányainak száma szorozva Héraklész munkáinak számával, az mennyivel kevesebb, mint Ali baba rablóinak száma?
22
4*
16
12
Dátum: 2009.04.05. 23:36:42
Miklós, ha megtámad egy háború tornyos, akkor azonnal kapitulálok, mert extra veszteségem lehet, akkor inkább kapitulálok...
Azaz ha a Torony olyan léveszteséget okoz a gyengébbik félnek, ami effektíve veszteség, akkor kapitulációs eszközt hozol a játékba!
Na most NEM szeretnél bónusz lét vinni a rendszerbe. Azaz a torony vagy "levédi" valami ésszerű módon a kapitulációt vagy egy terrosista eszközt adsz az amúgy is erős szövik kezébe. Ha kapitulálsz azonnal, akkor nincs extra lé veszteséged, de ha nem, akkor bucira verünk, és még többet vesztettek!

Az meg hogy mind a 2 fél bónuszt kap, ami a végén kivonódik, végképp nem értem! Miért kapna bónusz lét egy 5-ös béka csarnokos???
Szerintem csak azon sikeres támadásokért járjon háborúban bónusz, akik toronnyal rendelkeznek a támadás pillanatában! Elég elégtétel békásoknak, hogy csökkentik a lé veszteséget toronyszint*10%-al!
Dátum: 2009.04.05. 23:27:53
Nah, uccsó 20 nyertes csatám alapján 21. szintről 21 max 20-19-re visszaütve:



Valaki megnézné magasabb szinten is esetleg???

Mert ez így igencsak kevéske lenne, lehet kell bele még is csak valami konstans... Mert ah ezt még egy béka torony is csökkenti 50%-al, akkor egy csatában többszörösét szerezhetem mint a torony bónusz!

Mod: Teljesen bolond vagyok! sebzes*sebzesarany = sebzes*sebzodes/sebzes = sebzodes
Egy az egyben oda jutottam amit Miklós javasolt... Azaz EP-t kovertál ezzel a módszerrel a nyertes fél LÉ-re, amely erőforrás konverzió mindig is veszedelmes lépés!
Dátum: 2009.04.05. 21:47:04
Komoly fejtörést okozott nekem ez a 2 exploit lehetőség

Tények:
-Ha nincs a képletben a sebzés arány, akkor a ballanced csatákra esélyünk nincs
-A szintek-el játszani, meg konstansokkal agyonbonyolítja a képletet!
-Valahogy bele kéne venni a torony szintet, de lehetőleg ne +Le%-al.
-Amennyiben rengeteg csatás az első 3 nap, az rendesen megkavarja a dolgokat, és drasztikusan növeli a veszteséget! Éppen ezért azonnali kapitulációra ösztönözne ezzel a torony!

Nézzük akkor az alapelemeket:
-Lébónusz: [(okozott sebzés * sebzésarány) - rabolt lé] - (béka torony szint*10%-os hatás)
-Ahányas a torony, annyi napon belüli kapituláció esetén életbe lép a V3-as háború kiértékelés (Akár 100% kútvesztés!)

Ezzel levédtük a nagyon lefelé alázást, az azonnali kapitulációt, és a rengeteg csatát (Ugye ha van lé, akkor rengeteg a sebződés is! Ha nincs sebződés akkor az arány miatt Le sincs ) Valamint a Béka csarnok erre is kivágja a -10%-ot, így nincs kibelezve az sem!
Dátum: 2009.04.04. 09:47:39
Huh feldobtad a labdát!
Az eszembe se jutott hogy 2 nagy szövi buzogánnyal gyepálja egymást, és mivel se a sebzés se a sebződés nincs a képletben mint konstans, így tökéletesen rávilágítottál a képlet hibájára.
A 120/30-as háborúk bucira verősök, azaz 0,2-es minimummal számolhatóak. Szerintem azokkal nem lenne gáz.

A Miklós féle ötlet azonnali kapitulációt követel, ami különösen V3-on drasztikus léveszteséget okoz, akár 100%-os kútvesztést, ha 3 napon belül kapitulál valaki!

Amint van picit több időm törpölök tovább.
Köszi, hogy elolvastad a nem rövid postom, és végiggondoltad, hol az exploit benne!