Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Vaczakka

Dátum: 2008.11.19. 10:47:38
Már régóta használom a könyvjelző oldalsávot, a weblapok jó része nem használja ki rendesen a képernyő szélességet, így van hely neki. Viszont ilyen hibával most találkoztam először FF-os pályafutásom során.

Vagy találtam egy rejtett FF hibát, vagy az oldal forráskódban lehet valami bug. Nem vagyok túlságosan jártas weblapkészítés terén, nem tudom mi lehet az oka.

Kösz a tippet, lehet, hogy megér egy misét
Dátum: 2008.11.19. 00:06:06
Nekem egy technikai jellegű kérdésem lenne:

Mozilla FF-al (3.0.4) megnyitva a játékosom karakterlapját a keret felső, alsó része eltolódik, és elég bénán néz ki. Ez akkor következik be, ha a könyvjelző oldalsáv meg van jelenítve, és a keret nem férne ki széltében.

Azonban Internet Explorerrel (7.x) megnyitva ugyanezt, rendesen néz ki.

Tud valaki erről valamit, hogyan lehet orvosolni? (nem, nem szeretnék ez miatt IE-t használni ) Másnál is jelentkezett ez a dolog, vagy csak nálam?
Szobahőmérsékletű higanyba egy darab vasat és egy darab aranyat rakunk. Mi történik?

Mindkettő elsüllyed
Vas fennmarad, arany elsüllyed
Arany fennmarad, vas elsüllyed
Mindkettő fennmarad

Sajnos ez a kérdés is kikerült, pedig csak a 3 anyag sűrűségét kellett volna megnézni annak, aki nem tudja nagyságrendileg sorba rendezni őket.

Logikus gondolkodással, utánajárás nélkül is ki lehet következtetni a sorrendet:
Az arany és a higany ugye nehézfém, az aranyról sokan tudják, hogy az egyik legnagyobb sűrűségű fém (azért van nála egypár sűrűbb, de azokról ritkábban hall az ember). Ebből valószínűsítem, hogy a higany nem sűrűbb nála. A vas meg nem nehézfém, így nyilván nem olyan sűrű, mint a higany meg az arany.
Utánanézéssel meg: http://hu.wikipedia.org/wiki/S%C5%B1r%C5%B1s%C3%A9g

Ebből már megvan a sűrűségi sorrend: vas < higany < arany

Most már csak azt kell tudni, hogy minden folyadékba mártott test a súlyából annyit veszt, amennyi az általa kiszorított folyadék súlya (a higany ugye szobahőmérsékleten folyékony halmazállapotú). Ezt hívják felhajtóerőnek.

Felhajtóerő = folyadékba merülő térfogat * folyadék sűrűsége
Akit bővebben érdekel: http://hu.wikipedia.org/wiki/Felhajt%C3%B3er%C5%91_(hidrosztatika)

Folyadékban az a test úszik, aminek kisebb a sűrűsége a folyadékéhoz képest.
Folyadékban az a test elmerül, aminek nagyobb a sűrűsége a folyadékéhoz képest.

Ebből következik, hogy a vas úszik, az arany pedig elmerül higanyban.

Hosszabban kifejtve:
A nyugalmi állapot feltétele ez esetben, hogy a vas súlya megegyezzen a higany által kifejtett felhajtóerővel. Pontosan annyi része fog a vasnak elmerülni, amennyi a vas súlyának megfelelő higany térfogata. Az meg nyilván kevesebb, hiszen a higany sűrűsége nagyobb. -> a vas úszik

Az aranynál fordított a helyzet, hiszen az aranyra a kisebb felhajtóerő hat, mint a saját súly -> elmerül, mint kisbalta nyél nélkül.
Dátum: 2008.11.18. 18:08:43
Milyen származású Janics Natasa?
szerb
horvát
magyar
szlovák

Idézem a Wikipédiát:
Janics Natasa (Bácskapalánka, Jugoszlávia, 1982. június 24.) szerb–horvát származású magyar kajakozó, háromszoros olimpiai bajnok. Kajak-kenu világbajnokságon összesen 12 aranyérmet szerzett.

t ö r ö l n i
Dátum: 2008.11.17. 20:26:02
Melyik Európa 5. legnagyobb országa?
Ez volt a kérdés.

Európai területek szerint Svédország.
Teljes terület szerint Franciaország.

Nem egyértelmű a kérdés. Vagy törölni kéne, vagy egyértelműsíteni.

A kérdésíró fejét? Na azzal mit kellene csinálni?
Dátum: 2008.11.17. 20:03:35
Mi tolna megye székhelye?

Szerintem így helyesebb volna:
Mi Tolna megye megyeszékhelye?


Melyik osztályba tartozik a palackorrú delfin?

Melyik rendszertani osztályba tartozik a palackorrú delfin?
Dátum: 2008.11.16. 21:01:56
Nekem 18

Legközelebb igyekszem valami általánosabbat feltenni.
Dátum: 2008.11.16. 20:17:31
Szobahőnérsékletű higanyba egy darab vasat és egy darab aranyat rakunk. Mi történik?

Mindkettő elsüllyed
Vas fennmarad, arany elsüllyed
Arany fennmarad, vas elsüllyed
Mindkettő fennmarad


Sajnos vétettem egy helyesírási hibát ebben a kérdésben. Kérlek, javítsátok.

Ami meglepett, hogy 1 jó és nyolc rossz válasz érkezett rá. Ennyire nehéz lenne? Mi általános 7 osztályban tanultuk a sűrűséget.
Dátum: 2008.11.16. 17:57:04
Csak ha szereted az angol humort

Egyébként spec a kérdés, de a sorozat nagyon jó.
Dátum: 2008.11.14. 02:46:03
Az előbb véletlen jóra értékeltem a egy kérdést, csak utólag vettem észre benne a helyesírási hibát.

"Ki írta a Magyar Ugaron című verset?"

-> A magyar Ugaron

Kérlek, javítsátok.

Köszi.
Dátum: 2008.11.13. 14:04:52
Nem szó szerint idézem:

Melyik fa a keményebb?

fenyő
bükk
tölgy
vörös tölgy

A tölgy és a vörös tölgy keménysége nagyjából megegyezik, azonban 2 weblap szerint a tölgy, másik 2 (parketta katalógus) szerint meg a vörös tölgy.

A kérdést légyszíves töröljétek!

Vagy azért, mert nem lehet rá egyértelmű választ találni, de ha esetleg lehetne, akkor meg azért, mert túl speciális.
Dátum: 2008.11.13. 00:24:54
Nah, megint egy olyan kérdés, amire esélyem sem volt a helyes választ megtudni:

A Túlélők földjén mivel lehet fejleszteni a nem fegyveres szakértelmeket?

fejlesztésponttal
KNO
TNO
magától fejlődik

regisztrálás nélkül annyit találtam, hogy szintlépéskor kapott képességpontokkal. Ez a válaszok közül egyik se (a felsorolt dolgokra is kerestem...).

Magyarul, aki nem játszott ezzel, az alapból bukta, vagy szerencsésen tippel.


Remélem, a következő kvízkérdés ez lesz:

Mikor nyert utoljára Angol Kupát a Coventry City?
Dátum: 2008.11.12. 23:40:30
Mit teszünk a Blady Marybe?

kömény
cukor
bors


Nem bloody mary?
De abba meg egyébként só és bors is kell (recepttől függően).

Mákomra a borsot ikszeltem, és pont az lett a jó.


Egyébként hasznosnak tartanám a kérdés mellett az értékelés után a kérdés jelentés lehetőséget ahol egy memo dobozban le lehetne írni, ha nem tartom helyesnek a kérdést.
Dátum: 2008.11.12. 17:06:36
Ma találkoztam egy ilyen kérdéssel:

Hány csapás van?

4
5
6
7 X

HE?????

Milyen csapás? Ha a bibliaira gondolt, akkor 10.

Ez a kérdés miért maradt benn?
Dátum: 2008.11.08. 15:13:45
Sziasztok!

lehet, hogy már írták előttem, nem tudom, de a "Hány éves a norvég király?" jelenleg ne tartalmaz helyes választ. A 69 van megadva jó válasznak, de most valójában 71 éves.

Kérlek, javítsátok a kérdést, hogy ne legyen dátumfüggő.

pl. "Hány éves volt a norvég király 2006.10.10-én?"

Vagy töröljétek a kérdést.

Köszi a figyelmet.