Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Azért vannak letiltva, mert a játéknak csak egy cenzúra adatbázisa van, így mindazok a szavak, amelyek karakternévként visszaélésekre adnának lehetőséget, a kvízben sem szerepelhetnek, mert hiába lehetne akár bármelyik etnikumról, akár Hitlerről, Sztálinról stb korrekt, felhangoktól mentes kérdést írni, gondolom nem kell részletezni, milyen karakternevek lennének ha nem lenne effajta szűrés.
Dátum: 2011.03.03. 21:50:30
Első pillanatban megkaptad a tökéletes indoklást, az a kérdés ahol csupán egy szótárat kell kinyitni a helyes megfejtés felderítéséhez, szimpla fordításnak minősül, innentől alapból rossz kérdésnek minősül, legyen az akármilyen szó. Egyik idegennyelv ismerete sem minősül alapműveltségnek. A fallout/fall-out egy egyszerű angol kifejezés, ami az angol nyelv szegénysége miatt ráadásul sokkal többet jelent radioaktív csapadéknál.

Ez egy szóösszetétel, ami szószerint nagyjából annyit tesz leesés, aláhullás. Az alkalmazott jelentésében pedig minden olyan radioaktív szennyeződést, szennyezést jelent, ami a robbanás hatására a felhővel felkerül az atmoszférába, és onnan kerül vissza a földfelszínre. Legyen az por, hamu, akármi egyéb, azt angolul fall-outnak hívják.

Gyakorlatiasan:
- Mit jelent... angol szó = szótárkérdés, lexikális értékelés a jutalma másfél éve
- rosszul, pontatlanul megfogalmazott helyes válasz = rossz válasz értékelés, ha egyéb hiba nincs akkor esetleg helyesírással visszaküldve javításra
- kizárólag a helyes válasz van kis kezdőbetűvel írva, és az egyetlen válasz ami nem kerek mondat, ez megjelölt válasznak minősül, amiért törlés, és három nap büntetés járna hivatalosan.
Vesézzem ki a többi kérdésed is, vagy elég volt mára?

mod.: Ja, és Cras legutóbb már bőven 50 elfogadott kérdés felett járt szóval mást kóstolgass.
Dátum: 2011.02.27. 20:24:13
Halló, nem tudom feltűnt-e, de az volt a hiba, hogy 8-10 kérdést ismételt folyamatosan míg be nem lett sorolva. Nem elállítva lett, hanem megjavítva.
Dátum: 2011.02.27. 20:12:38
De ha a tudására támaszkodik, és még sincs az általa helyesnek vélt válasz a felsoroltak közt, ám műveltnek tartja magát, az igenis utánanéz, hogy mi a túró van....
Lehet hogy Sade márki tevékenységi körének szavait így volt a legegyszerűbb levédeni, a "szótő" tiltásával.
Dátum: 2011.02.27. 12:28:54
Nehéz kérdés, az tény. Ha nem egy ennyire "mindennapokban előforduló" hormon lenne a helyes megfejtés, valóban speciális lenne. De ez simán kilogikázható, ha valaki nem aludta át az összes biológia óráját. És mondom ezt úgy hogy nekem csak az általános iskolában volt biológia órám, és a felét én is átaludtam.
Ha egyszerű lenne, nem lenne benne kihívás amiért küldijutalom jár.
Az értelmét pedig majd meglátod ha lesz egy kis játékrutinod.

A szintlépős, legendás "fék" küldiken kívül így hirtelen nem is tudok olyan küldetést mondani, aminek ne jött volna ki az értelme hosszútávon, ne próbált volna olyan fejlesztésre, játéktechnikai apróságra rávilágítani, ami szükséges a hosszú távú optimális játékhoz, kivéve a döntetlenest, ami viszont ismerkedésre, kapcsolatépítésre volt kiváló.
Dátum: 2011.02.26. 22:49:47
Örülök hogy elkápráztattalak, de nem ez volt a célom. A kérdésben sem az ösztrogén sem a tesztoszteron nem szerepelt, azokat csak megemlítettem, mint a két legtöbbet emlegetett, elsődleges nemi hormont. Amiket azért az átlag halandók igen nagy száma ismer, ugyanis fontos szerepet játszik a mindennapi életben, rengeteg egyéb vonatkozásban felmerülnek (fogamzásgátlás, testépítés, kozmetika, stb.), ugyanis igen kiemelkedő szerepük van a nőies/férfias kinézetben, megjelenésben, viselkedésben.

Távol áll tőlem, hogy a nem létező lexikális tudásom csillogtassam, ha ez lett volna a célom, akkor egyesével kivesézem a négy választ, és úgy vonok le messzemenő következtetéseket, hogy miért is nem speciális. Nem véletlenül nem így tettem, a másik három hormonról fingom sincs hogy eszik vagy isszák. De az adrenalin megint csak hozzátartozik a hétköznapi élethez, legyen szó nagy fizikai igénybevételről, stresszhelyzetről, ez az a hormon ami előhozza azokat a rejtett tartalékokat a szervezetedből, amik révén le tudod küzdeni a szituációt.

Sajnálom ha kioktatónak érezted, érzed a hangnemem, a cél pusztán a kérdés logikai átláthatóságának, életképességének bizonyítása volt, ami miatt nem fogok ömlengős kisregényt írni.

Ja, és ha megfigyeled, a kioktató hangnem ráadásul nem véletlenül nem a te, hanem Cin99 hozzászólására érkezett válaszul, aki már eleve érdekes hangnemben kommentálta a kérdést.
Dátum: 2011.02.26. 21:35:40
Szerintem egyáltalán nem speciális. Az adrenalin a szervezet egyik legismertebb hormonja a tesztoszteron és ösztrogén mellett, és közismert, hogy a mellékvesében termelődik.
Elülső lebeny pedig általában az agyban van, még ha az ember nem is tudja fejből, hogy a hipofízis az agyalapi mirigy idegen neve.
Mivel azt írod, hogy a rendszer a kérdést jelölte meg a tiltott szó lelőhelyeként, egyetlen gyenge tippem van, a "szadi" nem tetszik neki a huszadikban. Próbáld ki római számmal.
Dátum: 2011.02.26. 16:43:11
Ezért kell péntek este elkezdeni az alapozást szombat estére
Dátum: 2011.02.26. 12:05:52
Vagy mindenki másnapos?

Te hogyhogy nem az vagy?
Dátum: 2011.02.26. 12:04:06
Az hogy te támadsz először, és így nem az aláhúzott rész után vakarózol támadás helyett, hanem a plusz köröd lefutott az aláhúzott rész előtt.
Dátum: 2011.02.25. 22:55:27
Kötekedj nyugodtan. Miért ne?

Nincs egyértelmű helyesírási szabály rá, hogy egy ilyen jellegű formában a válaszok szónak vagy mondatnak minősülnek, így az egyértelmű kvízszabály az, hogy mindegy hogy kisbetű/nagybetű, van írásjel/nincs írásjel(mondatvégi), csak egységes legyen a négy válaszban.
Dátum: 2011.02.25. 22:46:46
Dede, én kérekszépen magyarázatot...

Egy kedves kis kérdés mesékről a fiatalabb generációnak. Azért játszanak szép számmal kisiskolások is délutánonként, nem szólhat minden kérdés az egyedfejlődésről és a genetikáról

A válaszok pedig egyértelműek. Tökhintón Hamupipőke érkezett, a gonosz az az összes mostoha a mesetípusban, szőke Csipkerózsika és Hamupipőke (bár ez másodlagos hogy ki a szőke, mert HF egyértelműen ébenfekete), ami meg a meseszépséget illeti:
Tükröm, tükröm, mondd meg nékem....
Dátum: 2011.02.25. 22:11:17
Nincs szakirányú tapasztalatom, de amennyire tudom, az oltás azt jelenti, hogy törzsbe (tőkébe, ágba, stb) bementszést készítenek, a másik növény hajtását beillesztik, majd a kettőt megvárják hogy összenőjön. Ha ezen eljárással ötvözni lehetne a két faj tulajdonságait, akkor nem lehetne oltással olyan fákat létrehozni pl, aminek az egyik felén alma a másikon körte terem, hisz ötvöződne a két faj, és a teljes fán körma teremne.

Szőlészetben szerintem amire te gondolsz, az az, mikor az oltást közvetlenül a gyökérbe végezzük, ezáltal olyan, jófajta szőlőfajtát tudunk szaporítani, aminek a saját gyökérzete mondjuk nem alkalmas a helyi talajba. De ezzel a módszerrel nem lesz következő évre sok sok új tőke jó szőlőnk, aminek a gyökere már passzol a talajhoz, mert a genetikailag nem változik meg a szőlő.
Dátum: 2011.02.25. 21:32:27
Idézet: Kajtar48 - 2011.02.24. 22:32:49
Nyugi!
Volt egy kérdésem, amit nem értettem, miért nem jó.
Feltettem egy másik topicban és megkérdeztem, hogy valóban nem jó?
A válaszban ilyen idok is volt: "és mert maga a kérdés és a válaszok is művelt lélekre vallanak."
Hát ezért nem jó. Azóta a kérdések megfogalmazása helyett inkább felveszem a felajánlott LÉ-t.


Kérlek szépen ne ferdíts, és ne félidézetekkel alátámasztva terjessz marhaságokat! Azt írtam neked, hogy meglátásom szerint azért kaptál enyhe elutasítást az adott kérdésre, mert bár a konkrét kérdés speciális, a kérdés alap témája, és a válaszok kiválasztása kimondottan műveltségről árulkodnak. De maga a kérdés rossz volt. Nagyon szép témát választottál, prímán összeválogatott, minőségi válaszokkal, aztán rákérdeztél egy olyan momentumra, ami elrontotta az egészet. Ráadásul miután egyszer már elutasították, feltetted mégegyszer, minimális változtatással. Ha ugyanaz az admin kapta volna, aki először visszadobta, teljes joggal megadja rá a 3 nap büntit az értékelési rendszer megkerüléséért. Ehhez képest kaptál rá egy már szerepeltet, amiért nem hogy bünti, de még csak strigula sem jár a rossz kérdésekhez. Erre írtam, hogy:
Idézet: Lanmandragoran - 2011.02.19. 17:34:39
A már szerepelt értékelést csak azért kaptad rá, mert az értékelő admin lágyszívűbb volt a kelleténél, és mert maga a kérdés és a válaszok is művelt lélekre vallanak.
Dátum: 2011.02.25. 21:10:10
Idézet: SuperEgo23 - 2011.02.25. 17:29:59
A növénynemesítés hagyományosan a generatív szaporításon alapszik. Melyik megnevezés tartozik ehhez?

Dugványozás
Keresztezés*
Szemzés
Oltás


Egy kicsit bántja a szemem bár nem jártam utána, de a keresztezés mellett nekem az oltás is jónak tűnik! Egy pl.: szőlőnél az új fajokat oltványnak hívjuk, amit én az oltásból eredeztetek! Nyugodtan javítsatok ki ha tévedek! Amennyiben nem így ki kell majd javítani!


Mikor tegnap először megkaptam, annyira a te véleményeden voltam, hogy az oltást is jelöltem meg helyesnek. Aztán pislogtam, mikor közölte, hogy rossz a válasz. Majd végül informálódtam (vagy legalábbis próbáltam). Nagyjából arra jutottam, amit ti is emlegettek, az oltás, dugványozás, szintén bevett fogalmak a kertészetben, csakhogy a szaporítás során.

Csakhogy a kérdésben nemesítés van, ami nagyjából azt jelenti, hogy adott növényt genetikai szinten úgy módosítani, hogy legyen neki sok sok jó tulajdonsága rossz tulajdonságok nélkül (pl tüske nélküli rózsa), amit nem a szaporítás során lehet elérni, hanem a szaporító anyag (pl virágpor) DNS-ének apró változtatásaival. És a felsorolt fogalmak közül a keresztezés az egyetlen, ami ilyen sejtszintű beavatkozást jelent.
Öö, ez asszem egy halálcsoport lett
Dátum: 2011.02.23. 18:20:36
De ha még nem is regisztráltál, akkor mire is járna kompenzáció?

Azoknak jogos az igénye, akik a hétfői leállás előtt már fizettek a játékért. Ehhez képest kapott mindenki, aki már ott volt addigra. Akkor miről is beszélsz jóember?