Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Nekem spec. nyelvtanilag nem tetszik.
A válaszokhoz jobban illene az a kérdés, hogy "Milyen termékeket gyárt a Leadtek?" vagy "Milyen ipari területen tevékenykedik a Leadtek?".

A kérdéshez pedig az alábbi válaszok illenének:
- híradástechnikai eszközök
- számítástechnikai eszközök
- kozmetikumok
- gyógyszerek


Szerk.: Ja és nem is egyértelmű. A fő profil a számítástechnikai eszközök, de a videotelefon és a gps (amiket szintén gyárt) nálam már híradástechnika. Így pedig már be kéne hogy kerüljön a kérdésbe az is, hogy "főként/elsősorban".
Dátum: 2008.11.12. 23:31:46
Amit én találtam:
http://mek.oszk.hu/01900/01954/html/index346.html
Bonipert

Pécs első püspöke volt, aki 1009-1036 között állt a püspökség élén, 1036-tól Mór püspök lett az utóda. A püspökségről való lemondásának, esetleg más püspökségre való áthelyezésének oka ismeretlen. Neve alapján Lombardiából származhatott, Péter comoi püspök (III. Ottó, majd Arduin itáliai király kancellárja) mellett lehetett jegyző, s 1009 előtt a Szent István nővére és Orseolo Ottó velencei dózse közti házasság közvetítőjeként kerülhetett Magyarországra. Felvetődött, hogy ő fogalmazta a veszprémi püspökség észak-itáliai sajátosságokat felmutató alapítólevelét. Levelezésben állt Fulbert Chartres-i püspökkel, akinek a válaszlevele szerint Bonipert a középkor egyik legkedveltebb latin nyelvtankönyvét, Priscianus grammatikáját kérte. Halálát a Pozsonyi Évkönyv 1042-re teszi.


Vagyis olasz.
Én az ilyet szemrebbenés nélkül végleg repíteném + emailcím tiltás.

De amíg benn van, jó céltábla lesz pár embernek az tuti!

Szerk.: Ez nem ér!
Nem támadhatod a karaktert, mert túl kevés az életpontja!
Dátum: 2008.11.12. 22:18:06
Ez a szolgáltatásunk jelenleg nem elérhető!
Emelt díjas hívás
Vezetékes telefonról kezdeményezel egy emelt díjas, fix költségű hívást, így fizetsz.
Dátum: 2008.11.12. 22:12:10
Ez mehetne a kiesett kvíz - magyarázat topicba.
Ugye nem baj, ha 8 óránként meglátogatjuk ismikkel néhány napon keresztül? Adunk neki magánórát illemtanból!
Dátum: 2008.11.12. 21:34:14
Nem gondolkodtok ti egy picit elvontan ebben a biciklis kérdésen? Persze, az se mindegy, hogy egy öreg néni,vagy egy huszonéves srác tekeri.
A kérdés nyilván arról szól, hogy te tekered ugyanazt a biciklit, ugyanolyan terepen.

Mormord, a pedáltekerési tempót remélem viccnek szántad. Próbálj ki egy 18 sebességes bringát legkisebb és legnagyobb sebességben, mitől fog függeni a végsebesség?

A legpontosabb megfogalmazás, hogy attól függ hogy a nagy kerék kerülete hányszorosa a kicsiének. Ez tényleg közelebb áll az arányhoz mint a különbséghez.


Egyébként egy kérdés miatt jöttem ki.

Melyik lehet egy képfájl kiterjesztése?
.xml
.bmp
.ogg
.wav


Nálam eléggé rezeg a léc, hogy ez jó kérdés-e.
Dátum: 2008.11.12. 20:41:39
Hány nap van egy évben?
364
356
366
365


Őszintén kíváncsi lennék ki értékel jónak egy ilyen kérdést. Szökőévről még nem hallottak a kedves játékostársak?
Dátum: 2008.11.12. 19:47:13
Örömmel látom, hogy nem csak én vagyok ezek szerint joggal hitetlen.

Kb pont azokat a gondolatokat fogalmaztad meg, amiket én szerettem volna.
Dátum: 2008.11.12. 19:28:47
Ez így nem pontos, csak a fegyvert nem tudod eladni a kezedből, a többi felszerelési tárgyat eladhatod akkor is ha használod, csak megkérdezi, hogy: "Használod.Biztos el akarod adni?" Vagy valami ilyesmi.
Dátum: 2008.11.12. 17:45:21
Nem tudom, mekkora a tul.összeged, és milyen taktika alapján fejlődsz, de hét tulajdonságra leosztva átlag 4 pont a különbség mindenben, ha te egyenletesen fejlesztesz mindent. Ha a tul.összeg alapján gyengébbnek tűnő játékos hagyta a fenébe pl a varázslathoz szükséges tulajdonságokat (mivel csak buzogánya van, simán elképzelhető), akkor azon kemény pontokat megspórolt, és lehet hogy csak a védelmét fejlesztette.

Pl hasraütve: neked mindenből 30-as tulajdonságod van. az 210 pont. Ő hagyta a mágikus tulajdonságokat 20 ponton, az erőt egészséget mondjuk 25 re fejlesztette, a támadást 30ra, akkor eddig neki van 140 pont, vagyis a kettőtök közti 30as különbséghez nála 40es védelem van, tehát bár látszólag gyengébb nálad, 30%-kal jobban védekezik, és támadásban ugyanolyan eséllyel talál. Vagy tám/véd=35/35, így a látszólag soggal gyengébb karakter valójában 15-15%-kal erősebb nálad mind védekezésben, mind támadásban.


Általában rá szoktuk fogni a mákfaktorra az ilyen eseteket, de ez szerintem már akkora látszólagos erőkülönbség, hogy nem árt matekozni picit.

Vagy ha te szövetségben vagy, és van kb 10 szerencsepontod, akkor az elméletben ugyan növeli az esélyeidet, de pl a fenti levezetésben még gyengébb leszel a látszólag gyengébbnél, ha neki nincs szerencsepontja/kevesebb van mint neked.
Dátum: 2008.11.12. 17:18:27
Mi a különbség az írható DVD lemezeknél a +R és a -R jelzés között?
A +R többrétegű lemez.
Ilyen is van?
A +R-t inkább adatra használják, a -R-t filmekre.*
Semmi


Nem tegnap tanultam, de emlékeim szerint a +/- os DVD-k között az adatok fizikai írása a különbség. Az egyik a bináris 0-kat, a másik a bináris 1-eket égeti bele a hordozó anyagba. Hogy melyik melyik, arról már emlékem sincs. Az viszont biztos, hogy a DVD+R-t nem kell lezárni írás végén, úgy is felismeri és lejátssza az asztali lejátszó. Ez az újabb technológia (kb 2-3 évvel fiatalabb a DVD-R-nél) ezért a régebbi lejátszók nem tudják olvasni. De ennek alapján kijelenteni a helyesnek jelölt választ?

Ez pont ugyanaz, mint: Mi a különbség a CD és a DVD közt? A CD-re zenét írunk, a DVD-re meg filmet.

Naneee! Egyebet nem tudok mondani, kérem kapcsolja ki!
Dátum: 2008.11.12. 16:44:18
Ezek szerint nem csak én kerestem rá eredmény nélkül. Misztráról annyit találtam, hogy Spárta melletti város, mely a Bizánci Birodalom fennhatósága alatt élte fénykorát, és a török uralom után elpusztult. Szóval jöhet az a link, mert az elmúlt 5 perc sem a kiguglizhatóságot, sem a "nem felesleges lexikális tudást" nem bizonyította, mi pedig kíváncsiak vagyunk, olthatatlan tudásszomjjal.
Nagyon szép kérdés, de sajnos a "közel állandó a testhőmérsékletük" sem igaz minden emlősre.

A hosszú téli álmot alvó emlősök nagy részének testhőmérséklete ugyanis lecsökken kb a környezetük hőmérsékletére, a sün például 37-39°C-ról kb 10°C-ra csökkenti hőmérsékletét. Ezt a hosszú, mély álmot hibernálódásnak nevezik.

Tudom, hogy nem volt benne hogy "minden emlős", de szerintem a válaszadók nagy része ezen csúszott el, valószínűleg jobban a fejükben vannak a téli álmot alvó állatok, mint a kacsacsőrű emlős. Pl én régen nagyon sokáig úgy emlékeztem rá a tojások miatt, hogy nem is emlős, csak átverés a neve.
Dátum: 2008.11.12. 15:01:56
Melyik Magyar footballklubnak angol a tulajdonosa?


Bár focis, nem tartom speciálisnak. De a magyar az kis kezdőbetű, a "footballklub" pedig vagy football club, vagy futball klub.
Dátum: 2008.11.12. 14:14:19
Beugratós az eredeti (The Silmarillion) cím.
Dátum: 2008.11.12. 14:11:24
Hidd el, semmi!
Dátum: 2008.11.12. 14:10:29
Én is majdnem beugrottam, de: http://www.tolkien.hu/view.php?m=11&c=1&a=50

Sajnos ügyes voltam, és ezzel a linkkel sikerült a vágólapról törölnöm egy kérdést amit be akartam tenni.
Asszem:

Ki nem volt szereplője a "Jóbarátok"-nak?
Bruce Willis
Morgan Freeman*
Brad Pitt
Danny DeVito


Nekem nem rémlik, hogy híres fekete sztár lett volna a sorozatban, de a wikipedia 91 felsorolt vendégsztárja alapján, alaposan elképzelhető. Kor alapján Bruce Willis-t is simán kizárhatná bárki, aki csak hallomásból ismeri a sorozatot (pedig hármuk közül ő volt az egyetlen, aki hosszabb ideig vendégszerepelt). Pitt és DeVito urak pedig csak 1-2 epizódban tűntek fel a 10 évnyi forgatás során, nem mondhatnám, hogy emlékeztem rájuk, pedig párszor már végignéztem a sorozatot. Annál sokkal ismertebb műsorról van szó, hogy speciális kérdésnek nevezzem, de nem lehetne a két említett színész helyett olyanokat betenni, akik többet szerepeltek?

Pl Tom Selleck és Ben Stiller?
Dátum: 2008.11.12. 13:48:28
Úgy tapasztaltam, hogy a belső fórum motorja sajnos nem alkalmas ilyen "varázslatokra". Pedig nekem is jól jönne néha.
Dátum: 2008.11.12. 13:30:22
Idézet: Melbolius - 2008.11.12. 12:44:19
Mije nincs biztosan egy puttónak?

szárnya
szakálla
kisebb súlyfeleslege
fegyverzete (általában íjról van szó)

Hát ehhez nem fűznék hozzá semmit.


Én se. Nem épp alapműveltség de jó kis kérdés. És a Szerencsejáték Zrt. Puttó nevű játékának szerintem elég sűrűn lehet látni a reklámját TV-ben, plakáton.


Minek a gyártásához használnak SIKA termékeket?
Semihez
Autok*
Számitogépek
Telefonok

Nem voltam rest, rákerestem
A Sika Hungária Kft 4 fő profillal rendelkezik:
-Építőipari üzletág
-Ipari ragasztástechnika üzletág
-Beton üzletág
-Kiskereskedelmi üzletág

A kérdésre megadott helyes válasz az ipari ragasztástechnikához kapcsolódik, a cég gyárt szélvédő ragasztót is. De emellett gyárt készülékgyártás és gépgyártáshoz használatos ragasztókat is, amibe simán belefér mind a számítógép, mind a telefon.

Arról hogy mennyire spec. kérdés, és milyen borzalmas a helyesírása, már ne is beszéljünk.

Ki az a Sonnor(M.A.G.U.S.)?
Pyarroni varázsló mester*
Híres geográfus
Északi Embervadász
Dzsad kalmár


Erre én is kíváncsi lettem volna mielőtt meg kell válaszolnom a kérdést.