Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Dátum: 2008.12.17. 20:32:25
A háborúindítás problémája a Vörös Shewoodban is fennáll.

Motyogó, megválaszoltad a kérdésed. Szintenként +5%. Bár erről én is csak idekinn hallottam.
Dátum: 2008.12.17. 17:47:55
Meg az a 15 aki átengedte...
Utálni fogsz, de a Cobra 11-es kérdésed nemcsak speciális, de rosszul is tetted fel, én be sem engedtem volna, nemhogy 25%-on essen ki.

Ha már elfogadott, hibás kérdést találsz, másold be a kvíztopikba, és javításra/törlésre kerül. Amit nem jelentünk a fórumon, az kb 1-2 nap után kiesik 25%-on, mivel mindenki elrontja.
Stephen King korunk egyik legkiemelkedőbb írója, még csak nem is fantasyt gyárt, tessék olvasgatni.

Ha egyetlen gombnyomásra törlést kapsz, akkor megnyugtatlak, az az értékelő paprikajancsi nagy valószínűséggel operátor volt.
Dátum: 2008.12.17. 17:34:55
Mit növel a spektrális manipuláció?
A cselekvéspontjaid számát.
A portyázásért kapott tapasztalati pontot.
Nincs ilyen szakértelem.
A vadászatért kapott lélekenergiát.


1-4. szint?

Ki nem tagja a Metallicának?
Robert Trujillo
James Hetfield
Kirk Hammett
Slash

Szeretem őket, de akkor is spec.
Ki szerezte a "Négy Évszak" zenéjét?
J. S. Bach
W. A. Mozart
A. Vivaldi
R. Wagner

Ma már találkoztam majdnem ugyanezzel a kérdéssel. Ráadásul tudtommal az A négy évszak egy hegedűverseny, mi mást lehetett szerezni hozzá a zenéjén kívül?

Mikor van Szent Este?
Május 1
Január 6
December 5
December 24

Szentestéről már hallottam.
Melyik a legerősebb Horda sebzés alapján?
Zafír
Rubin*
Gyémánt
Smaragd

Szerintem meg a smaragd. Mivel nem határozta meg, hogy milyen sebzésre gondolt, és a varázslatsebzés a smaragdbónusszal azonos körülmények közt nagyobbat üt, mint a rubin bónuszos fegyversebzés.
Gyurcsány Ferenc mikor került hatalomra?
1920
2005
2004
2500

Ezt szebben is meg lehetne fogalmazni.
Dátum: 2008.12.17. 17:11:43
Mondjuk a befogott állatod mellett az Állatok menüpontban.
Én sem mondhatom azt hogy tudom, de nekem meg az arány ezt igazolja. 23/12

Csak remélni tudom, hogy igazam van.
Nem akarok hülyeséget beszélni, de úgy tudom a kizárásba csak a rosszra minősített kérdések számítanak bele, a 25%-on kiesettek nem. Legalábbis bízom benne, mert v1en 23/12-n állok, tehát nem csak a 10 rossz, de az 50% is megvan.

Asszem egy kérdésem volt rosszra minősítve.
Dátum: 2008.12.17. 16:46:04
Idézet: Sir Ny - 2008.12.17. 16:15:49


Legjobb védekezés a... (vagy vmi hasonló)
a támadás
a védekezés
a menekülés
az ordibálás

gondoltam, legjobban védekezni védekezés közben lehet, erre: "Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: a támadás" hát


Hát, a "Legjobb védekezés a támadás." egy elég régi keletű közmondás. Csoda hogy nem ismerted.
Dátum: 2008.12.17. 16:17:24
Azért 5k LE-t egy pillanat alatt beépíteni, már vagy elég magas szint, vagy kútból építési jog szükséges. Aki ezek közül legalább az egyiket teljesítette, az nem hiszem, hogy merő rosszindulatból ilyeneket csinálna. Rosszindulatból az ember nem a saját társaival cseszik ki.

Egyébként Miklós azt írta, bontható lesz a béke/háború csarnok, hogy fel lehessen húzni az egyik helyére a másikat.
Dátum: 2008.12.17. 14:09:34
Igaz-e: Idén a szilveszter péntek 13-ára esik?
Nem lesz szilveszter idén
Idén már volt szilveszter
Hamis
Igen, igaz

Segítsééég!!!
Melyik nem illik a felsoroltak közé?
Kőbányai
Soproni
Borsodi
Adidas

Kakukk-kakukk

Hanyas szinttől lehet állatod?
2
3
4
7


Találkoztam már igényesebb verzióval is.
Dátum: 2008.12.17. 13:03:26
Hamarosan elkészül a Torony következő szintje a v2-es Vörös Sherwood szövetségben. Várjuk aktív tagok jelentkezését. Jelentkezési feltétel: minimum 10. szint, és minimum 250-es, portyázási célokkal fejlesztett tö, a tulajdonságok eloszlását ellenőrizzük.
Fegyelmezett építés, aktív fórumhasználat, véleménynyilvánítás kötelező, a működést alapos szabályzat segíti.

Ha felkeltettem érdeklődésed, a szövetség adatlapján megtalálod a jelentkezéshez szükséges információkat.
Dátum: 2008.12.17. 12:53:18
Kvízkérdést kell feltenned, amit a kvíz menüpontban tehetsz meg, ha már volt 100 helyes válaszod. Amúgy ez a küldetésben is benne van.
Tegyél fel egy kvízkérdést...
Hamupipőkével én is így jártam, este elfogadták, reggelre kiesett. Gondolom a 25% ellenőrzése mindig akkor fut le, amikor éjjel frissítik a válaszarányokat is. Azért, hogy kibukjon 25%-on, legalább az kell, hogy 4 emberből csak egy tudja. Legalábbis remélem, hogy egyetlen rossz válasz után nem dobják ki, ha nem kapják meg többen.

Az időhöz kötés azért hibádzik, mert nincs rá garancia, hogy adott idő alatt többen fogják megkapni. Ha feltételezzük, hogy minden egyes játékos elkölti az összes csp-jét minden nap, és tartjuk a 40k becslést a kérdések számára, akkor is maximum 6-7 ember kaphatja meg ugyanazt a kérdést egy nap. És ugye ez a feltételezés már ott hibádzik, hogy a hc játékosok közül sokan csorgatják túl a csp-jüket.
Dátum: 2008.12.17. 12:30:29
Nem. Aragorn volt a királyi örökös, Boromir "csak" a helytartó, Denethor fia.
Dátum: 2008.12.17. 12:26:55
Érdekes, én tudom, pedig tősgyökeres pesti vagyok.
A pécsi adótorony, és a tetejében üzemeltetett kilátó és étterem elég ismert turisztikai látványossága a régiónak. A négyből két válasz pedig nagy biztonsággal zárható ki azonnal, mivel a Mecsek oldalában nem sok hajón vagy víz alatt lévő étterem tételezhető fel.
Dátum: 2008.12.17. 12:12:33
Köszönöm a pontosítást, én csak videókat láttam róla, és azt hittem kémiai reakcióról van szó.
Ez a korrekt hozzáállás.

De ha a könyvben nem szerepelt az obszidián piros változata, akkor sem jó, mert az emberekben úgyis a fekete szín társul az obszidiánhoz, de azt is sokan tudják, hogy a bazalt egyik fő felhasználási területe a macskakő, az pedig megint csak fekete.
Dátum: 2008.12.17. 11:21:58
Idióta kérdés, idióta válaszok. Szerintem örülj, hogy nem azonnal törölnit kaptál érte.
Dátum: 2008.12.17. 11:20:33
Direkt nem a wikiből idézek, de ott is ez lenne:

A csalánozókat három nagy csoportba osztjuk:

1. hidraállatok

2. kehelyállatok

3. virágállatok

1. hidraállatok
Különösen érdekesek a hidraállatok közé tartozó telepesmedúzák, melyeknél a telepet sok, különbözö feladatra specializálódott egyed alkotja.

Pl. a portugál gálya lebegtetö hólyagja alatt:

- úszóharangok (helyváltoztatás)

- fedöegyedek (védekezés)

- falópolipok (táplálkozás)


http://www.buvarinfo.hu/buvarinfo_sites/eletavizfa/200001tengerbio.htm

Chaos, nem vitatkozunk, hogy hülye a kérdés, csak magyarázatot fűztem hozzá, mert egy érdekes kémiai jelenség, ha az ember nem a saját szervezetében kísérletezik vele.
Ami a gyomorlukadást illeti, ha a gyomorban érintkezik a két anyag, még azelőtt hogy a gyomorsav működésbe lépne, azért én elképzelhetőnek tartom, hogy az a rengeteg hab felfújja az embert, és valahol utat csinál magának akkor is, ha az ember nem hajlandó sugárban rókázni.
Jó, de mi lusták vagyunk, hogy akkor is utánanézzünk a kérdéseknek, ha már kiestek.

Egyébként azért kérdeztem, mert ez a topic pont azért jött létre, hogy a tiédhez hasonló, érdekes kérdések, amiket a válaszadók legalább 75%-a nem tudott, némi ismeretterjesztési céllal, a helyes megoldás magyarázatával jelenjenek meg.