Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Dátum: 2009.01.19. 13:43:28
Ez nem hiba, a karakterlapodon az eddigi összépítésed van, a szövetségi taglistán csak az adott szövibe jóváírt mennyiség. Ez ha jól tudom az előéletnek nem a 100%-a.
Dátum: 2009.01.19. 13:41:33
Köszi! Már el is fogadtuk! Jók ezek a Byzon novellák, keresgélés nélkül tudom, melyik ismerős melyik szöviben van!
Dátum: 2009.01.19. 11:23:17
Valami rémlik
Dátum: 2009.01.19. 10:38:48
Reggeltet mindenkinek!
Dátum: 2009.01.19. 10:37:52
Hejesírás? Tudod, irónia.
-----------------------------------------

A kérdésed nagyon jó, kár lenne érte, bár szerintem kicsit még túl könnyű is
Főleg ha valaki látta az Arthur király című filmet.
Dátum: 2009.01.19. 10:35:36
Bár nem nekem címezted azt a kommentet, visszaolvastam.
Kikerül 3 elfogadott kérdésed az adatbázisból, vagyis az értékelők elfogadták jónak, megkaptad érte a LE-t, de kettő utólag túl nehéznek bizonyult a többségnek, van ilyen. A Talmácsis pedig két ok miatt tűnhetett el. Nem tudom hogy tetted fel a kérdést, ha volt benne valami időpontra utaló megjegyzés (mondjuk, hogy 2008-ban), akkor azért került ki, mert ebből a kérdésből több is kering a rendszerben, ha pedig nem volt benne dátum, akkor azért, mert egy rosszul feltett kérdés volt, amit idekinn megreklamált valaki teljes joggal, hogy elavulhat. (Azért szurkolunk, hogy minél előbb elavuljon.) Az eltűnésre azért nem kaptál magyarázatot, mert a rendszer nem teszi lehetővé, hogy az admin, aki bele tud nyúlni az adatbázisba, hogy utólag kivegyen kérdést, nem tud kommetelni, hogy miért vette ki. Az is csak egy nem régi fejlesztés, hogy ha az admin veszi ki a kérdést, manuálisan be tudja állítani, hogy nőjön-e a rossz kérdés számlálód, előtte sajnos az is rossz kérdésnek minősült, ami utólag került ki azért, mert több példány van belőle, pedig nyilván nem várható el egy játékostól sem, hogy tudja, a közel 80k kérdés között mi szerepel már. Ez egy technikai probléma volt, mostanra ki lett küszöbölve.

Ami a mentalitást illeti, ez a hirtelen felindulásból elkövetett szorzótáblás primitív kérdés sokkal inkább tükrözi a magyar mentalitást, hogy ha más szarik bele, akkor én minek szenvedjek meg érte. Sok jó kérdés kerül ki szintén a magyarokra jellemző "dögöljön meg a szomszéd tehene is" hozzáállás miatt, holott ennek pont az ellenkezőjére lenne szükség, ha javítani akarjuk a színvonalat.

Személyes véleményem, hogy egy olyan intelligens játékos, aki saját szórakoztatására kvízoldalakon tölti az idejét, nagyobb kreativitással rendelkezik annál, hogy egy az egyben másoljon kérdéseket más kvízoldalakról. Főleg, hogy egy direkte kvízekkel foglalkozó oldalon jóval nehezebb kérdések vannak, mint ami az itteni játékosoktól elvárható, hisz oda az általánosnál műveltebb emberek járnak, konkrétan a kérdőívek miatt, míg ebben a játékban csak egy érdekes plussz játék.

Nem vitatom, hogy sok esetben siralmas a válaszadók értelmi színvonala, olyan kérdések esnek ki, olyanokat reklamálnak meg, hogy csak lesek. Személyes példám:

A Baradlay testvérekről szóló regény írójának melyik műve foglalkozik a kuruc-labanc ellentéttel?
Válaszok: 3 Mikszáth regény, 1 Jókai regény.
Kiesett 75%-on. Szerinted én mit éreztem? De nem tettem fel ez után egy darab 1+1 szintű kérdést sem, mert inkább nem írok, csak havonta egy kérdést, amikor ihletem van, mint hogy lesüllyedjek arra a szintre, ami ellen ebben a topicban, és az értékelések során küzdök.

Nem mondom, hogy teljesen jogos volt a törlés a szorzótáblás kérdésedre, de a három nap pihi jót fog tenni, hogy lehiggadj, mérlegelj, és jó eséllyel rátalálj arra a köztes szintre, ami nem is primitív, de többen fogják tudni, mint 25%. SZVSZ az igazán jó kérdések kb 40-60% között mozognak.
Remélem sikerült olyan érvekkel szolgálnom, hogy kicsit átértékeld ezt a szorzótáblás kitörést.
Dátum: 2009.01.19. 10:01:48
Ti mire értékelnétek ezt a kérdést?

Melyik a legrégebben készült film?
Orion űrhajó (1966)
A Majmok Bolygója (1968)
Csillagok háborúja (1977)
Alfa Holdbázis (1976)


Bár simán megérdemelné az azonnal törölnit a válaszadók teljes mértékű hülyének nézése miatt, kivételesen nem voltam ilyen szőrös szívű, talán az amúgy sem túl szívderítő hétfő reggel miatt.
Dátum: 2009.01.19. 08:05:47
Nekem az a tapasztalatom, hogy ha te támadsz, a LE-d cirka 25%-át tudod bukni, a 10% körüli veszteség akkor áll fenn, ha téged támadnak.
Dátum: 2009.01.19. 08:00:27
Idézet: Roseprincess - 2009.01.19. 07:29:10
hány emberöl van szó:van 2apa 2fia 1unoka 1 papa?
3*
1
4
2

a helyes írásról ne is beszéljünk...
meg így korán reggel nem igazán sikerült rájönnöm a kérdező gondolat menetére...



Nagypapa, apa, fiú a három ember, többet nem segítek
Dátum: 2009.01.19. 07:53:23
Folytasd Ajándék lónak ne nézd a ...
Hátát
Lábát
Fogát
Fülét

Némi írásjel hiányt érzek...

Melyik magazin rovata volt a Dállász?
Mad
Morbid
Kretén
Móricka

Intellektuális egy kérdés
Ki rendezte "A lény" (The Thing) című
1982es
horror filmet?
Bill Lancaster
John Carpenter
Keith David
Kurt Russell

1982-es, valamint a film címe magyarul nem A lény, hanem A dolog.
Milyen érdekes, van aki felfogja, és el is tudja fogadni az építő jellegű kritikát...
(10 pont)

...
A pontozáson látom, hogy legalább egy ember felvette azt a bizonyos inget...
Dátum: 2009.01.18. 22:22:33
Off: Szép és okos hölgyek ott is szoktak előfordulni.
Dátum: 2009.01.18. 22:15:04
Ilyen korán?
Jó éjt!
Dátum: 2009.01.18. 22:13:29
Mi Szeged népszerű sétáló utcájának a neve?
Híd utca
Jókai utca
Vár utca
Kárász utca

Minden tiszteletem a szegedieké, de ha Budapest kerületei nem általános műveltség, akkor ez sem.
Hol született Martin Luther ?
Wittenberg
Eisleben
Erfurt
Mansfeld

szóközkérdőjel
Mi a Banyatekergető?
Középkori kínzóeszköz.
Kártyajáték kiegészítőlapjainak neve.
Körhinta fajta.
Régen, a ruhákból a víz kifacsarására használt eszköz.

Álomfogó kártyajáték -> spec
Mire használjuk a "miskulancia" szót?
ez egy káromkodás, tehát értelemszerű...
ha valami "olyan összevissza izé"
ez egy ruhának a jelzője lehet
ha valami rossz / nem működik, akkor arra

Ez az egész kérdés egy nagy miskulancia
Miskulancia: mesterkedés, csalafintaság; izé, hogyishívják; zavaros keverék

Nem szoktam kimásolni azokat a kérdéseket amiket törlésre értékelek, de most kivételt teszek.
miért tartalmaz minden kérdésem hibát?
akik ellenőrzik túl szőrösszivüek
poénból hogy ne kelljen jóértékelést adni
pikkelnek rám mert rengeteg olyan kérdés van amit néha érteni sem lehet de velem kivételzenk igy ha*
teljesen analféta vagyok és nem tudok irni
Én az analfabétás választ jelöltem meg érthető okokból, de természetesen nem az volt a jó válasz.

Végezetül egy kedves és aranyos kérdés, aminek nagyon örültem. Még sok ilyet!!!
Kit nem ismert Pom-pom?
Órarugó Gerincű Felpattanó
Kockásfülű Nyúl
Festéktüsszentő Hapci Benő
Bátor Tintanyúl
Gratulálok! Igazán büszke lehetsz erre a csatára! Húú, két százas sebzéssel kiütni egy olyan karit, akinek egy szem buzogánya van, és semmin nem fejlesztett! Ehhez aztán kellett tudás és szerencse!
Idézet: Typhoon - 2009.01.18. 10:41:46

A helyett, hogy a saját igazadat szajkózod, inkább erre válaszolj! Egy jó kérdés miért lett rosszra értékelve pár plusz kérdőjel miatt ?


Válaszolok neked erre a kérdésre, de nem kívánok vitába bonyolódni. Azért kapsz rossz értékelést pár plusz kérdőjel miatt, mert pont azért van a 15 karakteres korlát, hogy ne lehessen két szavas, igénytelen kérdéseket írni. Ezt a korlátozást 24 darab kérdőjellel kijátszani pont olyan igénytelen, ami ellen ez a korlátozás be lett vezetve. Egy olyan kérdés, amiben több kérdőjel van mint betű, a kreativitás akkora fokú hiányára mutat, hogy nem csak hogy jutalmat nem érdemelsz érte, de megköszönhetnéd az értékelők jó szándékát, hogy csak a külalakot minősítették, és nem az igénytelenséget.
A játékosoknak az az általános tévképzete van, hogy ha korábban már sok hülye kérdést elfogadtak, akkor az ő rossz kérdésük is biztos bekerül, és fel vannak háborodva, ha korrekt értékelést kapnak.
Dátum: 2009.01.18. 18:09:26
Hány MB (megabyte) 1 GB (gigabyte) ?
1024
1000
1420
1240

És SI vagy számítógép szerint?

Ki játszott a" Wanted " című filmben ?
Milla Jovovich
Natalie Portman
Scarlet Johansom
Angelia Jolie

Ez olyan ismert film? (ha igen, az idézőjel akkor is bajos)
Melyik EU-tag ország vezeti be 2009.01.01.-én az eurót?
Franciaország
Nagy-Britannia
Szlovákia
Magyarország

elavult
Minek a neve a tau ceti?
Egy kínai étel.
Scott Shaw művészneve.
Egy halfaj.
Egy csillag.

Ha neve, akkor nagy kezdőbetűk, meg némi ragozás gond is van a válaszokban.
Dátum: 2009.01.17. 22:24:35
Hát nem alvásra. A jó éjtet nektek értettem, én megyek iszogatni.
Dátum: 2009.01.17. 22:22:22
Jó éjszakát mindenkinek, én most kihasználom a szombat estét.
Egyrészt szorulhatna beléd némi kultúra, másrészt a három idióta válaszért, és a helyes válasz nagybetűs kiemeléséért tölem még lehet hogy törölnit is kaptál volna. Mert én meg tudom, miről van szó, és nem csípem a a kérdésfeltevő hülyének nézi a válaszadókat.
Kit érdekel, hogy utána lehet nézni. Több leszek attól valamiben, hogy ismernek egy GPS-programot.
Ezen kéne elgondolkodni, nem az összes többi embert lehülyézni, aki máshogy gondolkodik.