Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Dátum: 2009.01.25. 17:13:07
a végtelen történetben minek a segítségével lép át a főhős a mesevilágba?
egy tükör
varázsital
egy könyv
ruhásszekrény

Mondatot és könyvcímet nagy betűvel kezdünk.
Hol található Kozármisleny?
Tolna megye?
Veszprém megyében?
Baranya megyében?
Nógrád megye?

Egyrészt miért kéne tudnom, másrészt nem kérdezzük a válaszokat. Bár ez már legalább egy 5000 fős település, nem 600 fős.
Új fegyver vásárlásakor mennyi LE-ért tudod eladni az első buzogányod?
100 Lélekenergiáért
212 Lélekenergiáért
150 Lélekenergiáért
112 Lélekenergiáért

Ki emlékszik már arra...
mi az..... ha feldobjuk fehér , ha leesik sárga?
porcelántányér
tojas
kis kinai, habosan tanul repülni
feher ruha beleesik a sarga festekbe

Idióta válaszok, ékezethiány, helyesírás.
A végzetúr első küldetésért hány LE-t kapsz?
50
300
20
150

1-3. szint?
Milyen kulcs NINCS a zenében?
Bakker kulcs
F kulcs
G kulcs
violin kulcs

Mit ünneplünk január 1-én?
Azt, hogy túléltük a szilveszteri petárdázást.
Azt, hogy a kutyánk nem harapta meg tavaj a szomszédot.
Azt, hogy tavaj emelték az árakat.
Az év kezdetét
Marhák
Milyen magas egy ping-pong asztal?
75 cm
76 cm
72 cm
80 cm

Nálunk a telepen mindegyik más magasságú
Az alábbi személyek közül kihez köthető legkevésbé a malomkő-emelés?
Lendvai Ildikó
Toldi Miklós
Kinizsi Pál
Fekete László

De szép kérdés lenne normális helyes válasszal.

Pontosan Olaszország és Franciaország határára lezuhan egy repülőgép. Hová temetik a túlélőket?
Olaszországba.
Franciaországba.
Mindenkit oda, ahol él.
Nem temetik el őket.

Ez szerepel már néhány példányban, más országokkal.
Az alábbiak közül melyik köztársasági elnök?
Gordon Brown
Vlagyimir Putyin
Nicolas Sarkozy*
Angela Merkel

Melyik? Talán kicsoda vagy esetleg melyikük.
Ki talállta fel a paprikában a C-vitamint?
Szent Györgyi Albert
A tudós nevét senki sem ismeri
Kiszel Tünde
Még nem talállta fel senki!

Miért kell egy szép kérdést így elbarmolni? Azoknak is gratuláció akik beengedték!
Dátum: 2009.01.25. 12:39:06
Hogy a fenébe tudtok ilyen korán reggel ennyit beszélni?

Jó reggelt.
Dátum: 2009.01.25. 00:28:09
Jó éjszakát!
Vagy a játékosok, vagy a kvízadminok. A kvízadmin egy személyben dönt a kérdésről, olyankor értelemszerűen nem érdemes megkérdőjelezni a döntést, mert ők objektíven értékelnek; a játékosok pedig elég vegyes hatásfokkal értékelnek, de 15 egybehangzó vélemény kell a kiértékeléshez, tehát emiatt az se teljesen szubjektív.
Na jó, de azért más egy már szerepel értékelés, meg egy lexikális tudás értékelés. Nem mindegy, melyiket kapja.
A focis kérdésed valószínűleg annak esett áldozatul, hogy rengetegen tettek fel mindenféle focis kérdést, ezért sokan élből a foci szó olvasatára már nyomják is a rossz kérdést. Egyébként biztos vagyok benne, hogy már szerepel az ágyúsok. Fociból és f1-ből már amik jó és érdekes kérdések voltak, azokat szerintem többnyire ellőtték, ha sportot akarsz kérdezni, saját érdekedben jobban teszed, ha ezt a kettőt hanyagolod, és bármi egyéb sportból is csak olyat kérdezel, ami érdekesség, megéri utánanézni, mert sajnos a hkk mellett a ki hol játszik focis kérdések állnak a második helyen a negatív toplistán, ezért bármilyen sport elég nagy hátrányból indul.

A végzeturas részre cirip tökéletesen válaszolt, minden olyan kérdés, amit egy első szintű, szövetségbe nem tartozó játékos nem tud a játékban fellelhető információk alapján megválaszolni, az rossz, de sajnos csak azokkal tudnak kezdeni valamit, amit jelzünk a kvíz topicban, ha már elfogadták.
Dátum: 2009.01.24. 23:50:51
Veszekedni én sem akarok, sok igazság van abban amit mondasz, főleg ebben a hozzászólásodban. Értékeléskor a besorolás, tulajdonképpen mindenkinél egy szubjektív határok közé sorolásként vázolható. Vagyunk jó néhányan, akik következetesen, és minél objektívebben értékelünk, de sajnos többnyire mi vagyunk kisebbségben, ezt bizonyítja ez a topic a rengeteg rossz kérdéssel. Az eurós kérdésed egy elfogadott kérdés volt, amire sokan nem tudtak válaszolni, ezért kiesett. Tudom milyen érzés, nekem is estek már ki kérdéseim, csak hogy a két legfájdalmasabbat említsem, egy Hamupipőkés, és egy Jókai Móros.
Ahogy te is leírtad, nem nagy baj a lexikális kérdések nagy része, mert tanul belőle az ember. Én ugyanezt vallom, nem mindegy, hogy milyen évszámra kérdeznek, és milyen intervallummal ahhoz, hogy jó/rossz kérdés legyen.

A "sorozatos" kérdésedre fenntartom, hogy tőlem törlést kaptál volna, pont azért mert én a kvíznek az okító szerepét próbálom erősíteni, ezért a primitív kérdéseket, amik hülyének nézik a válaszadókat, következetesen értékelem. Az eltiltásra vonatkozó rész, mint azt a smiley is mutatta, nem volt igazán komoly, inkább csak évődésnek szántam.
Az a speciális csoport, aki szövetségben van, és őskövet is vásárol. Alig egy hét múlva indul az új világ. Ott szerinted hány embernek nem lenne halvány lila gőze sem róla, hogy miről szól a kérdés?
Dátum: 2009.01.24. 22:54:43
Ejj-ejj túl lágyszívű vagy, de azért megnyugtató, hogy jól működik a rendszer.
Dátum: 2009.01.24. 22:40:57
Ha rajtam múlna, azonnal törölni, mint minden primitív, debil kérdést, és még a kérdezési jogot is elvenni a feltevőtől örökre.
Dátum: 2009.01.24. 21:52:59
Hogy hangzik a második refrénje?:2szer 2 ...
sosem 5
mégis 5
néha 5
máris 5

Érdekesen van megfogalmazva.
Ki nem szerepel a Barátok Köztben?
Magdi néni
Vanda
Zsófi
Zsanett

Színvonalas kérdés, ráadásul szinte biztos vagyok benne, hogy volt már Zsanett nevű epizódszereplő benne.
Javítani nem tudsz, írj itt a fórumon egy privát üzenetet Hatsepsutnak, amiben pontosan megírod a kérdést, és hogy mit kell javítani benne, ő el tudja intézni.
Dátum: 2009.01.24. 18:24:47
Nem szükséges, hogy egyetértsetek, de osztom azt a véleményt, hogy a külföldi pénzek ábráinak ismerete maximálisan lexikális..
Dátum: 2009.01.24. 18:09:07
Sajnos még nem
Dátum: 2009.01.24. 16:39:13
Idézet: Mormord - 2009.01.24. 16:36:26

Hányadik szint után lehet karaktert váltani a THE-WEST játékban?

10
1
20
4


Ha a végzetúr szintjei nem férnek bele a kvízkérdésekbe, akkor más játékok esetében a dolog méginkább nem fér bele.


És ráadásul váltani egyszer sem lehet. Választani lehet egyszer, de azt 10. szint után bármikor, akár 20-on is.
Dátum: 2009.01.24. 16:29:29
Világ életemben semmi közöm nem volt a búvárkodáshoz, de ez egy egyszerű logikai kérdés.
Olyan szó, hogy konektor nincs. Konnektor van, amit a falban találsz. Az instruktor vezetőt, rendezőt, irányítót jelent, elég beteges, ha a búvár a szájába veszi. A semmi alapból kilőve, mert a kérdések 99%-ában csak nem rendelkezik elég kreativitással a kérdező a negyedik válaszhoz. A reduktor annyit tesz, nyomáscsökkentő. Bármilyen búvárismeret nélkül logikus, hogy az oxigénpalackban túlnyomás uralkodik, amit belégzés előtt le kell csökkenteni a normál légköri nyomás szintjére.
Dátum: 2009.01.24. 15:56:58
Az, hogy teleszemeteled a fórumot ugyanazzal a hozzászólással, nem vall nagy intelligenciára. Hogy ezek után még le is vagyunk debil hülyézve egységesen mindenki aki értékel, az határozottan visszatetsző. Szerintem nyugodtan mondhatom, hogy ilyen mentalitással nem fogsz hiányozni.
Dátum: 2009.01.24. 14:41:57
Idézet: Sir Ny - 2009.01.24. 14:17:25


A Tenkes Kapitánya című filsorozatban hogy nevezték azt a szereplőt, akinek a fő fegyvere ostor volt?
Zente ferenc
Csák Máté
Indián János
Buga Jakab


Ferenc, és honnan tudjam


Azon kívül Zenthe, és az egyetlen válaszlehetőség, aki szereplő volt, az Buga Jakab.
Dátum: 2009.01.24. 13:21:59
A kérdésben ott a hiba, hogy a kérdező a piros, kék, sárga, főszínekre gondolt, nem az RGB alapszínű színkeverési módra.
Dátum: 2009.01.24. 13:10:34
Milyen szinüvé változik az örjöngő HULK?
kék
piros
sárga
zöld

Ékezetek, valamint Hulk mindig zöld, nem csak ha dühöng; Dr. Bruce Banner lesz zöld, ha elkezd őrjöngeni.
Milyen színek keverhetőek ki a három alapszínből ?
lila, zöld, narancs
piros, fehér, zöld
piros, kék, sárga
zöld, barna, fekete

A három főszínből. Alapszínnek az összeadó és kivonó színkeverés 3-3 alapszínét nevezzük, a piros, kék, sárga, amire a kérdező gondolt, főszínek.